Facka od učiteľky v škôlke. Stalo sa to vášmu dieťaťu?

ela.masa
12. sep 2007

AHOJ syn ma 6r a ucitelka v skolke mu dala facku ako sa mi priznal nebola prva.chodi do novej skolky lebo sme sa prestahovali.Viem o nom ze nie je ziaden aniel ale ja mu dam na zadok nie po hlave ako to riesit nakricim na ucitelku a bude mat na maleho pripomienky.zmena skolky je dost nerealna lebo je predskolak.Stalo sa vam nieco podobne . ☹ poradte. V predchadzajucej skolke sme takyto problem neriesili,

kacenqa
12. sep 2007

ahoj ela, ja este deti nemam, ale asi by som sa popytala inych mamiciek, ci aj ony maju tiez taku skusenost, a ak ano, urcite by som podala staznost na ucitelku u riaditelky, ak je to ojedinely pripad, asi by som to riesila pohovorom s danou ucitelkou, ale nie krikom. proste normalne sa porozpravat, ze ak ma pocit, ze dieta si trest zaslusi, tak ok, ale uprednostnila by si, aby ho nefackala, ale mu dala skor na zadok. a ak by sa to malo o pakovat, potom by som to riesila na vyssom mieste. predsa len, v skolke su este male deti, ktore toho navyvadzaju a ucitelky na to musia byt pripravene zvladat take veci a fackat deti nie je riesenie, nie sme v stredoveku...to uz skor dostat na zadok.

bubaczik
12. sep 2007

ahoj..tak ja by som to riesila hned,sla by som za ucitelkou,popripade za riaditelkou..a najlepsie ist za obydvoma,nech sa to riesi aj pred tretou osobou..bohuzial pocitaj s tym,ze sa ti neprizna a z tvojho syna urobi klamara,a popripade najvacsieho zbojnika v skolke..pouraza ta,ze si neschopna matka,ze si nevies dieta vychovat 😠 v tom pripade pouiz paste 😠 drzim palce,je to zacarovany kruh..

ela.masa
autor
12. sep 2007

vdaka ja sa musim rozdychavat lebo lahko vzblknem a potom kricim asi skusim ten kludny rozhovor len drobec sa strasne boji ze co mu povie potom ucitelka,

sue
12. sep 2007

Ela, hlavne nekrič - to je rovnako hlúpe ako fackovanie. Treba sa s kľudom spýtať ako a prečo sa to stalo a najmä, že ako matka by si rada spolurozhodovala o "výchovných metódach" pre svojho syna. Vezmi so sebou aj manžela, aby z teba nespravili hysterku, učiteľky majú toho tiež na pleciach dosť... takže s kľudom si sadnúť a porozprávať sa... že keď už nevie kam z konopí, tak mu môže dať na zadok, ale s mierou... deti sa po hlave byť nemajú 🤐
Držím palce...

maruschka
12. sep 2007

ela rieš to kľudne,lebo ak vyskočíš na učiteľku,tak ona to bude vracať malému ďalej.také prípady sa už stali a decká potom mali zo škôlky fóbiu.takže s tým vlastne nič nevyriešiš.Ale v každom prípade má sue pravdu,rieš to pokojne a s rozumom.

wladka
12. sep 2007

eli, telesne tresty nie su pripustne.. ak k tomu dojde, znamena, ze ucitelka nezvlada svoju pracu.. ja viem, ake je to narocne, udrzat divoke deti na uzde 😅 .. mozno to ma zle zariadene, a nema v tom system.. alebo si na nho zasadla, kedze je novy.. 🙄 su aj take pripady..

navrhujem, pred tym, nez das ziadost, ist za ucitelkou, ako posledna si chod po syna, a skuste si spolu sadnut.. povedz jej, ze vies, ze mas takeho syna, ze mu obcas das na zadok, ale ze si to nikdy neriesila fackou.. ze by si bola velmi rada, keby aj ona takto, ze ked bude mat nervy, nech mu da radsej na zadok, alebo ze nech ho posle do inej miestnosti, nech je tam sam, nech ho ignoruje.. a samozrejme to nie je vsetko, skus synovi dohovorit, ze ked bude dobry, posluchat, ze nech sa snazi, pani ucitelka mu facky davat nebude 😉 .. a ked nic, riesila by som to tak, ze by som ho dala do inej triedy, ak je tato moznost, k inej ucitelke.. 😉

ja som sama ucitelka.. stane sa, ze niekedy mi prasknu nervy.. ale facka?? nepripada do uvahy.. skor nakricim..

