Dobrá škôlka v súlade s paragrafmi. Na čo sa pýtať?

julia225
27. jan 2008

Ahojte babule... mam dcerku ktoru pomaly pripravujem na to, ze ide do skolky, chcem ju dat od septembra.... v marci by sme mali ist na zapis, ALE... ja neviem na co sa mam pytat uciteliek, na com si mam dat zalezat.... ako sa maju pravo spravat k mojmu dietatu, ako nie... co je normalne, co nie... kedy maju napominat... ake su zakony co skolok tyka, z akeho materialu maju byt podla zakona preliezky, kto sponzoruje stavbu novych!!! proste vsetko, co by nas mamicky(eko, zdrava vyziva, recyklovanie, bio, alergie, demokracia), takehoto typu, mohlo zaujimat.
prosiiiim piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiste 🙂
DAKUJEM za vsetkych ktorym to pomoze.
julinka 😀

andrea.m
27. jan 2008

julka nechcem ťa sklamať ale škôlka ktorá by splňala tvoje nároky asi na slovensku neexistuje.

julia225
autor
28. jan 2008

to vse co som tam napisala to niesom ja, ale myslim, ze vacsina rodicov sa najde aspon v jednej vlastnosti.... nechcem perfektnu skolku... len dobru a hlavne aby tam neboli zelezne preliezky... chcem vediet na co sa mozem a mam opytat ucitelky..na zapise, alebo co ma rozhodnut o vybere tej ktorej skolky...

bejka13
5. feb 2008

julka, zisti si od rodičov , ktorí nosia deti do dannej MŠ, pár -krát sa poprechádzaj okolo , aké deti vychádzajú. Popros p.riaditeľku , či si môžeš pozrieť zariadenie. Opýtaj sa na zameranie škôlky, aký majú projekt apod. Ale aj tak, vždy je to o ľuďoch. Aký prístip majú p. učiteľky. aké akcie , krúžky... je toho veľa. Veľa zdaru !!!/ V akom meste bývaš ?

makulienka
5. feb 2008

ahoj-te,
problém nie je v škôlke samotnej a v paragrafoch, ale v učiteľkách.
😵

elise
5. feb 2008

julka moja maama robí v škôlke neboj sa spýtať na všetko čo chceš vedieť pri zápise a požiadaj aj o to aby si videla zariadenie škôlky ako a kde sa hrajú, papajú, spinkajú, umývajú sa, hrajú....je vhodné prísť aj mimo zápisukedy prebieha normálny den v škôlke a bola by si pozorovateľ a dieťa by sa mohlo aj občas zapojiť tak by sa lepšie pripravilo na škôlku, len keby si chcela aby tam aj papalo to by si dopredu mesela dať vedieť. rozhodne treba sa pýtať, pýtať, pýtať a hlavne vidieť.u maminy v škôlke sú otvorení aj na podnety rodičov (samozrejme rozumné požiadavky, ktoré sa dajú zvládnuť bez navýšenia financií)

julia225
autor
5. feb 2008

ahojte, dakujem, ja som z dedinky Lucky-kupele... pri Ruzomberku... neviem este ci dam malu u nas alebo v meste, ucitelky sa mi von pri hrach zdaju akoze dobre oddychuju, raz som na vlastne oci videla, ze oni kvakaju a deti im usli zadnou branou na cestu kde sa veselo hrali 😒 😠

janazuza
5. feb 2008

ahojte, škôlky počas zápisu detí majú dni otvorených dverí, kedy rodičia môžu vidieť triedy , zúčastniť sa na aktivitách a pod.Odporučila by som navštíviť viac mater. škôl a potom sia môžeš rozhodnúť. Ved zapis trvá( ako viem tak mesiac) 🙂 😅

karkulka1
20. feb 2008

Ahoj Julka 🙂
tak to sme dve, čo hľadáme v RK dobrú škôlku pre dieťa. Ja som rozmýšľala cca. nad tromi:
1. na Riadku- to budeme mať k bytu najbližšie,
2. na Moyzesa- tá je najbližšie k mužovej práci
3. na ulici Bernoláka
Žiaľ neviem ani o jednej z nich, aké sú k deťom.

Riadok som už zatrhla, lebo je otvorená len do 16,00 a môže sa stať, že ani jeden z nás nestihne dovtedy vyzdvihnúť malého, nebude to zrejme tak často, ale taká hrozba tu je. Okrem toho škôlka nie je zrekonštruovaná a je blízko hlavnej cesty. V areáli nie sú takmer žiadne stromy a preliezky sú železné 😀

Moyzesa- je pekne zrekonštruovaná, majú aj nejaké stromy, a aj drevené hojdačky.No dvor je pomerne malý. Keďže teraz bývame v Políku, často sa chodíme ku nej prechádzať. Učiteľky sa mi zdajú sympatické ale pár je mimoriadne nesympatických- také, čo si k deťom obujú čižmy s úzkou špicou na vysokých opätkoch a tak je jasné, že nejaká zábava s deťmi neprichádza do úvahy. Väčšina z nich aj tak spolu klábosí a deti sa hrajú ako vedia.Ináč sa mi zdá, že tie deti tam chodia pomerne málo von.Je otvorená do 17,00.

Bernoláka- škôlka je zrekonštruovaná, blízko centra, otvorená do 17,00. Dvor je veľký, je tam veľa stromov, majú tam drevený vlak ale aj nejaké železné preliezky či hojdačky ☹
Plus je, že deti sú von často a pár krát som videla aj ako sa učiteľky s nimi hrali. Takže my sa zrejme rozhodneme pre túto, pravda, ak nás vezmú.

Tak rada by som dala malého do dobrej škôlky, ale v RK veľký výber nie je. 😒 Želám Ti veľa šťastia pri výbere škôlky pre dcérku.

julia225
autor
21. feb 2008

karkulka, myslim ze ak ho date na bernolaka neolutujes... 😉

karkulka1
25. feb 2008

julia 225,
tak na tú Bernoláčku ho nakoniec isto nedáme. Cez víkend sme sa podozvedali od niekoľkých ôsob nezávisle od seba pár vecí, ktoré vrhajú túto škôlku do iného horšieho svetla. ☹
Hlavný problém je riaditeľka 😀 , ktorá údajne dosť prekračuje svoje kompetencie a preto tam mnohé veci škrípu. Učiteľky sú v pohode ale pokiaľ budú v ročníku 2 triedy a v jednej budú protekčné detičky a v druhej "odpad" a celé to bude prebiehať tak, že tí prví budú robiť všetky možné aktivity a v tej druhej triede sa nebude robiť takmer nič, lebo tam budú deti zo sociálne slabších rodín, tak neviem, mne sa takéto kasty teda nepáčia. Keď už, tak nech sú dve triedy zmiešané.