Dieťa v škôlke nepočúva

viktoria12
20. mar 2012

ahojte poradte ako na moju dceru nechce pocuvat v skolke ,doma sa s nou rozpravam aj jej dohovaram a nic , ucitelka sa stazuje ze nechce robit to co ine deticky . ze nechce vzdy spinkat a tak , som s toho smutna , normalne trpnem ked idem do skolky co si zase vypocujem , ale doma mna pocuva nie vzdy na prve slovo ale pocuva, len neviem prečo je taka v skolke . ale su aj dobre dni ked je ako ukazkove dieta . ale tych je malo viac su take dni ze nepocuva , ak viete poradte ako na nu aby tam bola dobra

ajca123
20. mar 2012

@viktoria12 ahoj neviem aku máš starú dcérku,ale aj môj syn bol taky.
Ale ked jej to každý den hovoríte aby posluchala v škôlke.
Ved ani Vám by sa nepáčilo keby Vám niekto dokola vtlkal aby posluchala a tak.
Možno chce pozornosť od pani učiteľky.
Ani môj sa nezapajal do ich úloh,ale časom zistil že ho to baví a učiteľka ho chváli že je pozorný,ale ked vašu dcéru tam len komanduju ani me by to tam nebavilo.

viktoria12
autor
20. mar 2012

moja dcerka ma 3 roky a je to dost zive dieta , ja uz neviem ze co robit ,

viktoria12
autor
20. mar 2012

ale moju zabku bavi byt v skolke rada tam chodi len to ze ona nepocuva . a ucitelka ju nevie prinutit aby niečo robila to co ine deti , ale do skolky sa tesi a to velmi . len sa nechce prisposobit detom co robia oni ako ked napriklad cvicia jej sa nechce a tak a aj spinkat raz ano raz nie

gumkacik
20. mar 2012

@viktoria12 nas to bude tiež čakat. malý je strasne zivy a nepocuva

xlucia
20. mar 2012

@viktoria12 neviem co sa trapis. pokial neublizuje detom. je to ok. ma len tri roky, a je to dieta, nie robot. v skolke si ma adekvatnym sposobom spravit poriadkyn ucitelka a nie chodit zalovat na trojrocne dieta.
mala postupne dozrie a pripoji sa ku kolektivu

sandracs
20. mar 2012

Ahoj, nepíšeš ako dlho chodí do škôlky, možno to chce len čas prispôsobiť sa. A spať v škôlke som nechcela ani ja. Každé dieťa má iné potreby a nútiť spať niekoho, keď nieje unavený sa mi vždy zdalo scestné /moje zlé zážitky z detstva/, aj keď chápem, že škôlka nemôže mať pre každé dieťa samostatný program. U nás v škôlke to myslím riešili tak, že deti uložili, ale keď niekto veľmi vyrušoval, tak ho nechali vo vedľajšej triede si kresliť.

elephant
20. mar 2012

@viktoria12 By som chcela vidieť dieťa, ktoré na rozkaz zaspí, keď sa mu nechce 😀
O čo učiteľkám ide? Že sa nechce zapájať do spoločnýck aktivít? (To by som neposlušnosťou nenazvala) Alebo robí deťom zle, rozhadzuje hračy, "robí prieky"? To sú dosť odlišné veci.

slimstar
20. mar 2012

ved tam nie je na vojenskom vycviku ale v skolke, nie? to ze ucitelka je neschopna a nevie si rady? velmi cudne, stazovat sa na 3 rocne dieta ze nechce cvicit. nutit ho ? to urcite nie, ved skolka ma byt hrou.

lubina
20. mar 2012

Nasa starsia nechcela vobec robit na zaciatku skolky co robili ine deti. Ona proste sedela alebo stala a pozerala co robia deti, ale ona nerobila nic a to doma bola taka sikovna ze az...no a teraz je prvacka a sama povedala, ze v skolke bola hlupa a iba stala medzi stolikmi a pozerala co robia deti namiesto toho, aby sa hrala.....to povedala mladsej sestre, ktora v sept. zacala chodit do skolky, no co dodat. Dieta si potrebuje zvyknut. Aj mne ucitelka hovorila, ze dcera je taka zvlastna povaha....tak som jej povedala, ze kazdy ma nejaku povahu a mala, ze je pozorovatel a uz sa mi to viac neodvazila povedat.....dakedy aj ucitelky prehanaju. Treba si chranit dieta a len vydrzat, ono si zvykne a aj bude robit to, co od nej chcu

viktoria12
autor
20. mar 2012

dakujem kočky ved ja ju chranim aj ucitelke som povedala ze potrebuje cas je tam len mesiac. a este si poriadne nezvykla , doma je ok .a do skolky sa teši velmi . tak dufam ze to bude ok ,

elephant
20. mar 2012

@viktoria12 Ona tam je len mesiac? To veľa vysvetľuje. 🙂 Učiteľke by som pri najbližšej sťažnosti povedala, nech ju nenúti a dovolí sa jej len pozerať. Ona sa časom pridá.