geegee
12. sep 2007

ela, informovala by som ucitelku /po rozhovore s nou o tom preco to urobila..je mozne ze ona to bude zapierat/ ze pojdem za riaditelkou. Este pred rozhovorom s uc., by som si overila, kto bol svedkom tej facky - aj deti su svedkovia.

vka
12. sep 2007

😕 😕 😕 😕 😕 no stojiš pred nelahkou vecou Facka je prejav neschopnosti či vyčerpania v školke može tvoje slovo stať pred slovom učitelky ked daju učitelky jednu na zadok v školke je to ešte akceptovatelne samozrejme vzhladom na to kvoli čomu ale toto ela.masa daj vedieť ako to dopadlo držim palce

ukana
12. sep 2007

som v soku 😕 Facka? 😠 to si snad nemoze dovolit 😒 tiez by ma zaujimalo, ako to vyriesite. dufam, ze ja nikdy nebudem nic podobne riesit ☹

pacna
12. sep 2007

myslim si že facky by padať nemali.učitelky by mali mať trpezlivosť ked už tak po zadku ale ani to by nemalo byť.je to neschopnosť danej učitelky podla mna. 😠

roasha
18. sep 2007

min. rok dcera zacala chodit do skolky,bolo to pre nu nove prostredie,a nechcela papat.pani riaditelka si teda zmyslela,ze ju "nauci jest".z kuchyne doniesla najvacsiu varechu,aku ram nasla,tresla s nou po stole,a kazala jest!mala bola taka sokovana,ze zacala plakat,a cela sa triasla./tolko mi bolo povedane-kucharky,ine ucitelky/,pani riaditelke nechceli protirecit,aby neutrpela jej autorita.ked som sla do skolky po malu,par zamestnancov ma stretlo,a povedalo mi to,tak som sa musela krotit,pokial som dosla.riaditelka ma privitala s usmevom,za mala s malou vojnu,usmev jej zamrzol,ked som povedala,ze o tom viem.zacala koktat,ale ja som jej nedala rozpravat,kym som nepovedala co mam ja na srdci.premahala som sa,ale pokojne som jej povedala,ze do jedla ju nenutime ani doma,je kolko jej chuti,a co jej chuti,a ze si neprajem,aby to robili v skolke.malej som dohovorila,aby aspon okusila,aby ucitelke zapchala oci,a nech papa co jej chuti.minuly rok mala dcera ako 4roc,23kg,nie je tucna,len je taka riadna zena.dnes ma 24kg,bude mat 5rok,a v skolke papa vsetko zaradom.nemyslim,ze bolo na mieste nutit ju do jedla,ked ma vahu ako skolak,a asi mesiac potom sa bala ist vycikat,aby to nevadilo ucitelke.je ine,ked jej capne na zadok rodic,ako osoba ktoru pozna par dni.urcite si deti nenechajme"terorizovat",da sa to riesit aj bez kriku. 😉

jejke
21. sep 2007

Teda ked ide o facku, sla by som sa stazovat tiez,
ale co sa jedla tyka 😲 😲 😲
Ako nenutit deti jest?
ved ked sedia pri stole deticky a jedno "nemusi" jest nebudu jest ani ostatne,
to ako netvrdim ze si MUSI do pusy vopchat aby sa zas citila na povracanie, ale
v kolektive sa takto jednotlivym detickam neda ustupovat.Treba dieta upozornit ze jest treba ked vymysla a ak nie vsetko z taniera, aspon co najviac z tej mini porcie co v skolke davaju(moj maly neraz pride hladny a to ucitelka tvrdi ze zjedol vsetko)
Ja som rada ked mi ucitelka povie ci maly jedol ci nie, on mi potom povie svoju verziu ked nanho kricala ze nechce papat....
Ale ja doma kricim tiez, ked dietatu vo vsetkom vyhoviete, bude papat len sladke a potom preco maju niektore deti nadvahu 😝

maca793
21. sep 2007

alemasa
ja som tiež na vlastné oči videla v škôlke, ako učiteľka bije deti bezdôvodne. keĎ ma videla, tak sa tvárila že sa nič nestalo. aj moje deti od nej dostali pár krát po zadku. nič som na to nevravela. aj tresty dávala. keď sa pri jedení rozprávali, tak si po jedle nemohli umyť zuby, ísť sa vycikať. ale ja som to riešiť sama nechcela. našťastie sme mali do konca škôlky už len 2 mesiace. ale teraz ako som sa dozvedela, riaditeľka sa to všetko dozvedela od iných rodičov a zakročila.
takže neviem, ako sa môže dostať ku deťom taká "beštia" s ukončenou pedagogikou. tá "naša" potom chodila do kostola odmodliť sa.

