Facka od učiteľky v škôlke. Stalo sa to vášmu dieťaťu?

ela.masa
12. sep 2007

AHOJ syn ma 6r a ucitelka v skolke mu dala facku ako sa mi priznal nebola prva.chodi do novej skolky lebo sme sa prestahovali.Viem o nom ze nie je ziaden aniel ale ja mu dam na zadok nie po hlave ako to riesit nakricim na ucitelku a bude mat na maleho pripomienky.zmena skolky je dost nerealna lebo je predskolak.Stalo sa vam nieco podobne . ☹ poradte. V predchadzajucej skolke sme takyto problem neriesili,

felixa
26. sep 2009

Nodi, v prvom rade "Priserne Generalizujes" a to by si v ziadnom pripade ako ucitel nemal.
A dalej. Prehanas. Popisujes deti v materskej skole ako partiu v trestaneckej legii. Take deti ako opisujes, su v materskej skole len Jednotlivci - ak vobec, nie Vsetci. Su ZS, kde su urcite uz take decka, ale v MS by ich ucitel mal zvladnut.
Alebo mas smolu a si ucitelom v skolke v nejakej stvrti, kde statnu skolku vyuziva (typ ludi bez vzdelania) agresivna "spodina" plus arogantni "zbohatlici" a pod.. Pocula som, ze v Podunajskych Biskupiciach je skolka, kde je prevazna vacsina deti "zbohatlickych" Romov a ze tam davaju svoje deti len ti biely, co si nemozu dovolit sukromnu skolku. Verim tomu, ze tam to musi byt priserne - temperament a ich arogancia moze byt problem. Ale v tom pripade zmen zamestnavatela alebo zamestnanie, alebo ak sa ti to ako ucitelovi podari - filozofiu takej skolky...

Ja som sa vo svojom zivote tiez stretla s dost velkym mnozstvom vyslovene ZLYCH ucitelov, niektori vyslovene robili vybranemu ziakovi alebo ziakom cielene zle. A takisto som stretla aj vela DOBRYCH ucitelov, ktori podla mna to skolstvo drzia. Ako som pisala vyssie, nie kazdy ma na tu profesiu.

Sama si pre svoje deti starostlivo vyberam skolske zariadenie. A tym mozem povedat, ze sa stretavam skor s rodicmi, ktori maju zaujem vychovat zo svojich deti "slusnych" ludi a tomu prisposobuju aj svoju vychovu. A preto som aj vymenila statnu skolku, kde sa mi nepacil pristup uciteliek, ani spravanie niektorych deti (ale kedze som videla tych rodicov, vedela som, ze tie deti nebudu lepsie), za sukromnu skolku. Tu rodicia obycajne chcu, aby ich dieta bolo v prijemnom laskavom ovzdusi, bez stresov, hadok a kriku, s detmi, s ktorymi sa moze hrat. A preto svoje dieta uz od malicka vedu k tolerancii a ohladuplnosti voci druhym.
V tej statnej skolke som sa stretala bezne s tym, ze ak nejake dieta druhemu nieco spravilo (ved ako deti), ucitelka a aj rodicia, namiesto, aby vysvetlili, ze take spravanie nie je spravne a ze preco a ze ako vlastne maju tie deti k sebe pristupovat, tak odpovedali:
"udri ho, on ti da potom pokoj a nechod mi to zalovat, ja nie som na to zvedava"...
Mne sa paci, ze patris k tym ucitelom, co rodicom sa snazia dohovorit, lebo fakt je, ze u mladsej dcery som sa stretla s ucitelkami v statnej skolke, ktore to mali "na haku" a dieta, ktore bolo problemove a robilo zle druhym detom, este obhajovali, lebo s matkou dietata boli kamosky.