viktoria12
autor
20. mar 2012

ano len mesiac tam je

babulina
20. mar 2012

to ze neposlucha moze byt aj chyba ucitelky, ze ju nedokaze vhodne motivovat, pokial je v skolke len mesiac, by som to privelmi neriesila, mala si casom zvykne, drzim palce nech to je co najrychlejsie

lenusiknr
20. mar 2012

@viktoria12 absolutne to neries, podla mna nemas ani co.. moj nazor je, ze je na vine ucitelka a nie tvoje dietatko!!! ved je tam len mesiac, ucitelka ma vediet ze deticky su rozne a aj rozne reaguju na kolektiv, cudzich ludi... ako pedagog ma vediet, ze ju do nicoho nema nutit... no boooooze tak sa tam len pozera a co... ja na tvojom mieste si dietatko zastavam a trosku ucitelke vyplachnem zaludok...
moj maly pojde teraz do jasiel- musi a je taka povaha ze pokym cloveka dobre nepozna skloni hlavu ani obraz ani zvuk.. chodim s nim na kruzky kde 10 deticiek si spieva, zapaja sa, robi vlacik, kolo kolo.... a moje dieta tam sedi namne a ani sa nepohne.... on to doma vsetko robi tiez len proste pride do ineho prostredia a tam sa nezapoji k detickam... zhodou okolnosti ich tam ma na starosti pedagogicka a ta mi sama povedala, ze je to v poriadku do nicoho ho netreba nutit, dietatko sa zapoji k ostatnym same... taktiez aj s tym spinkanim.. mozno je to jej reakcia na nove prostredie.... v kazdom pripade je to chyba ucitelky a nie tvoja alebo tvojej malej 🙂

sisaha
20. mar 2012

@viktoria12 spytaj sa ucitelky aky dlhy adaptacny cas mali ostatne deti v septembri a nech taky isty poskytne aj tvojmu dietatu...

geegee
20. mar 2012

dieta nie je na vycviku - malo by chciet urobit to, co chce ucka. A ta by to mala dosiahnut motivaciou - co moze byt niekedy jedna veta, inokedy prosba, a pod. Podla mna si z toho nic netreba robit - mala si zvykne, zo zaciatku vela deti potrebuje v skolke len okukovat co robia ostatne deti a netreba ich nutit - pridaju sa, ked na to bude spravny cas 🙂

stardust
20. mar 2012

zavisi od pedagogickych kvalit ucitelky, ako dokaze s detmi pracovat a aku motivaciu maju deti spolupracovat. U vas nutia deti spat v skolkach v presne stanovenu hodinu 😕 ?

malapepka
20. mar 2012

@viktoria12 Ahoj. Mne pri tomto napadlo, keď som bola prváčka, tak učiteľka odkázala rodičom, že v škole píšem mimo linajky. Tak jej otec odpísal, že dobre, ak to nabudúce urobím, má mu zavolať a on príde do školy a vysvetlí mi, ako mám v škole písať (myslel to ironicky a učiteľka pochopila).
Čo z toho vyplýva? Ak teba doma poslúcha, aj jej vysvetlíš, čo sa v škôlke robí, už to ostatné musíš nechať na učiteľku, lebo čo sa deje tam, je jej záležitosť (je iné, keby deťom robila zle, ale to nerobí). Takže sa s učiteľkou normálne pozhováraj a neber to tak tragicky. Ono si za ten školský vek ešte vypočuješ vecí 😀 ona si určite zvykne, len to možno nebude hneď

xlucia
20. mar 2012

@malapepka mas spravneho otca 😀

anitab
20. mar 2012

@viktoria12 ja si tiez myslim, ze sa zbytocne trapis...skor sa zamyslam nad tou ucitelkou 😒 nas maly ma 3,5roka, chodi do skolky cca 2 mesaice a rovnako ako tvoja dcerka do skolky chodi rad aj sa tam tesi, ale sa nezapaja, skor len sleduje - necvici, netancuje, len pozera (a to doma vie inak vyvadzat 🙂 dokonca mi tam nechcel zo zaciatku ani jedavat, spavat tam nespava, lebo ho na obed beriem domov...ani ked nechcel jest, nenutili ho, zbalili mu to domov...ale nase ucitelky nepovedali ani jedno slovo a uz vobec nie aby sa stazovali, ze sa nezapaja...ak je len toto "problem" tak to fakt nie je ziadny problem...

