Doma ako anjel, v škôlke robí zle. Dáte nejakú radu?

brisilda
25. feb 2009

Dobry den.Rada by som poprosila o pomoc .
Mam uz skoro 6 rocneho syna a mame problem so spravanim sa v skolke resp. v spolocnosti.Doma je ako anjelik, pocuva ma na slovo robi vsetko co od neho chcem no ako nahle je v spolocnosti deti, urcuje si pravidla on.Ako nahle nieje po jeho alebo s nim nejake dieta nesuhlasi alebo ak pri hre napr. clovece nehnevaj sa prehra, mame ohen na streche ,zacne kricat a hadat sa s kymkolvek kto do toho zasiahne ci uz su to ine deti alebo dospelaci je mu jedno na koho krici a koho udrie .Jeho spravanie je neprijatelne pre okolie v takejto situacii sa ho snazim ukludnit a obratit jeho pozornost na nieco ine no v skolke to bohuzial neovplivnim a v tom mame najvacsi problem.Pani ucitelka sa mi neustale stazuje na jeho spravanie a ja uz neviem co s tym.Mam pocit ako keby bol moj syn najhorsi na svete .Je to este stale dieta a rado sa hraje a pretoze je to chalan tak je premna samozrejme, ze obcas robi aj nezbedu "ved je to chalan" ale co je vela to je vela ☹ Inak a je namna strasne naviazany, pretoze rodinu tu nemame a ako kazda matka chce dat svojmu dietatu vsetko tak aj ja sa snazim dat svojmu co len chce ci uz su to sladkosti, hracky alebo PC hry.Svojho syna som nikdy neudrela a som zasadne proti tomu a preto nechapem preco on bije ine deti.
Prosim ak ma niekto z vas podobny problem alebo mi vie dat niejaku tu radu ako dalej budem len rada .Zatial sa drzim radami pani psychologicky no uvitala by som radu aj nejakej mamicky ktora mala alebo ma taktiez syna nezbednika

krajmary
6. mar 2009

Mne pomohla sa zorientovat kniha od Jamesa Dobsona Vychova chlapcov.

brisilda
autor
6. mar 2009

Ahoj pezincanka takze obdobie vzdoru najak vyrazne nemal , bol stale kludas taky maly bojko , dokonca okrem aut nemal ani oblubenu hracku stale len brm brm brm krasne sa vie hrat sam .Teraz s nim casto hrame rozne hry aby sa naucil prehravat a neuveris co si to sidlo zase vymyslelo 😀 ked prehra napr. v pexese tak mi povie, ze on ma ete dalsie neviditelne pary a tak vyhral on a nie ja 😀 Vynaliezavost deti nepozna hranice no po novom mi kladie otazky napr. ako daleko je vesmir alebo kolko planet je vo vesmire vie sa orientovat na globuse krasne povie kde co je 😉 Pyta sa ma niekedy aj otazky na ktore ja sama nepoznam odpoved 😢 a vtedy si sadneme za net a snazime sa najst odpoved tam 😉 Samozrejme bolo obdobie kedy s nim trebalo chodit spinkat alebo ho trebalo krmit lebo jemu sa nechcelo stale sa nieco naslo no nikdy netrucoval natolko aby sa mi hadzal o zem to nie stale som mu vsetko pekne vysvetlila a bol pokoj a ked nepomohli pekne slova prisiel na rad krik alebo vydieranie a to pomohlo na 100% Dokonca aj psychologicka mi poradila aby som mu stale dala presne najavo bud to alebo to a vyber si!A ver ci never pomohlo to hlavne pri upatovani hraciek. Teraz pre zmenu na nom zacinam pozorovat, ze on sam uz vo vlastnom zaujme sa chce ucit nove veci co ma nesmierne tesi a velmi rad mi pomaha pri domacich pracach 🙂 🙂 🙂 .Mala som v plane skusit aj tu terapiu objatim ale nemam prilezitost, pretoze ako som uz povedala doma je ako anjel a v skolke ko cert 😅

