Dieťa neprijali do škôlky

veronika1402
18. jún 2015

Ahojte maminy,dnes som skoro skolabovala,keď mi prislo rozhodnutie,že mi malú neprijali do škôlky.Bola som si istá,že ju vezmú,je síce septembrova,ale mali žiadosti aj mamičky,ktorých deti sa narodili neskôr,a tým deti prijali:(som tiež zamestnana,lenže toto sú protekcne deti a na moju už neostalo:( študovala som to aj v zákone aj na webe,a od min.roka o umiestňovani rozhoduje iba riaditeľ,už s tým nič nemá ani rada školy,ani správca, čiže obec- starosta.a samozrejme vnučka riaditeľky,ktorá ma 2,5 roka je prijatá.To sa voči tomu fakt nedá ohradit???odvolaníe idem podať,ale keďže iba ona je pán,tak ja potom neviem:(aké máte skúsenosti?

moni244
19. jún 2015

U nas je postupnost, predskolaci, dovrsenie 3 rokov, surodenec, trvaly pobyt a predsa boli prijate deti mimo trvaleho pobytu, surodenec nebol prijaty, aj ked je oktober 2012, ale dieta zaciatok roka 2013 prijate bolo, na zaklade znamosti a dieta, co malo prednost, kedze islo cez nadaciu volkswagen pre zamestnancov, malo sakra problemy pri prijimani, lebo riaditelka sa vyhovarala, ze take dieta nemoze prijat, lebo je rocnik 2013 a co na to ine mamicky, az ked kamaratka pohrozila odbormi volkseagenu, az potom to zrazu islo

timea7
19. jún 2015

@katrinka8 to máš pravdu, u nás je to stále ako v Kocúrkove, čo len nahráva machináciám, úplatkom a pod. 😝 😝 😝 😝 Malo by to byť zakotvené vo vyhláške, do mesiaca od zápisu je riaditeľka povinná zverejniť zoznamy prijatých detí, či už v škôlke, alebo na webovej stránke školy. Celý problém je ale v stálom nedostatku miest v materských školách 😖 Ja by som sa o to ale určite pokúsila, ak by som sa dohromady nič nedozvedela u riaditeľky, tak by som išla za zriaďovateľom. a obehala by som okolité dediny, možno by sa niečo našlo. Posledná možnosť je súkromná materská škola, aj keď by na ňu možno padli dve tretiny príjmu, stále je lepšie si prácu udržať a mať rok, dva oklieštený príjem, ako nemať nijaký. A o rok, dva môže byť dieťa prijaté v štátnej škôlke.

timea7
19. jún 2015

@fidka79 máš pravdu v tom, že riaditeľka uprednostní radšej dieťa rodičov, ktorí môžu škôlku sponzorsky podporiť a väčšina z nás by postupovala rovnako. Riaditeľka škôlky je totiž na SK profesionálnym žobrákom 😝 😝 😝 😝 😝 😝 , ale nesúhlasím s tebou v tom, že dieťa -ročné prijať musí. Nemusí. Ak má voľných desať miest a hlási sa jej dvadsať predškolákov, všetkých určite nezoberie, nemá kde, A predškolská výchova na SK povinná nie je.

timea7
19. jún 2015

@maria.vinea zobrať ti dieťa musia, ak majú voľné miesto, ak nemajú, nemusia zobrať ani 5-ročné dieťa. Ak by bolo v triede viac detí, ako je povolené a stal by sa úraz, riaditeľka v tom lieta, lebo ona prijala deti nad povolený počet.

kristinka86
19. jún 2015

Syn mal minuly rok v septembri 3roky. Nezobrali mi ho, lebo mali vela deti a ja som bola tehu. Prislub bol, ze ho vezmu tento rok. O ano, doslo nam rozhodnutie, ze ho beru na cely den. Ale vraj bude aj poldnova trieda a vraj tam 8 deti musia preradit. Iste to bude v auguste. A bolo mi naznacene, ze nakolko som na materskej, tak tam moj syn spada. Minuly rok sme rozhodnutie nedostali. Ako tu ktosi pisal, davali aj u nas len tie kladne. Takze do poslednej chvile to bude u nas neistota. Ostava dufat...

interpelacia
24. jún 2015

ako si myslím, že zriaďovateľ aj keď vezme odvolanie, neurobí nič, len donúti riaditeľku, aby dieťa zobrala. no on nemá prehľad o tom, koľko voľných miest má riaditeľka v tej ktorej triede. a vezme to dieťa, lebo musí, na úkor ostatných detí. a potom príde inšpekcia, a riaditeľka má napomenutie, že porušila zákon, lebo v tej triede má viac detí. kolotoč, čo sa nedá zastaviť. malo by sa začať bombardovať ministerstvo školstva, nechc s tým niečo robí....

moncicip
24. jún 2015

My sme boli minuly rok v podobnej situacii ako @kristinka86. Tiez mame doma septembroveho, narodeny nhned na zaciatku a nevzali nam ho. Skolku do ktorej mal ist mame cca 200m od bytu. Pritom do tej skolky pobrali deti ktore bud ani nemali trvaly pobyt na sidlisku a ani starsieho surodenca tam alebo deti ktore boli od mojho aj o pol roka mladsie. Hold korupcia a protekcia sa zacina uz aj v skolkach, je mi z toho zle ..... A to nam este riaditelka klamala do oci ze to nie ona o tom rozhoduje koho prijme ale ze to jej nariaduje magistrat .....

timea7
24. jún 2015

@moncicip sila 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

alenka7777
12. dec 2020

@veronika1402 je to individualne. Neriad sa ostatnymi, ty poznas svoje dieta najlepsie. Ale dobre to zvaz. Ak sa teraz zle rozhodnes, moze sa to niest s dietatom cely zivot