Diskriminácia detí v škôlke, ak je matka doma s mladším súrodencom

maruska123
5. nov 2013

Ahojte,

mám 2 deti, staršie chodí do škôlky, s mladšou som na materskej, aké sú Vaše skúsenosti resp. názory na tento problém: v našej škôlke nám, čo sme na materských bolo povedané, že pre deti si musíme chodiť o 15.00 a samozrejme cez prázdniny ked je menej tried, tiež moje dieťa vzhľadom nato , že som na materskej musí byť doma, teraz v piatok sú voľby, opäť chcú aby moje dieťa bolo doma, ja fakt nesedím doma s vyloženými nohami, pokiaľ je staršie dieťa v škôlke snažím sa vybaviť si veci, s mladším dieťaťom na rukách, lebo poobede s dvomi malými deťmi už nespravím a nevybavím nič. Sem tam viroza sem tam nejaké vyšetrenie, sem tam prázdniny, takže fakt je dosť takých dní, ked mam obe deti doma, nehovoriac o tom, že mojej dcere sa v škôlke veľmi páči a rada tam chodí. A teraz tie voľby, fakt ma to nebaví, moje mladšie dieťa moc cez deň nespí, takže som niekedy rada, že som...o únave nehovoriac, rodičov mám daleko, manžel pracuje, takže veľa vecí musím stihnúť s deťmi sama.

zuzkaanicka
24. nov 2013

@zuzkat1 Vydrz, este je naozaj mala, to si postupne musite obidve zvykat ... raz ju samu pustis, ale zatial o tom vobec nemussi uvazovat (teda, ja som o takom niecom ani nesnivala, ked bola starsia dcera v takom veku 😉 )

zuzkat1
24. nov 2013

@zuzkaanicka ja o tom nerozmyslam mimo tejto temy. Ale napr.mala 2x kychne a on ju minimalne 3dni nepusti do skolky.a to nielen teraz ked som pn.

zuzkaanicka
25. nov 2013

@zuzkat1 Zuzi, citala som kocikovu temu a nechcem sa tam pridat, lebo je to tam "huste", ale chod niekedy skontrolovat ten kocik do garaze🙂 ... my sme takto po malej zabalili, odlozili do garaze a ked sme sa pred polrokom stahovali do domu, tak manzel zistil, ze sme mali extra pohodlny kocik-zabyvala sa v nom jedna myska aj s celou rodinkou 😅 ... nam to uz bolo jedno, akurat sused mal o ten kocik zaujem, ale bohuzial, skoncil v zbernom dvore (ten kocik, nie sused) ... ale tak aspon viem, ze ten kocik bol super, inak by si ho mysicka pre svoje mysatka nevybrala 😅 ... a byvali sme v novostavbe, takze tam to bol celkom raritny ukaz 😅

zuzkat1
25. nov 2013

@zuzkaanicka no ja ho chcem v januari vybrat ak by bol problem este stihnem kupit. Uz asi vela nezachranim.je tam 3 roky. Ale stale dufam ze bude ok.

zuzkaanicka
25. nov 2013

@zuzkat1 Tak ja dufam, ze ten problem mat nebudes 😅 ... mozno myska vedela, ze my uz ten kocik nebudeme potrebovat 😅 ... len som si vsimla, ze tam pises, ze ho mas zabaleny v garazi a hned som si vybavila ksicht mojho manzela, ked mi to prisiel povedat-no, my sme sa smiali, ale keby som ho mala v plane pouzit, tak by ten jeho ksicht asi vyzeral trochen inak 😅

zuzkat1
25. nov 2013

@zuzkaanicka tak to verim🙂 dam potom vediet