skrecok
10. máj 2011

Ahojte,
my mame troska iny problem s nasim syncekom. Nas syn je anjelik iba ked nie su okolo nas zvierata. Ma sice velmi rad zvierata, ale na druhej strane psov strasne mlati, sticuje ich, stupa na chvost, taha chvost.... Mysli si, ze je to normalna hra. Mame doma jedneho zlateho retrievera, u svokry dvoch krizencov.... My ich vobec nemlatime, neviem odkial to ma. Venujeme sa mu s velkou laskou, taktiez zvierata mame velmi radi a trpime ako syn sa k nim sprava. Cim je starsi, tym je horsie. Na zaciatku sme mu po porade psychologa opakovane vysvetlovali a razne sme mu to povedali, ze sa to nesmie robit. Nepomohlo to vobec, tak sme uz presli na placnutie po zadku. Taktiez vobec. Uz sme totalne zufali, psy kvoli nemu strasne trpia a ja nemozem stale davat pozor alebo zatvarat ci vyhnat psov za to, ze je tu maly. Velmi sa obavam, ze ked pojde do skolky, tak to prenesie na deti. ☹
Niektori nam povedali, ze treba mat trpezlivost, ale nas pes je uz stary a uz ho parkrat jemne pokusal. Ani sa mu necudujem, zasluzi si to. Lenze sa obavam, ze raz ho tak pokuse, ze bude mat nasledky na cely zivot... 😔

miriamkac
10. máj 2011

@skrecok skusala si z nich spravit kamosov?....nech mu nasype jest, natankuje vodu, hodi maskrtu, zoberie ho von na voditku, ocesie, a podobne?....u nas to funguje. U nas je najvacsia sranda, ked mozu dat psovi piskotu, alebo nejaku maskrtu. ...

anjelicek26
10. máj 2011

@skrecok - no ja neviem, u tak malych deti zabera jedine - pocitit co robi na vlastnej kozi. Posticuje psa - posticuj jeho! Kopne - stup mu na nohu, jemne ho kopni! Udrie psa - nech nastavi ruky a udri jeho! Pokial si neuvedomi, ze zvieratu sposobuje bolest - fyzicku bolest na vlastnej kozi - tak to nepochopi.. A to okamzite, ako nieco take spravi. Nie vysvetlovat, nie davat dalsiu prednasku ktoru dieta po 100x fakt uz nevnima - ale zareagovat tak, aby dieta bolo sokovane - to si zapamäta. Prednasku mu mozes dat aj potom, ze preco.

Trojrocnemu chalanovi mozes 100x z laskou vysvetlovat, ze sa to nema,, pokial budes len trpezliva a nezakrocis, bude sa to ako pises - stupnovat. A z tyranou zvierat vyrastol nie jeden psychopat ci vrah, neboli mu dane hranice na zaciatku. Viem, ze je to prehnane, ale nie uplne scestne zmyslanie...tyra bezbranne zvierata, bude slabsich spoluziakov spoluziakov, dostane sa do zlej partie, nebudu ho ako problemove dieta mat rady ucitelky... Musis zakrocit.

maggie2
10. máj 2011

@anjelicek26 je mi to veľmi ľúto napísať, ale kľudne môžeš mať pravdu, totiž sklony ktoré zvykneme u dospelého človeka nazývať úchylnými (sadizmus, vzrušovanie sa z mučenia a zabíjania zvierat ba až ľudí) s nimi sa človek narodí. Preto môže takéto malé dieťa už mať záľubu a potešenie z takýchto činností. Je iba na rodičoch aby rázne dieťa obmedzili, výchovne pôsobili aj pomocou psychológa. Tú úchylku z neho nevytlčú, ide len o to, aby si uvedomilo, že to nesmie lebo inak bude nasledovať trest, ktorý musí vnímať tak silno, aby ho od tej činnosti odradil. Bohužiaľ.

skrecok
11. máj 2011

@miriamkac Praveze maly ma velku radost ked mu moze dat jest, granule, alebo maskrtu. Vonku mu hadze lopticky, hra sa s nim...S radostou nam pomaha, ked ho kupeme, ceseme. Lahne si k nemu, keby mohol tak by aj s nim spal. Ma ho velmi rad, stale sa na neho pyta co robi, kde je, dava mu pusinky, povie mu pa pa...Ale aj tak, nerozumiem tomu...

