Dieťa v škôlke mi bije dcérku

julia225
20. okt 2008

☹ neviem preco sa da, lebo ona sa bit vie...ale z toho dievcatka co ju bije ma mala traumy!
neviem co mam robit, uz som to povedala ucke ,mam postrasit tu malu?ze bude zle...? poradte...

dida84
12. júl 2012

@babul83 ja sa tu s tebou Babul nejdem hádať, ale spomeň si koľkokrát sme tieto veci už riešili ďaleko skôr ako v júni ... ja nechcem ublížiť ani vám, ale svojho syna si chrániť budem... viem, že medzi deťmi sú rôzne škriepky, ale nie každý deň... a ja som nepovedala, že si agresor ani psychopatická matka!!! a veta, že to už nebudeš riešiť, lebo doma je v pohode vyšla z tvojich úst!!! tu som hľadala radu, ako danú situáciu zvládnuť a nie ubližiť... môj syn má tiež právo na psychickú pohodu... a ani jednu vec som neprekrucovala, ale takto mi to podali učiteľky... a nemysli si, že si jediná, ktorá celé noci nespávala kvôli tomu... tiež som nedokázala myslieť na nič iné, len ako to vyriešiť, aby ani jedna strana nebola dotknutá... a miešali sa vo mne pocity hnevu, smútku a bezbrannosti... viem, že to nemáš jednoduché, ale ani druhá strana to jednoduché nemá... a už vôbec nie, ak sme bývali tak často spolu!!!

dai
12. júl 2012

@dida84 babul83 - inak napriek tvojmu vysvetleniu dida ze si tu chcela radu - osobne absolutne nerozumiem tomu taketo veci riesit na verejnom aonymnom fore - hlavne ked sa obidve dobre poznate 😒
ved ste obe dospele, sadnite si spolu s ucitelkom a ak sa da aj tym psychologom a skuste prist na nejake riesenie 😖

babul83
12. júl 2012

@dida84 Ale práve o to mi šlo, že sme bývali často spolu a ty si to sem napísala akoby Martinko od začiatku bol tyran a ja som sa len s úsmevom pozerala. Problém je v tom, že tebe povedia jedno a mne druhé. Tá veta: a veta, že to už nebudeš riešiť, lebo doma je v pohode vyšla z tvojich úst!!! Vieš Dida, to nepochopíš, lebo ke´d som sa snažila učiteľke povedať, aby k nemu inak pristupovala, tak na mňa zhúkla ,že ona má 24 detí, potom to raz skúsila a nefungovalo to, tak už neviem ako ináč som to mala riešiť. V podstate sa to potom vyriešilo samé, že Martinko ochorel. Stále, ale stále dookola som to riešila a riešim. Preto ma mrzí, že to berieš ináč. Neviem možno som naozaj neschopná matka, ale sa ma dosť dotklo, že si sem aj Danyho zatiahľa, lebo spomeň si aký bol Sami v tom veku. Viem, že si to písala plná emocii, ale jednoducho si zasiahla viac ako si myslíš.

babul83
12. júl 2012

@dai
Riešili sme to spolu obe. Každá húdla svoje. :D Ale dohodli sme sa na nestretávaní (ináč na túto tdiskusiu som natrafila náhodou, chcela som si prezrieť, že ako sa to rieši). Keďže sa to vyostrilo na konci roka a my sme ochoreli s učiteľkami sme to spolu ešte neriešili, iba každá zvlášť. Uvidíme ,čo bude v septembri a viem, že obe dúfame že sa to zlepší. Aj keď mňa sa to bude dlhodobo týkať. V pondelok máme sedenie u psychologa a tam sa dozviem viac. Ako písala máme podozrenie na ADHD. Mňa na jej príspevkoch zarazilo najmä to akoby písala o osobe, ktorú nepozná, resp. nechce poznať. Preto som sa chcela brániť, ale ako vidím som narobila viac škody ako osohu.