nodi
30. sep 2009

Ja sa ako učiteľ snažím dbať na správne cielenú výchovu a deti už od prvých dní v škôlke, samozrejme dám im čas aby si zvykli na nové prostredie vediem k tomu aby sa k sebe pekne chovali, vážili si jeden druhého a podelili sa o hračky a iné.. Učím ich slušnému správaniu, stolovaniu vytváram príjemnú atmosféru v triede, a záleží mi na každom jednom. Ale , keď niekto, kto sa neopýta ako sa to dieťa v Mš má, či má kamarátov, či vie to a to ako mu to ide ..., iba len čo dvere otvorí tak vyhŕkne zo seba povýšenecky ako by ste bol ten posledný z posledných čo mu nestojí ani za milé slovo, svoje hlúpe sťažnosti, tak sa opýtate sám seba : čo tomu človeku je ? Zrejme má v sebe niečo negatívne, čo mu nedovolí pekne a slušne povedať svoju požiadavku a podiskutovať o tom, vyriešiť tento problém pekne a slušne s učiteľom svojho dieťaťa, ktorý trávi s jeho dieťaťom a učí ho , vzdeláva , vychováva, stará sa o neho v Mš skoro pól dňa. Toto sa mňa osobne vie dotknúť, pretože ja s tým dieťaťom nemám žiaden problém, iba rodič sa nevie správať a neviem načo vyhľadáva problémy, keď žiadne nie sú. Horšie by bolo keby boli, to si už jeho reakcie ani neviem predstaviť.

titkovamiriam
30. sep 2009

nodi drzim ti palce,mam dve deti zo skolky uz von a mam len krasne spomienky na ich zivot v skolke a dokonca aj oni radi spominaju a marekovi teraz ,,zavidia,,.On zacal do skolky len teraz chodit a dufam ze bude skolka prinosom ako bola pre moje deti.
to ze sa v skolke stretavaju rozny ludia s roznymi navykami a deti z roznymi stupnami vedomosti mi je jasne .no ide ma porazit ak 3r.dieta nevie kusat-lebo mu vsetko doma mixuju,ze si nesmie zaspinit oblecenie-lebo vela stalo ,deti nepoznaju pribory,zubne kefky.....a podobne pikosky co som uz zazila 😉
odbivujem vsetkych pedagogov/a to nehovorim zs a stredne skoly/ze to vobec vydrzia

no a k nazvu temy-facka na tvar je neprijatelna ale jedna alebo dve na zadok moze byt

saskarisko
30. sep 2009

Ahojte,
Nodi - klobuk dole, tak ako aj pred vsetkymi ucitelmi. moja mama ucila dlhe roky v skolstve (ms), a viem ako ju deti dokazali unavit. ale v zivote nikomu nedala facku, a vzdy vedela deti zaujat. a vzdy mala v triede nejakeho drobca, ktory "vynikal" nad ostatnymi svojim spravanim (povacsine negativnym), ale aj to zvladla. zvladala aj prve napory po prazdninach, ked mala niekolko deti zavesenych na svojej "sukni", a vedela aj tie postupne tak zaujat,ze sas do skolky tesili.

ad facka od ucitelky - pre mna osobne je to nepripustne, vzdy sa to da riesit dohovorom s rodicom, a nasledne rodic s dietatom.

moj postoj je ovplyvneny zazitkom, ked mna ako dieta v jasliach ucitelka vyplieskala. matne si aj urcite vyjavy z jasli pamatam. a dosledok ucitelkinho jednania bol, ze som sa ako drobec vzpriecila vo dverach, a dokazala som vyvinut taku silu, ze ma tam rodicia uz nemohli dostat. ☹

