Dieťa v škôlke mi bije dcérku

julia225
20. okt 2008

☹ neviem preco sa da, lebo ona sa bit vie...ale z toho dievcatka co ju bije ma mala traumy!
neviem co mam robit, uz som to povedala ucke ,mam postrasit tu malu?ze bude zle...? poradte...

titkovamiriam
6. jún 2011

@bodka13 Jasne ja viem.Tak ako Milan skoro sikanovaný tak zasa Michal bol skor zasa pri tých ,,horších detoch,,.Clovek nevie kedy co zaberie-je smutne ak sa takto agresivne dietatko niak nevie dat naporiadok a potom sa ako 10-14 rocne riesi v reedukacných centrach a to nehovorím o neprisposobilích detoch.U nas na zakladke su to deti vacsinou co maju vsetko na svete len akosi rodicia na ne namali cas a nez sa spamatali bolo neskoro 😒 .A kedze mozem porovnavať deticky pred 15 rokmi a teraz tak fakt niektore 4-5 rocne co neuposluchnu nic a nikoho je čím dalej tým viac.Zažila som ked som isla s marekom zo skolky a cakala na kamaratku rozhovor 4-5 rocných deti nad zatvorenou žumpou-že ako by vyzeral clovek keby ho tam hodili,či by sa utopil,udusil,a ako dlho trva kym mu zacne opadavat maso ked umrie 😕 😕 😕 😕 vlasy dupkom mi stali na hlave!!!

henika26
6. jún 2011

@titkovamiriam dakujem,cakala som presne take reakcie ake nastali.a nebudem to uz viac komentovat.mam svoj nazor a skusenosti a niekedy naozaj nepomoze ani pekne slovo povedane viac krat ani skarede slovo a ani bitka na neposlusne deti.ako mozno vam pridem ako bezchrbtova psychopatka-to vsak nieje tak :/ ja som inak velmi citliva a srdecna osoba,milujem deti,milujem prirodu a zabit muchu mi je luto..ale v poslednej dobe sa naozaj stretavam -dovolim si to nazvat šikanou u malych deti a štve ma to!štve ma strasne lahostajnost rodicov.a prosim vas-NERIESTE TO,ZE SOM TIE DETI NAZVALA hajlik a mala co ja viem co..pre boha,ved som ich nenazvala pankhartmi-to by som si nikdy nedovolila!ja aj mojej malej obcas poviem ty mala potvora alebo svinucha prefikana a podobne.ona je mudrucka a vie,ze take slova pouzivaju iba dospely a deticky nemozu..takze to neriesim.ste to niektore vzali ako by som neviem ako ich pourazala 🙂 neberte to tak tragicky 🙂

henika26
6. jún 2011

@katy1979 ja stym neurobim nic :/ uvedomit by sa mali rodicia,ze nieje spravne nechat dietatu celkovu slobodu.ja by som cudzie dieta nikdy neudrela-nato nemam pravo..teraz sa nechcem obhajovat,ale unas na ihrisku je jedno dievcatko-ma 6 rokov..je z velmi chudobnej rodiny a chodi otrhana,spinava,vychudnuta hladna a smedna..casto krat jej nosim pit,aj nieco papat aspon nejaky rozok ci pagac,keks podla mojich moznosti..neviem ako pomoct takym detom.ale snazim sa im aspon trosku sprijemnit inak nie moc lahky zivot.toto nieje jediny pripad.nedavno som dokonca darovala jednej mamine nas kocik.bol pouzivany iba 6 mesiacov-ako novy.mohla som ho kludne predat aj za 100 euro ale mna tesi pomahat.dalej-dalsia jedna znama-nemala 3 dni co jest.a doma 3-tyzdnove babo..ako som sa to dozvedela-kupila som jej velky chlieb,maslo,mlieko,mäso nejake,zemiaky a s dvoma igelitkami som isla zanou..co tymto chcem povedat??ze ja niesom ziadna svina,len ma tato tema zaujala a napisala som svoj nazor.vela mám ma taky isty nazor ako ja len to nenapisu..

