Dieťa v škôlke mi bije dcérku

julia225
20. okt 2008

☹ neviem preco sa da, lebo ona sa bit vie...ale z toho dievcatka co ju bije ma mala traumy!
neviem co mam robit, uz som to povedala ucke ,mam postrasit tu malu?ze bude zle...? poradte...

maggie2
21. apr 2011

@abbey1 Zrazu hovoríme o prvých náznakoch? Ja som bola v domnení že tu hovoríme o chronických bitkároch.

abbey1
21. apr 2011

@maggie2 Prosím prečítaj si ešte raz ktorej mamičke a na aký príspevok som reagovala a až potom na mňa reaguj.ty mi stále podsúvaš niečo čo som nepovedala.ja neviem,čo stále som mnou máš.Čítaš čo a na čo komu odpisuješ?ja som písala konkrétne jednej mamičke,ktorej dieťa práve začalo s nevhodným chovaním a ju samotnú to trápi a chce riešiť. 😠

maggie2
21. apr 2011

@abbey1 No to je fakt sranda, najprv napíšeš, že si reagovala na matku ktorá bola nešťastná z toho že jej dieťa druhých bije, a zrazu tvrdíš, že reaguješ na matku ktorej naopak dieťa bijú. To je už fakt podsúvanie, ale Tvoje, nie moje, Chýba tu smajlík s prevrátenými očami

abbey1
21. apr 2011

@maggie2 Prečítaj si moje slová v predchádzajúcom príspevku.jej dieťa začalo s nevhodným správaním!!!Kde je tamm slovo o tom,že ho bijú???ja už ozaj neviem,čo si mám o tebe myslieť a neznížim sa pod svoju úroveň,aby som použila slovo,ktoré mi práve prišlo na um.prosím,ak máš problém sama so sebou,mne už daj pokoj!

maggie2
21. apr 2011

@abbey1 Mysli si čo chceš, Tvoje myšlienky budú Tvojim zrkadlom, nie mojim. Problém máš asi Ty, máš svoj pokoj o čo Ti ide, naopak, Ty sa do mňa nenavážaj. Opakujem povedala som niekedy o dieťati zasran? Nie! Tak nefabuluj a myslieť si nemusíš nič, bude to aj tak pre Teba najľahšie, lebo to je to, čo najčastejšie asi robíš. Prajem krásny večer

abbey1
21. apr 2011

@maggie2 Ešte raz budeš na mňa takto útočiť a budem to riešiť cez adminov.vyprosím si ,aby sa takto so mnou niekto bavil.Prečo nekonfrontuješ svoje slová s tým,čo som napísala,ale útočíš?my sa poznáme osobne,keď si dovolíš ma posudzovať a urážať?

maggie2
21. apr 2011

@abbey1 Kto na Teba útočí? Nenaznačila si v začiatku snáď dostatočne čo si o mne chceš myslieť? Ty si sa do mňa začala navážať a posudzovať. Ty váž svoje slová, lebo sa Ti Tvoja zlomyseľnosť stokrát vráti, a s Tvojimi vlastnými myšlienkami Ti naozaj nepomôžem. Je to Tvoj problém, neviň za ne mňa

bodka13
21. apr 2011

😲 normálne žasnem z tejto debaty 😒 ...niekto má asi radosť vyvolávať konflikty ☹

@jakobako bitkou nič nevyriešiš 😉 násilie ďalej spôsobuje násilie a zo slovníkom by som tiež radšej niečo urobila ☹ 😉
@cmulinko veľmi tvrdé,až neuveriteľné pravidlá 😕
@maggie2 neviem,v ktorej krajine žiješ a či máš deti,ale myslím že ani v jednom štáte sa deti v škôlke nebijú na život a na smrť 😉 sú to v podstate detské ťahanice o hračky ....toto treba riešiť,musí byť spolupráca medzi učiteľkou a rodičom,dieťaťu treba veľa vysvetľovať a nie ho po prvom neúspešnom napomenutí vyhodiť zo škôlky...myslím,že ak deti do seba strčia,určite nezlyhala výchova rodiča 😉 je to momentálny stav=nálada dieťaťa ...neverím tomu,že by nejaká mamička posielala svoje dieťatko do škôlky s tým,aby bilo ostatné deti