nika251
21. sep 2007

Ahojte. Nemam sice este dieta, ale aj tak nevidim dovod aby ucitelka bila dieta. Oni tam nie su na to a časy kedy ucitelia mohli pouzivat taketo vychovne metody su podla mna davno prec. Najviac sa mi pozdava rada, ze to sice treba riesit v klude ale v spolocnosti manzela a ucitelke jasne dat najavo ze o vychovnych metodach by si rada rozhodovala ty. Z vlastnej skusenosti (zo ZS) viem, ze ak si jedna ucitelka na dieta sadne a rodic to necha tak, tak sa to s dietatom bude vliect aj na dalej. Jednoducho bude mat povest nevychovanca a zleho dietata. Moji rodicia to vyriesili rychlo a priamo s danou ucitelkou. V ziadnom pripade to nenechavaj tak. Az ma nadhodilo ked som si predstavila ze aj na nasho syna by si nejaka ucitelka dovolila zdvihnúť ruku. Ucitel by mal byt taka silna osobnost aby si poradil s malym 6 ročnym dietatom a ak na to nestaci, nech si hlada nove miesto. A nie este podobne vychovne metody podporovat. Ved deti sa potom boja chodit do skoly a nejako sa v nich vyvinie prirodzeny odpor k skole a uceniu. Nie je dobre dat naslepo pravdu dospelemu ale treba vypocut aj vlastnemu dietatu a potom sa rozhodnut ktori z nich ma pravdu. Myslim, ze na prvom mieste je dobro dietata a nie ucitela. A ak si ucitel po napomenuti zacne vybijat zlost na dietati tak to uz musi asi riesit otecko. Viem ze takyto postup spolahlivo zabera.

livka299
21. sep 2007

Ahoj ELA, ja by som si ju zavolala aby sla so mnou za riaditelkou a povedala by som malemu nech to zopakuje aj jej /ako sa to stalo/.
Mojmu bratovi sa to stalo v prvej triede, ale on dostal taku, ze mal od jej ruky az modrinu, ale ta mlada pani ucitelka s troma svojimi detmi uz ucitelka nieje.

roasha
22. sep 2007

jejke,ja som napisala,ze dcera doma je jedlo,ake chce,ake jej chuti.ja som nenapisala,sladkosti,ani ine veci na oklamanie zaludka,len aby cosi zjedla.u nas nie je problem,nechat sladkosti na stole,mala za nimi vobec nebazi,ani sme si ju nikdy nekupovali sladkostami.zda sa ti dieta ktore ma 5rokov obezne,ked vazi 24kg?mala patri v triede medzi najvyssie deti,a 24 kg jej doteraz netipoval ziaden lekar,a to sa po lekaroch nachodime dost,lebo mala je alergik.kazdy ju postavil na vahu,lebo sa im to nechcelo verit.ked sa mi bude chciet pohrat,hodim si sem fotky,tak si ju pozri. 🙂

jejke
23. sep 2007

roasha
ale nieeeeeeeeeee 😠
ja len ze pises"nech je co jej chuti akolko jej chuti"
😲 tak bez donutenia(slovami)moj maly by jedol len palacinky, dukatove buchticky, parene buchty, zamlovku...
a podobne sladke mucne jedla, takmer nic ine neje bez "presviedcania"
ano este halusky a zemiakove placky...
Pokial ide o masite to je problem a vieme ze dieta potrebuje na svoj zdravy rast najma masko a zeleninu...to on nerad... 😝
Tak som rada ked mu v skolke ucitelka pohrozi, ze kto nebude jest na toho pride "pomocnica varecha", to mi sam doma zaluje....a ja by som to ucitelke nevycitala pokial su to len vyhrazky nie ozajstny trest...
Zda sa ze to jedine nanho plati....tie hrozby...
Fakt som nemyslela na Tvoje dieta pripadalo mi to ako nasa situacia
s odmietanim jedla
Nuz a moje deti nie su tiez na pohlad nijako tucne a ked sa postavia na vahu, sestricka u nasej lekarky "hiika"kolko vela vazia
Su deti ktore maju proste"tazku kostru" 😀
Ale verim tomu ze keby som ich nechala len na mucnikoch ako moja znama
cely tyzden vari, pecie mucne, jej mala je riadne "zaoblena" a to vravi ze ma malo zeleza...tak toto je problem DIETA NEVIE CO JE PRENHO VHODNA A VYVAZENA STRAVA 😉 mala by to vediet jeho mama a ucitelka 😕