@anjelicek26 Nemysli si, ze mu to len tak dovolime a neurcujeme mu hranice pokial moze a co uz naozaj nie. Najprv som sa tu bala napisat, ale uz rovno napisem. snad z toho nebudem mat problemy. My sme za telesne tresty, lebo mame skusenosti. Bez trestu sa to vobec neda. Ked sme videli, ze vysvetlovanie nepomaha (radil nam psycholog a specialny pedagog-"odbornici"), tak sme ho zacali trestat aj napriek tomu, ze su proti telesnemu trestu. Ked vidim, co robi psovi tak ma chyti taka zlost... Keby videla socialka co robime s malym.... 🤐 Chvilu place, zacne ho hladkat, objimat ho a povie mu prepac. Ale zas potom o takych 10 az 30 min robi znova. My nechceme cakat kedy to konecne pochopi, ze sa to nema. Ale uz sme skusali vsetko mozne, nic nepomaha. S detmi sa pekne hra, taktiez aj s nami.

Niekedy rodicia fakt nemozu za deti, teraz viem pochopit niektorych rodicov...su bezbranni. Proste to maju v genoch.
Ale zas na druhej strane susedia trestaju 4-rocneho chlapca niekedy az do krvi remenom... a co, poucil sa z toho? Vobec nie. 😲 A to ma taku prisnu vychovu od malicka...To uz mi bolo fakt z chlapca luto, remenom bit je uz naozaj krute. 😔

maznacik007
11. máj 2011

@skrecok a reaguje takto na vsetky zvierata ci iba na psy? a na vsetky psy aj tak co su nahodne vonku? inak sucitim s tebou my tiez musime velmi davat pozor na maleho a na psy... z podobnych dovodov
a nemoze mat nejaky taky zazitok ze mu pes zobral napr. jedlo z ruky alebo nieco podobne... a preto tak reaguje / u nas to bolo problemom .. nasi mali stena bigla a on to robil a maly si to tak zafixoval/

Ono moze byt aj to ze si prosto potrebuje vybit to negativne co v kazdom z nas je a na zivom /zvierati / je to pre deti lakavejsie... mne sa osvedcilo okrem toho co pises aj to ze ak ublizi psikovi tak koniec ides na bok / tak aby som ho videla/ a nebudes sa hrat alebo ideme prec a bodka. a naozaj striehnut a ak uz badam naznaky tak hned ho bokujem a davam mimo... snazime sa ho zapajat do starostlivosti hladkat ho, a tak...
ono nasi su v pdoobnom veku a prosto oni skusaju nase hranice trpezlivost a vedia ze prave to ze ublizia psikovi nas riadne nastve aspon mna

anjelicek26
11. máj 2011

@skrecok - mozno by v tomto pripade bolo asi lepsie dat psa prec. Bud v nom vidi konkurenciu rodicovskej lasky a starostlivosti k nemu - alebo si tu pozornost tymto konanim vydobija. Kazdopadne to zviera si to nezasluzi ☹

jankas87
11. máj 2011

nasa miska je tiez taka, no nie az tak ako vas syn ale tiez uz rozmyslame nad psychologom, ona je hyperaktivna a to nam robi v skole sarapatu, neposedi ani 5 minut vzdy musi nieco robit, tak vyrusuje na hodinach vykrikuje, potom ju ucitelka posle na stolicku hamby a o 20 minut zase to iste. Co sa tyka ucenia je najlepsia v triede ale to spravanie :(. zbila uz aj zopar chlapcov v triede ale vraj oni zacali. A ma aj problem najst si kamaratov pretoze tym ze je ina ako ostatny tak sa s nou deti velmi nechcu hrat :( Je mi to velmi luto, ale nemozme s tym nic robit, doktorka nam povedala ze by mala z toho vyrast, ale to pocuvam uz styri roky, vraj neboj na rok uz bude mudrejsia a prejde ju to ale je to stale horsie. Tiez som s to davala za vinu ze som zrejme niekde vo vychove zlyhala ale proste niektore deti su take a v dnesnej dobe je takych deti naozaj vela.
@dididi30 takisto mame ten isty problem vzdorovitosti ako keby uz zacala puberta, ja chcem telefon, ja neurobim to atd a postavi sa zalomi rukami a nikto s nou nehne, alebo sa zavre do izby a tam odvrava.

