Dieťa nechce v škôlke desiatovať. Môže ju učiteľka odmietnuť?

saskia01
11. sep 2014

Mala mi nastupila do skolky,nechce papat desiatu,chcem aby chodila aj na obed ale ucitelka mi povedala ze pokial neje desiatu tak na obed mi ju nezoberie!!! Moze takto postupovat??ja si to platim,tak co riesi!

whiterosses
11. sep 2014

:O akože prečo by ti ju nemala vziať na obed ? boha tak ty jej to platíš, a čo že nechce desiatu tak asi nechce je v strese v škole tak aspoň nech má teplú stravu. každé dieťa lepšie povedané človek nech neje poriadne doobeda ale nech má pestrý obed môj názor. akože toto by som chcela vysvetlenie prečo nie .. ona ti to bude platiť? riešila by som to nie ňou ale určite niekde vyššie...

tesorinko
11. sep 2014

A to co je s prepacenim za pi.u!To uz je vrchol co si niektore panicky dovoluju,to ako akym pravom?To ako ked ucitelka nema chut sa rano napr.naranajkovat,tak nema pravo potom ani obedovat alebo co?Tak asi mala nema chut,ale verim tomu,ze na obed by sa uz najedla minimalne od hladu...ja by som na nu tak nakricala,ze az...moj maly tiez neje na desiatu alebo na olovrant niekedy chlebik a co teraz?nema pravo sa ist naobedovat s ostatnymi detmi?tak na to by som sa teda pozrela...dobre jej daj,nech si nedovoluje,co si mysli o sebe?

crystal333
11. sep 2014

nemoze!!!!! Moj tiez zacal chodit do skolky,ze vraj z olovrantu 2 krat odhryzne, desiatu moc neje... Ale tak snazia sa mu dat aspon obed,to uz zvykne byt vyhladnuty. Takze riesit, alebo zmenit MŠ

adelakk
11. sep 2014

Jednoznacne takto postupovat nemoze. Treba sa s nou porozpravat. Ak si bude trvat na svojom tak sa na nu treba stazovat u jej priameho nadriadeneho. ....este aby takto dieta stresovala, ze ho na obed nezoberie.
..nemam slov. Taka osoba nema s detmi vobec pracovat.

tunzal
11. sep 2014

???? to čo si dovoluje, moje dieťa už dávno nedesiatuje, len ranajkuje a potom obed, jednoducho viac nevládze.
teraz ako začala chodiť do skolky tak ráno doma ranajkuje, v skolke zje desiatu a potom im vyvádzala pri obede lebo nebola hladná, potom olovrant zje zas.... ani sa jej nečudujem. ranajky má okolo 7,00 v skolke desiata je už o 9,00 a obed o 11,30 olovrant maju o 14,15 tak nech dieťa nenutia do ničoho. aj mne vravela učitelka že jej ráno nemám dať, a som sa jej pýtala že to mám ako urobiť, ked moje dieťa otvorí ráno oči a chce ranajky, tak jej mám povedať že vieš čo nedám ti aby si jedla v skolke či čo. že nie len ona to navrhla, tak mne nech nenavrhuje, ked nezje tak nezje, má o 2 hodky dalšiu stravu. deti si na tento režim musia zvyknuť a nie ich nutiť doniečoho

hnedka
11. sep 2014

opatrne na hentake hepy ,lebo aj ked na nu nakricis ak ti radia hore...tak si to moze dako zacat vybijat na tvojom dietati ani nevies ako. Skor by som to potichu bez jej vedomia riesila nie s nou ako zamestnankynou ale niekde vyssie (informuj sa kde presne) Na to nema pravo ona rozhodovat co kde a ako .Ona tam je od toho platena aby si robila svoju robotu a nie aby sa hrala na kralovnu

bonaqa2013
11. sep 2014

u nás v školke čo dieťa nezjedlo na obed - ak nič nezjedlo, tak dali do nádobky mame domov. Ak dieťa nezjedlo len troška - s tým sa nebavili. neraz sme mali nejakú buchtu v skrinke zabalenú v servítke. mne sa pozdával prístup našej učiteľky.