katy1979
12. júl 2012

@babul83 ja ti verim. Ak by si to nechcela riesit nesedis na nete a nehladas. Uvidis co urobia prazdniny. Vacsina z toho vyrastie. U nas to boli hodiny vysvetlovania rozhovorov. Kto nezazil nepochopi. Kazdy den cestou zo skolky az pokial nejde spat. Velakrat v koncoch co mi srdce zvieralo. Kazdy den som sa v skolke pytala aky bol ci bol nejaky problem. Co pomohlo neviem ani ja. Po prazdninach to bolo lepsie. Aj ucitelka sa im zmenila. Viem o tom ze nepozicia hracky a su skriepky ale uz skor slovne. V Skolke hovoria ze je to ok tak ja pevne dufam ze aj je. U Nas vyslovenie diagnozy asi vela nezmenilo. Chvalabohu maju pani ucitelky ktore pristupuju ku kazdemu individualne. Ries to so psychologom povedz mu vsetko co ta napadne.

babul83
15. júl 2012

@katy1979 Ďakujem, že si si našla čas. 🙂 Už som sem písala viackrát, ale nie do tejto témy. Tú som našla len minulý týždeň. Už sa občas cítim ako papagáj, stále dookola mu všetko opakujem (čo smie, čo nie). Zajtra máme sedenie u psychologičky (zatiaľ len druhé, žiaľ majú u nás v poradni toho veľa a už nám jedno aj zrušili), tak uvidíme, či nám dá nejaké rady, lebo ku konci v škôlke som už mala pocit, že maximálne zlyhávam. Teraz sme doma a je to v pohode. Aj s bračekom sa už viac zahrá, ale to je skôr si myslím tým, že už aj ten podrástol, tak sa vedia dohodnúť. Aj ja dúfam, že aspoň tie bitky ustanú.

majusa4444
15. júl 2012

@babul83 ahoj prepac ze rusim ale kolko ma tvoj syn rockov? mam doma teda skusenosti v skolke podobne veci.. len chcem vediet v kolkych rokoch nastane to zlepsenie..

babul83
15. júl 2012

@majusa4444 Ale my zlepšenie ešte nemáme. Len doma si to viem ustrážiť. V škôlke to bolo práveže teraz najhoršie, posledné cca. 2-3 mesiace. Má 4apol roka. Len dúfam, že v septembri už biť nikoho nebude...

katy1979
16. júl 2012

@babul83 my sme poradnu obisli ale my sme vedeli co ideme riesit a vedela som ze si idem akurat pre potvrdenie diagnozy. takze my sme si rovno nasli psychologicku ktora sa tym zaobera. Zaklad je prijat svoje dieta take ake je. nas sebi si neuvedomuje ze svojim konanim ublizuje. O To to bolo horsie. Mam pocit ze musel jednoducho dozriet. Psychologicka vam sice poradi ale vybojovat si to musite sami. Komunikovat so skolkou. Nezatvarat oci pred problemami. Neviem ake mate ucitelky ale dohodnut sa spolu na pravidlach. U Nas maly vnimal ze som sa kazdy den pytala na neho. S Tym ze jeden problem a pyzamko a papucky berie domov. Pre neho skolka vela znamena.

majusa4444
16. júl 2012

@babul83 moj mal teraz 5..najhorsie je ze teraz mal super triednu v sklke a uz ku koncu ho velmi chvalila... moj aj na pani riaditelku zautocil ked mu chcela dohovorit :((((( a teraz ide do dalsej predskolskej triedy a tam uz bude mat paniucitelku dost neprijemnu a pani riaditelku.. tak si to neviem predstavit..on neni zly moj krpec..on jednoducho opakuje po jednom dievcati ktore ma za super kamosku stale tie zle veci,mala tam ma imunitu a moj vzdy je za najhorsieho :((..a vsetko zle co vyviedol sa tam naucil..doma take nic nerobil.. a predsa doma sa to da ustriehnut ako vravis.. ale tam on ked mu niekto robil zle jednduchol chytil zachvat zlosti a agresie a nekontroloval co robi.. ale ku koncu uz to bolo ze fajn..len co spravi zmena uciteliek neviem..isiel novy do triedy chlapci ho velmi medzi seba neprijali len s babami sa bavi viac..ale potom uz si nasiel aj chlapca kamosa len ci aj on pojde do druhej triedy neviem..ak nie bude zle.. bude sam zasa sa nalepi na to dievca a budu staznosti..