bodka13
6. jún 2011

@henika26 Heni nepochybujem o tom,že si správna a citlivá baba 😉 🙂
...reagovala som iba na spôsob riešenia problému-napísala som, že mne by sa to nepáčilo...nijako som ťa nechcela zaradiť a ani nezaradila medzi bezcitné mrchy ...každá máme nejaký názor a preto je tu diskusia, aby sme o tom kecali 😉

henika26
6. jún 2011

oki,lepsie sa mi bude spinkat 🙂

bodka13
6. jún 2011

@henika26 a je že už spíš 😉 😵

henika26
6. jún 2011

este niee 🙂 ale uz idem,dobruu 🙂

maznacik007
8. jún 2011

ja tym pristupom suhlasim.... sama som ho pouzila ale v inej forme... spoluziak robil detom zle v triede .. kopal ich a buchnatoval bezdovodne... len za to ze presli okolo jeho lavice tak dostali boxovku do brucha bolo to v prvej triede...
ako sorry ja si dieta boxovat do brucha nenecham.. /bolo mi jasne ze dieta je pod tlakom rozvod rodicov otec tyran atd/ tak som si rano pockala na jeho mamu a na neho .. v satni aj ucitelku som zavolala a pred nimi som mu povedala ze este raz sa dotkne mojej dcery udrie ju a pod.. tak si ho ja osobne pockam po skole a potom mu to vratim...
a bol pokoj....
jeho matke som v sukromi ponukla kontakt na zenu zo zdruzenia co pomaha tyranym zenam
tu sa nebavime o nejakych strkackach a pod.. ale o sikane... a to je o tom ak niekto sa boji ist do skoly lebo v skole je ten a ten a robi to a to... to normalne nie je... a pokial si rodicia nevedia s nim urobit poriadok tak prosto treba robit aj nieco ine...

katecameron
8. jún 2011

ako tie co tu obhajujete tych poondiatych hajzlíkov ocivine netusite co je to ak vase slusne vychovane dieta nejaky takyto sopliak bije a vase dieta chodí domov s placom a rozbitou perou alebo hlavou a nedokaze sa branit my sme tiez ten prípad co doplatil na takehoto fagana ktory nevie co zo sebou od dobroty a riaditelka len pokrcila plecami ze oni nemozu NIC NIC NIC a tak tu zabera len jedno ako píse henika osobne vybavenie uctov ci je to zakonne alebo nie nehnevajte sa ale NIKOMU sa to nepaci ked rozmaznany spratok bezdoovodne ublizuje jeho dietatu ja som sa osobne radila zo psychologickou co robit a ona mi poradila prave toto osobne vybavenie uctov Rodic a ten spratek

henika26
8. jún 2011

haloo baby..ale ja som nikdy nic podobne neurobila.nikdy som sa dietatu nevyhrazala a neudrela.ani nic podobne.ja som iba napisala moje skusenosti.zivot prinasa rozne situacie a nie vzdy su spravne riesene.neviem uz co ktomu napisat.ja len tolko,ze vazne mam v okoli par deti,ktore su čertici len preto,ze ich rodicia im vsetko dovolia.nemaju pravidla,rezim,nevedia co je dobre a co zle nevedia co mozu a co nie...toto ma poburuje.ale ja to samozrejme nezmenim.maximalne tak ich maminkam dohovaram a radim.iked niesom najmudrejsia,ale viem,ze dieta potrebuje pozornost a vychovu :(

henika26
8. jún 2011

@katecameron DAKUJEM.dakujem ze ma tu niekto chape a nehanbi sa to verejne nappisat.vazim si to.

henika26
8. jún 2011

@maznacik007 spravne.som rada holky ze chapete situaciu..je to velmi smutne,ze su take deti..deti ktore sikanuju ostatne.. :(

ewellina
8. jún 2011

Ukázalo sa, že zákazom fyzických trestov sa týranie detí nie len že nezmenšilo, ale naopak, zväčšilo. Pribudlo prípadov, kedy sa deti boja chodiť do školy, pretože ich tam tyranizujú nevychovanci, ktorí sú postrachom pre svoje okolie a ktorým nikto nič nemôže, keďže ostatné výchovné postupy sa u nich ukázali ako neúčinné. Nikto im však NIČ nemôže a preto si dovoľujú tyranizovať svoje okolie. Zákazom fyzických trestov umožňujeme práve takýmto deťom, aby beztrestne ubližovali ostatným. Dvojka zo správania? Z toho sa oni rehocú.

@henika26
@katecameron Súhlasím s vami vo všetkom, asi okrem tých nešťastných nadávok. 😉

henika26
8. jún 2011

@ewellina to niesu nadavky 🙂 to ja iba taak 🙂

katecameron
8. jún 2011

@henika26 ako vobec sa nebojím zastat ta lebo viem ze mas pravdu zial moja dcera sa stala obetou takehoto utocníka a lutujem ze som este v ten den nenabehla do skoly a nevyriesila to rucne a strucne oficialne sme sa stazovali ale co mu zmohli nic iba 2 zo spravania jeho mater si ho este aj obhajuje ucitelky sa ho boja svoju triednu vraj di zadku kopol a vynadal jej do k....y v jednom kuse ublizuje detom jedneho strcil zoi schodov a dieta sa dolamalo druheho dokopal do hlavy nik si s ním nevie rady a to je este iba na prvom stupni ZS aale co potom budeme cakat kym niekoho nezabije??? ja vravím potom uz bude neskoro treba predvídat doteraz som aj ja mnala strach ale uz som si povedala dost vysvetlila som mu to rucne a strucne ESTE RAZ .....nebudem tu písat co som mu povedala ale nebojím sa ho ani jeho matere JA SOM POVINNA BRANIT SVOJE DIETA POKIAL TO NEDOKAZE SPRAVIT SAMO a kym budem zit nedovaolím aby mojim detom taketo neprisposobive devaky ublizovali ja mat pravo a moc tak by som odobrala taketo deckam ich rodicom lebo podla mna za spravanie dietata v prvom rade zodpoveda rodic TAM je dproblem ktory treba riesit

katy1979
8. jún 2011

@katecameron no len to co tu popisujes to uz je troska vacsi problem. to uz je ublizovanie. Myslim ze baby si zastavaju trocha ine pripady deti. toto uz je posielanie dietata do skoly s tym co ak sa mu nieco stane.
ak to neriesia rodicia a pedagogovia je to zle.
ja nemam anjelika syna ani ho nejdem obhajovat velakrat je prchky a drzy a stane ze drgne niekoho ci buchne ak sa hadaju v skolke o hracku. Riesi sa to riesia to ucitelky riesim to ja. Len pre priklad majui chlapca ktora od zaciatku bil deti a robil im zle, boli rodicia ktorí chceli aby ho vylucili zo skolky. Trojrocne dieta podotykam. Chvilu to trvalo riesilo sa to rodicia sa tiez snazili aj s ucitelkami a je to ovela lepsie a je to zlaty chalan. a tiez by ho podaktori stlkli a rodicom sa to nepacilo. Ale to su male deti este formovatelne a prvy rok v skolke a kolektive. u skolakov je to urcite uz vacsi problem a tazko sa s tym nieco robi pri nezaujme.

katy1979
8. jún 2011

@ewellina sikana bola aj v case fyzickych trestov. tiez som ako dieta bola obetou, teraz je z tej baby zdravotna sestra a normalna baba.

henika26
8. jún 2011

@katecameron je mi luto,ze ste sa s niecim takym stretli :/ ale ano,treba to riesit tak aby to dieta uz viec neublizovalo.aj za cenu ze bude mat traumu..lepsie on ako zvysok celej triedy :(

katecameron
8. jún 2011

@katy1979 no ja samozrejme nehovorím o 3rocnych detoch to je uplne ina tema aj moj 3rocny syn niektore deti strcil alebo ich udrel ale ja ako matka som v tom momente zasiahla nie bitkou ale vysvetlila som mu ze to nesmie robit lebo ani jemu by sa nepacilo keby mu niekto ublízil atd..... vzdy zasiahnem a pokial vidím ze nieco chce vypaqratit tak zasahujem vcas aby druhemu neublízil samozrejme je to este maly chlapcek a verím ze ked bude skolak nebude deti strkat zo smykalky ale henika písala tiez uz o skolakoch nie malych detoch ktore este nerozmyslaju a mala som pociut ze uz ju odsudili ako keby neviem co urobila

