Extrémne nedonosené detičky a škôlka

22mariana22
25. jan 2017

Ahojte mamičky, mame extrémne nedonoseneho chlapčeka narodil sa v 27.tt s váhou 950 g a 35 cm. Už ma 2,5 roka je veľmi šikovný,pekne rozpráva len sa snažíme ho odnaucit od plienky ale nedári sa nám 😔. V júni bude mať 3 roky a chceli by sme ho dať do škôlky. Tak sa chcem opýtať kedy sa vaše detičky začali pýtať a kedy ste ich dali do škôlky. Dakujem

shia
25. jan 2017

to, ci chlapcek bol/nebol predcasne narodeny nie je suvislost so skolkou, ak zvlada to, co ma dieta nastupujuce do skolky zvladat.....Do septembra casu dost, ak davate do skolky vtedy, nauci sa to ;) Mimochodom, aj my mame "predcasne" narodenu dcerku,ale neoznacujeme ju tak, lebo neni dovod, narodial sa sice v 34tt, ale 2200g, bez vsetkeho krasne rovno do perinky, od 8m chodi, od 1,5r bez plioenky, strasne sikovna, od 2,5r pozna abecedu a v skolke si vykresy sama od 3r podpisuje menom 🙂 tym chcem len povedat, ze "donosene/nedonosene" babo nie je ziadna suvislost s tym, ci je vhodne do skolky, je to len otazka jeho sposobilosti, ine deti mozu nosit az do 41t a nemusia sa vediet vycikat same...

mila19
25. jan 2017

Ahoj, aj môj je júnový len 33tt. Pediater odporúčal počkať so škôlkou na dovŕšenie 3. roka. Pred škôlkou určite pripravovať, cielene chodiť medzi deti a tak.
A plienky, začali sme pred jeho 2. narodeninami, ( začala sa mu plienkova dermatitida v apríli, tak som si povedala zvládneme to a potom teda v lete isli NATO tiež vymýšľal začal vyskakovať z plienky) ale fakt od začiatku sme museli začať učil sa vôbec obsediet na nocniku ( to trvalo 1 mesiac), presne na konci augusta už bol cez deň ok naznačil keď bolo treba. Nehody má doteraz, máme dni keď viackrát stačí, že je unavený, je u babky, máme návštevu,
Zaujímavé, že s kakanim bez problémov do nocnika od zaciatku, akurát malú potrebu neoznámi vždy keď mu treba, musím sa aj pytat. Teraz má 2roky 7. Mesiacov plienku na noc stále aj na obed pre istotu ( vôbec nie je u neho pravidlo že keď sa vypiska pred spaním necika v spánku do plienky) čiže za mňa, ak sa ti zdá že nenapredujete, nesilila by som, ale záleží v ktorom ste kroku.
U nás je to bieda s rečou, keď aj vie potvora ani za svet nezopakuje, je bilingválny, no údajne to s tým nesuvisi. Všetko naznačí, vysvetlí, s tou svojou okresanou slovnou zásobou, na jar budeme riešiť logopeda zrejme - bolo nám odporúčané)

22mariana22
autor
25. jan 2017

Ďakujem za vase skúsenosti 😉
My ho tiež už neberieme ako predcastniatko, už sa s ním bavíme niekedy ako s dospelakom 🙂🙂🙂
Aj pekne sám papá aj sa učíme riekanky tak si celkom pamätá len to pytanie... On sa vôbec nevypyta jemu absolútne nevadí že je pocurany alebo pokakany už keď ...tak príde že ho mám prebaliť :'(
Už sme skúsili aj nechať ho v slipoch, a behali sme za ním stále so serblom ale aj tak sa nám docikal a potom aj pokakal... Tak asi to musíme nechať na neho kým mu to dojde ...

joja101
25. jan 2017

@22mariana22 ak ti mozem poradit tak toto je na trosku dlhsiudobu... v rodine sme mali tiez takyto jeden pripad.. snazis sa vysvetlit behas skaces pozeras na dietatko ci sa uz pocikalo pokakalo alebo sa uz konecne chce vypytat a stale nic..
trpezlivost ruze prinasa ako sa hovori😉 trva to sice dlhsie a musis mat pevne nervy ale nakoniec sa to podarilo tak sa to urcite podari aj tebe

kitta
25. jan 2017

Kazde dieta to pochopi v inu dobu a mozno budes prekvapena, ze to zrazu pride zo dna na den a zacne sa pytat. Netreba na to tlacit. Podla mna pockaj v klude na jar a vonku, ked ocikate par stromcekov, tak ho to zacne bavit. Mam minikolektiv a za sebou odpliekovanie cez 15 deti a kazdy sa to naucil. Jar, leto je idealne. Menej prezliekania pri nehode a vonku sa da vycikat. Do septembra to urcite stihnete.

marcelatje
25. jan 2017

@22mariana22 co tak sledujem v okoli je dost deti s plienkou aj v 4 rokoch a to ani neboli nedonosene 😅

hivanik
25. jan 2017

Vsetko ma svoj cas a hlavne netreba nanho tlacit. Samozrejme ho treba davat sadat na nocnik aby si uvedomoval. Poznam pripad kde mladsi surod.vydrzal v noci bez plienky a starsi sa este pocikaval ( 4 a 2,5.r) A vyrastol s toho chalanisko. Proste u kazdeho je vyvoj iny. 🙂