s názormi ostatných kočiek @digysa,@daad,@abbey1súhlasím 😉 treba hľadať riešenie a pomôcť deťom=bitkárovi aj bitému 😉 🙂

abbey1
21. apr 2011

@maggie2 prosím ukončime už našu debatu a ešte raz ťa prosím,neodpisuj mi už v žiadnej téme.Nie prosím mne adresne.ja tiež nikdy nezačínam na teba reagovať prvá.ešte raz opakujem,že tu som sa snažila poradiť jednej mamine a ty si moje slová otočila.Ja som písala adresne tejto jednej mame k jej problému.nepíšem o iných deťoch tu v tejto téme spomínaných.Kiež by všetci ľudia boli takí "zlomyseľní" ako som ja.Asi je treba si vyhľadať slovko "zlomyseľnosť" v slovníku.

abbey1
21. apr 2011

@bodka13 ďakujem,že ma niekto pochopil.Vďaka vďaka a ešte raz vďaka. 🙂

digysa
21. apr 2011

@maggie2 nie je za fyzicky trest @abbey1 tiez nie je za fyzicky trest. Vy dve sa nechapete.
Maggie2 je za razne zakrocenie aby sa predoslo situacii, kde dieta moze byt kruto fyzicky napadnute, tak voli -vylucenie zo skoly

abbey1 je za to, aby sa s dietatom pracovalo az do poslednej chvile, aby sa mu pomohlo- napriek tomu, ze dieta je bitkar.

Abbey pise o terajsej situacii : Co urobit s tym dievcatko, ktore stale bije niekoho

Maggie2 - pise o buducnosti: co urobit, ked uz vsetky techniky zlyhaju...

No zaver je jasny- ak nic nepomoze tak naozaj treba dieta vylucit (maggie2) ale zaroven mu treba pomoct a vyhladat profesionalnu pomomc ( abbey)

cmulinko
21. apr 2011

@bodka13 zial v irsku je toto pravidlo normalne ,ktore ti daju pred vstupom do skolky aj an papier a suhlasis s podmienkami...nastastie v skolke,ktoru navstevujem moj syn bol za celej praxe pani ucitelky len 1 taky pripad.

digysa
21. apr 2011

@cmulinko Daj mi link na tu skolu.....urcite tam budu mat School Policy. NEverim tomu.

cmulinko
21. apr 2011

a tak isto nie som za fyzicky trest....vlastne zijem v krajine,kde fyzicky trest je zakazany a deti sa v skolke kontroluju ci nemaju na telicku znaky fyzickeho trestania.niekedy sa mi to zda byt na hlavu padnute,ze musim vysvetlovat odkial je dana modrina,ale ak to ma preventivne pomoct detom,ktore doma trpia,tak nemam s tym najmensi problem.

cmulinko
21. apr 2011

@digysa slolka nema link..je to sukromna skolka v irsku,ale nechapem preco tomu neveris 😕 vsak hadam viem co som podpisovala,ked som tam svoje dieta davala a nemam potrebu nieco nafukovat ci sem pisat blbosti....na to sem naozaj nechodim 😅

digysa
21. apr 2011

@cmulinko Neverim tomu, lebo z logickeho hladiska sa male dieta ( ak hovorime o skolke) nemoze prevychovat na 3-ti krat.
Je to absolutna hlupost.
To musi byt nejaka neakreditovana skolka, co si vytvara sama nezmyselne pravidla.
Mojho syna v skolke dohryzli, udreli aj 20-krat a ziadne dieta nebolo vylucene zo skoly.

To musis hovorit o akom biti???? Ako sa uz len mozu 3-4-5 rocne deti bit?

