Dieťa nechodilo do škôlky. Mám ísť na zápis do školy?

katra52
3. feb 2013

ahojte maminy.viem,že dieťa by najprv malo chodiť do predskoly ,lenže ja som bola s mojím chorým otcom doma a chcela som si malého užiť tak som ho do škôlky nedala.teraz neviem či ísť na zápis do prvého ročníka alebo do škôlky?

anjelicek26
5. feb 2013

@katra52 - chodit na predskolku pripravu je odporucane a platene statom, povinne to NIE JE. Na odklad nie je dovod, pokial je dieta zdrave a sposobile na skolsku dochadzku, na to su testy skolskej zrelosti.

Ja osobne by som dieta dala aspon na pol dna hoc aj teraz od februara, predsalen sa trosku zoznami s detmi, s ktorymi pojde do skoly, zobrat ho ako predskolaka aj tak musia.

Inak nemam rada davanie zdravych deti do skoly o rok ci pomaly dva roky neskor ako tam patria, ano su rozumovo a aj fyzicky vyspelejsie ale nie je to FER voci cerstvo 6 rocnemu dietatu - ako je napriklad moja dcera - ktora je potom v triede s takymto dietatom porovnavana a ten rozdiel a vykon samozrejme vzhladom na vek nedosahuje. Ono je tam zakonom stanovena hranica s urciteho dovodu. Ano tvoje dieta ziska, ostatne z toho budu mat len nevyhodu. Ti hovorim ako mama 111cm junovciatka, co uz je pol roka v skole hovorim ze "vdaka" za znevyhodnenie vo vlastnej triede. Poriadne si to premysli, doma mu uz bude aj nuda.

katra52
autor
5. feb 2013

@anjelicek26 čítaj čo som sem dala ako posledné 🙂

anjelicek26
5. feb 2013

@katra52 - -vidis super nakoniec sa to poriesilo same 🙂 Odklad je fakt pre deti, co este nedozreli a zaostavaju + skolka nie je meritko zrelosti 🙂

actimela
5. feb 2013

@katra52 bravoooo-no vidis a si sa stresovala ako to dopadne 😉