Facka od učiteľky v škôlke

lalota
6. sep 2018

Ahojte, mám drobný problém. Dcéra má 4 a pol roka, nastúpila do škôlky. Veľmi sa do nej tešila, ani neplakala, ráno som sa s ňou v prvý deň ani nestihla rozlúčiť, čo sa rozbehla medzi deti do triedy, tak sa tešila. Po obediku som mala po ňu prísť, no keď som prišla, druhá ucitelka mi povedala, že už spi, nech prídem po 15ej. Poobede som však vyzdvihla "živú mŕtvolu"... Dcéra absolútne nechcela rozprávať o škôlke, bola mlkva a vnorena do seba. Podotýkam, že je extrovert. Sipila som, že sa niečo udialo a tak som jej dala čas, aby "to" spracovala. Večer z nej vyliezlo, že ťa druhá ucitelka jej dala facku, lebo nechcela späť ( a to som mala prísť po ňu, no uložili ich na spánok skôr, než som prišla), že jej dala na zadok, lebo nechcela späť... Tanpytala som sa dopredu, odzadu, správa i zľava, no stále hovorila a odpovedala to isté. Susedka ma tiež dcéru v tej triede, no tá je riadny introvert a údajne tiež bola nadmieru v ten deň mlkva, že nechcela rozprávať o škôlke. Dcéra do škôlky chce chodiť, no bojj sa tej ucitelky. Dnes som riešila aj s riaditeľkou, konfrontovaná som sa s daňou učiteľkou, samozrejme zatlkala, ociernovala mňa... To dá dalo čakať. No riaditeľka mi veru, požiadala som o spísanie zápisnice, ja i ucitelka napíšeme svoje vyjadrenia. Rozmyslam o podaní danej veci zriaditelovi event.ministwrstvu školstva.

adika279
7. sep 2018

Ucitelka v ziadnom pripade nesmie pouzit telesny trest je to trestny cin...ja sama som ucitelka a nikdy by som si nedovolila siahnut na dieta taktiez som matka dvoch chlapcov obaja maju AS mladsi chodi do skolky a tiez mame problemy ale riesim vzdy s kompetentnou osobou a zatial vzdy doslo k naprave..pokial je vsetko pravda ako pisete nesmiete sa bat a riesit to

terezka1947
7. sep 2018

No...neviem...lebo.nejaké zbrkle je to cele
Ucitelka ju capla po zadku,ci dala facku?
Pre mna dost podstatne
A druha vec....mam dve deti...rozpravkari...neviem,ci by som len tak verila iba dietatu,uz ked ides radikalne riesit,aspon sa opytaj aj inych,stsrsich deti na celu situaciu,ci prip.ostatnych jej spoluziakov,cez ich rodicov
Lebo pravda moze byt aj niekde inde
Potom chuda ucitelka,to za kazde jedno vyjadrenie dietata,co akoze mala urobit ich chceme takto pranierovat?sa nedivme,ze sa uz tvaria ako tvaria
Ved sa musia bat,nie deti,ale rodicov....

matik3110
7. sep 2018

Ja si myslim ze ak by bola v skolke spokojna, tak sa tesi a mozno tak max. by ti vycitala ze si pre nu neprisla.. mozno sa fakt nieco stalo a ja si tiez myslim, ze dieta by neklamalo len tak. Ucitelky iz tiez nie su ako niekedy, doslova nemaju nervy na deti lebo uz nemaju v triede deti ako kedysi, teraz su vselijake. Dlhorocna praca v skolke a vyhorenie uciteliek a potom to tak vyzera. Velmi dobre viem a aj vidim ako ucitelky po detoch vrieskaju, tahaju za ruku alebo za vlasy, usi, nitia jest tak co dieta hned zvracia, tie ich vyhrazky co sa stane ak nieco neurobia, vysmechy pred celou triedou a potom vznikaju rozne psychicke problemy presne v skolke. Stoj si za svojim a pytaj sa ostatnych deti ci to videli alebo ina mamicka ci nieco nepocula od dietata doma. Ucitelky vedia byt dobrenpretvarky, pred rodicom milucke a v triede hruza des. Nema co bit deti, treba to riesit pedagogicky a ked to nevie tak tam nema co robit.

