Dieťa po operácii mandle odmieta chodiť do škôlky

cruellka
29. mar 2016

Ahojte dievčatá, potrebujem poradiť. Dcérka začala chodiť v septembri do škôlky nemala žiadny problém ráno vstala tešila sa, po týždni sa tam sama vypýtala spinkať. Všetko bolo super.Prvý krát ochorela v novembri A hneď nám odporúčali vybrať nosnú mandlu. Tak sme išli na kramare kde nás objednali.V deň operácie sme prišli malú prezreli všetko bolo ok, že môžme nastúpiť. Dieťa mi priniesli po hodine so strašnym plačom A sestrička mi povedala že mandlu jej nevybrali lebo bola veľmi zahlienena.Nebudem ďalej všetko opisovať bolo by to na dlho,ale viac sme tam nešli.Druhý krát sme sa objednali do súkromného centra kde všetko dopadlo super.Jedná sa len o to že malá bola počas mesiaca V dvoch narkozach.Nastúpila naspäť do škôlky po 2 mesiacoch všetko bolo ako tak ok akurát že pristúpili nové deti A Z toho bola trocha zaskočená. Vydržala chodiť do škôlky 5 týždňov A potom ochorela. A teraz začíname mať problém po chorobe nastúpila do škôlky A začala mať záchvaty plaču nie ráno ale počas dňa V škôlke, no A dnes mi s plačom povedala že nechce chodiť do škôlky vôbec, lebo chce byť stále so mnou. Som Z toho zúfalá lebo ona vôbec taká nebola úplne akoby ju vymenili,nemala problém s hocikým ostať A neplakala.Neviem či to môže byť následok po tých dvoch narkozach alebo či mám ísť to riešiť so psychológom.Nemáte S takouto situáciou skúsenosť poraďte.Ďakujem

pribinak
29. mar 2016

Nic výnimočne, jednoducho si odvykla a nechce sa jej
Predsa len doma ma svoj komfort a pohodlie, v skolke musi poslúchať a súperiť s detmi
Chce to len trpezlivosť a ona sa znovu zabehne ;)

cruellka
autor
29. mar 2016

@pribinak no dúfam že to tak bude lebo naozaj sa veľmi zmenila Z veselého dieťaťa máme doma malého umrnčaneho jedoša. Už aj učiteľka V škôlke sa má pýtala čo sa deje. 😐

pribinak
29. mar 2016

@cruellka no skusa, ci jej taketo chovanie nezabezpečí pobyt doma miesto skolky

ivett1
30. mar 2016

@cruellka presne ako píše @pribinak ...už si odvykla a skúša...náš syn, keď chodil do mš tiež absolvoval s odstupom pár mesiacov dve operácie + narkózy (nosnú mandľu a následne krčné mandle) a rovnako nechcel chodiť do mš, akurát, že neplakal, ale sa veľmi hneval ...
inak, ani mne by sa nechcelo ...po 8 týždňoch ...mesiac bol doma - nemohol do kolektívu, aby neochorel a 2 týždne bol doma, lebo aj tak prechladol (chodili sme s ním von...) a ochorel 😅
možno si tvoja len nevie zvyknúť na nové deti, zabehnutý režim ... pýtaj sa jej ... pochybujem, že narkóza by mala také účinky...to skôr tá operácia, to mohla byť pre ňu trauma-je to ešte celkom čerstvé...nemyslím, že by ju niečo bolelo, ale určite to príjemný zážitok nebol ...

cruellka
autor
30. mar 2016

@ivett1 asi to tak bude, že si odvykla.Pýtam sa jej stále čo bolo V škôlke A tak a nesťažuje sa. Jediná jej odpoveď je že chce byť so mnou. Bolet ju nič nebolí to by mi povedala. Dúfam,že ju to prejde

ivett1
30. mar 2016

@cruellka držím palce... len sa jej stále pýtaj, ako bolo v mš, aby v zmene jej správania resp. nechuti ísť do škôlky nebolo nejaké nedorozumenie medzi deťmi... alebo učiteľkou...

malaikasana
30. mar 2016

S narkozou to nema nic...toto bude psychika dietata...ved si zoberte,ze mala traumaticky zazitok v nemocnici hned na to dalsi plus prezivala bolest...boli ste urcite viac casu s nou po operacii doma a mala si zvykla...a zase sa musi trhat od cloveka ktorehu lubi najviac a chodit do skolky....zvykne si postupne opat na skolku,len to potrebuje cas ..moj brat zacala koktat,ked zacal chodit do skolky z dobodu,ze sa odtrhol od matky a isiel tam kam nechcel