janka_pn
20. mar 2012

@viktoria12 moja nastupila do skolky v sept. a stale si robila svoje a kazdy den som trpla ako ty, ze co mi ucitelky zas povedia 😅 a teraz po pol roku sa to lepsi a lepsi..... takze ti len poviem, vydrzat, ona si zvykne a ucitelky si tak neber k srdcu 😉 nie je taka ani prva ani posledna, co neposlucha.... oni toho maju na konci dna uz urcite dost a troska sa ventiluju 😉 . podla mna. neries, vydrzite to a za pol roka bude kolektivne dieta ako vsetky ostatne 😀
PS. mna uz pomaly ku psychologovi s nou posielali, ze je "daka ina" 🙂 a teraz pohodicka ...B-)

jaduska
21. mar 2012

@viktoria12 zaujímavé je, že ja sa stretávam skôr s opačnými prípadmi - dieťa v škôlke počúva učiteľku na slovo a doma ako bolo "hluché"....

Súhlasím s babami, ktoré písali, že viac starostí by si s tým mala robiť učiteľka, nie ty. Ona musí pristupovať k deťom individuálne, skúšať, čo na ktoré zaberie, čo ho zaujíma atď. a nie žalovať rodičom, že dieťa neposlúcha. Nehovorím, komunikácia musí byť, ale ako správny pedagóg by vám mala navrhnúť aj riešenie, čo s tým robiť. Ona by mala byť tým odborníkom, ktorý radí a nie tým, kto sa sťažuje.....
A teda - ešte ma napadá - tá učiteľka sa na malú vyslovene sťažuje, alebo iba referuje, aká bola? Možno ty to vnímaš príliš citlivo...určite by pomohol otvorený rozhovor s pani učiteľkou, skús prejaviť aktivitu ty, keď ti nabudúce niečo povie, tak sa opýtaj, že čo s tým budete (ty a učiteľka) robiť....

haannka
15. jan 2013

ahojte mamky...ja mam skoro presne ten isty problem...tiez trpnem co sa znova pri prichode do skolky dozviem...vacsinou je to - dovidenia a doma umyt usi!!!
dnes som sa akurat pytala ucitelky na druhej smene, ci je to az take zle... a ona na to ze on je proste take zive dieta, len sa o vsetko zaujima...vsetko musi vyskusat..vzdy mat posledne slovo(ale nie ze odvrava ale filozofuje)....no a nie vzdy nema vydrz pracovat pri stole, pri jedle ma najviac reci.....atd.
bude mat 5 rokov,v septembri nastupil do novej skolky to mal 4.5 roka ale vzali ho do triedy ku predskolakom kde uz poniektore deti mali v septembri 6 rokov...myslite ze mam byt na neho zla a nahnevana alebo co robit? pozn.: vraj niekedy urobi ulohu rychlejsie ako predskolaci, meno a priezvisko pise vsade, pismenka pozna skoro vsetky, ALE je vslmi zivy a treba mu niekedy aj 5x povedat aby to spravil...on robi to co ho momentalne zaujme...podotykam nie vzdy...
ak mu doma poviem ze som smutna, odpovie- mamka ja viem ja si uvedomujem ale ked som sa chcel toto alebo toto...slubujem uz nebudem....a o par dni opat :-/