macka01
1. okt 2009

súhlasím,že musí fungovať dobrá spolupraca:rodič-učiteľ,naša MŠ je na jedničku,táto spolupráca nemá chybu,o všetkom s navzájom informujeme,každý problém sa rieši.MŠ vychádza rodičom max.v ústrety,rovnako to platí pre ZŠ,o všetkom sa debatuje,rodičia sa môžu o všetkom informovať,podať návrh,...často počujem kričať učiteľku až von,ale fyz.trest,o tom som nepočula.Taká učiteľka tam nemá čo robiť,keď nedokáže sa ovládať.Nakoniec si toto povolanie vybrala sama.Je veľa spôsobov ako dieťa potrestať aby to malo efekt.A väčší ako facka,asi by som robila veľký prievan 😒 Čo by taka učiteľka robila napr.na 2 stupni ZŠ keď s deťmi začína trepať puberta?Veď by ju vyhodili z okna,alebo by sama skočila tak by ju deptali. 😠

geegee
1. okt 2009

Tak ako su rozne deti a ich rodicia, tak su rozni aj ucitelia a ucitelky aj v MS. Neda sa hovorit vseobecne o zlych uciteloch alebo zlych rodicoch ci detoch. Nic nie je cierno-biele a uz vobec nie ludia.

Debata o tom, ci je praca ucitelov tazka, resp. aka vobec je a ci su unaveni je podla mna absolutne zbytocna. Ucitel by mal byt clovek, s pozitivnym vztahom k ludom /detom, dospevajucim.../ a z naplne kazdej prace vyplyvaju nejake predpoklady, ktore by mal clovek splnat ak chce byt v praci uspesny. U ucitela urcite psychicka odolnost voci stresom - to na margo nodiho pocitov z deti ktore stale revu 😉

A dat dietatu facku je zo strany ucitela/aj rodica/ zlyhanie - akykolvek fyzicky trest voci dietatu je zlyhanie dospeleho - ja to aspon tak vnimam.

janinah
1. okt 2009

k tej facke sa vyjadrím-žiadne dieťa by nemalo dostať facku od dospelého,keď už,tak po zadku,fackou môžete spôsobiť až prasknutie ušného bubienka ,a to nie je sranda ☹
učiteľov v škôlke obdivujem,večne tie deti strážiť,aby sa nič nestalo a ešte s nimi aj kadejaké činnosti robiť,musia mať k svojej práci vzťah,ja by som to nerobila,a to mám tiež zodpovednú prácu 😉

macka01
2. okt 2009

nemyslím si že je moje zlýhanie keď capnem dieťa po zadku,veď mna to zabolí viac ako jeho,alebo po ruke keď robí zle a neprestane hneď po upozornení.Fackovať,to asi nie,ale nikdy by som neudrela cudzie dieťa,to sa mi zdá nevhodné,keď sa nevie hrať a robí zle radšej ho pošlem domov od nás,ale biť cudzie,to nie(nehovorím,že chuť by nebola niekedy)ale je to na rodičov,aké mantinely tomu decku dajú,čo mu dovolia.V škôlke je pár hodín,doma ja viac,učiteľke môže byť jedno,čo z neho vyrastie,nám rodičom to jedno byť nsmie

nodi
21. dec 2009

Milé dámy,mamky,
ste starostlivé, diskutujete, to je dobre. Buďte dobré vzory pre svoje ratolesti, vychovajte ich dobre, nie len v dostatku materiálnom, ale aj v charakterternosti a osobnostnej jedinečnosti a výnimočnosti a empatiii voči iným a celkovo vychovajte zo svojich detí dobrého, vnímavého a inteligentného jedinca, ktorý bude odrazom vás samích.
Ďakujem pekne a prajem Vám veselé a šťastné .

mirusa
1. dec 2010

ahojte maminy....
chcela by som vas poprosit o radu...
moj syn nastupil v oktobry do skolky.....minuly tyzden boli v skolke zastupovat uciteky z inej skolky...a syn mi vecer povedal ze ked isli na olovrant ucitelka kricala na deti nastup, moj maly zakrical na chlapcou tiez a ucitelka mu dala facku...ked mi to povedal mala som dost ...pytala som sa ci ho to aj velmi bolelo?ze ano...
facka od ucitelky?mojmu synovi?
no mala som dost...
v pondelok som sa bola stazovat u riaditelky....a povedala som ze tej pani ucitelke moze oznamit ze ked este raz budem nieco take pocut skoncila karieru ucitelky...
dnes mi volala riaditelka a povedala mi ze ucitelka vsetko popiera ze nic take sa nestalo....to sa dalo cakat ktora by sa priznala...
a este sa ma riaditelka opytala ci nechcem podat pisomnu staznost?
co mam teraz robit?
mam ju napisat alebo to este nechat tak??
prosim poradte