babul83
16. júl 2012

@katy1979
@majusa4444
Práveže ja som sa stále pýtala učiteliek. Malý tiež škôlku miluje a občas som sa mu vyhrážala ,že nebude tam chodiť. Ale ku koncu sa tam niečo zomlelo a už tam ani sám moc nechcel. Mali dve učiteľky. Jednu, ktorú ako tak rešpektoval a ktorá tvrdila, že sa s ním dá, len treba na neho ináč a druhú temperamentnejšie (nevravím ,že zlú) a tá keď mala toho vyše hlavy vykričala naraz všetko a potom ho pár dní chválila a potom zase krik (nie normálna komunikácia, tá bola s ňou možná len keď bolo všetko ok). Dnes mi psychologička povedala, že v škôlke ho nevnímajú ako nezvládnuteľného (ako sa to tu spomína), ale že si všimli určité odchýľky (nie je ani bitkár, ale že on nevie začať sám od seba s niekým komunikovať a pozornosť púta tým, že ked´sa chce s niekým hrať tak ho buchne, namiesto toho aby mu to povedal, že jemu keď to aj živší chlapci vrátia on sa nejde biť, ale hrá sa ďalej, lebo vie že to nepochopili a nechcú sa s ním hrať, tak si nájde "ďalšiu obeť", na ktorú to tiež skúša tak že ho buchne a čaká, či sa s ním pôjde hrať). Musíme ísť ešte k neurologičke. Zatiaľ je naša "diagnoza" vývinová nerovnováha, uvidíme či nám vyšetrenie u neurologičke aj na mozgu niečo ukážu. Celá správa, keď bude hotová sa pošle aj do škôlky. Máme sa snažiť vždy zabrániť, aby buchol a snažiť sa ho naučiť komunikovať, aby namiesto buchnutia najprv povedal, čo chce. Dávať krátke a jasné príkazy, lebo napr. čo sme si aj doma všimli aj v škôlke si to všimli, že on nereaguje, keď mu niekto z diaľky zakríči to nerob, to je zlé, podísť k nemu a vysvetliť a vyrušiť ho z činnosti, ďalšia vec ,že jemu keď napr. povieme, že najprv si upraceme, potom sa najeme a ideme von, on si "vybaví" len ideme von a ostatné veci vynechá, vtedy je samozrejme krik. :D, že neposlúcha. Treba mu najprv povedať upratať, keď to urobí, tak najesť a až potom povedať, že von. Robila mu také testy a tam sa to plne prejavilo, nevie zopakovať v správnom slede. Ale zase v niektorých veciach je nadpriemerný a v iných podpriemerný, tam je tá vývinová nerovnováha. To som nezapríčinila ja svojou výchovou, to je pravdepodobne tým ,že sa narodil ako hypotrofický. Jasne mi zdôraznila, že v škôlke ho neberú ako bitkára a nezvládnuteľného, ale ako chlapca, ku ktorému treba inak pristupovať. A že veľmi v škôlke záleží koľko je tam detí a kto je v škôlke. Že sú týždne, kedy ani nevedia, že ho v škôlke majú (napr. keď 2-3 chlapci, s ktorými sa hráva alebo chce hrávať sú chorý a jeho nič "nehecuje" robiť zle.) Neviem, či môj príspevok nie je moc chaotický, ale všetko je ešte čerstvé a aj ja to spracovávam. Budem sa snažiť držať rád psychologičky a ešte viac si o tom naštudovať, aby som mu pomohla.

katy1979
16. júl 2012

@babul83 ja len v rychlosti. Nemyslim ze vyvinovu nerovnovahu si zapricinila ty. Neurologia je fajn tam ti aspon vylucia adhd. Neboj vsetko bude len a len lepsie. Poznas ulohy podla obrazkov? ak nechape co bude dalej. Vytlac ci nakresli obrazky s cinnostami. Spanok jedlo hranie prechadzka.urci mu miesto kam to budes lepit.chladnicka napriklad. A poukladaj mu to tak ako budu nasledovat cinnosti v ten den. Vizualne to uvidi a nebude uz krik. Tento system uz mozog zoberie.