roasha
23. sep 2007

ok,asi som zle pochopila,sorry.ja ju tiez vela krat musim nutit do jedla,a na moj vkus dost prebera,co ma stve,lebo moja mamina nic take pri nas napoznala,aj ked boli jedla,ktore som nemala rada.moja sa zatne,a radsej nebude jest,aj ked druhe nedostane.do troch rokov som do nej nemohla dostat maso,bolo tak nasekane,ze ho nebolo vidiet,a ona ho tam nasla.napodiv zelezo mala tak vysoke,ze aj dr.krutila hlavou,ze to sa tak casto nevidi.ale napr.mala rada cviklu.sladke jedla skoro vobec,ja hovorim,za v min.zivote zila v taliansku,cestoviny na x sposobov,a pizza moze byt. 😉

ela.masa
autor
24. sep 2007

ahojte tak som to vlastne nevyriesila.spytalasom sa ucitelky ako je to s telesnymi trestami a odpoved "nepouzivame vynimocne po zadku ale vas maly je v pohode".nechcela som to hnat tak tvrdo nechcem aby si nanho uz tu nejaka zasadla a mala pripomienky ku vsetkemu.dufam ze som sa rozhodla spravne cas ukaze

roasha
26. sep 2007

elamasa,neboj sa,ucitelke urcite zasvietila kontrolka,ona velmi dobre vie,odkial vietor zafukol.mozno uz bude davat vacsi pozor,a deti uz nedostanu po hlave,ale ozaj po zadku.a poviem ti,ja by som sa netrapila,ze si sadne na maleho,ak je normalna,nie je dovod.

roasha
26. sep 2007

elamasa,neboj sa,ucitelke urcite zasvietila kontrolka,ona velmi dobre vie,odkial vietor zafukol.mozno uz bude davat vacsi pozor,a deti uz nedostanu po hlave,ale ozaj po zadku.a poviem ti,ja by som sa netrapila,ze si sadne na maleho,ak je normalna,nie je dovod. 😉

monkula
27. sep 2007

Ahojte. Môj Jarko chodí do škôlky tretí rok. Dva roky ho učila učiteľka, ktorá ho nemala rada a tak to aj vyzeralo.Malý nechcel chodiť do škôlky, že ho pani učiteľka štípe. Samozrejme, že to poprela, ale Jarko mal vtedy 3 roky a v tomto veku dieťa ešte nedokáže klamať. No a odvtedy si naňho "sadla" a bolo to hrozné, nedovolila mu kresliť, lebo aj tak len čmára, ak jeho kamaráti niečo spravili, bolo to OK, ale ak rovnakú vec urobil Jarko, už naňho revala a žalovala. A vrchol bol, keˇmalý začal chodiť domov s modrinami, že ho bijú deti a keď to povie učiteľke, tá mu len povie, NEŹALUJ. Raz prišiel domov už nie s modrinou, ale podliatinou cez celé stehno, že ho deti zahnali do kúta a tam doň kopali. 😠 😠 Manžel ho posadil do auta, išiel s ním späť do škôlky a vynadal učiteľke, že toto už presahuje všetky medze a že keď na deti nebudú dávať pozor, tak ich udá. Ej, to bolo dačo pre učiteľku, žalovala riaditeľke, dokonca sa mi vyhrážala, že dá malého vyhodiť zo škôlky. Našťastie to bolo koncom šk. roka a Jarko má teraz pani učiteľky, ktoré ho majú radi a dokonca sa mi učiteľka priznala, že potom, čo jej o ňom povedala kolegyňa, čakala nezvládnuteľného chlapca s natkou hysterkou!!!A že vôbec nie je taký, ako o ňom povedala učiteľka.
A ešte som sa prednedávnom dozvedela, že učiteľka rodičom hovorila, že je malý narušený a potrebuje psychológa. 😕 😕 😕
Ale som sa rozpísala, 😅 😅 😅

roasha
29. sep 2007

monkula,boze,tak to tie nase ucitelky su este stale ok.netreba sa dat,ja by som tam urcite narobila iny bengal.drzte sa.

