Facka od učiteľky v škôlke. Stalo sa to vášmu dieťaťu?

ela.masa
12. sep 2007

AHOJ syn ma 6r a ucitelka v skolke mu dala facku ako sa mi priznal nebola prva.chodi do novej skolky lebo sme sa prestahovali.Viem o nom ze nie je ziaden aniel ale ja mu dam na zadok nie po hlave ako to riesit nakricim na ucitelku a bude mat na maleho pripomienky.zmena skolky je dost nerealna lebo je predskolak.Stalo sa vam nieco podobne . ☹ poradte. V predchadzajucej skolke sme takyto problem neriesili,

dsnadja
12. júl 2009

ahoj danabr..xi xi diky za pochvalu,no vieš bolo to tak, že naše deturence dostali super pani učitelku,taku milu, utlu a zlatučku a bolo fajn ,sice boli menšie problemi, ale zvladla to,lenže vieš vo 4 ročniku už vystrkuju rožky a nebral ju hlavne ten fagan važne, ved bol rovnako vysoky ako ona,ja som malu ešte v 1 ročniku do pol roka odprevadzala do triedy a vždy som ich napomenula, alebo skludnila, ked už rano boli nenormalni,a už v prvom tento chlapec urobil to,že naskočil na moju dceru a stiahol jej zip na nohaviciach,no mala mi to povedala večer, tak som sa nanho chystala a rano som ho zavolala, aj moju dceru na chodbu a hovorim mu, čo to ako malo znamenat? a pri tom som mu silno držala ruku a milo som mu vysvetlovala, že ešte raz a vybavim si to s nim inač,hovorim mu si si isty, že ma chapeš?a on že ano ano, tak reku faj a drž sa toho...a bol klud....až do štvrtej triedy,no chlapec to potrebolval ako sol ver mi....hovorim bolo s nim vela problemov,cez hodinu sedel bokom v lavici popijal malinovku krčil zošity,a odmietal pracovať,a videla som to na vlastne oči a navadzal ostatnych aby boli taky ako on...ked som vtedy kričala, tak aj ostatny stali ako prikovany a dostaly vynadanie odo mna cela trieda, že už nevedia čo od nudy a zaslužily by s,i čo sme mali ešte aj my v škole,aj tomu soplošovi som povedala, reku, ja byť tvoja učitelka, tak už rano ti vrazim taku, že budeš čučať až do jednej poobede bez slova, lebo čim je k nim učitelka milšia, oni su tym sprostejši a drzejši,veru tak len pozerali...inač som dosť bigi, takže aj telom mam autoritu 😉,moj mangel, taky mierumilovny človek, vtedy v prvom hovori ,že nechaj tak, ktovie čo to ma za rodičov ,aby sme nemaly problemi,lebo tu u nas su aj taky rodičia ,že ked sa im niečo nepači, tak dostane učitelka facku,no reku si normalny? tak v prvej stiahne zip a v piatej ju znasilni?no mne je uplne jedno koho ma za tatka, mojmu dietatu nikto nebude ubližovať,a po tomto incidente vo 4 r.ho preložily, takže to musely vedieť aj rodičia, že sa niečo udialo v škole,ale nikto mi neprišiel sa vyhražať....teraz ide menšia k tej istej učitelke do prvej,tak ju budem tiž odprevadzať,a čeknem si, čo to za deti bude mať za spolužiakov 😎,no už sa tešim 😅....

nika2007
13. júl 2009

presne tak-SUHLASIM S TEBOU.... si ako ja 😉 ked NEDOKAZE zasiahnut v prvom rade rodic a ucitel TREBA TO RIESIT 😠 😠 ale ucitelky veeelmi taketo pre nich ,,banality" neriesia-poniektore uz nemaju ani nervy!!! tiez chodim par krat ,,riesit" a poviem ti dobre si zgustnem,to by sa dalo piiiisat na dlho,ale mne sa tolko nechce ako tebe 😀 😀 😀

dsnadja
13. júl 2009

nika2007...no ja som napisala lebo som bola zvedava na reakcie,lebo možno ma niekto považuje za psychopata,ako vravim boli už za nim mamičky ale oni len tak pekne jaaa teda neviem bavi ich to???no ja si neviem predstaviť,že by mi prišla dcera s krvacajucim nosom atd.moja sedela vedla neho a drgal ju aj cez hodinu,je pravda, že ju chytala nejaka choroba a preto asi zareagovala citlivejšie ako inokedy, ale aj tak, proste a ked mu vratila drganec, on jej dal päsťou na vrch hlavy dobru ranu....možno, keby tak nezareagovala a ja som nepriletela, tak ešte aj v 5 ročniku chodi s nimi do triedy,takto mame pokoj....inak chlapec sa dobre uči,a možno u druhej učitelky je všetko fajn,preto si myslim, že učitelka si ma vybudovať autoritu hned na začiatku, lebo potom sa to už velmi ťažko naprava.....mam rada tuto učitelku a preto som aj mladšiu dala k nej do triedy, lebo je suprova s prvakmi a druhakmi.....

nika2007
13. júl 2009

dsnadja-ono je to tak ze vela deti sa sprava tak,ako vidia doma 😕 ja ked cakam niekedy dceru pred skolou a pocujem tych druhakov tretiakov ako nadavaju a pluju atd sa mi to zastavuje v hlave... co budu robit v 6,7....ale na vela deti nemaju rodicia cas-lebo maju karieru a peniaze ich zaujimaju viac ako to co robia ich deti A TAKTO TO POTOM VYZERA 😠 AAAALE skoda reci-ked si ich my ?...neuchranime" tak NIKTO

dsnadja
13. júl 2009

ano maš pravdu ja tiež neviem čo budu robiť neskor...je to dosť smutne.....ja budem mať 32 rokov je to hrozne ako sa všetko zmenilo v školach decka si normalne robia dobry den z učitelov.....

lula26
16. júl 2009

Danabr, mám tri deti, chlapcov. A nepovažujem sa , za nejakú extra múdru. Ja si len mylím, že rodičia sami podrývajú autoritu učiteľa, čo sa v konečnom dôsledku prejavuje na správaní detí, bohužiaľ už v materskej škole, o základných a stredných nehovoriac.

petruci6
16. júl 2009

precitala som si len prvy prispevok,ale v zahranici by za to tu zenu zavreli,asi tolko...
keby udrela moje dieta,min sa ti s nou vybavim ja a potom podam staznost 😠

briketa
18. júl 2009

no az do vazenia zrejme nie, ale na stratu licencie a vyplatenie odskodneho to je.
naspat to uz vratit nemozes, ako pises ani skolka sa neda zmenit, ale urcite by som isla za ucitelkou a s chladnou hlavou, bez hysterie, ale velmi razne a doslovne jej povedala, ze sa fyzickym nasilim nesmie dotknut tvojho dietata, lebo si to nezelas a v jej povolani je to samozrejme aj nemyslitelne, a v opacnom pripade vyvodis nasledky s okamzitou platnostou.

danabr
19. júl 2009

dobre lula26,moja posledna otazka /dufam/ na teba :ako by si sa zachovala,keby TVOJE dieta dostalo facku ?
jednoducha otazka,a tvoja odpoved znie ???? 😒

dsnadja
19. júl 2009

podla mna, pani učitelky, by nemali davať ani po zadku,ja tiež svojim deckam z času na čas dam na zadok ,ale nikdy nie facku...to je tak potupne a zahanbujuce pre dieťa že až!!...vlastne nie len pre dieťa....facku nikdy!!!!každy, by mal robiť pracu, na aku ma nervy,napriklad, ja neidem robiť do pokladne v hypermarketoch ,lebo nemam na to nervy a večer, by som už bola v spravach 😎 ,takže, kto nema nekonečnu trpezlivosť, nema pracovať pri detoch...ja viem, že je to ťažke,tiež mam kamaratku ,ktora je učitelkou v školke,ale snad by to mali zvladnuť,ved nie su s nimi cely den napr.8 hodin nie?od 7 do obeda, a od obeda do pol 5, by to mohli vydržať....toť moj nazor....