sisanka
11. máj 2011

@skrecok presne ako nas maly...my sice psa nemame..ale nasi maju a aj dedko ma...Denisko ich ma velmi rad...vsetky zvieratka..my mame doma zajaca...je sice vonku v klietke ale svokor mu ho doniesol na to nech sa stara o neho...s tym problem nie je ale s psami ano..ked prideme k nasim tak psa vyobjima,vypusinkuje,stale ho hladka a tuli sa k nemu ale akonahle sme tam uz dlhsie tak ho taha za usi,kope atd....no hruza...esteze je to bytovy pes a je zvyknuty od malicka inak by ho urcite pokusal,doskriabal...nejako to neriesime lebo viem ze maly to robi schvalne,ked mu to zakazujeme tak just este viac...myslim ze musi vyrast z toho...

skrecok
11. máj 2011

@maznacik007 Teraz takto reaguje uz zatial iba na psy, aj nahodnych ...mame aj gekona, zo zaciatku strasne buchal na terarium, uz to nerobi. Nemame problemy s nim.

Teraz som si spomenula, skoro som na to uplne zabudla. Boze, preco ma to nenapadlo skor u psychologa. ☹ Pamatam si, ked sme mali navstevu cca v januari minuleho roku, prisla k nam jedna mamina kolegyna s 5-rocnou dcerou a ta mlatila aj psa ci uz ziveho alebo plysaka. Manzelovi silno kopla do brucha, ked jej vynadal co to urobila a ze ho to bolelo. Ona mu odpovedala, ze ked mas velke brucho tak ta to nemoze boliet a ze je tucny. My sme neverili vlastnym usiam a ociam ako sa hrozne spravala a pritom nas predtym nevidela. Maly sa normalne pozeral, dovtedy nas este take nerobil. Velmi som sa hnevala na maminu, ze aku navstevu doviedla k nam a co to ma za dceru. Ked vie, ze ma problemy s nou, tak potom nenechava samu s malym a s nami. Kvoli tomu sme sa strasne pohadali, ze vraj ja si neprajem aby k nam chodili jej kamaratky. To nebola pravda, ale praveze odvtedy zacal aj nas maly postupne robit. Zrejme to zafixoval a teraz mame problem ako to ho odnaucit.
Mala by som spomenut psychologovi.... Bude to velmi tazke, ale musi byt nejake ine riesenie ako dat psa prec. Musi sa naucit ako sa ma pekne spravat k zvieratam.

@anjelicek26 to sa lahko povie-dat 11-rocneho psa prec. Nemozeme, to by este viac trpel ako teraz. Ma to uz zratane. Byvame v rodinnom dome aj s mojou maminou, spava pri nej.

Dakujem, pomohli ste mi trosku. Aspon som sa pohla dalej... Uvidime co bude dalej, ked bude pes trpiet tak bude trpiet aj maly, aby si konecne uvedomil.

skrecok
11. máj 2011

@sisanka To nam povedala nasa znama, ze z toho vyrastie. Tiez ma dceru a robila to iste. Robili s nou co mohli, nic nepomohlo. A potom odrazu akoby zazrakom prestala robit zle... Mnohi "laici" nam povedali, ze mame byt trpezlivi a vzdy zakrocit, nedovolit mu aby robil...
Ale dokedy mame cakat? 😅 Boli sme uz dlho trpezlivi, ale teraz nie. Stacilo, je uz na to velky aby pochopil.

@jankas87 to co pises, mozes mat nadane dieta. Casto nadane deti maju aj take problemy spravania... Mala by si sa poradit s psychologom, nie s detskou lekarkou. Mozno jej bude lepsie v inom prostredi (myslim skolu) v akom je teraz. Drzim palce. 😉

jankas87
11. máj 2011

@skrecok uz sme objednany u skolskej psychologicky tak tam pojdeme ale u nas take skoly na blizku nie su ziadne tak neviem, ale rozmyslame nad tym ze zmenime jej skolu ale to bude znamenat 12 km dochadzat do skoly :( je tam sportova skola a vela zaujimavych kruzkov tak uvazujeme nad tym... no len to dochadzanie nas odradza.