babul83
16. júl 2012

@katy1979 Ale tieto základné chápe, že kedy jesť, spať, atď. Ale jemu napríklad poviem, že dohráme sa umyjeme ruky, oblečieme a ideme von. on sa hneď postaví a že ideme von. Všetko nechá tak. Ťažko sa mi to tu vysvetluje. 😝 Aj psychologička mu robila také testy a keď mal ukázať obrázky v poradí aké mu ona hovorila tam zlyhával. On ukázal všetky tie obrázky, ale nie v tom poradí.

majusa4444
16. júl 2012

@babul83 uplne chapem co hovoris..je super ze uz vies..aj u nas jedna vie ako na mojho druha ta je ina a ta vzdy na neho navypravala...druha skoro nikedy..a aj moj ked tam ma svojich kamosov je dobre..ak nie je horsie...ale hadam uz z toho vyrastie.. lebo moj ma problem ze jeho udru on to vrati v horsej forme..dokola vysvetlujem nech to nevraca a radsej zaluje akoby mal velmi ublizit..chvilu je dobre a potom zasa...ma proste vybusnejsiu povahu..aj dnes maly brat ho drcol a on chytil nervy a riadnu mu supol aby mu to vratil 😔 ale je to lepsie ako to byvalo ale neviem co urobi zmena uciteliek u nas ☹ uz to nebudu tie fajn ucitelky..bude ina prisnejsia co nema dietatu problem skaredo povedat a kedze je kamoska s pani riaditelkou tak sa mozem stazovat na lamparni...ale sak uvidim mozno budem milo prekvapena a vsetko bude ako ma byt a problem bude len zcasu nacas 🙂)

katy1979
16. júl 2012

@babul83 len tie obrazky su prave nato aby chapal tu postupnost. ty mu povies tri prikazy a on pocuje to posledne. Ked to ma ma obrazku vidi prave tu postupnost ze ako prve su hracky potom jedlo az potom von. Pouziva sa to u autistov a hned v tom maju jasno a neprotestuju.

babul83
16. júl 2012

@katy1979 Viem, že u autistov sa to používa. Tak niečo si naštudujem a vyskúšam. Len pri bežných situáciách si to tak trochu neviem predstaviť. Či ho vždy zoberem pred chladničku a ukážem, čo budeme robiť a v akom poradí? hm. Musím na tým pouvažovať. 🙂
@majusa4444 Vieš, že aj ja som si myslela, že všetko zlé opakuje po niekom. Že odkaždého všetko práve to zlé odkuká. Čím viac som sa tým zaoberala, tým viac som mala pocit, že to tak nie je a že práve tým si to nadľahčujem, že odkukáva a myslela som si, že hádam sám príde na to, že to je zlé. Tak ako som si to tu stokrát prečítala, aj psychologička mi to povedala, vysvetlovať, vysvetlovať a byť neskutočne trpezlivý a chváliť. Niekedy sa tu však ľahšie radí ako sa to realizuje. :( Návšteva psychologičky pomáha aj mne, nie len malému. :D Hneď mi je lepšie, keď som sa vyrozprávala, bola vypočutá a bolo mi poradené. Išla som tam s malým žalúdkom, že či mi povie konečne niekto ako to naozaj v tej škôlke je a keď mi povedala, že mne učiteľky neklamali a tu je o mojom synovi viac-menej zveličené, tak mi padol kameň zo srdca. Tým, ale zároveň nechcem povedať, že ma netrápi, že pozornosť a snahu o komunikáciu si vyžaduje búchaním, drganím. To je vec, ktorú by som chcela v prvom rade z jeho správania odstrániť...