Ale ak je sukromna tak si samozrejme moze napisat cokolvek do ich "school policy"

Moj syn chodi tiez do sukromnej skolky...my mame link. Hmmm, cudne...

maggie2
21. apr 2011

@bodka13 ale čo? A čo tak štatistika úrazov? Počet školských úrazov v školskom roku 2003/2004 bolo 6 813, o dva roky neskôr 5 942. Každý rok sa v školách stanú približne jeden až dva smrteľné úrazy a okolo 20 až 30 vážnych úrazov. Čo myslíš koĺko z toho je úrazov, ktoré si spolužiaci spôsobia navzájom. To ja sa skôr môžem spýtať, že kde Ty žiješ.

maggie2
21. apr 2011

@digysa nie je to hlúposť. @cmulinko píše pravdu. Nikoho nezaujíma, či a kedy sa dieťa prevychová. To nie je problém školky, ale problém rodičov, ktorí si ho majú riešiť so špeciálnymi pedagógmi a psychológmi, ktorými bežné školka nedisponuje. Na prvom mieste je vždy bezpečnosť detí a ešte raz bezpečnosť detí. Pri tom ako v zahraničí fungujú súdy s vysokými odškodnými pre obete ( o čom na SK môžeme len snívať) motiváciou učiteľa je túto bezpečnosť kontinuálne zaisťovať. A ja s tým súhlasím, a apropo som i za to aby fyzické tresty boli považované za trestný čin a týranie detí.

cmulinko
21. apr 2011

@digysa nejdem sa hadat....nemam k tomu co dodat...ty neveris a ja si budem stat za tym co som podpisala a ja poznam pravidla danej skolky,ktore moje dieta navstevuje...je to normalna montessori skolka.samozrejme nebolo napisane do akej miery musi byt agresivne ci bitkarske dieta,aby sa dostalo az na uroven vyhadzova,ale jasne bolo napisane,ze bitkarstvo nie ej tolerovane a bude sa riesit troma postupmi......predpokladam,ze to je uz na usudeni pedagoga,ze kedy zakroci.ja tam nie som,aby som usudila ci moje dieta bije niekoho.a ked sa uz bavim o synovej skolke,tak tam nastastie je len 7 deti an 1 ucitelku a ta to s nimi zvlada uplne v pohode.a co este pises ty,ze dieta sa neda prevychovat na 3 krat...tak ho nechame v kolektive,kde sa ho kazde dieta boji....?

digysa
21. apr 2011

@maggie2 tvoja skolka musi byt riadny "garbage" - Nekvalifikovani ucitelia, ktori si nevedia poradit s dietatom, ktore 3 krat udrie...
Uspech skoly je v tom, ze ucitel povie rodicom ako sa ziak zlepsuje a zmensuju sa jeho incidenty...
Vasa skola nestoji za nic.

digysa
21. apr 2011

@cmulinko Ano, necham ho v kolektive, ale dohliadnem na to, ze s detmi nebude mat ziadny kontakt. PResne tak...
Kazde dieta predsa do skoly musi chodit.......
To si tie zle deti v Irsku iba prehadzujete z jednej skoly do druhej? No to je teda riesenie.... 😎

maggie2
21. apr 2011

@digysa By si sa čudovala ako sa vedia 4 ročné deti biť. Nejde ale o to, v tých situáciách sa môže stať sled nešťastných náhod - sotenie o roh stola, sotenie do sklenej výplne, sxotenie dolu zo schodov, pichnutie potencionálne ostrým predmetom bárs i ceruzkou alebo fixkou. Zámerné zrazenie bicyklom, trojkolkou a podobne

