Funiversity škôlka

mia_31
6. jún 2013

Chcela by som velmi pekne poprosiť mamičky, ktorých detičky navševujú túto škôlku o názory a skúsenosti. My sme konkrétne prihlásili našu dcérku na Uprkovú do Horského parku, mala by nastúpiť v septembri. Keďže sa jedná o pomerne drahú škôlku neviem či to bola dobrá volba a rada si vás "vypočujem".
ďakujem

mandarinkaa
19. mar 2016

Dobry den, rada by som sa pridala k nazorom na Espaniu. Uprimne, absolutne totalne nechapem tie kecy o neprofesionaloch, vsetko tam ucia ludia s vysosokoslskym vzdelanim, chodia mi tam dve deti, syn zacal v roku 2013 ked mal 2roky a 3 mesiace, dcerka v roku 2014 ako 18mesacna. Syn mal teraz 5 rokov, rozprava spanielsky na urovni native speakra dietata, anglicky tiez vyborne. Je na takej urovni, ze by mohol uz ist teraz do skoly. Ovlada take veci, co nevedia ine deti ked su prvaci v skole. Deti skolku miluju, miluju ucitelov. Uvedomte si, ze v ziadnej skolke sa vam nebude vsetko pacit na 100%, to by ste museli mat 1 ucitela na jedno dieta. Vzdy je nieco co sa vam nepaci. Skolka je vsak vyborna, ma vyborny koncept, deti sa krasne vzdelavaju a ucia. To ze sa tam rozprava spanielsky je totalna kravina, deti maju kombinaciu anglicky-spanielky, alebo ang-cinsky, jeden den maju teda anglictinu cely den a druhy den cely spanielcinu. Vsetko su tam zahranicni ucitelia a samozrejme su tam vysoskoskly vzdelane asistenky, ktore s detmi rozpravaju anglicky, ked je potrebne pri mensich detickach aj po slovensky. Takze, su ludia co su nespokojni vsade a myslia si, ze vsade im budu ponukat Kremese, ja mam vsak jedno dieta v tejto skolke 3 roky, druhe 1.5roka a viem, vidim a citim. Vidim, ze deti maju nadpriemerne vedomosti, ovladaju jazyky a ked sa mi nieco nepaci, vzdy to komunikujem. Staci ze som sa len opyatala, ze sa mi vidi ze dcerka malo pije, odvtedy dostavam podchvilou v reporte napisane extra vetu, ze kolko vypila, vidim ze si daju zalezat na tom, co ich upozornite (mimochodom denny report, kde presne kazdy den pisu teplotu dietata, presne co a kolko papalo a pilo, kedy boli vonku, kedy a kolk spalo, kokkotrkat mu boli menene plienky ak teda nosi, co sa v ten den ucili + take celkove zhodnotenie = toto dostavate KAZDY DEN!!!) .
takze je to na vas, ci si zoberiete recenziu od niekoho, kto tam bol 3 dni s cestou, alebo od niekoho kto tak je 3 roky. Chcem upozornit, ze nie som ziadna rodina, znana ani nic podobne, som obycajna matka, co tam ma svoje deti a som stastna, sice sa nevozim na BMW, lebo platim skolku ale som stastna, lebo vidim vysledky a deti su pre mna priorita. Zelam vsetkym krasny den 🙂

ibajeho
19. mar 2016

@mandarinkaa wau no po tomto vasom monologu, sa tam teda asi pojdem so synom pozriet 🙂 vdaka

mandarinkaa
19. mar 2016

@ibajeho urcite chodte, kludne chodte na nejaku hodinu sa pozriet ako sa deticky ucia. Syn mal teraz vo februari 5 rokov, vie pocitat do 100 v troch jazykoch, vie scitavat napr. 5+7, odcitavat, vie citat spanielsky a anglicky 4ciferne cisla povedat ktore je mensie, vacsie, to znamena ze aj rozumie, poviete slovo Kuba a hned leti k mape aby ukazal kde to je, lebo on pozna vela krajin aj na mape, po spanielsky uz zacinaju citat aj pisat postupne, najskor slabiky teraz uz aj slova.... a to teda ma pred sebou este 1.5rokav skolke, kedze je rocnik 2011, tak si viete asi rpedstavit, co vsetko este sa nauci... hlavne na dietatko sa mozete priste kazdy den na 1 hodinu pozriet priamo na hodinu(oni maju skolku rozdelenu na hodiny), maju tam vela tematicky rozdelenych tried a vzdy jedna skupinka deti, max pocet triedy je 7, je v jednej triede. Tam su povedzme 40min tusim a zas idu do inej. Vramci skolky uz maju 2x do tyzdna karate, 1x balet, 2x violoncelo, 1x flautu. vsetci spolu dievcatka aj chlapci. Proste ide im o celkovy rozvoj dietatka, aby malo vztah k pohybu, k hudbe, flauta kvoli rozvoju spravneh dychania. V zime chodia vzdy korculovat, teraz od aprila zase 2 mesiace budu chodit plavat. V kazdej skolke su vzdy nejake problemy, vzdy bude niec co vam nebude na 100% vyhovovat, ale ja keby som sa mohla rozhodnut znova, absolutne nevaham a dam ich znova, lebo viem, za co platim, deti su stastne, usmiate, hovoria v predskolskom veku 3 jazykmi absolutne bez problemov a su popredu vo vsetkych oblastiach. 🙂 dajte potom vediet aky ste mala pocit, ci sa vam pacilo alebo nepacilo. Ja som osobne v tej Funversity nikdy nebola, takze to neviem porovnat.

ibajeho
20. mar 2016

@mandarinkaa urcite pojdem, len dufam ze nebudu mat plno. z fununiversity ma odbili mailom ze maju plno a neberu nove deti ani od tohto septembra co bude, takze je to pase. este sa vas chcem spytat ma ta espania kamerovy system? a ako je to tam so stravou? to sa pytam kvoli tomu ze maly je silny alergik a musela by som mu nosit vlastne jedlo :/

mandarinkaa
20. mar 2016

do espanie ak je volne beru pocas roka kedykolvek, len musi byt miesto vo vekovo rovnakej skupine a tiez ked tam niekto chce dat napr 5rocne dieta, co nevie ani ceknut anglicky a spanielsky alebo cinsky, tak ho urcite nezoberu, lebo ho nemozu dat medzi deti co uz plynule rozravaju. Preto je najlepsie dat dietatko od mala, cim skor tym lepsie. Hovorim syn zacal ked mal 2r3mesiace, dcerka ako 18mesacna. