Dieťa v škôlke mi bije dcérku

julia225
20. okt 2008

☹ neviem preco sa da, lebo ona sa bit vie...ale z toho dievcatka co ju bije ma mala traumy!
neviem co mam robit, uz som to povedala ucke ,mam postrasit tu malu?ze bude zle...? poradte...

anjelicek26
26. sep 2011

@katy1979 - vysvetlovala do nemoty, sli sme sa ospravedlnovat, ukazovali bebinko, hrali sme, ze to dietatko place, ukazovala som jej to na babike, sedela na schodoch, isli sme prec, nesmela sa hrat, capla som ju, kusla, proste uplny extrem - a NIC nepomohlo, mohla som sa rozkrajat, akonahle prislo do situacie, ze sa nevedela branit - hryzla. Proste nevedela povedat, co chce - tak skusila jednoduchu overenu metodu - pohryziem ho. Ona hryzla aj manzela len tak mimo temu 🙄 Ako rodic si to jasne beries velmi osobne a ako vlastne zlyhanie 😖 Takze depka ako svet.

Ale odkedy sa rozrozpravala - to skoncilo. Z jedneho dna na druhy. Agresivne nereagovala nikdy viac. Opatrovatelka to brala uzasne - povedala, ze to sa podda - a skoncilo to, ona ju nikdy nehresila, predchadzala tym konfliktom, nenechala to zajst tak daleko, okamzite odputala pozornost - ak sa bili o lopatku - podala jej druhu, ze je krajsia, proste uzasna osoba, vedela to s nou...

katy1979
26. sep 2011

@anjelicek26 hmmm takze trpezlivost. ok tak ja vydrzim. no to je to rozpravat nevie. a uz viem ze ked je nastvany nemozem ho drzat na rukach lebo ma kusne do ramena a drzi ako pitbul. tak budem dufat ze ked sa konecne rozkeca snad to prejde a nauci sa ovladat sam svoj hnev. ach jaj preco ja nemozem mat doma aspon jedno normalne dieta

@lenka_da chapem ta ale to asi kazda matka chape. rozpravaj sa s malou o skolke povedz to ucitelkam aj to ked ti doma povie ze sa boji. tam nejde vobec o to ci niekto niekoho pozna. oni maju teda mali by mat pedagogicky pristup aby riesili taketo veci. asi by bolo dobre vediet ci ublizuje aj ostatnym alebo iba jej. ak iba jej tak to uz riesit priamo s nim ze preco co mu vadi alebo aky ma problem. ja viem ze to je neprijemne a chces svoje dieta chranit. neboj sa bude dobre a vsetko sa vyriesi. hlavne to treba riesit.
poviem ti nas pripad. nastupili sme do skolky pred rokom. nikdy nebol moj syn nejaky anjelik ale zasa ani grazlik. po par dnoch tiez zacal vyplakavat ze ho biju potom dosiel s krvavym kusancom na ruke. krvave tricko krvava ruka. ako a preco a kto ho kusol nikto netusi. mozno niekomu nieco nedovolil mozno provokoval. to sa uz nikto nedozvie. maju tam jedneho chlapceka ktorý bil deti trvalo to dlho mozno 3-4 mesiace ak nie viac. rodicia chodili za ucitelkou a riaditelkou sa stazovat. boli nahnevany chceli aby ho vylucili dokonca to chceli ist riesit na miestny urad ze nech ho vylucia. riaditelka sa za neho postavila ze vsak preboha je to 3rocne dieta. a mala pravdu. netvrdim ze sa nepobije ale to uz veru neviem. sebi obcas pride ze sa pobili ale to uz je medzi nimi dvomi. boli to tazke mesiace pre vsetky strany ale zvladli to. a moj syn sa tak otukal postupne v skolke ze sa tiez zacal branit rucne strucne a bolo vela nezhod kvoli nemu. takze verim tomu ze pre urcitych rodicov je moje dieta nevychovane a grazel a uz vidim ako sa doma dusuju ako by ho zmlatili ako sirotu.

lenka_da
26. sep 2011

@katy1979 Dakujem, presne toto som potrebovala "pocut" 😉

anjelicek26
26. sep 2011

@katy1979 - preco nemozes mat aspon jedno dieta normalne? Su uuuplne normalny, v tomto veku este dieta nemusi ovladat svoje emocie, tvori sa mu charakter, uci sa zvladat situacie, ktore mu zivot prinasa, uci sa aka je reakcia spravna a aka je ta nespravna - prave tvojou reakciou, reakciou okolia. Dieta nemusi byt dokonale, nemusi byt tiche, mile poslusne - nie je to cielom, keby boli vsetky take, na svete by bola riadna nuda. Ja milujem deti zive, vybusne, vsadepritomne. Panuje okolo nich dobra nalada, nieco sa deje a kazdy sa snazi byt v ich blizkosti. Ak sa to podari dostat do spravnych kolaji a agresie usmernit - napr. do sportu - futbal, karate - tak z nich mozu byt skvely charizmaticky mlady muzi plny zivotneho elanu, odvahy 🙂