terezka1947
7. sep 2018

@matik3110 no,ono ani rodicia uz nie su ako predtym

matik3110
7. sep 2018

@terezka1947 to je pravda, ale kazdopadne toto sa v ms nesmie stat, ak nepocuva a dostanenpo zadku ok, ale takto facku neviem, ziadnej matke by sa to asi nepacilo

myjusiatko
7. sep 2018

@matik3110 mne by sa nepacilo ani keby moje dieta dostalo po zadku.

alexandrah
7. sep 2018

zriadovatel ani ministerstvo skolstva s tym nic nemaju ... ak chces, podaj trestne oznamenie ... ale ked nik nebude svedcit, tak potom nic z toho ... no aspon si mozno da pozor ... je to cudne ...

kimi203
7. sep 2018

@lalota ahoj, ja som tu pridala obdobný príspevok v utorok. Dcérka 3 ročná dostala v prvy deň skolky na zadok, lebo si islamská umyť ruky a do kúpeľne môžu iba všetci naraz a v sprievode učiteľky. Tiez nechcela vôbec o skolke na druhý deň ráno keď ma učiteľka dotahovala, že dcérka je tam najväčšia a plače, tak som jej povedala, že veď dostala od vás po zadku, tak sa bojí. Na ďalší deň, keď dcérka zas s plačom veľkým, až ju zimnica vytriasala, tak som povedala učiteľke, že veľmi zle zobrala to capnutie po zadku, nech sa to už nedeje. Učiteľka začala zatĺkať, že veď viete aké sú deti, povymyslaju, že ona dcérku neudrela. Tak som jej povedala, že veď včera ste mi povedali, že áno....jej reakcia - jaj áno, už si pamätám, ale to nebolo udreli po zadku, boli sme pri postieľkach, tam je málo miesta, potkla som sa a náhodou ju udrela, aj som sa jej ospravedlnila....no takže toľko k vymyslaniu - nie deti, ale učiteľky sa veľakrát kryjú a spoliehajú nato, že deťom nebudú veriť doma... U nás to skončilo tak, že ide dcérka od pondelka do inej triedy....

alexandrah
7. sep 2018

akoze ja nie som ani za po zadku od ucitelky - do slaka - toto je fakt trestny cin, na to su aj medzinarodne dohovory, aj trestny zakon ... nechcem velmi prehanat, (podla tych dohovorov to samozrejme nesmie ani rodic, my sme ale niekde inde, aj ja som dala deckam po zadku), ale v skolke? cudzi clovek? ucitelka????? toto by si nelizla ani raz, ak by to spravila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie sme v socializme ze decka aj rodic musia drzat hubu a krok!!!!!!!!!!

jana_eyre
7. sep 2018

fakt si myslite, ze 4r dieta by si taketo nieco vymyslelo? mozno taky 3tiak, ale nie 4rocny skolkar..

terezka1947
7. sep 2018

@matik3110
Suhlasim....capnutie po zadku v nejakom pripade viem pochopit,ake facka je velmi silna kava...leeenze autorka temy mlci a neviene,ci to bolo capnutie,ci facka....a ked po capnuti po zadku idene ucitelku pomaly posadit do basy....tak neviem,kto nam deti ucit bude

lalota
autor
7. sep 2018

Po dcéru som prišla v čase určenom učiteľkou, nemeskala som. Dcere dala facku so slovami, že "choď spať, lebo tí dám ešte jednu". Keď ležala v postieľke, dala jej po zadku, a keď sa chcela posadiť, silno ju zatlačila rukou na hrudniku, aby si ľahla . Dcéra poobede málokedy spáva. Ide o učiteľku s "39 ročnou praxou" v školstve. Dcéra len nechcela spať. Videla to prvá učiteľka, ťa jej povedala, aby to prestala robiť. Detičky v tejto triede sú tiché a uzavreté do seba. Ráno tam nie je ani detský povyk ale hrobové ticho.

lalota
autor
7. sep 2018

Dcéra sa mi aktuálne začína uzatvárať do seba... Takže to som počas dňa riešila. Začína byť hakliva na zvýšený tón, či krik na detskom ihrisku, čo kriacia na iné deti. Predttm jej to nevadilo. Do svojej individuálnej hry s hráčkami zapája "facku" ( dinosaurus dá facku druhému - pomenuje to ako facku). Ja svoje deti nevychovavam rukou, nie je to potrebné.