simonk_a101
16. jan 2013

@lenusiknr z tvojho prispevku mi prislo nevolno... vyplachnut ucitelke zaludok.....
vseobecne,... som z niektorych prispevkov skoro odpadla......
je to strasne!!!!! ja sa uz nemozem pozerat na dnesnych rodicov- nie deti, ale rodicov... pre boha!!!! od malicka len nekricat, nestazovat sa, netrestat!!!! a co ze ma 3 roky??? moze vsetko? nemusi sa podriadit ziadnym pravidlam??? to si skutocne ziaden rodic neuvedomuje ako vychovava svoje deti? ,,cest vynimkam" ! ucitelka je na vine, ucitelku zjazdit, co si to ta blba ucitelka vobec dovoluje k vasim detom? ako sa len dovoluje ozvat? co to ma znamenat ze si dovolila stazovat sa??? ja uz fakt nechapem, kam sme to dospeli... a ako bude vyzerat svet o 20 rokov, ked z deti na ktore sa nesmie ani len krivo pozriet vyrastu svojpravne bytosti..... som znechutena aj z dneseho zazitku, ktoreho som bola svedkom, ked 3 rocny chlapec bil svoju mamu v satni lebo mu nechcela dovolit vziat hracku zo skolky domov.... ruku na srdce mamicky! je pre vas strasne dat dietatu po zadku ked nepocuva? je pre vas krute a trha vam srdce neurobit pre vase dieta vsetko co mu vidite na ociach??? cakam kopu negativnych prispevkov, ale jedna vec je pravdou- v dnesnej dobe sa boja rodicia co i len krivo pozriet na svoje deti. Stary dobry KOmensky.... asi by sa mohol znovu priviest do praxe.... ale kdeze, ved to je zastarale tyranie deti.... No myslim ze i po toklkych rokoch plati, ze len stiepeny strom prinasa pekne ovocie.... a neexistuje, aby mne rozkazoval nejaky 5 rocny sopliak.... nehovoriac o 3 rocnom ktoe nevie este ani naratat do pat.... deti maju pocuvat na slovo, neodvravat, a my matky sa ich predsa nemozme bat. Aj ked budeme na nich kricat, aj ked dostanu po zadku vzdy nas budu lubit, lebo sme ich matky.... no ked nas budu mlatit od mala, aku uctu k nam budu mat o 20 rokov????

lenusiknr
18. jan 2013

@simonk_a101 so zaujmom som si zacala citat tvoj prispevok no mne prislo nevolno jedine z tvojich slov... ako keby som pocula moju matku, ktora nas cepovala uplne za vsetko... a vies co? absolutne s nou nemam super vztah, nikdy som sa jej nezdvoverila ani v puberte ani teraz a povedala by som, zo do dnesneho dna mam z nej strach.... ! preto nebijem svoje dieta mam k tomu odpor a snazim sa najst inu, lepsiu cestu.....najme pre moje dieta... a vies co? ked vidim ako sa chovaju deti, ktore su doma otlkane a potom otlkaju vonku deti tak ja takyto priklad svojmu dietatu davat nebudem...Neviem preco si vy ,, dokonale matky,, myslite, ze deti, ktore nie su bite, nemaju drezuru ako na vojne musia byt nevychovane.... co ak je to prave naopak????Co takto riesit vzdor, neposlusnost tym, ze dietatu zakazem nieco co ma rado, vezmem mu jeho oblubenu hracku???? divila by si sa no funguje to...
k tomu, ze ucitelka nuti dieta zapajat sa do aktivit ked dieta nechce?! ano pohovorim si s ucitelkou, nie vsetky deti su extroverti, nie vsetky deti radi tancuju, kreslia si.. co je natom ked dieta nebude robit to co inych 20 preco by ho dotho mal niekto nutit????
chlapcek bil matku - teba keby udrelo tovje dieta v zapale nervov tak by si mu jednu svihla.... a teraz mi uprimne povedz ci by ta prestal bit???? urcite nie.. ked ma dieta nervy neukludnis ho tym ze mu jednu capnes... pokial sa ta tvoje dieta neboji....
kazda sme ina, kazda vychovavame svoje dieta podla seba ... ja neuznavam vychovu aku preferujes ty , ty zasa tu moju.... no podstatna je iba jedina vec: to ze nas nase deti miluju a mozu nam vo vsetkom doverovat... 🙂

simonk_a101
19. jan 2013

@lenusiknr tak mozno ty si doma zazivala extrem.... ja nehovorim bit hlava nehlava... mna moja mama bila tiez a poriadne, ked som ju vytocila polamala na mne varechy, dostala som aj po hlave, aj po chrbte a napriek tomu ju velmi lubim, vychovala ma a mame super vztah.... sice nikdy som sa jej velmi nezdvoverovala ale mam k nej vztah ako k matke, mamu mam len jednu a kamaratky na zdoverovanie mozem mat aj sto.... Nehovorim ze som dokonala matka!!! Ale ty skutocne nedas ani jednu vychovnu po zadku??? Chces povedat, ze ak vysvetlis 2 rocnemu decku ze to bolo skarede tak to pochopi, vsetko pochopi slovne? Nikdy nedostane jednu po zadku ked zachadza do krajnosti?
Ja by som nikdy nedovolila zajst tak daleko, aby moje dieta na mna dvihlo ruku.... teda raz! A verim tomu ze viackrat by sa to neodvazila. Ja nechcem byt mojim detom kamaratka, ale matka. Kamaratov budu mat v zivote dost.... A myslim, ze tomu chlapcovi v tej satni bola potrebna packa na zadok ako sol.... Nie som kriciaca sialena nervovo labilna matka... vobec nie.... 90% problemov riesim dohovaranim, zakazovanim toho co maju najrasej, nepustim rozpravku, nedam hracku, ... na zadok pride len v minimalnych pripadoch a to vtedy ked vidim ze potrebuje ,,sokovu terapiu" ako to ja volam... ked si uz prilis dovoluje alebo az prilis skusa co moze....

