Dilema so škôlkou

kika050
2. sep 2017

Ahojte. Mám dilemu potrebovala by som poradiť. Bývame na dedine našla som si pracu a pol uvazka v meste vzdialene 13km. Chodim do práce 3xrat alebo podla potreby do týždna. Ale mam obrovsku dilemu mala chodila sem do škôlky na dedinu pačilo sa jej tam malo deti učitelky sa starali ,ale bol problem z ranajšim a poobednim vyberanim. Rano tak skoro sice už otvorili lebo sme 3 mamičky ale učitelky šomrali a tak isto poobede ,už o pol 4 musi byt preč zo škôlky čo niekedy som proste nestihala. Inak starostlivost všetko ok. No a teraz zvažujem a nemaju ani problem mi ju vziat do mesta kde tento problem odpada predsa len su tam viacere mamičky zamestnane,lenže plna školka deti učitelky dve ale maju čo robit neviem či sa budu tak venovat malej. A ešte aj to ked nemusim musim ju zaniest do mesta. Nevedeli by ste mi poradit? Alebo aspon nejake rady už 3 dni uvažujem,ale su aj pre a proti ..

mia551
2. sep 2017

@kika050 chapem spravne, ze skolka v dedine je otvorena do pol stvrtej....? ak nie, tak nerozumiem, preco ju MUSIS vtedy vyberat...

kika050
autor
2. sep 2017

ano školka je do pol 4

libka1
2. sep 2017

Snazila by som sa skor dohodnut s nejakou inou mamickou ze by vyberala aj moje dieta. Bud za nejaku drobnu odmenu alebo na oplatku, ked chodis do prace len 3x do tyzdna tie 2 dni by si zase mohla vyberat dieta ty jej 😉

osky
2. sep 2017

Nechcem byt zla ale v ktorej skolke su len do pol4???
Ved kazda co poznam je adpon do 4 niektore do pol5
Urcuje to aj obecny urad pod ktory skolka spada.neviem si anilen preddtavit ako to.mozu ludia stihat s vyberanim deti...
U nas je od 6 do pol 5

alicka850
2. sep 2017

@osky ja zijem v okrednom meste a skolka je do 16:00,ale deti musia byt uz o 15:45 prec. Pisem o statnej, sukromne nemaju taky problem.

osky
2. sep 2017

@alicka850 aj ja pisem o statnej.uplne obycajnej skolke..

babika23
2. sep 2017

Ak si spravne spominam, my sme na zaciatku roka kvazi odhlasovali otvaracie hodiny... skus skocit aj na obecny urad ako zriadovatel to vie ovplyvnit... normalne poziadaj o to aby fungovala do 4tej napr. Alebo potom uz len to co pisu baby, dohodnut sa s nejakou mamickou... drzim palce

libka1
2. sep 2017

@osky jasne, su aj statne co su do 17:00. A ako vidis su aj statne co su do 15:30. A nasa byvala skolka detto ako u alicka850, o 15:45 tam nechceli uz nikoho vidiet, aby mohla pani upratovacka v klude mohla zmyt podlahu do 16:00.

kika050
autor
2. sep 2017

ďakujem pekne ale asi sa viac priklánam k skolke na dedine. Uvidim zajtra sa stretnem so susedkou tak sa nejak dohodneme.

libka1
2. sep 2017

@kika050 Teraz som si vsimla ze mas aj 11 rocnu dcerku. Ona ju nemoze vybrat a pol hodinku kym prides zavarovat? Ved to je uz velka slecna predsa.

kika050
autor
2. sep 2017

@libka1 11ročnej ešte nedaju až od 12tich.

nomina
2. sep 2017

Ja som tiez ucitelka..mame mš taktiez na dedine do 15.30...ale deti mozme odovzdať aj osobe staršej ako 10 rokov so splnomocnenim samozrejme...skus sa opytať

libka1
3. sep 2017

@kika050 aj u nas v skolke vyberali mladsi ako 12. Naozaj to stoji za opytanie.

alicka850
3. sep 2017

@kika050 u nas tiež daju od 10r.