lalota
autor
7. sep 2018

Oprava - čo kričia rodičia na iné deti

lalota
autor
7. sep 2018

Má nepokojný spánok, hovorí že má zlé sny s učiteľkou. Dnes sa mi vonku pocikala a bála sa vyjsť z kríku ... Nikdy som jej za to nevynadala. S ustrasenym tónom sa má pri obede pýta, či môže ísť na záchod cikať... Vždy mohla. Dnes šla do postele sú doobeda ľahnúť s tým že chce byť sama a mať kľud... Tí nikdy nepovedala a nespravila. Veľakrát na ňu rozprávam, normálne veci, neriešim tu skôlku, iba keď sama začne a je schopná má nevnímať aj 5 minut... Jej odpoveď na otázku či má počuje, je potom že ona bola len zamyslena. To tiež nikdy neurobila

brckava36
7. sep 2018

Nam sa stalo to iste minuly rok,tiez ucitelka s 30rocnou praxou a samozrejme sa pytala,ako mozem verit malemu decku,isto klame a taktiez ociernovala ona mna. Nam sa to vyriesilo tak,ze ja som uplakana isla cez celu skolku,vsetci ma videli a potom sa pytali medzi sebou,ze co sa stalo a ona,kedze chcela byt dobra,tak ma ohovarala,ako klamem a aby to bolo vieruhodne,zacala sa dcerke tisnut do zadku a spravala sa ku nej ako starka,aby som sa uz nemohla na nu stazovat a ja aby som bola za debila,ktory si vsetko vymyslel.No a uz jej neverim ani slovo,lebo viem,ze furt klame a viem aj od inych deti,co sa tam vtedy stalo a ze moja dcera hovorila pravdu.

lalota
autor
7. sep 2018

Viem, že jej to nedokážem. Riaditeľke klamala, že som svoju dcéru videla spat. V skutočnosti som ju však nevidela. Potom, že zrejme nepochopila, že po ňu po obede prídem, no ona mi ten čas určila. Na druhý deň si ju riaditeľka vzala ku sebe. Viete, čo boli prvé slová mojej dcéry keď má uvidela ? " Mamy, už mi nič neurobila, bola milá a nekricala".... Viere prečo - bola na koberčeku . Takže svojej dcére verím. Viem, že to tej učiteľke nedokážem. Zakamuflivala to dokonalé, vďaka tomu spánku inak by som videla, čo spravila mojej dcére. No ide mi o tie ostatné deti... Bolo by vhodné tej učiteľke troška "podkurit", aby už s tým prestala. Moje dcére to, žiaľ už nepomôže... No ďalším deťom áno.

marcela10
7. sep 2018

@lalota bola v škôlke? Veď si písala, ze si ju vyhlásila

lavender273
8. sep 2018

Dieta nechce spat na povel .. dostane facku / po zadku. Rada nad zlato : Netreba z toho robit vedu, treba nastavit hranice inak dieta si bude dovolovat. Wow to akoze vazne hej? 🤔

terezka1947
8. sep 2018

@lalota jeden den v skolke,jedna facka a taka trauma?no....moze byt,ale podla,mna,tam bude aj nieco ine...

moonlight1210
8. sep 2018

@terezka1947 no, ak jej pre jednu vec (spanie) dala najprv facku, nasledne v postielke po zadku a este sa k nej chovala agresivne (nasilu ju zatlacala lezat do postielky) a to vsetko v kratkom case a hned cudzi clovek, ktoreho pozna chvilu, moze byt z toho zlakana. A kto vie, co vsetko jej ako obvinenie (a teda obhajenie svojho konania) popritom povedala. Kludne napriklad aj: pockaj, az pride mama, vsetko jej na teba poviem a ta ti este da druhu.