habibi78
11. sep 2014

niektore ucitelky su fakt s prepacenim drbnute na hlavu!!!! c ju je do toho??? ked dieta nezje desiatu tak logicky bude na obed hladne a preto je vacsia pravdepodobnost ze ho zje, tak co riesi? ona by nechala svoje dieta hladne??? ide jej o dobro zvereneho dietata alebo o co??? plati obedy ona alebo ty??? Sakra dnes uz ani poniektori ucitelia nevedia ako si zjednodusit zivot a buzeruju rodicov na kazdom kroku....

liebling98
11. sep 2014

V synovej škôlke detičky jesť nenútia, učiteľky majú s deťmi "dohodu", že z každého jedla majú 3x ochutnať a potom, ak viac nechcú, nemusia jesť.

katarinamarkova
11. sep 2014

moj maly desiatoval v skole skutocne len vynimocne.....ucitelke som hned na zaciatku vysvetlila, ze rano vstane, naje sa, dochadzal do skolky dost daleko, a moja prac. doba bola taka ze chodil rovno pred tou desiatou do skolky, ucitelka vedela, stacila jednoducha ludska dohoda, ze desiatu kludne moze dat inym detom alebo si zobrat domov, alebo malemu zabalit ked bude chciet domov..
ked nezjedol obed, potvoriak masko mu zacalo chutit az v predskole....tak len ucitelka povedala, ze co zjedol ked som pre neho prisla.....pristup v nasej skolke bol vzdy taky, ked chce papat a je hladne zje, ked nechce nechce bude hladne.

timea7
11. sep 2014

povedz tej učiteľke, že si to prosíš písomne, lebo takú blbosť si už dávno nepočula. A spýtaj sa jej zároveň, na ktorej lampárni sa s takým nariadením stretla. O psychike dieťaťa zjavne veľa nebude vedieť. 😖

ivett1
12. sep 2014

tak, toto mi je ale novinka... teraz chodí do MŠ syn a u nás je tiež taká dohoda, že aspoň ochutnať, lebo niekedy majú na desiatu v MŠ také zváštne pomazánky, že nielen divne vyzerajú, ale aj nevoňajú ... to si neviem predstaviť, žeby ich nútili jesť ... všeobecne, aj moja dcérka, ke´d ešte chodila do MŠ, nejedávala desiatu, ale keďže jedla raňajky, učiteľka to vedela (dcérka jej to aj povedala), tak nemala námietky ... na obed chodili skoro a časovo mi to vychádzalo, že vlastne jedla cca každé 3 hodiny, tak hladná nebola... preto by som zašla nielen za učiteľkou, ale hlavne za riaditeľkou, nech ti to vysvetlí...

zulumilo
13. apr 2019

vy vsetky ste toral mimo. nic vam nieje dobre. nenuti ho jest-zle. keby ho nutila-zle. vas nahnat medzi taku skupinu "mamickovskych" deti aspin na pol dna. vy ho tam date ako do uschovne. nerespektujete program skolky-a chcete aby malo vas domaci rezim . tak si toho mojkaca roznaznaneho,ktory si stale vydupe a vyreve svoje nechajte doma. a kazdy bude spojojny.

zulumilo
13. apr 2019

@ivett1 keby dieta mali doma pravidelnu stravu, tak je naucene . a jasne ze ked z natierok pozna akurat nutelu,tak mrkvovu nezje. je to v prvom rade hkavne vina rodicov!

zulumilo
13. apr 2019

@habibi78 z tvojho vyjadrenia by som povedala, ze rodicia ako ty buzeruju ucitelky. a vedia lepsie ako ony ako jednat s detmi. vsak mas vystudovanu pedagogiku,ze? by som chcela vediet keby krajcirke stala za chrbtom ucitelka a komentovala ako ma sit!