Teraz to nevedia kontrolovat, ale to je vekom, pockaj rok-dva a bude to uplne o niecom inom. Pokial budu mat maminu, ktoru to bude trapit, zaujimat, starat sa o to, ako sa spravaju - pochopia to 🙂

katy1979
26. sep 2011

@lenka_da drz sa a hlavu hore

@anjelicek26 vsak to vzdy som chcela zive deti a nie tutmacikov a mam ich 😀 ale tak obcas na zadku by mohli sediet.
ja som so sebim hlavne kvoli skolke hladala psychologov aj sme boli nakoniec nie kvoli tomu zeby skolka prikazala ale jednoducho nevedela som mu vysvetlit urcite veci a stale to nechapal. nakoniec sme odisli s diagnozou. mame aspergerov syndrom preto to on nechape krpec krpaty. ale prezijeme a zvladneme

maca_p
26. sep 2011

@anjelicek26 som prekvapena z tvojho posledneho prispevku, pretoze v inej diskusii som sa ja "postazovala," ze kvoli cerstvemu babatku a aktivnemu dietatu v obdobi vzdoru nemam cas mat domacnost v 100% poriadku, a ty si ma doslova zbuzerovala.
citujem:"Dieta nemusi byt dokonale, nemusi byt tiche, mile poslusne - nie je to cielom, keby boli vsetky take, na svete by bola riadna nuda. Ja milujem deti zive, vybusne, vsadepritomne." ku mne si taka mila a empaticka nebola, cim je to??

anjelicek26
26. sep 2011

@maca_p - ja neviem, nevediem si dennicek ci sebaanalyzu a prave teraz vobec neviem, o aky problem sa vtedy jednalo 😕

Asi sa zacnem snazit rozsievat milotu a empatiu castejsie ;)

zuzana76
27. sep 2011

@anjelicek26 ano, to mas tiez pravdu, aj ja mam neter dvojjazycnu- tiez pokym sa nevedela vyjadrit ani v jednom, tak jej spravanie bolo "cudne" , nehryzla, ani nic take nerobila, len proste neposluchala, teraz rozprava po spanielsky, sice este nie vela, ale uz sa vie vyjadrit a je to lepsie.

ivett1
27. sep 2011

@lenka_da ale ano...len nasa dcerka sa z toho skor "vykeca"...teda, aby si ma pochopila...ak ju niekto chcel strkat a podobne, spustila velky krik...nieco v tom zmysle..."on ma chce biiiiit!!!!!" a jasne, ze sa vsetci nasilnici zlakli...teraz si to uz vybavi sama, ak sa teda dostane do potycky a vie sa poriadne obracat....v MS su teraz vsetky deti - jej spoluziaci skor vo veku, ked sa viac skriepia a natahuju o nieco...😖 take tie buchnatovacky, hryzenie (veru, aj to sme zazili...) a stipanie, uz maju viac menej za sebou....inak, nemsis mat obavy, deticky si postupne vekom najdu v sebe tu spravnu "reakciu"...bud sa budu vyhybat bitkarom na 100 honov alebo sa budu s nimi mlatit 😉

henika26
27. sep 2011

@anjelicek26 ano..treba hladiet na ine deti a nie na svoje ktoremu je ublizovane! 🙄 to "je" riesenie.ja mam najlepsiu kamaratku co ma syna čerta.asi prvy pol rok co sme sa poznali mu stale dohovarala ale teraz-posledny rok-uz ma 2.5roka kasle nato.nech si robi co chce.oni tie matky si povedia :on je jednoducho taky...co uz..im je to jedno lebo ich dietatu nieje robene zle,nebiju ho..to on bije ostatnych.a este ako zakerne to vedia robit..ten chlapcek o ktorom teraz hovorim napriklad ked vidi ze sa ine dieta chyti zarubne-NASCHVAL tresne dverami aby pricvikol ruku tomu kto sa tam drzi..a mohla by som menovat a menovat co tieto deti robia..su zle..ale mozno ani nie tak svojou vinou ako vinou rodica ktory si snim neda poriadky!nenavidim lahostajnych rodicov ktori detom nevedia povedat-nie!nevedia urcit pravidla..jednoducho sa nato vybodnu nech vyrastie dieta samo-nech sa vychovava samo..a toto nieje iba priklad moj a mojej znamej ale 80percent mamiciek s "hyperaktivnymi" detmi sa takto sprava.... 😒

henika26
27. sep 2011

@zuzana_m drzim palceky aby si vychovala slusne deticky 🙂 len tak dalej

katy1979
27. sep 2011

@henika26 chod to napisat do temy ADHD 😀 to o com ty stale rozpravas ale akosi nie je o hyperaktivnych detoch to je o neposlusnych detoch a hlavne o lahostajnosti rodicov a to je troska rozdiel.