danabr
20. júl 2009

dsnadja v plnej miere suhlasim , ja som si moje deti porodila , iba ja mam pravo ich "mlatit" 😠 a vobec nie cudzia osoba,na zadok ano to niekedy fakt pomože , ale facku ?ale to sa už opakujeme, 🙄 čakame na odpoved mamy troch deti LULA26, ako by to bolo u teba,ak by tvoje dieta dostalo za ucho?? 😲

dsnadja
20. júl 2009

lula26 ahoj,odpovedam na tvoju otazku zo srany1...nepoznam "symbolicke" udery,ja im(mojim detom) dohovaram,vysvetlujem,potom zvyšujem hlas a potom, ked ešte stale nič, až niekedy navečer, ked už mam fakt nervy v prdeli, tak dostanu po zadku,ale to zase neni symbolicke 😉 ,nikto nema pravo siahnuť na moje deti...len ja,a vlastne ani mangel,lebo ja som s nimi cely den ,hlavne teraz cez prazdniny,ja možem mať už navečer fakt nervy,ale mangel, ked pride večer a vidi ich 2-3 hodiny,nema pravo ani zvyšiť hlas,on sa ma s nimi mojkať a rozpravať si...a toto vysvetlujem aj detom,aby sa ukludnily a boli s otcom....ale jasne, že ked ma volny den, alebo cez vikend, tak aj on ich može krotiť....nam to takto vyhovuje...

zabacek
20. júl 2009

Ahojky nečetla jsem vás celé- jsem učitelka v MŠ. Ale bít děti?!! NEpřípustné a obrovské profesionální sklamání učitelky- není vhodná na tuto práci- a měla by jít rychle pryč než bude mít nějaké z dětí traumu nebo neurózu! AŤ je dítě jaké chce- dá se to zvládnout bez těl. trestů. Nedovedu si představit, že bych měla děti v práci bít. Určitě bych to řešila a rychle.¨
A s jídlem- to bych tedy měla strašný strach kdyby mi někdo praštil na stůl vařečkou a kázal jíst. No také otřesné- nedovedu si představit, že by se to stalo mému synovi. Všechno rychle řešit, protože následky se zle odstraňují a neurózy se mohou projevit až za chvíli. Takéto učitelky a ředitelky pryč od dětí!!!!

fifik
20. aug 2009

Nečítala som všetky príspevky, ale môj názor.:taká učiteľka nemá v škôlke čo robiť. Okamžitá výpoveď! Ja nie som svatá, tie deťom sem-tam capnem, ale v škôlke si to nemôžu dovoliť, Nech si bije svoje deti doma!

sssimi
20. aug 2009

Také tela nakopať do riti! Ani ja by som svoje dieťa neudrela a tak mi ani nikto iný nebude dieťa otĺkať... Kamoška to zažila, že jej dieťa učiteľka v škôlke plieskala a malá jej potom odmietala chodiť do škôlky 😠

Ja osobne by som to dala na sťažnosť vyššie! Učiteľka si to dovoliť nemôže. Možno kedysi to tolerovali, ale na školách a nie pri malých detičkách.

malena
26. aug 2009

Dievčatá, ja vám poviem jedno, aj ked mám deti veľmi rada /zopár rôčkov som pracovala ako au-pair v zahraničí/ , učiteľkou by som byť nemohla. Na to treba pevné nervy, tie moje by praskli veľmi rýchlo 😨
Čo sa týka fyzických trestov, neviem, raz som presvedčená, že NIE potom zasa že ÁNO.

Ked si zobieriem vlastnú skúsenosť: môj otec bol skvelý človek, len dosť výbušný, takže nejaký ten klasický výprask sa nám s bratom ušiel 😀 Naschvál som tam dala takého smailíka, lebo si myslím, že to na nás nezanechalo nijaké vážné následky, ani žiadnu traumu.
Už ako malé dieťa som vedela, že napriek tomu nás otec miluje a položil by za nás život, že jednoducho, ked niečo vyparatíme, tak "otec nás zderie tak či tak" 😀 Milovali sme ho a rešpektovali a tak to myslím má byť.