@lalota ked si to riesila s riaditelkou a ucitelkou, nebola dcera pri tom? Ani pobliz? Nekricali ste na seba?
Malym detom pomaha, ak sa taketo pre ne stresujuce veci rozoberaju uplne pokojne, ako bezne veci. Netvarit sa pritom zhrozene, ani ich lutovat, mojkat, hovorit, co si to ten clovek dovolil a ako mu este ukazeme. Najprv iba vytvorit atmosferu, ze sa pokojne bezne rozpravate. A nechat dieta, aby o tom porozpravalo po svojom. Moc do toho nezasahovat, len jemne. (niekedy sa dieta uzavrie a nechce nic povedat. Ak ma pocit, ze to neberieme ako hroznu vec, moze sa upokojit. Ak nadobudne opacny pocit, moze sa zlaknut este viac.). Az potom mu vysvetlit (pokojne), ze je to zle chovanie aj na dospelych, povedat, ze je v poriadku, ze sa zlaklo, ubezpecit ho, ze sme tu pre neho a mu budeme pomahat. Az vtedy sa poobjimat, mojkat, nechat vyplakat (ak sa rozplace).
Ked rodic, aj nechtiac (prirodzene), zapoji hned svoje emocie, dieta sa vie zlaknut este viac. Jednak je v soku z toho, co sa mu stalo (tvojej dcere evidetne prvy raz v zivote), jednak sa zlakne emocii a reakcii svojho rodica na tu vec. Male dieta nevie, ako ma taku situaciu riesit, co je ok a co nie (dokonca ma pocit, ze je to jeho vina, lebo obvykle ak sa k nemu dospely zachova zle, je to so slovami, ze ono je zle, neposlusne dieta. “Vysvetli” mu pricinu, preco ho tresta.) privela “kriku” okolo toho ho vystresuje este viac.

mircalla
8. sep 2018

@lalota Nuz napisem len moju skusenost. Deti mi chodili vzdy do sukromnych skolok. Ucitelkay super pristup. Dcera mi zacala chodit tento tyzden do statnej. Ma nastastie super ucitelku. Ale videla som aj take, ze ucitelka bola totalne nervna a ozaj zla, na dieta revala, dokonca dieta velmi nesetrne az bolestivno tahaha za ruku. To vsetko sa odohravalo na chodbe ored zrakmi inych deti aj rodicov. Takze neviem posudit, ci je to pravda, na to potrebujes svedkov. chcem napisat jedno, za ten kratky cas som pochopila, ze je obrovsky rozdiel ucitelky v sukromnych skolkach a statnych. Dcera chodila do sukromnej rok a pol a syn 3.5. Nastastie ma tuto v statnej super ucitelku, velmi mila. Ale videla som v akcii ak taku, co bola fakt az agresivna.....ozaj som sa cudovala. Takze po tejto kratkej skusnosti verim, ze sa to stat mohlo

lulica
8. sep 2018

Otras

lulica
8. sep 2018

Spomenula som si na ucitelku ktora mi zakazovala rozpravat sa tym ze neznaasa moj hlas a teda cely cas som musela byvat ticho..taketo podrazdene migrenoidne spiny nemaju co hladat v skolach a skolkach hlavne. Uz ked je len podozrenie na taketo nieco pekne by som vydusila danu osobu

mircalla
8. sep 2018

@lulica Jasne ze nie. Ja som asi "rozmaznana" vzdy super ucitelky v sukromnych (tam asi take cosi ani vo sne nedovolili), tento tyzden som len cumela a to sme tam tyzden. Taketo spravanie k detom pre nic za nic? Ten chlapcek siel pomalsie, ako si zelala. Ja fakt neviem, ci to je standard, ale kludne aj pred zrakmi rodicov. Bola som dost prekvapena

lalota
autor
8. sep 2018

@moonlight1210 vôbec som to pred ňou neriešila s nimi, ťa učiteľka to chcela, ale je logické že by jej to ešte viac ublížilo, to mi kvitovala aj riaditeľka. Malej vytváram pokojne prostredie, hovoríme o tom, len keď chce, nevyputujem sa, fungujeme ďalej.

lulica
8. sep 2018

@mircalla no ja som z tych prchkejsich povah keby som videla taketo spravanie praktizovat na mojom dietati pani ucitelku by som si podala riadne a moj manzel tak isto. Ved predsa aj ucitelia idi detom prikladom a maju ich ucit tj aj spravaniu sa k malym detom atdatd..

lalota
autor
8. sep 2018

@ibrunova povedala som jej to, 3x, vedela o tom

ankaja
8. sep 2018

Ucitelka co bije deti v skolke tam nema co robit...bodka

lalota
autor
8. sep 2018

@tncka ja som našťastie doma s mladšiu dcérou, takže na škôlku nie sme odkázané, aspoň, že tak.