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cmulinko
21. apr 2011

@digysa co sa tyka pedagoga...ak si nevie poradit s dietatom,tak to znamena,ze je nekvalifikovany?vie si mozno poradit s 20-imi detmi a iba s 1 nie,tak uz nie je plnohodnotny pedagog?bola by som zvedava na nazor pedagogov k tejto teme.podla mna ak si pedagog nevie dat do poriadku 1 dieta z 20,tak je uplne normalne,ze o to ziada rodicov a riesi to s nimi.....ak rodicia maju zaujem s tym nieco robit,tak sa im ponuka x moznosti kam s tym dietatom ist a co s nim robit,ale pedagog nema kompetencie rodica...k psychologovi to dieta moze dotiahnut len rodic...alebo k inemu odbornikovi,ktory pomoze aj rodicom aj dietatu.

cmulinko
21. apr 2011

@digysa bavime sa o skolke a nie o skole...v irsku skolka nie je povinna a este k tomu aj poriadne draha,takze ak ma rodic zaujem o skolku,tak to s tym dietatom bude riesit,alebo bude prekladat z miesta na miesto...hlavne ked ide o irske matky,ktorym decka vychovalali same baby sitterky-tym je to jedno,ze dieta ide do 5 skolky za jeden rok..neviem ti povedat ako to funguje v skole...nemam skolopovinne deti.ja davam priklad len o tom co viem ako funguje.

maggie2
21. apr 2011

@cmulinko máš úplnú pravdu. Ak si nevie poradiť s dieťaťom rodič, a pedagóg použil tiež celú škálu možných riešení a predsa nezabralo, školka nie je povinná sa s tým ďalej zaoberať, také dieťa treba poslať za psychológom, psychiatrom, a zabrániť tomu aby ohrozovalo ostatné deti v kolektíve a to je jediné riešenie - vylúčenie.

digysa
21. apr 2011

@cmulinko PISES, citujem: "podla mna ak si pedagog nevie dat do poriadku 1 dieta z 20,tak je uplne normalne,ze o to ziada rodicov a riesi to s nimi."

A to iste tvrdim aj ja.....aj @abbey1 aj @bodka13 ...

Ale kazde riesenie netrva 2 buchnutia.............je to dlhodoby proces. Pri tom procese sa urcite tomu dietatu podari par krat "zachybit".....ale to sa neda vyriesit pocas 3-och konfliktov.....

Vy tu pisete o extremnych pripadoch..........@maggie2 ta tu vypisuje o pichnuti do oka!!!

To o akych detoch hovorite? O kriminalnikoch??? Uz to tu ide do extremov....


cmulinko
21. apr 2011

@digysa ja som neudavala ziadny extremny priklad a nezachadzam do extremov.....zas nasilu zomna nerobte tu zlu.ja som napisala len skutocnost v ktorej zijem ja a ktoru nezmenim ci sa mi to paci ci nie...ja som to nevymyslela....ja som tie pravidla len akurat tak podpisala,aby moj syn mohol chodit do tej skolky...a podpisalo to dalsich 7 rodicov,ktorym sa to zdalo byt uplne normalne.nemozeme porovnavat skolky v roznych krajinach...co je nenormalne na slovensku,je normalne inde a naopak.

digysa
21. apr 2011

Irsko je samy opilec a terorista.... dievcata mate pravdu....davajte si pozor na svoje deti, aby ich niekto nahodou nesotil, nevypichol oko, a pod... Urcite by som to nahlasila pedagogom a ziadal o vyhodenie ziaka ASAP.
Zelam vela stastia pri vybere skol vo vasom okoli. Asi to nebudete mat lahke 😉

petruci6
21. apr 2011

fuha ako sa tu zmenila tema na skolky a cudzie krajiny v porovnani so slovenskom
aby sme sa vratili k povodnej otazke,lahko je radit ked je clovek nezainteresovany a tak povediac 3.strana,ja len viem jedno,na svoje dlho vytuzene jedine dieta som ako levica co si chrani mlade,ak by mu niekto len vlasok na hlave zlomil,nie to este dlhodobo tyral,tak by si to dotycny v tomto pripade rodic dietata poriadne odskakal a urcite by neostala bez povsimnutia aj uloha pedagoga,kt v tomto pripade ma HNED zasiahnut!!! tolko k tomu,pekny vecer