Ďalej, tiež sme dostávali fyzické tresty od učiteľov na základnej škole /som ročník 73/ ja napríklad si spomínam na zopár faciek. Môj brat to schytával o dosť horšie,... A viete zasa čo ? Absolútne nijak sa ma to nedotklo, nijak som sa tým netrápila ani neplakala, ani nič. Bolo to možno aj tým, že občas dostal takmer každý nejakú tú výchovnú.

Nikto to neriešil, rodičia sa nechodili sťažovať, bralo sa to nornálne...Teraz tak premýšlam, prečo sa to vlastne zmenilo? Prišla k nám asi nová vlna zo západu.

Ja som presvedčená o tom, že žiaci a študenti musia mať tak trocha strach z učiteľov....Dnes ho nemajú a tak to vyzerá.

katiak
27. aug 2009

malena, no dobre, ziaci a studenti... ale tu sa hovori o detoch v skolke!! mne je jedno, ci je to ucitelka alebo lekar (minule som citala, ako lekar dal 5 rocnemu facku, ze co place! pred matkou 😠 ), ale aby dospely clovek dal facku (alebo inak udrel) takto male, uplne bezmocne dieta, navyse cudzie dieta zverene mu do starostlivosti?!! je mi z toho zle!! a je mi zle aj z opisovanych praktik pri jedeni, sama som to zazivala na zs, ako nad nami ucitelky stali, aby sme zjedli maso (hnusne, slachovite).. nekricali, nebuchali ani nic a aj tak mam z toho doteraz "traumu" - pitvem aj kuracie prsia a urcite jedla proste nemozem doslova ani citit. 😝 ja tym zenam zverujem to najdrahsie, co v zivote mam, ak budu mat so synom problem, nech zavolaju mna, pridem hoci aj okamzite, a riesia to cezo mna, ale tak ako nedovolim, aby ho terorizovali ine deti, nedovolim, aby ho "terorizovali" ucitelky. ach jaj, prave ideme na pohovor s riaditelkou, kam maly buduci tyzden nastupuje, chcem sa jej opytat aj na tieto veci.. normalne mam stiahnuty zaludok jak pred skuskou 😅

vroni
27. aug 2009

malena, ja som rocnik 70 a nikto nikoho v skole nebil ani nefackal. Raz sme mali ucitelku, ktora kohosi vykmasala za vlasy a to uz sme brali ako dive nasilie. Ucitel by mal byt autorita, ale to este neznamena, ze sa ho deti maju bat. Ked autorita nie je, nemal by byt ucitelom, smola. Ucitelka v skolke, ktora by sa opovazila dat mojmu dietatu facku, by na to asi nikdy nezabudla. Ucitel ma vzdy prostriedky na primerany trest, facka rozhodne primeranym trestom nie je. Detto plati nutenie do jedla, na spanok a podobne. A keby niekto udrel moje dieta v mojej pritomnosti - ja neviem, nikdy som v takej situacii nebola, ale asi by som spakruky a plnou silou pozicane vratila (nie, nie som nijaky nasilnik,v zivote som jednu vylepila len raz - jednemu zvlast pritulnemu panovi, ale v tomto pripade by som sa asi nezdrzala)

malena
27. aug 2009

Katiak, vroni, samozrejme, tiež by som asi nepredýchali, keby mi dcérku bili v škôlke, to určite nie a ten lekár !!! to je snád zlý vtip, to si ani neviem predstaviť !!!

Príspevok som napísala možno troška nepremyslene a na nesprávnom mieste.

Vroni, u Vás v škole možno nikoho nebili, u nás áno. A keď Ti poviem, že napr mne to pomohlo, tak asi nebudeš veriť. Ja som bola totižto veľmi zlomyselné dieťa, a ked už učiteľka nemohla zniesť moje neustále vyrušovanie a rehotanie sa, tak čo mala robiť? Dostala som facku, pocítila som zahanbenie a už som si dávala pozor, aby som sa zasa hanbiť nemusela. Lenže vtedy bola iná doba a ako som hovorila, nikto nič neriešil, jednoducho to tak bolo a hotovo. A veru ani k psychologovi nikto nemusel kvôli tomu ísť 😉.