zulumilo
13. apr 2019

@bonaqa2013 keby sa do toho odkladania do nadobky obula kontrola z hygieny,to by len bolo. jedlo sa nesmie skladovat mimo vyhradeny priestor. takze tymto ucitelka ohrozuje seba. a vam rodicom to samizrejme vyhovuje.

dopolbokaodrata
13. apr 2019

@zulumilo 5 ročná téma 😉

marlenka222
13. apr 2019

@zulumilo moja ale aj program a rozvrh škôlky musí zodpovedať dieťaťu a jeho potrebám. Dávno nežijeme v dobe uniformity kedy všetci museli pomaly v jeden čas aj na wcko choditm sa spamätať
Dnes rodičia vyberajú škôlku a nie dostávajú pridelenú. Dnes nikto nič nemusí. a tobôž nie dieťa nasilu niečo 🙂 pani učiteľka ako aj ty si buď mladá a svoje vlastné deti si ešte nemala v hlave ani načrtnuté alebo máš doma super dieťa ktoré vždy všetko zvládne na jednotku, nie je rozmaznané a bez odporu zje aj 10porcii jedla a počúvanie kohokoľvek 🙂 čo v dnešnej dobe je opäť skoda. Ty si svoje dieťa musela riadne zmanipulovať aby takto fungovalo. Dieťa je osobnosť už od narodenia, to ako sa vyvíja a v kedy a kde sa vyvíja nie je iba vec rodičov, ale aj doby a okolia v ktorom sa vyvíja. To znamená aj vyššie spomínanú komunistickú uniformitu alebo diktatorstvo :P

ivanecka0602
13. apr 2019

@marlenka222 uz sa rozhorcuje v inej debate

marlenka222
13. apr 2019

@ivanecka0602 aaaach žeby ženské starosti ?

zulumilo
13. apr 2019

@marlenka222
@ivanecka0602 obidvom vam gratulujem k statnici z pedagogiky a psychologie a k vytvoreniu Svvp pre MŠ-ste jednicky👍👍👍

zulumilo
13. apr 2019

@marlenka222 a ano, nieje vacsia slast ako vychovavat-pretoze na vzdelavanie neostava cas-takych 25 individualit naraz. samizrejme kazdy rodic s pedagogickym titulom a praxou 😂

marlenka222
13. apr 2019

@zulumilo ako učiteľka s 8 ročnou praxou a 2 vlastnými si môžem k tomu dovoliť niečo povedať 🙂 ja nemám 1 štátnicu ale 2 z pedagogiky+ iné predmety. Tak kľudne môžme diskutovať ďalej spoločne ;)

marlenka222
13. apr 2019

@zulumilo ak si ty učiteľka a takto nútia deti čokoľvek robiť, ja by som bola prvá, stať sa tou nás, že by som po tebe išla ako po údenom. Raz som nútila deti jesť v škôlke, za to som po nich popracovala to, čo im zo žalúdka vyšlo ihneď von. V živote už by som toto nespravila. Nechce, nech neje, zje ďalšie jedlo. Hygiena, nehygiena, hygiena smie chodiť iba do priestor jedálne kde deti jedia a kde sa jedlo spracováva. To že dieťa dostane žemľu do skrinky alebo obed do nádoby, nie je starosť hygieny ani tvoja. Je to vec kuchárky že sa vôbec rozhodne dieťaťu a rodičom takto ich peniaze vrátiť a nevýhodit do zvyškov. Ty by si mala ísť učiť do parlamentu... Kopec veci by sa zmenilo.

