Dochádzanie do škôlky

lenkaa222
13. máj 2014

Baby tie čo nemate v škôlku v trvalom bydlisku detí a chodíte autobusom do škôlky..koľko pred odchodom busu budíte ráno deti?dá sa to zvládať každý den autobusom? ked je dážd, sneh, mráz...vdaka

sissy27
13. máj 2014

@lenkaa222 tak to ty musíš vedieť, ako dlho vám trvá vymotať sa z domu - niekto vyskočí z postele hneď ako zazvoní budík, niekto si ešte potrebuje poležať, niekto je schopný sa obliecť a umyť za 10min, niekto potrebuje ešte 2kávy, kráľovské raňajky a pozrieť správy... zistiť si, koľko vám trvá cesta na zastávku, pripočítať nejakú rezervu na nepredvídateľné udalosti...

janickacrazy
13. máj 2014

@lenkaa222 My takto chodíme, ja vstávam prvá, všetko pochystám, potom o 20 minút neskor budím deti, podla mna stačí tak pol hodiny pred odchodom budit, pokial máš ty ako mamička všetko pochystané. Dá sa to zvládnut, ved nie sme hádam nejaké bábovky. My sme sa prestahovali na dedinu, malého mi tu nevzali do školky, chodíme každý den busom do mesta asi 15km a potom ešte na MHD, netvrdím, že je to med lízat, ale dá sa to zvládnut v pohode, malý si oblúbil autobusy a baví ho kukat z okna. 🙂

lenkaa222
autor
13. máj 2014

@janickacrazy my to máme busom asi 10 minút..maly tiež nema problém s vozením sa busom, len mna najviac trápi ked bude riadny dážd alebo mráz...inak to zvládneme si myslim, ako píšeš nie sme "bábovky " 🙂

bosoriak
13. máj 2014

@lenkaa222 Tak my nechodime autobusom, ale autom, ale tiez musime byt najneskor 8:30 v skolke. Odchadzame o 8:00, vstavame 6:30, spolu robime ranajky, ja si dam v klude kavu a precitam si facebook, baby si v klude vypiju ranny cajik a pozru si rozpravku. Veci na oblecenie chystame vecer. Skusala som to robit inak, ze sme vstavali neskor a zurivo sme sa ponahlali, ale starsia sa z toho stresu rano povracala, takze to robim takto. 🙂

Naozaj, kazdy je iny, ved si skusis a uvidis. A da sa to, samozrejme, vsetko sa da ked sa musi.

lenkaa222
autor
13. máj 2014

@bosoriak aa baby rano ranajkuju? lebo náš je slaby jedak a ako ho poznam nebude chcieť papať hned rano... ☹

bosoriak
13. máj 2014

@lenkaa222 Ano, ranajkuju. Zjedia malo, ale aspon nieco a ranajky su velmi dolezite. Takze sa snazim robit taky skor ritual ako skutocne velke jedlo. Ja sama by som ale bez ranajok a bez kavy asi umrela 😀

janickacrazy
13. máj 2014

@lenkaa222 no ved v školke bude mat ranajky tak ked nie je velký hladoš tak možno mu to bude stačit, moj malý tiež ráno velmi nemá chut do jedla, takže zobne len niečo malé, ozaj len dva hryzy chleba alebo tak, ja sa musím najest ráno, inak som nervozna, preto vstávam aj skor ako deti

lorela
13. máj 2014

@lenkaa222 Aj nám trvá zhruba toľko cesta + ešte pešo od zastávky.
Nemaj obavy, ak nie hneď, časom to určite zvládnete 😉.
Osobne som uprednostnila raňajky doma, dcérka tiež nechce jesť hneď po zobudení, tak ideme na WCko, nachystáme vecičky, ale už je to lepšie ako v prvých 2 mesiacoch. Raňajky doma z toho dôvodu, lebo jej doprajem lepšie ako v škôlke 😉, napr. viac zeleninky. Keď nezje, alebo len zahryzne do tých v škôlke, nevadí.