Ale opakujem, škôlka je niečo iné a odtiaľ si na nič také nespomínam.

sasiki
27. aug 2009

učiteľky to majú fakt ťažké.......to bez pochyby, ale keby nejaká stiahne ruku na moje dieťa 😠 😠 😠 ......
tak to teda nieeee 🙄

nodi
4. sep 2009

😒Ja sám som učiteľom v Mš, aj keď to nie je zvykom, že chlapi sú učitelia v Mš, ale mám svoju prácu rád a myslím , že som v nej celkom dobrý. Ani ja nesúhlasím, aby sa deti v Mš fackovali, alebo nejak inak fyzicky trestali, niekedy fakt stačí len pohroziť, že dostanú baci-baci po riti, samozrejme u tých menších na starších to už neplatí,tý sa Vám už aj vysmejú do tváre, ale na druhej strane aj rodičia, by si mali uvedomiť, že v škôlke je tých detí viac ako oni majú doma a že keď začne vystrájať takých 10- 15 detí z 20-25-30 detí , tak to je trochu veľa aj na koňa. Ja Vám dám príklad , keď Vám 10 detí z 13 - úplne maličkých 2-3 roč.detí plače vkuse/ a to si píšte, že v kuse bez akejkoľvek prestávky/ od 7,00 do 13,00 a potom od 14,00 do 17,00,tak Vám už idú uši puknúť / ja som si musel dať Ibalgin, aby ma prestali bolieť a harmančekove zábaly na ušné bubienky, lebo my normálne uši horeli, mal som ich červené a boľavé, tak to my nemusíte ani závidieť. A to nehovorím, že keď výjdete zo škôlky, tak sa cítite ako by ste vyšli z jaskyne, realita a to ticho na ulici Vás oplieskajú a najblišších pár hodín sa z toho hluku v škôlke regenerujete. To je realita Mš. Je to ako by ste denno denne boli vo včelom úli. Aj tak mám svoju prácu rád, ale verte tomu, že byť učiteľom je rizikové povolanie, čo sa týka zdravia / SLUCH, PSYCHYKA TRPIA / Deti prichádzajú s tým, že nevedia nič a vy ich to musíte naučiť, ale pozor ročne 30 detí a to denno denne, a dostať ich k tomu aby to chceli aj oni nie len vy, je to umenie, tak preto rodičia nemali by ste byť taký drzý a hnusný voči pedagógom, lebo oni sa venujú Vašim deťom, čo Vám sa mnohokrát nechce. Ani vy v svojej práci nie ste vždy stopercentný, všakže je to tak, tak si nemyslite , že iný musia byť stále, Aj zamestnanie učiteľa je ako každé iné ako práve to vaše / ste na sto percent každý deň?/ Ani vám sa večne ľudia nemiešajú do remesla, tak prečo sa vy večne chcete .

vroni
5. sep 2009

Nuz, nodi, na jednej strane klobuk dolu pred ucitelmi v ms. Ano, suhlasim, ze je to praca narocna fyzicky aj psychicky. Venovat sa 20 detom naraz je zaberak a nie je to povolanie pre kazdeho. LENZE: neviem, preco by malo do skolky prijst 30 (30?!) deti, ktore NIC nevedia? Rodicia spravidla nie su uplni debili a uz nieco svoje deti naucili. Deti v skolke uz vacsinou nemavaju plienky, vedia same jest a pit, obliect sa, komunikovat a niektore sa dokonca ani nespravaju ako opice v pralese. Len niektore, opakujem niektore ucitelky sa spravaju ako keby tam prave na to krotenie divej zvery boli. Vacsina deti nepotrebuje dozorcu, vacsina deti potrebuje pedagoga. Davam svoje dieta do skolky a nie do napravneho ustavu. Stazujeme sa (vsetci) na neochotne predavacky, nechopnych lekarov, lenivych uradnikov - jednoducho na kazdeho, kto svoje povolanie nevykonava k nasej spokojnosti. Preco nie na ucitelky v ms? Hlavne ak su neschopne a kazia detstvo nasim detom. Si predsav, ze by ti napriklad taky urasteny lekar jednu uvalil, lebo mas obavy pred vysetrenim a on ma proste blby den... Tiez by si s porozumenim kyvol hlavou, ze ano, asi je chudak vystresovany, nema dobry den?