monkula
30. sep 2007

Ahoj roasha. Ďakujeme za podporu 😀 😀
Tá učiteľka už ho neučí, a to som ešte nepovedala, že mi povedala, aké sú oni strašné profesionálky, ktoré chodia pravidelne na školenia a nie sú žiadne puťky od plotne. Hmmm, ja som? 🙄 🙄 🙄 a ešte po incidente s mojím mužom zvolala rod. združenie, kde ma chcela pred ostatnými mamičkami doslova ponížiť a rozoberať to všetko pred ostatnými rodičmi, riaditeľkou a zástupkyňou, ktorá teraz mimochodom Jarka učí a je s ním spokojná, že je síce neposedný, ale keď ho upozorní tak poslúchne a že majú aj horšie deti, takže je namieste otázka, v kom je chyba,

lula26
27. okt 2007

Milé, dámy, ste všetky perfektné vo svojom povolaní, ako muia byť učitdeľky?
"Kto si bez viny, hoď kameňom!!!"

newyorkgirl
27. okt 2007

lula nehnevaj sa na mna, ale to co som si precitala rozhodne nie je vhodne ako spravanie pre ucitelku do materskej skolky... nikto nevravi o PERFEKTNOSTI ci ako to mam nazvat, ale su predsa preboha nejake hranice, ja by som si nikdy nedovolila udriet cudzie dieta ani neviem ake ZLE a to som sa uz starala celkovo o viac ako 10 deti v USA a neboli to veru anjelici, ja si myslim, ze toto do skolky ale ani nikam inam rozhodne nepatri, deti si za vzory beru dospelych a aj ucitelky a toto zrovna nie je prikladne spravanie 😒

sue
27. okt 2007

...stále si myslím, že nie sú zlé deti... len zlá výchova - či už celková alebo momentálna 😔

monkula
27. okt 2007

Lula, myslím si, že tvoja poznámka bola dosť nemiestna a od veci, nehnevaj sa na mňa, ale čítala si naše príspevky poriadne? Ako si môže učiteľka udrieť dieťa? Alebo ho zhadzovať?

Nie, nie som perfektná, to nie je nikto. Ale učiteľky často fotmujú osobnosť našich detí, bohužiaľ, je taká doba, že často s našimi deťmi trávia viac času, ako my-rodičia. A len preto, lebo nemáme toľko peňazí, aby sme mohli ostať doma a učiť deti zodpovednosti a zahŕňať ich láskou a vštepovať im hodnoty, ich dávame do rúk učiteľkám, ktoré z nich nakoniec urobia ustráchané a plačlivé osôbky, ktoré sa boja chodiť do škôlky. ja si napríklad dodnes pamätám bitku od učiteľky v MŠ, ktorú saom dostala zato, že som rozliala farbu na výkres. A ver mi, dlhosom plakávala, že tam nechcem ísť, pretože som sa jej ukrutne bála...

lula26
27. okt 2007

Nechcem si zastávať dotyčnú pani učiteľku, ale myslým si , že názor "radšej mu dať po zadku" je tak isto uletený, ako diskusia o facke, ktorá možno bola len symbolická a stala sa predmetom takej veľkej diskusie. Fyzický trest do MŠ nepatrí!!! Chyťme sa maminy za srdce: ako trestáme svoje deti, keď nás chytia nervy...!!! Česť výnimkám!!!

monkula
27. okt 2007

Ja som nepovedala, že schvaľujem vetu, radšej mu dať po zadku, sama som boal svedkom, ako sa učiteľka sťažovala na jedného chlapca, mimochodom fakt zlého, pred mojimi očami buchol päsťou Jarka do hlavy, a maminkia učiteľke povedala, Tak mu nabudúce dajte pozadku, a učiteľka jej povedala, že v žiadnom prípade, oni si to nemôžu a nebudú dovoľovať...

A ako trestám Jarka? Zakážem mu rozprávky, skrátim čas na ihrisku...
Dostával aj na zadok, priznám sa, ale nikam to neviedlo, ja som bola vykoľajená, že som ho udrela a malý ešte viac, poretože nechápal, že pred chvíľkou som mu capla a teraz plačem a objímam ho, no ukameňujte ma...