katulka555
8. jún 2011

aj my prave riesime podobny problem.minuly piatok som sa pytala 5 rocnej dcery,ze od coho ma take modriny na nohach a dve na rukach.pytala som sa len tak,necakala som ani konkretnu odpoved,kedze viem ze dcera sa rada hra na psa,beha po kolenach,modriny ma bezne.a ona na moje prekvapenie povedala,ze ju 2 spoluziacky v skolke biju.tak som sa zacala vypytovat ze co a ako,ci to ucitelka nevidi,preco to nepovie.vraj pani ucitelka je vzdy v tieni,deti sa hraju na slnku.a ze preco ju biju.vraj najprv jej povedia ze su kamaratky,a potom ze povedia ze uz s nou nie su kamaratky a ze ju biju.pravdupovediac ani som nevedela ci tomu verit,alebo nie...viem len ze dcera si zatial este moc nevymysla,a ak vidim ze nehovori pravdu,viem ako na nu a aj tak mi vzdy povie pravdu.a teda vyzera to tak,ze to pravda je.v pondelok bol manzel v skolke,bola tam iba zastupkyna,tak neviem ako to budu riesit.dnes sa dcera o tom bavila s babkou,povedala ze sa boji ked nam povie pravdu ze ju spoluziacky zbiju.ale ze to pravda je..a dorazne nas poziadala-moja 5 rocna dcera,ze aby sme sa o tom uz nebavili.ale vsimla som si,ze v poslednej dobe chodi velmi nerada do skolky,dokonca zacala obcas plakavat,chce aby som pre nu chodila co najskor...tak uvidim ako sa to bude dalej vyvijat.

ewellina
8. jún 2011

@katy1979 To je jasné, že šikana tu bola vždy. Nemalo to ale u nás také rozmery ako dnes. Zákaz fyzických trestov však paradoxne podporuje rozmach tohoto smutného javu. Žiaľ. ☹

katy1979
8. jún 2011

@ewellina nemyslim si ze je to kvoli zakazu trestov.kto chce udriet deti udrie ich. a nemyslim si ze je to tym ze tie deti nepoznaju co to je dostat par po zadku ci facku. vychovava sa inac my sme jednoducho museli ppsluchat. nepodrypavala sa praca ucitelov tak ako teraz. viac vulgarizmov, sproste rozpravky. vela vsetkeho a malo casu rodicov. akosi sa posunuli hranice vsetkeho.

ewellina
8. jún 2011

@katy1979 áno, posunuli sa hranice všetkého. Deti si dnes môžu dovoliť úplne všetko, lebo nič im za to nehrozí. Žiaden trest, pred ktorým by mali rešpekt. Škoda, že na to doplácajú dobré a vychované deti a v podstate aj ich rodičia.

katy1979
8. jún 2011

@ewellina no vidis moj syn ma doma urcene hranice vie co moze co nemoze ak urobi blbost tak mu vzdy za to nieco hrozi a aj tak je v skolke ako utrhnuty z retaze. teda ako kedy 😅 zopar tyzdnov je klud a potom ma den kedy je s nim na nevydrzanie.

pici
8. jún 2011

@bodka13 no mne sa zda ze si trosku mimo... precitaj si po sebe co za bludy pises... absolutne mimo

ewellina
8. jún 2011

@katy1979 Chlapci sú trošku tvrdší oriešok ako dievčatá. 😉 Prajem veľa trpezlivosti.

henika26
8. jún 2011

@katulka555 prajem vam aby ste to cim skor zastavili :/

katulka555
8. jún 2011

@henika26 dakujem.ak to bude pokracovat,urcite vyskusam osobny pohovor,nieco na sposob tvojho otca,ale v ovela miernejsej forme. 🙂

henika26
8. jún 2011

noo moj tatino je dobrak,miluje svoju rodinu ale ked videl par krat svoje deti v ohrozeni,bol ako zmyslov zbaveny,čiste psycho 😅 co uz,na nieco to bolo dobre..

bodka13
8. jún 2011

@pici kde konkrétne ?