tyli
8. okt 2012

rada by som napísala našu skúsenosť. minulý rok začal chodiť syn do škôlky. chodí s ním do triedy chlapec, ktorý už rok pred tým chodil do škôlky a bol preradený zo skupiny starších detí práve do skupiny, kam chodí môj syn. údajne chlapec navštevuje aj psychológa.
tento chlapec robil zle niektorým deťom a pravdaže medzi nimi bol aj môj syn. bijával deti na záchode a keď ho učiteľky nevideli. keď som na to v škôlke upozornila učiteľky, vyjadrili ľútosť, že o tom vedia a snažia sa toho chlapca strážiť. no od toho momentu začali učiteľky poukazovať na môjho syna, že aj on občas vystrkuje rožky. na to som im povedala, že ak bude problém s mojim synom nech mi povedia a budeme to riešiť. no dostala som odpoveď, že to nie. vraj oni si to vedia samé vyriešiť. mala som pocit ako keby mi to všetko hovorili len preto, aby som sa viac nesťažovala. od vtedy mi občas pri preberaní syna povedali, že už syn nie je taký zakríknutý, že sa prejavuje. musím dodať, že okrem tohoto jednania sú učiteľky k deťom perfektné, syn ich má rád. len túto situáciu ako keby sa báli riešiť. ako keby sa báli rodičov toho dieťaťa.
po letných prázdninách sme nastúpili v pohode do škôlky. aspoň som si myslela. po dvoch týždňoch doma syn priznal, že ten chlapec ho pri prezliekaní na prechádzku udrel päsťou do brady. učiteľky to nevideli a syn to nikomu nepovedal. manžel bol veľmi nahnevaný a povedal mu, že ak ho niekto udrie, má mu to vrátiť. chvíľu bol pokoj, ten chlapec bol chorý. dnes prišiel syn domou zo škôlky s plačom, vraj jeho a toho chlapca učiteľka veľmi hrešila, pretože sa bili. doma mi syn povedal, že ho chlapec buchol prvý a nadával mu do hlupákov, tak mu to vrátil. zhodou okolností práve s týmto chlapcom a mamou sme sa dnes ráno stretli pri odovzdávaní detí do škôlky a jeho mama hrdo vyhlasovala, že jej syn už nikoho nebude biť, pretože je už veľký chlap.
ako to mám riešiť? mám obavu, že ak zájdem za učiteľkami, tak sa nič nevyrieši. matka toho dieťaťa má dobré vzťahy s učiteľkami ako som mala možnosť vidieť. je veľmi sebavedomá. už som uvažovala, že dáme syna do inej škôlky ak by sa dalo. no nespravím mu tým zle, ak ho vytrhnem z kolektívu? s ostatnými deťmi si rozumie, do škôlky sa teší každé ráno. len s tým to chlapcom máme problém.

ivett1
9. okt 2012

@tyli máme teraz v škôlke niečo podobné ... až na to, že ja keď som upozornila jednu z učiteliek na správanie toho chlapca - "bitkára" voči môjmu synovi, tak povedala, že o tom vedia, že Matúško sa zmenil cez prázdniny a začal "vystrkovať rožky" ... a to bolo asi tak všetko... keď náš synátor minule prišiel domov, mal cez hrdielko vpredu pohmoždeninu, od toho, ako ho ten chlapec ťahal za kapucňu ... jasné , že som sa ráno ozvala, čo to malo znamenať a kde boli učiteľky (som v MŠ za nepríjemnú a ráznu mamičku, majú trošku rešpekt... ) a teraz je zase chvíľu kľud....len keď ráno odchádzam, tak ešte ani poriadne nezavriem dvere a už počujem ako niektoré z detí kričí, že Matúš mi urobil to alebo ono... hovorila som o tom doma s manželom a keď nášho malého trošku vyspovedal, že ako to je s tým jeho spolužiakom, tak mu dával podobné rady ako ten tvoj... ak ťa udrie, tak sa nedaj a vráť mu to... myslím, že to je o ničom... veď sa budú stále biť a potom bude vlastne "zlý" aj ten náš 😖 ... okrem toho učiteľky naozaj nemajú oči a uši všade a tak nevedia rýchlo posúdiť, kto je na vine (aj keď dalo by sa raz-dva) a v rámci akejsi pseudospravodlivosti by museli "vykričať- napomenúť" oboch ... inak, ten "problémový" chlapec bol minulý rok maznáčik a obľúbenec triednej učiteľky ... taký dievčenský typ- milá tvárička....a jeho rodičia teraz o ňom vyhlasujú, že on len "ožil" ... a teda naozaj sa správa ako odtrhnutý z reťaze ... a to som nespomenula jeho "slovník"... 😠