jolinka
11. máj 2011

@skrecok no tvoj zazitok s navstevou mi daco pripomenul... 😒
boli sme nedavno na navsteve a tam mojho muza tiez niekolkokrat fyzicky i slovne napadla ich skoro 5 rocna dcera. Manzelovi urobili kavu, dievca mu vzalo pohar a zacalo pit. Manzel este milo a zartovne na nu ze Hej, to je moja kava... a mala ho zacala pastou bit, ked ju rodicia odtiahli tak vrieskala, nadavala, jej otec jej supol taku miernu po riti, tak sa opat vratila a zacala bit mojho muza, ze To ma za to, ze prenho dostala bitku... no proste des. Celu navstevu vyvadzala chodila s topankami po stolickach, sedela pri jedeni hore na stole... My sme len kukali ze to co je. 😖
Oni ju este pred nou ospravedlnovali, ze ona je zato taka lebo sa nevyspala bla bla... no jasne, decko este pocuvalo ze aka je ona chudinka nevyspata a ze ked je drza vlastne za to nemoze... 😒 Inak aj k rodicom bola drza...

Ja nehovorim ze ju maju mlatit, nie som za bitie, ale nejakym sposobom dat jasne najavo ze taketo spravanie je nepripustne, nie ju opravedlnovat, este aj zvmrlinu jej dali, ja by som poslala prec z izby a ziadna zmrlina.

ivett1
11. máj 2011

Ahoj...tiež mi táto téma pripomenula jeden zážitok...boli sme v detskom kútiku a ja som sa hrala s mojím synčekom mal vtedy dva roky a pár mesiacov...dcérka bola na trampolíne a dozeral na ňu môj manžel...my dvaja sme sa pohrúžili do hry - niečo som mu práve vysvetľovala a vtedy k nám prišiel jeden chlapček (mohol mať tak 2 a pol až 3 roky...) a začal mlátiť veľkou penou skladačkou najskôr môjho malého a potom mňa...neďaleko stál jeho otecko a namiesto toho, aby mu niečo povedal, tak sa rehotal ako ... riešila som to tak, že som zobrala malého a išla som na šmykľavku...milý chlapček si okamžite našiel inú obeť...nechápala som, prečo mu jeho ocko niečo nepovedal...a teraz, keď som si tak spätne prečítal, aké problémy tu mamičky opisujete, klobúk dolu...držím vám palce, aby ste to zvládli a pevné nervy...

renab
11. máj 2011

Takýchto detí poznám viac. U tých, čo ich poznám veľmi dobre (som dlhoročná kamarátka s ich mamami) si myslím, že je to chyba vo výchove. Dvadsaťkrát opakovať stále dookola to isté, prípadne vysvetľovať, keď ich dieťa vôbec nevníma, je podľa mňa neefektívne. Stále mám pocit, že mamičky sú strašne milé, ústretové, doslova detičkám zobú z ruky, ospravedlňujú ich činy a detičky ich zneužívajú. Ale momentálne poznám aj jeden úplne odstrašujúci prípad z triedy môjho syna prváka a tam nikto nevie, či zlyhala výchova alebo.....
Chlapec má veľmi vysokú inteligenciu, ale na druhej strane je priveľmi agresívny. Deti v triede majú denno-denne akoby civčenia BOZP. Chlapček cez hodinu zaútočí na dieťatko, ktoré napr. niečo povedalo nesprávne. Bije ho termoskou po hlave. Učiteľka beží dieťa ochrániť, ostatné deti automaticky vybiehajú von, alebo sa schovávajú pod lavice. Chlapec udrie učiteľku, opľuje ju, preskakuje cez lavice a uteká. Naháňajú ho traja učitelia, izolujú ho a strážia až do príchodu matky. A toto sa v menších obmenách opakuje takmer denne. Chlapec je už na utlmujúcich liekoch a matka nevie, čo s ním. Všetci zúčastnení sú vlastne obete a nikto nevie odpovedať, kde je chyba.

maggie2
11. máj 2011

@jolinka ono sú dané jasné nielen výchovné, ale i spoločenské pravidlá.

Ak dieťa robí neplechu v prítomnosti vlastných rodičov, v ich vlastnom byte, nemožno zasahovať. Pretože je to ich dieťa a ich byt. Ale akonáhle dieťa začne napádať (fyzicky či slovne) Teba a Tvoje dieťa, treba okamžite požiadať RODIČA (nie dieťa) aby zakročil.

Ak dieťa robí neplechu v prítomnosti vlastných rodičov, ale v mojom byte, zasiahnuť tak, že požiadam RODIČOV (nie dieťa) aby zakročili, nakoľko sa jedná o moje teritórium, kde ja mám právo určovať pravidlá, aj keď sa priamo nejedná o mňa, či moje dieťa, ale o moje veci (knihy, šálky kávy a pod.)