jarunka111
1. dec 2010

Určite by som to tak nenechala!!!!! 😠 Ja svoje dieťa nebijem a nebude to robiť nikto, nie ešte učiteľka!!!!! Je jasné, že to popiera, kto by sa priznal? Ak sa nevie ovládať, tak nech sedí doma a so sebou môže robiť čo chce!!! Ešte by som sa pokúsila to v kľude prediskutovať so synom, prípadne by som sa pýtala aj iných mamičiek. Aj iných učiteliek, len či by niečo povedali, možno aspoň naznačili a toho by som sa chytila. A ten malý nič zlé neurobil (a keby aj), tak ho nemá čo otĺkať!!!! Ty vieš ako ma to pobúrilo, ja by som jej to asi aj vrátila 😉 Toto by som asi urobila ja (okrem tej facky naspäť) 😉

filipal
1. dec 2010

@mirusa napis pisomnu staznost. mam pocit, ze riaditelka ti to naschval poradila.
ide o to, ze bez pisomnej staznosti ani ona nemoze nic riesit. mozno by ju aj rada vyhodila, lebo sa o tom aka dotycna ucitelka vie, len nikto sa nestazoval oficialne.

kaja73
1. dec 2010

@mirusa Ako sa hovori jedna facka nezabije, ale ak to spravila raz,tak to asi už spravila aj inokedy a ešte aj spravi.Nie tvojmu,ale inemu.Dnes sa to berie ako važny prečin,za ktory by mohla dostať aj vypoved.Ak to chceš fakt riešit,tak možno skus s malym zajst k psychologovi,ten sa by sa mal vediet spravne vyjadrit,či sa to stalo,alebo nie.Ak ti to potvrdi a da ti to aj pisomne, tak treba trvat na potrestani dotyčnej"učitelky".Potom už bude zbytočne tvrdit,že sa to nestalo.Inak asi moc šanci nemaš na riešenie.Ona to proste popre a hotovo.Psycholog by to mohol posunut dalej a riaditelka to bude musiet riešit.

emmaelzer
1. dec 2010

Ela, necakaj ani len minutu, chod za riaditelkou, nech to riesi, ani len nerozmyslaj nad tym, ci mu uveria alebo nie....
Neexistuje ziadna situacia, este aj keby student napadol ucitela, aby mal ucitel povolenie udriet ziaka...
Ja som ucitelka v UK a ti poviem, ze tu su iny ziaci....tu ta aj fyzicky napadnu, ale ucitel, ktory by sa dotkol ziaka by bol momentalne suspendovany zo skoly, ak by mu nehrozil aj sud....
A este keby s to stalo mojmu dietatu...
Ela, fakt to ries, ved ako to ovplyvni to chuda 6 rocne, ktore ma chodit do skoly z radostou, a ma sa tam nieco naucit, ked sa boji ucitelky, ktora ho fyzicky napada...Ja by som bola schopna ist aj na policiu a urcite by som varovala aj riaditelku, ze pojdem na tu ucitelku podat zalobu na policiu...
Ako si cudzia osoba dovoluje bit tvoje dieta...ja by som isla osobne za nou, a by som jej tak vynadala, a pohrozila, ze este raz sa to stane, ze by sa ma musela bat ako certa, a urcite by som zobrala zo sebou aj muza, boze keby sa to stalo nasej malej, ja neviem, co by moj muz este robil...

ondercinova
20. apr 2018
ondercinova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz