Dobrá škôlka v Košiciach. Kam dať malého?

yvka
7. jan 2008

Vie mi niekto poradit nejakú dobrú škôlku v Košiciach?? Mám 5 ročného chlapca a v KE sme krátko. Chodí tu do jednej škôlky ale moc sa mi nepáči. Deti tam musia spať 3 hodiny poobede. A zdá sa mi že sa im tam nikto nejak moc nevenuje, skôr len ako stráviť čas ..... 😒 Bývame blízko Steel areny.

alex31
21. máj 2014

@babika112 ... to hadam nemyslis vazne ??? !!!!! .. ked som citala tvoj prispevok tak som nechapala .. to akoze naozaj sa toto deje v tejto skolke? Je tomu az tazke uverit ...

mravvcek
26. máj 2014

Mate niekto skusenosti s ms na Bozeny Nemcovej? Vyberaame ale je to tazke uff

bubblyms
26. máj 2014

@sintra Skus skolku na Alesovom nabrezi pri narodnej banke. Odporucam, mam tam synceka a velmi som spokojna.

babika112
27. máj 2014

@alex31 Aj ja som zo začiatku nevedela nič o tej škôlke. Zdala sa mi fajn. Učiteľky sú usmievavé.....ale asi iba to. A ešte sa škôlka na svojej www stránke chváli, že je zaradená do nejakej "stomatologickej výuky" a pritom si vôbec po jedle neumývajú zúbky. Keď som sa na to opýtala riaditeľky, takže to sa nedá lebo by veľa vody použili. Hlavne, že ona má od 40 rokov celý umelý chrup...

nikaske
30. máj 2014

Odporúčam súkromnú materskú školu na Starozagorskej KVP Anglická škôlka ELC. Ešte tam prijímajú detičky a škôlka je na veľmi dobrej úrovni ako aj zo zariadením tak aj s anglickým jazykom. Majú tam super program pre deti nie ako v štatnej škôlke stale to iste a hlavne individuálne sa venujú deťom menší počet deti v triede čo je výhoda. Ja ju odporúčam.

katusskaa
30. máj 2014

@nikaske prosim ta ake su tam poplatky? vdaka

nikaske
2. jún 2014

@katusskaa mesačne to stojí 215 eur.

nikaske
2. jún 2014

@nikaske 🙂

nikaske
2. jún 2014

Škôlka má otvorené aj počas prázdnin. Preposielam Vám leták kto má záujem sa môže prihlásiť.

abika26
22. jún 2014

@marcelinka33 skus zajst na MS Belehradsku je tam mila riaditelka.naozajstny stav budu vediet az v septembri...

walir
1. júl 2014

ahojte aj novootvorená škôlka a jasle na Kmeťovej pri malom Tescu je super mám tam malú a veľká spokojnosť - angličtina, krúžky, aktivity, stále niečo vytvárajú - mojá malá spravila za 3 mesiace neskutočný pokrok či už intelektovo alebo spoločensky 🙂 ja len odporúčam , sú aj na facebooku Play school 🙂

petronela17
27. júl 2014

Ahojte, prosím vás aká je riaditeľka na MŠ Trebišovskej, dá sa s ňou komunikovať? a čo učiteľky? Neviete od ktorej majú otvorené? Lebo v niektorých škôlkach majú od 6.00 a niekde od 6.30. A čo triedy, ako sú zariadené? Ďakujem.

lenka231
11. aug 2014

Jedine a len spolocensky pavilon a celkovo jasle a skolka Slonik. Dve deti mam a oba do Slonika nosim a nosila som. Uzasne ucitelky, super aktivity nedam na nich dopustit! Velmi mi pomohli a mozem povedat ze s pani ucitelkami sme uz kamaratky, uzasne zeny. Mozem sice hovorit za Humensku jaslicky a Spolocensky pavilon ale urcite su super vsade, lebo pani majitelka si da zalezat! Lamiska nosi maleho na Jazero do skolky a tiez len chvalila.

mravvcek
14. aug 2014

@ketrinka17 byvame na jarnej zrejme maly tam aj vspada podla obvodu. Hladam mu skolku. Preco by si ju neodporucila? Diky za odpoved.