Ak dieťa robí neplechu v neprítomnosti vlastných rodičov hocikde, kde ja som ako jediný dospelý zodpovedný, tak zasahujem ja.

jolinka
11. máj 2011

@renab myslim ze ten chlapec nepatri do beznej skoly, to by mal riesit detsky psychiater a prip. zvazit ine zariadenie, preco by malo dalsich 25 deti plus ucitelka trpiet pre jedneho nezvladnuteho sraca... a tym detom je to asi fuk, ci to on robi pre zlu vychovu alebo pre nejaku psychicku poruchul

jolinka
11. máj 2011

@jolinka joj teraz som si uvedomila ze pisem bez diakritiky... aby bolo jasne ja chlapcovi nenadavam, v kosickom dialekte srac, sracko s makkym s, tvrdym c znamena daco ako chalan 😉

maggie2
11. máj 2011

@renab Odporúčam, aby ste sa všetci rodičia spojili, a napísali riaditeľovi oficiálny list v duchu znenia, že vzhľadom na opakujúce sa agresívne správanie toho jedinca je len časovanou bombou to, že sa stane vážnejšie ublíženie na zdraví na niektorom z Vašich detí. Vyzvite preto riaditeľa, pripomenúc mu prináležiacu zodpovednosť za zdravie zverených detí počnúc ich prekročením prahu školských dverí, aby urobil opatrenia, ktoré by zamedzili opakovaniu nastania tejto predvídateľnej a vysoko pravdepodobnej situácie ktorá môže mať fatálnejšie následky. /Naznačte vylúčenie zo školy/ Pretože nie to dieťa, ani jeho rodičia, ale personál školy /učiteľ a riaditeľ/ sú zodpovední za deti a ich bezpečnosť (teda aj zdravie) počas pobytu v škole. Ak by sa nebodaj stala nejaká tragédia, s tým, že zúčastneným bolo známe jestvujúce riziko, je to pre nich priťažujúca okolnosť.

jolinka
11. máj 2011

@maggie2 suhlas, to su dobre pravidla, a vicemene sa ich drzim

Je treba si uvedomit ze aj ked utoci a robi zle male dieta dvoj troj rocne... sice je to este pochopitelne, ale i tak to netreba pred dietatom zlahcovat, ospravedlnovat, alebo co je najhorsie este ho akoby chvalit aky to je mily nezbednik a huncut ked nadava, ci sa vie v uvodzovkach vynajst klamstvom, vyhovorkou...
lebo z toho mileho nezbednika, bude raz nezbednik nemily a 5 rocneho ci starsie dieta uz tazko napravit na inu cestu ked si zvykol vymahat si udermi, krikom svoje.

jolinka
11. máj 2011

stanovit hranice, byt prisny na spravanie dietata sa da aj bez bitky... {ako nie zeby moja ruka nikdy na mojom dietati nepristala, ale beriem to vacsinu ako zlyhanie nez vychovny prostriedok}

trebars ked moj najmladsi skusal ma akoze zo zabavy udierat, tak som mu pevne drzala ruky pri tele, a hovorila ze toto nesmie robit, nebude mamu bit. zlemu spravaniu treba zabranit kym sa da, samozrejme obcas je uz neskoro ale aj vtedy dieta musi vediet ze toto rodic nepovazuje za spravne. a plus nejake dosledky vyvodit... najlepsie dosledky ktore donutia aj dieta rozmyslat preco sa nieco robi ci nerobi. Lebo varecha nenuti rozmyslat... Dostal som bitku a je to vybavene... 😒