katka1981
19. jan 2013

@viktoria12, nasa doma neposlucha, v skolke ju chvalili, chcela som teda recept, ze preco ich pocuva. Tak som sa ich pytala, ci posluchne vsetko. Tak ze napr. vsetky deti upratuju hracky a nasa sa usmieva a neupratuje, alebo zo zaciatku vobec necvicila, vobec nehovorila basnicky, ale nikdy nepovedali, ze je to zle alebo nieco. Ja som sa stale vypytovala a povedali mi, ze si zvykne, ze je velmi zlata atd. Nakoniec si zvykla na vsetko a ze maju ovela tazsie pripady. Vzdy nam ju len chvalili. Ucitelky by si mali vediet dat rady, su predsa vystudovane. Na vsetko nemame my vplyv. Inak kamoska je ucitelka v skolke a povedala mi ze su dve skupiny deti, tie co su doma poslusne, v skolke neposluchaju a potom take, co su v skolke uzasne a doma certi. Mali v skolke Karolinku, mama sa stale stazovala aka je doma zla, kamoska tomu neverila, lebo to dievcatko bolo v skolke uzasne. Ked raz isla Karolinka domov, kamoska zbadala ake cirkusy mala robi mame, ze skoro odpadla, nechapala.

aliza
19. jan 2013

@simonk_a101 no predstav si, ze moj vyse 2-rocny vsetko pochopi slovne. A nikdy nedostal po zadku. FAkt poslucha na slovo lebo ho tak vediem, vysvetlujem a vysvetlujem a som DOSLEDNA! to je cele tajomstvo uspechu, byt dosledny. Ked raz je nieco nie, tak je to nie za kazdych okolnosti, nepopustim ani raz a za kazdym dieta v cinnosti zastavim. Nemusim ho vobec mlatit, aby to pochopil. Moj maly ma v zivote neudrel, nepohryzol, nehadze sa o zem, nezachadza do krajnosti...nema v sebe ziadnu agresiu, nema ju odkial mat. Ako pisala @lenusiknr , otlkane deti su problemove. Su viac nezvladnutelne a biju druhe deti.
A nehnevaj sa, ale ako mozes dieta ucit, ze bit sa nema, ked mu za to sama jednu supnes? 😕. to postrada akukolvek logiku, zamysli sa nad tym. Nasilie plodi len nasilie,. Bitka nevychovava, ale uci strachu, dieta robi/nerobi veci zo strachu, nie preto, ze by chapalo, preco to robit ma/nema.

simonk_a101
20. jan 2013

@aliza poznam velmi vela mamiciek ktore zastavaju rovnaku metodu - v ziadnom pripade neudriet.... hovoria ze to nie je riesenie a tiez sa to snazia zvladat inak... no bola som neraz svedkom ked tie deti tak vystrajali ze jednoducho si zasluzili po tom zadku.... myslim ze by bolo zaujimave pocut nazor aj objektivny.... tych co vidia ako sa tie ,,nebite" deti skutocne chovaju, pretoze som pocula mnoho staznosti na tie deti vychovavane slovne... stale hovorim ze ziaden extrem! ked 4 ropcny chlapcek oplul druhu mamicku..... tak tie slova- co si to urobil ,to bolo velmi neslusne, ospravedln sa atd..... no neviem. Uvidime o par rockov, snad sa ukaze ktora vychova bola efektivnejsia... pokial uz nebudu vo vlade sediet 5 rocne deticky a dospeli sa im budu plazit okolo noh

ivkake
16. apr 2013

Deti maju pocuvat na slovo fiiiiiha 😒 tak to by bol potom asi dokonaly svet moja je tiez živá a dosť živá 😀 a teraz co a kazdej mamine sa zle pocuva od uciteliek jooj dnes bola veeelmi zla dnes urobila toto a hento ved to je dieta ma sa hrat a tie detske veci okolo toho ja chcem aby sa deti pozerali namna s usmevom a nie cakali kedy im strelim jednu 😖 ja tiez pokricim ved to asi kazda matka a aj po zadku dam ale to uz fkt musim byt extremne vytocena.A zle sa to pocuva aj mojmu mm a on je nato dost citliví 😀 uz len cakam kedy sa ozve on a povie jej nieco aj on je to proste jeho princeznicka aj ked zlostí ale je jeho 😀 A este ked oplul tu druhu mamicku co ho mala hned zmastit ?