tyli
10. okt 2012

@ivett1 díky, že si mi odpísala. to, čo sa u nás naposledy odohralo bolo v pondelok a včera sme boli na kontrole u doktora, tak som to nijak nemohla riešiť. dnes ráno mi to bolo nepríjemné hovoriť učiteľke, keďže tam bolo kopec iných rodičov a nemala čas (taktiež už ma prešiel hnev). stále váham či to nejak riešiť, alebo zatiaľ nechať tak. syn išiel do škôlky v pohode. uvidím čo bude keď pre neho prídem.
tiež neuznávam aby si deti oplácali a vracali bitku. minulý rok, každý deň ráno som synovi pripomínala, že ak ho chlapec udrie, má to povedať učiteľke. syn nechce žalovať a odmietal (odmieta) to. neviem prečo.
u nás to už bolo čo viem uhryznutie do ruky (modriny, mal niekoľko dní na ruke kompletné otlačky zubov), buchol syna do rozkroku, v pondelok päsťou do brady, nadávanie do hlupákov, nedávno mali deti v škôlke pekne sedieť a provokoval syna nech sa postaví (nech učiteľka syna asi vyhreší, že sa stavia) to, ako buchnáty do chrbta a drobné naťahovanie ani nepíšem a neriešim.

tyli
10. okt 2012

toto je z minuleho roku marec. taká som vtedy bola nahnevaná, že som si to odfotila 😖

ivett1
10. okt 2012

@tyli no, musíš nazbierať odvahu a povedať o tom učiteľke aj pred rodičmi, možno sa niektorí ozvú, že majú podobný problém a s tým sa už dá niečo robiť🙂 ... dúfam

viktorenko
10. okt 2012

ahojte mamicky dlho som sa odhodlavala napisat ale uz si neviem rady tak snat mi poradite🙂Mam jedneho syna ma 3 roky je viete vzdy som mu vsetko dopriala a snazila som byt nanho dobra no uz zacal chodit do skvolky a uplne sa zmenil kzde rano mi place ze tam nechce chodit a toje natom to ze ked ho sem tam pridem necakane pozriet tak sa pohode hra a ako nahle ma uvidi place no to by nebolo to najhorsie on sa mi uz rozplace zavsetko ked ho nezoberem na ruky neurobim tak ako on chce nedokazem ho uz utisit.Fakt tomu nerozumiem kde som urobila chybu ja som ho nigdy neudrela snazim sa mat naozaj velku trpezlivost ale nieako to nezabera on dupne a nepohnem snim viem asi odpoved je tak mu nerob povoli ale on neskutocne vrieska a ludia sa az otacaju.Mohla by mi nieaka skusena mamina poradit ako nahho?

tyli
10. okt 2012

@ivett1 viem, že minulý rok ten chlapec bil viaceré deti, aj som s dvomi mamičkami o tom hovorila. no tie mi povedali, že u nich je už pokoj. jedna má dievčatko a tam sa to upokojilo ešte minulý rok v prvom polroku , druhej syn je dosť priebojný, tak si asi vybudoval rešpekt u toho chlapca. no náš syn nie je taký priebojný a to asi ten chlapec cíti, že si môže dovolovať.
ďakujem za podporu 🙂 skúsim prehovoriť s učiteľkou.

ivett1
10. okt 2012

@tyli držím ti palce😉

tyli
10. okt 2012

@viktorenko tvoj syn ešte len teraz asi začal chodiť do škôlky. že? tak on si ešte zvyká. veľa detí prvé dni, týždne plače pri odovzdávaní ráno a potom je to už celý deň v poriadku. nechodievaj ho v priebehu dňa pozrieť do škôlky a ráno nepredlžuj lúčenie. vždy mu ráno vysvetli oko bude vyzerať jeho deň, že teraz bude v škôlke, bude sa tam hrať, pôjdu na prechádzku, napapá sa, vyspí a prídeš pre neho. u nás v škôlke sa to robilo tak, že keď dieťa plakalo, učiteľka ho zobrala a mamička rýchlo odišla. zabralo to aj na môjho syna. treba vydržať.
keď ti bude plakať vonku a bude trucovať, zober ho preč (ak ste v obchode choď s ním von, ak ste vonku na dvore, zober ho domou) no neustupuj mu. keď sa ukľudní, skús sa s ním porozprávať. aj môj syn sa zmenil, keď začal chodiť do škôlky, ostal náladovejší. mám dojem, že si skúšal doma to, čo videl u iných detí. teraz je to O.K. 🙂 len my teraz zase riešime problém, že ho bije iný chlapec v škôlke 😒

ivett1
10. okt 2012

@tyli ... a ani my sme ešte neskončili, ak by to pokračovalo, tak skúsim riaditeľku 🙂

tyli
10. okt 2012

@ivett1 tak sme sa práve vrátili zo škôlky. oslovila som učiteľku, že sa jej chcem opýtať na pondelok, vraj sa môj syn bil s iným chlapcom. chcela som poznať jej pohľad na vec. dostala som odpoveď, že si na nič také nepamätá, že nič také neriešila v pondelok a veď ten chlapec je už dobrý, nebije sa a zatiaľ s ním nemuseli nič riešiť (tento rok). že mala kopec iných šarvátok, ale nič takéto si nepamätá. ja na to, že môj syn to vrátil tomu chlapcovi preto, že pred dvoma týždňami ho ten chlapec udrel do brady a manžel synovi poradil nech sa nabudúce bráni a nech to vráti. že to pokladám za nesprávne a poprosila som ju, že ak by došlo k podobnej situácii, tak nech mi povie.
som zvedavá, pretože mi opäť povedala, že drobné nezhody si riešia a ani to rodičom nehovoria a potom už na mňa nemala čas. utekala dať deťom pastu na kefky takže tak...

ivett1
10. okt 2012

@tyli ... tak, zatiaľ si urobila, čo sa dalo...uvidíme, aký to bude mať efekt 🙂

viktorenko
16. okt 2012

@tyli Ahoj dakujem za radu posledne dni sa trosku meni🙂snazim sa jeho naldy ignorovat no nie vzdy sa to da ale ked trucuje tak vobec nereagujem. Jasne snazim sa snim rozpravat nonie vzdy sa to da🙂Chodi sice do sukromnej skvolky ale rozdiel oproti statnej tam neni.Vies naozaj sa snazim mu venovat vsetok moj cas ale asi to nieje take dobre 🙂Mrzi ma ze aj taketo veci sa deju na skvolkach ze biju deti je to strasne no mojnazor je ze zato mozu rodicia ja isto teda z mojou povahou ako sa poznam by som to riesila stou maminou pretoze to nieje normalne!Ako to ty riesis?

rybenka79
16. okt 2012

@tyli skusila si to riesit tak, ze si zavolala pred ucitelkou aj toho chlapca co tvojmu synovi robi zle? pred nim a pred ucitelkou , pripadne nech sa ucitelka pred tebou a najlepsie pred tvojim muzom opyta toho chlapca preco robi zle tvojmu synovi? ...viac to robit nebude. Alebo tvoj syn nech sa to opyta sam, samozrejme za podpory rodicov 🙂 bude hrdina maly!

My sme mali opacny pripad doma, moj syn je zasa vymyselnik, neda si. Rano ma cakala mamicka ze jeho synovi moj syn ublizil s farbickou do tvare, moj syn tvrdil ze nic neurobil ale mamicka bola neoblomna. Tak som trvala na zavolani jeho syna z triedy von a nakoniec to nebola pravda, jej syn si to vymyslel lebu mu moj zobral tatrovku. Priznal to az predo mnou, no mamicka do mna skakala dovtedy... viem ze mam doma zbojnika co si nenecha robit zle, ale zasa pravda je pravda.