renab
11. máj 2011

@maggie2 ono sa to jednoducho povie, ale riaditeľ nemôže vylúčiť dieťa - prváka, lebo máme povinnú školskú dochádzku. Môže len znížiť známku zo správania a odporučiť rodičom psychologické príp. psychiatrické vyšetrenie a to rodičia nemusia rešpektovať (ale nie je to tento prípad). Rozhodnúť o umiestnení dieťaťa do iného výchovného zariadenia ako školy, môže len súd na návrh kolíznej opatrovníčky resp. lekára.
Riaditeľ školy robí všetko pre to, aby sa deťom nič nestalo. Chlapec má pridelenú asistentku (nie síce na celý čas vyučovania), počas vyučovania má sedenia s psychológom a špeciálnym pedagógom, škola zakúpila aj fit loptu, na ktorej sedí počas vyučovania, aby sa mohol trochu hýbať. Neviem, čo by ešte mohol riaditeľ urobiť, matka spolupracuje, aj ju mrzí, čo chlapec robí, lebo to robí aj jej. Lekári mu dali lieky, ale tie nezaberajú. Zdá sa, že momentálne nie je východisko (myslím pre rodičov a ostatné deti). Niektoré deti v triede takýto stres zle znášajú - nekontrolovateľne sa smejú, iné zase od strachu kričia. Aj to ho môže ešte viac provokovať, ale skús prvákom vysvetliť, že majú ovládať svoje emócie.....

anjelicek26
11. máj 2011

@skrecok - ako funguje u vas system odmien? Lebo to by malo byt vyrovnane k poctu trestov, ktore dieta dostane. Daju sa kupit tabulky na cervene a cierne body - pricom v tomto pripade fakt - cierne nedavat, okamzite potrestat - a lepit len cervene - za dni, kedy zvieratu neublizil (s tym, ze mu to mozes pekne pripominat, ze nebi psika, nebude cerveny bod dneska) - a za to slubena odmena - taka, po akej fakt tuzi. Za prve zvladnute tri dni - vylet na plavaren. Za dalsi tyzden - vylet do zoo. Za dalsie dva tyzdne - novy bicykel. Kludne nalep fotku k tym bodom - na ten den, kam sa treba dostat - aby dieta vedelo, o co sa snazite. Mozno to zaberie. Lebo len trestat nestaci - treba fakt aj motivovat k inemu spravaniu a uplacanie zatial vzdy dobre zaberalo.

sisanka
11. máj 2011

@skrecok nas maly mal 3roky vo februari...tiez je velky aby vedel ze sa nema robit zle..ale nemyslim len na to ze robit zle ale aj ine veci...dobre vie ze ich robit nemoze ale aj tak ich robi...denno denne zakazy nepomahaju,ani dat po riti nepomaha...mna ukludnuje len to ked svokra povie ze aj jej deti boli take a vyrastli z toho 😉 ale ked uz ma fakt velmi hneva tak pomaha na neho zvysit hlas poriadne...bit ho nejako nechcem lebo dieta si rychlo na to zvykne a stane sa odolnym...

maggie2
11. máj 2011

@renab samozrejme že riaditeľ len tak nemôže vylúčiť žiaka, ale ak obdrží takéto varovanie a výzvu od rodičov, ver tomu, že ak je zodpovedný, nenechá si tento horúci zemiak v dlani ale posunie ho ďalej smerom ktorým si Ty uviedla 😉

bernusca
12. mar 2016

@erikasadek ahoj,vidim ze je to starsi prispevok vyrastol z toho spravania zazivam nieco podobne s mojim synom.Dakujem

lujzaveghova2100
14. sep 2016

@erikasadek ja mam teraz to iste maly nam nastupil doskolky doma v pohode nevravim ze uplny anjelik ale posluchal s recou mame problem ale povedat vie lenze v skolke si zvykol na ulazovanie a kyvanie hlavou takze uz to zacal aj doma oraktizovat a v pondelok sa mi chlapcek jeho spoluziak postazoval ze ho darius sotil nezistila som kvoli comu a vcera co bol utorok mi ucitelka vravi je s nim problem sace deti ja som na nu vygulila oci ze prosim?nikdy sa nam to nestalo nemal problem ani s detmi jasne ze dal niekomu s lopatkou v zapale hry ale nie zeby bil vsade deti to nie tak ja sa az bojim ist pre nho dnes lebo tak zazera na mna ta ucitelka ako keby maly neviem co spravil a pytam sa druhej ucitelky a ona ze snim nema ziaden problem vsetko rozumie spravi akurat ta rec tak ja neviem teraz ci sa nieco stalo v skolke alebo co takze kazde rano v strese ci nebude plakat raz do tyzdna to na nhi pride ze nechce ist do skolky alebo ked pre nho idem v strese co zase bude mat ucitelka

helen4
14. sep 2016

@brisilda ahoj u nas ten isty problem ale opacny,...doma,, cert,, a v skolke ,,anjel,,