emmka3
5. sep 2009

ja mam tiez skusenost, zatial len vlastnu na sebe ... dostala som taku facku od ucitelka v MS a to len preto, ze som cez poobednajsiu siestu v ŠvP nespala a nacapala ma ako kontrolujem mokre topanky v izbe na okne, ci su suche 😅 a po tej facke, kedy mi stena dala skoro druhu ma este zobrala a zavliekla na samotku 😖 asi vam nemusim ani pisat aky zazitok, ked si ho pamatam pomali uz 23 rokov 😒

lula26
5. sep 2009

nodi, tu to je ťažké. Sem chodia len samé dokonalé mamičky. Ja si ani neviem predstaviť, čo to dieťa vyvádza, keď v takom veku už dokáže vytočiť učiteľku v MŠ. A ľutujem ďaľších pedagógov, ktorí ho budú učiť, keď bude starší.

nodi
8. sep 2009

Veď práve to, že tu sú len dokonalé mamičky, ktoré majú dokonalé deti a v ich očiach je nedokonalý pedagóg.
Lenže mamičky, realita je taká , že v škôlkach sú preplnené stavy, v jednej triede je nadstav 40-50% a pedagóg aj keby sa chcel venovať Vašim deťom každému individuálne tak nemôže, lebo nestíha, keď má o polovicu viac detí ako stanovuje norma. Tak Vám nezbíva nič iné len to vydržať aj Vy, keď my musíme. My za to medaily nedostávame, že sa venujeme o polovicu viac deťom, ako je pre jedného pedagóga stanovené. Preto by ste mali nie večne len haniť pedagógov, ale mať k nim aj trošku úcty, lebo si myslím, že Vaše deti sa v škôlke dosť veľa naučia a dozvedia, pretože verte tomu, že keď Vy večer pozeráte telku, tak učiteľka Vašho dieťaťa sa doma pripravuje na ´ďaľší deň v škôlke, tým myslím edukačné pomôcky, materiály, zhotovuje ozdoby na skrášlenie triedy a veľa iného. Takže kým budete súdiť, tak sa najprv nad tým zamyslite a hlavne nie pri každom probléme treba hneď viniť pedagóga. Pedagóg nie je handra, na ktorú si môžte dovoľovať, stúpať po nej a zmývať ňou tak ako Vy chcete. Pedagóg sa Vašim deťom venuje veď keby nie tak by prišlo domov len s tým čo si z neho odnieslo a nechcite my povedať, že je to tak. ,,, Keď je dobrý učiteľ tak ho oceňte nie haňte.,,, - nezaslúži si to.

lucul
8. sep 2009

neda mi nereagovat, ja mam maminu ucitelku v ms, ale fakt klobuk dole pred ucitelmi, facku by v zivote nedala dietatu, ale to co niekedy povie, tak sa mi az rozum zastavuje. 😠 ked si mamicky myslia ake maju uzasne deti a zrovna tie sa nevedia ani chovat, hrozne. najhorsie je ked maly 5rocny soplak povie ucitelke do oci, "ked mi to nedovolis, tak to poviem tatkovi a ten ta pride zabit" - to uz je o com? alebo ked mamicka na materskej sa stazuje, ked je v skolke obmedzena prevadza, ze kam ma ona dat dieta, ze ona to doma s dvoma nezvlada, co potom tie ucitelky, ktore tam maju 20deti?
treba sa na to pozriet aj z tej opacnej strany 🙂 a deti v dnesnej dobe? skoda reci 😠