anjelik006
19. aug 2014

Poviem pravdu,že veľa rodičov z Vás si vyberá škôlku podla toho ako vyzerá alebo podľa toho ako dlho daná školka alebo jasle existujú ..alebo čo povie jedna mamička z jedných jaslí....Atď.....ale žiadna mamička sa nezaujíma o to , kto ich deti vychováva a vzdeláva.....kto s ich deťmi pracuje a či vôbec sú na to aj tie osoby v danej školke a jasliach kvalifikované. To znamená mať Pedagogickú školu 4- ročnú alebo vysokú školu a NIE NEJAKÚ NADSTAVBU, KTORÚ SI ROBI KAžDÁ DRUHA ŽENA V KOŠICIACH A TO LEN PRETO ABY MOHLA íSŤ PRACOVAŤ DO NEJAKÝCH SÚKROMNÝCH JASLÍ ALEBO ŠKOLKY, lebo do štátnych by ich určite nezobrali- lebo toto nieje škola. Kedže súkromné jasle a škôlky nepatria do rezortu školstva, tak sa ich veľa vecí netýka .....žiadne kontroly z ministerstva školstva ani hygiena.....dokonca ani výučba a iné...... a preto tam pracujú nekvalifikovaný ....a čo je najviac zaujímavé....že tak ako sa rozrastajú školky a jasle tak aj montessori výučba a to len kvoli tomu aby si zjednodusili vobec prácu s deťmi a pritom ....KAŽDá JEDNA MAMIčKA ,KTORÁ BY SI TROšKU PREšTUDOVALA KNIHU ALEBO NA INTERNETE O MONTESSORI , TAK BY ZISTILA, žE TO VšETKO ROBIA AJ ONI DOMA S DEťMI A žE TO NIEJE NIEčO ,,IN"... a že deti potrebujú pre svoju potrebu v ich ďalšom rozvoji a v príprave do školy všetko čo sa týka motoriky- či už hrubej alebo jemnej...... A PRAVDAžE AJ ROZUMOVÚ STRáNKU IM ROZVÍJATE AJ VY MILÉ MAMIČKY.....NIE LEN ŠKOLKY A JASLE........ mne osobne veľmi záleží na deťoch a na tom čo sa im odovzdáva....veď sú to osobky z ktorých vyrastú raz dospelí ľudia a Vy milé mamičky ste ich budovateľky, tak preto zvážte kazdý jeden krok a dajte svojím deťom naozaj to, čo je pre nich dôležité....-vzdelanie a výchovu-...nie len opateru.......
A toto píšem kvôli tomu lebo ma zaráža to, že Vám to absolutne nevadí ......ale veľa z Vás to pochopí vtedy ak ich dieťa pojde do školy a bude zaostávať za inými.....

kubkoh
26. aug 2014

Ahojte,
my sme v súkromnej škôlke na Ovručskej 14 na Furči. Sme s ňou veľmi spokojní, navštevovalo ju aj moje prvé dieťa. Ich rukami už prešli myslim 4 deti, ktoré sa dostali do školy pre mimoriadne nadane deti/myslím intelektuálne/ Výhody vidím v tom, že
1. prijímajú detičky počas celého roka.
2. jedna trieda je pre deti od 3 do 6-7 rokov /moje prve dieťa sa tak od starších detí naučilo veľa veci do školy a veľmi skoro, a to len tak samovolne a o to sme mali menej práce s ním počas školy/.
3. je to mš, ktorá funguje myslím už 14 rokov, t. j. má zabehané postupy a metódy a hlavne ako sa hovorí vychytané muchy /do novo založenej škôlky by som osobne asi dieťa nedávala, lebo aj keď majú nejký plán, pokiaľ nájdu nejký systém, tak to potrvá /.
4. Z jasličiek plynule podľa schopností dieťaťa sa prechádza na horné poschodie ku škôlkarom, čiže od jasličiek sú deti spolu.
5. Škôlka je pod lesom, takže vychádzky do lesa sú časté. Fakt zdravšie prostredie ako v meste.
6. Krúžky sú dobrovoľné /angličtina, spev- chodí profesionál z umeleckej školy a hraje na gitaru, klavír, tanec/
7. Chodí aj logopéd.
8. Nemá príliš veľa detí, čo mne vyhovuje najmä z hľadiska toho, že dieťa nie je toľko choré.
9. Organizujú všelijake akcie ranč, divadlo a pod. Bola aj škôlka v prírode.
K tomu spánku, u nás je to vyriešené tak, že komu sa nechce už spať, tak sa hraje v inej miestnosti a hračku z domu si môže doniesť, preháňať s hračkami to i podľa môjho názoru netreba.

bebatka2
26. aug 2014

Ahojte,

Môj synček bude mať v decembri 2 roky a rozmýšľame nad škôlkou.
Minulý rok som bola pozrieť na Park Angelinum, ale akosi sa mi nepozdávala riaditeľka a tiež na Jarnej.
Tam sa mi zas zdala riaditeľka veľmi milá a aj učiteľka ktorú osom stretla. Čítala som Vaše príspevky a o Jarnej sa vyjadrujete dosť negatívne.
Viete mi povedať či sa tam situácia zlepšila a takisto Vaše názory na Park Angelinum?
Obe škôlky máme veľmi blízko, preto sa pýtam na tieto. Po prípade ak sú tu v okolí ešte nejaké škôlky s dobrými referenciami.
Čo sa týka prihlášok, tak v oboch škôlkach mi minulý rok povedali že prihlášky sa dávajú až v rok nástupu dieťaťa do škôlky. Čiže v našom prípade až 2015.

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

Ďakujem.

mravvcek
4. sep 2014

@bebatka2 byvas niekde okolo jarnej? Ja som z Letnej a maly ma teraz v septem ri 2roky. Hladam skolku ale vobec netusim ako najst tu spravnu. Je malo informacii. Maminky z okolia nepoznam. Neviem ci sukromnu ci statnu. Zalezi mi na tom tak ako kazdej mamine a teraz sa dostavam do stresu aby som nevybrala nieco zle.

mravvcek
4. sep 2014

@kubkoh prosim ta kde je ovrucska? Je to sukromna ci statna? Takze su zmiesane skupiny?

mravvcek
4. sep 2014

@kubkoh jaj citam ze sukromna 🙂 prepac. A aky je poplatok?
@kubkoh

jolinka
4. sep 2014

@mravvcek skuste este na zadielskej, tam sa zmenila riaditelka, je teraz mlada moderna, rodicia si pochvaluju..

mravvcek
4. sep 2014

@jolinka pisala som jej pred dvoma tyzdnami a ani neodpisala.

jolinka
4. sep 2014

@mravvcek no jo...tie v skolky v centre mesta maju plne 😒 😒 😒 tam je velky zaujem aj od mimokosickych, co si hladaju skolku blizko svojej prace.

bebatka2
4. sep 2014

@mravvcek
ano, byvame na Park Angelinum, kde je vraj super skolka (statna) ale pocula som uz aj velmi negativne nazory, tak neviem
nas maly bude mat v decembri 2 roky
skus zajst na ihrisko tu na Park Angelinum, stretnes tu vela mamiciek ,ale skor doobeda, po obede su tu vacsie deti a su dost aktivne 🙂 treba davat vacsi pozor na tie nase..
Inak bola som sa pozriet v sukromnom materskom centre Play school na Kmetovej, tam beru aj mensie deticky, da sa dohodnut aj strastlivost na den, alebo podla potreby a tiez sa da ist s detickami iba pohrat, ako v klasickom materskom centre a maju tam aj dvor/zahradu. Aj tam mozes spoznat mamicky a tiez maly si moze skusit ako je to byt v skolke s ostatnymi detickami.

mravvcek
4. sep 2014

@bebatka2 chodim na to ihrisko skoro kazdy den ale mamicky sa mi tam zdaju nepristupne. Ked sa pozdravim ledva odzdravia cez zuby ☹ akoby nechceli medzi seba pustit nikoho ☹

bebatka2
6. sep 2014

Ahoj,
no ja som mala tiez taky pocit, pravdupovediac nemam kamosku odtial..
skor v materskych centrach som stretla niekoho s kym sme pokecali viacej
ved sa mozme niekedy dohodnut a stretnut

anusik2
29. sep 2014

@nikaske ahoj. Citam ze odporucas skolku elc. Nevies ci beru deti ked este nemsju tri roky? Od januara chcem syna dat do skolky a mam s tym trosku problem.

miriama11
28. okt 2014

@marcelinka33 ahoj teraz prehladavam temy o skolkach a vidim ze tiez si hladala na tahanovciach.tak by ma zaujimalo kam ti ho nakoniec vzali .a ako ste spokojne.ja som tiez uvazovala nad zeliarskou ale viem ze primaju len vraj protekcne deti taze sa tym nezaoberam ale zaujimala by ma tvoja skusenost.dakujem

marcelinka33
30. okt 2014

Ahoj,nikam ho nevzali lebo nieje miesto.Na dalši rok podaj do každej žiadost.A ta želiarska,máš pravdu,asi je to tak.Podala som len do jednej školky a to bola chyba.

miriama11
10. nov 2014

@marcelinka33 si davala iba na tu zeliarsku?ved to je problem ze clovek vybera co najlepsie a nakoniec je problem.ja berem do uvahy asi vsetky skolky co su na tahanovciach okrem belehradskej.tak to asi tak urobim ze dam do kazdej prihlasku a snad ju niekam vezmu.a co sa tyka zeliarskej tak vecsina uciteliek odisla ucit na mier do skolky.