ejanjelik
13. apr 2019

Ja to mam naopak nas maaly rano neje. On nikdy neje hned po zobudeni ani po obednajsom spanku. Desiatu vacsinou zje niekedy si pyta duplu. Obed zje podla toho, co maju. Pride domov co je cca do pol hodiny po obede v skolke a zasa papa😀 neviem o tom zeby ucitelky nutili jest resp. Zakazovali. Ja som ucitelku upozornila na to, ze rano nejedava aby si vsimla, ci je desiate, takze nevidim v tom problem ak sa ine dieta naje rano doma tak potom nemusi vyhladnut do desiaty.

stela01
13. apr 2019

@zulumilo deti do škôlky chodia ako do úschovne ?

zulumilo
13. apr 2019

@marlenka222 vyborne. tak aspon vies o com pisem. mam dve vš a 12r prax. zazila som si cokolvek. trpezlivosti mam na rozdavanie,ale ked sa zacne montovat rodic do niecoho comu nerozumie a chce dirigivat robotu niekomu inemu,tak to ma vytaca. vela rodicov chce aby jeho decko bo stredobodom pozornosti a vacsinou su to rodicia nevychovanych a problemivych deti. s takymi je tazka rec. neplatia argumenty ani vysvetlovanie. aja deti nenutim. nechce? nerob ale znasaj potom dosledky. lebo dnesna praca ucitela nieje o pedagogickom majstrovstve alebo schopnosti zaunat,to vie samozrejme kazdy vystudovany ucitel. smutne je ze deti musia vychovavat,davat im hranice.prwsne to na co rodic doma kasle a porom chce zazraky. jasne ze kwd decko doma nieco nemusi,tak potom ked ma v skolke alebo skole nieco urobit tal je mu to proti srsti a mimo jeho komfortnu zonu. a chybu robia uz matky vsevediace v skolke.

zulumilo
13. apr 2019

@stela01 predstav si ze su matky,ktore to tak vnimaju. nic od mojho decka nechcite,nic mu nekazte,nic mu nenutte, len nech tu je kym si ponho pride.

marlenka222
13. apr 2019

@zulumilo mne sa páči ako ty obviňujes matky ktoré vychovávajú dieťa doma, ale svoje chyby pri práci učiteľa nevidíš. ;) apropo tvoje deti sú géniovia? Ktorym učitelia skladajú poklonu už od škôlky? Lebo s nimi nebol nijaký problém, pekne všetko ako ovečky spapkali, všetko robili čo p.uc chceli, sponkami, nikdy sa nepovedali, zle im nebolo proste u Vás doma všetko funguje na jednotku a ty si matka dokonalá z čoho potom jasne vyplýva že by si ostatných najradšej plieskala za ich výchovu. Cez všetky tvoju dokonalost- mám pre teba novinku- dnes učiteľ nie je pán, dnes je kritizovaný rodičmi, ktorý keď nie sú spokojní, kritikou nešetria. Kritizovaný učiteľ nie je obľúbený, škôlka v ktorej je takýto učiteľ nie je vyhľadávaná, lebo sa v nej dejú čudné veci a učiteľky porucaju. Aj učiteľ musí mať hranice v Tom ako vychovávať a kedy začať učiť učivo. Nedá sa oddeliť výchova a vzdelávanie. Ty by si zrejme chcela super dokonalých žiakov ktorí by iba prišli a ty by si im nalilala liter vedomosti , boli by tichucko, išli sa napapkat a potom z tej úschovňa ako ty to voláš išli domov. Lenže škôlka je ZIVY ORGANIZMUS ktorý dýcha učiteľmi a hýbe sa deťmi. Ak nechceš dýchať a čakáš že dýchať budú deti.... Potom škoda s tebou strácať cas. Si proste iba študovany človek uciaci pedagogiku a nie UCITEL pán.

marlenka222
13. apr 2019

ktorý to slovo Pán dostane od rodičov detí ako ocenenie za prácu s deťmi a skutočne uznajú že ich deti sú v dobrých rukách. Lenže to chce v dnešnej dobe veľa ústupkov, ochoty, trpezlivosti a chuti robiť pre deti a rodičov a nie s materiálom ktorý príde do úschovňa