zuzu13
8. sep 2009

no tak moj nazor je takyto...rodicia si nezelaju aby dieta dostalo fyzicky trest...ale ani ucitelia si nezelaju nevychovane deti...nechcem sa nikoho dotknut...ale pri prechadzani okolo skolky a po nechcenych vypocutych "hovoroch" deti, sa mi prevracia zaludok...
skor si myslim, ze treba hladat pricinu...preco? .... skusit sa zamysliet...
mam 2 deti ale ak by som sa dozvedela, ze sa nevedia spravat, resp. "vpratat do koze" bola by som prva co by im tu facku {symbolicky} dala...
a vobec...rodic ma len svoje deti, nevie si dat s nimi rady...a ako ich ma vychovat ucitel, ked ich ma viac ako 20....a cudzich???
rodicia si neuvedomuju, ze venuju strasne malo casu svojim detom...a tie si potom "kompenzuju" svoje "potreby" na spoluziakoch..a verte...keby niekto ublizil mojim detom...dostane cez ........... hlavne rodic...tolko arogantnych a sebeckych individuii...co chodi po svete a tvaria sa, ze ich deti su bohovia a ostatne hovn. ....nie dakujem...

ucitelia...klobuk dolu pred vasou profesiou....

felixa
8. sep 2009

No, vazeni, ono je to tak, ze ucitel (-ka), ktory ma autoritu, nepotrebuje deti fackovat, ma disciplinu aj bez toho, aby zvysil hlas. Mala som ucitelky, pri ktorych si nedovolovali ani najvacsi grazlici, a zase, mala som aj ucitela, ktory sa nechal tymi grazlikmi dokonca oplut. Fakt je ten, ze "nema kazdy" na tuto profesiu z tych ucitelov, co nimi su.

Nodi, pri malinkych 2-3 rocnych detoch ti uznam, ze je to narocne. Tie vacsinou este nie su pripravene na kolektiv a je ich tazko niecim zaujat, su bez matky frustrovane a uplakane z ineho prostredia. Vtedy je to pre pedagoga narocne a vycerpavajuce.
Ale, starsie deti v MS sa uz daju krasne zaujat a hlavne ovplyvnovat. Tam si nevie poradit s detmi len ucitel, ktory si nespravne vybral svoju profesiu.
Byt ucitelom je sice narocne a praca s detmi je vycerpavajuca, ale tie decka a najma v materskej skole sa daju v pohode zvladnut aj bez facky.

nodi
25. sep 2009

Jasné, fackovať netreba, ani ja nie som za fyzické tresty. Len bránim učiteľov ako celok. Nie je to ľahká práca, určite nekávičkujeme každú chvíľu, nepletieme svetre a nevykladáme si nohy na stôl, ako si možno podaktorý myslia. Cente si nás rodičia , venujte sa svojim deťom , správne ich veďte a naša práca bude mať zmysel.
Lebo, ak máte rozmaznané, nevychované dieťa a niekto Vás na to upovedomí, tak netreba hneď na neho zaútočiť, lebo ten niekto si robí iba svoju prácu a informuje Vás o jeho výčinoch a správaní, tak si to netreba zľahčovať s tým , že obviním učiteľa z neschopnosti a so svojím dieťaťom nerobím nič, nič mu nepoviem, nesnažím sa mu dohovoriť, nesnažím sa zmeniť svoje výchovné taktiky ak vôbec nejaké sú, proste nič, ja mám veget v tráve, decko si robí čo chce a učiteľ ? - ááá vynadám mu do sprostých, veď on prestane, stiahne sa. A on sa fakt stiahne, lebo mu nestojíte za to aby si nervy ničil, len škoda tých druhých detí, ktoré v triede s tým nevychovancom trpia. Je to sebecké od rodiča toho nevychovanca,lebo len on existuje, len jeho dieťa je v triede a nikto iný, len on, len on, len on!!! Správanie 2 - 3 ročných detí / ja, ja, moje , moje, moje/ 🙂 - lenže u nich to je prirodzené a časom správnou výchovou sa to vykoriguje.

nodi
25. sep 2009

Čakám reakcie.