henika26
27. sep 2011

@anjelicek26 no ako citam vsetko co si pisala,naozaj nepoznas zle dieta..iba take ako si opisala...co znamena ze sa tazko mozes k tejto teme vyjadrit.si inteligentna zena,to clovek vyciti uz z toho co pises..ale asi malo skusena v tejto oblasti..alebo mas take stastie,ze mas okolo seba iba fajn ludi 🙂 takze gratulujem a prajem ti to 😉

henika26
27. sep 2011

@katy1979 ja viem presne ocom pisem-lebo väcsina matiek co ma zle deti sa obranuju,ze oni niesu zle ale hyperaktivne...a mne je jedno co si kto mysli,mne dala lenka-da zapravdu a to som rada 🙂 ona suhlasi so vsetkym co som napisala a ja iba zverejnujem-bez hanby svoj nazor.ten mi nikto nevezme a ani ma nepresunie do inej temy 😝

katy1979
27. sep 2011

@henika26 ako povies sefova . len stale to nie je o detoch ale o rodicoch. ak niekto robi zle na ihrisku tak je rozdiel ci rodic zakroci alebo nie. ak nie tak vtedy si ponadavaj aj ja. ale nie na dieta na rodicov. lebo potom vznikaju situacie ze deti vyrastu a nemaju hranice

katy1979
27. sep 2011

@henika26 a vidis ja nepoviem ze moje dieta je hyperaktivne moje dieta je autista. tak to mas novu vyhovorku aspon.

henika26
27. sep 2011

@katy1979 ved s tymto suhlasim..je uplne ine ked na ihrisku sa v piesku povadia o hracku a jedno z deti zacne plakat alebo pripadne ked jedno druhemu pokazi 10 krat kolacik,ktory sa tak snazi pekne spravit a capne mu..to je este take ze no..ja som taketo veci na ihrisku nejak neriesila.viedla som malu ktomu aby si skusila /spravne/ poradit sama..ale zakernost je ina vec..ked decko robi umyselne zle-to je hruuza 🙄

henika26
27. sep 2011

@katy1979 ako to stym autistom som asi nepochopila.ak to myslis vazne,tak to nieje na smiech lebo autizmus je choroba a ak to naozaj mate tak mi je to uprimne luto.

katy1979
27. sep 2011

@henika26 lebo to rodicia nestopnu a preto to stale nie je o hyperaktivite. aj ked asi sa stratavas s tymze sa s tym ludia ohanaju.
preco nam je doma veselo aj s takou diagnozou. hej mame aspergerov syndrom co je forma autizmu a tu o par stran sa docitas ako sme sa trapili ze moj syn je v skolke zly a mas tu aj dieta ktoremu moj syn ublizil. preto mi obcas vadi ze sa obuvas do hyperaktivnych deti kedze poznam aj take. teda naozaj take co na to maju papier.
nie su to deti ktore vychovava ulica s postojom rodicov ze nech sa uci.
my sme z ihriska vzdy odchaddzali ked tam prisli taketo deti. mali sme ich zopar v okoli. mamicky sa cely den vykecavali opodial a nikdy som si s nimi nemala co povedat a decka bezprizorne lietali po ihisku az ked uz lietali kamene po celom ihrisku po nich zazjapali ze ma prestat.

henika26
27. sep 2011

@katy1979 chore dieta a dieta zle je rozdiel!to sama dobre vies..ako si napisala-doma mate veselo co je super..ale ja tu vravim presne o detoch ako si sama napisala takych-co ked uz kamene lietaju po celom ihrisku..

katy1979
27. sep 2011

@henika26 ja viem ako to myslis len prave maminy hyperaktivnych deti by to mohlo nastvat kedze ich deti take nie su. hyperaktivita je tiez choroba toto je choroba lahostajnosti

henika26
27. sep 2011

@katy1979 tak aby som to uviedla na spravni mieru a neurazila maminy co maju skutocne hyper deti-ok..este raz-choroba ak je,tak je a stym tazko nieco clovek zmoze..to je ine.ale ako si to nazvala aj ty-ta choroba lahostajnosti-je je HANBA!hanba rodicov...lebo z takeho dietata len tazko vyrastie dobry clovek

katy1979
27. sep 2011

@henika26 no vidis a mozem s tebou len suhlasit len takých je akosi vela v dnesnej dobe.

henika26
27. sep 2011

@katy1979 ved to 😒

petrar77
30. sep 2011

Ahojte dievcata, vsetko som si pozorne precitala a verte mi, ze so smutkom sa musim priznat, ze tiez patrim k matkam, kt. dieta sa bije. Nemylism si, ze by sme s manzelom nejakym sposobom zlyhali vo vychove, ale maly ktory ma 3 roky, 5 mesiacov bije a robi zle inym detom v skolke, riesim to s pani ucitelkou, a snazim sa mu vsemozne vysvetlovat, ze sa to nesmie a deticky to boli. Trapi ma to, chapem rodicov, ze nedovolia, aby ich dietatko bolo bite, ale prosim skuste pochopit aj vy mna. Sama som z toha nestastna. Neviem, naozaj neviem kde som urobila chybu. Idem to riesit s psychologickou a verim, ze to skonci cim skor.

molly28
1. okt 2011

@petrar77 toto nie je o žiadnom priznani sa a cítení sa zle...aj moja Sonička je taký anjelik s diablikom v tele, a niekedy s poriadnym....v škôlke sa nevie poriadne hrať...v januári bude mať tri roky a verim tomu, že pride to obdobie ked sa to nauči a nebude deťom brávať hračky a robiť zle....a nie je to naša vina, že by sme tieto deti zle vychovávali...každá z nás sa deťom určite poriadne venujeme, a najlepšie akovieme....Peti neboj sa....ono to prejde...verim tomu.....a tešim sa na info, čo povieš, čo ti vravela na to psychologička,...

kikana
21. okt 2011

@molka mam doma presne takeho certoanjela. proste moje nervy. ale zas aj sranda. len mi uz dochadza fantazia ako mu dokola vysvetlovat ze toto sa fakt nesmie (napr vsetko zhodit) ani ked sa straaasne ponahla pre hracku a tak. Som rada ze nie sme sami takyto. 🙂

kikana
21. okt 2011

@katy1979 moj skoro 3rocny svist tiez obcas kuse, teda deti zatial ani nie ale mna a babku (hlavne ked sa mu tlaci nejaky ten zub, teda teraz uz konecne posledny 😀 ) a vcelku zabralo ked ho na ihrisku kusol kamarat, to bolo placu a odvtedy ked je naznak kusania tak hned hovorime ci si to pamata ako ho to bolelo a on sa zhaci. Chce to velku trpezlivost stale to dokola omielame, aj si to pamata, len nie vzdy to aj dodrzi, potom ide to prepac maminka uz to neurobim. tak snad do pol roka ho to prejde uplne.

dida84
14. jún 2012

Ahojte dievčatá,
ako ste to teda vyriešili, keď vám iné dieťa bilo to vaše?... Ja som z tej situácie dosť nahnevaná a zároveň mi je to veľmi ľúto, pretože nášho malého bije v škôlke práve chlapček, s ktorým od malinka boli spolu... Už som sa o tom rozprávala aj s kamoškou, ale k ničomu to neviedlo... Už som aj ich malému povedala, že nech Samkovi neubližuje, lebo že sa na neho budem hnevať už aj ja... no nič... riešim od začiatku roka... najskôr ho hrýzol a teraz stále dookola samé buchnáty, kopance a facky... dnes už to bol vrchol... tak najskôr ho driapol do oka (tesne pri očku má škrabanec) a potom ho vraj dvakrát vycápal papučou... na začiatku som mu vždy vravela, že nech ide za pani učiteľkou a už mu hovorím, nech sa bráni a vráti mu to... len on truhlík mi na to povedal, že na to tam je pani učiteľka, aby to riešila... posledné dni mu stále dohováram, nech sa s ním nehrá... ale asi tým, že sú od mala spolu, sa stále navzájom vyhladávajú... no vždy to skončí tak, že Samko plače... som z toho zúfalá... po škôlke sa už nestretávame... myslela som, že to trošku pomôže, ale nie...

xlucia
14. jún 2012

@dida84 ja som toto riesila min. rok so starsim. bilo ho dievcatko s ktorym to predtym bolo ok. napriek tomu ze sa tam angazovala aj jej mama nepomahalo to a ja som zurila.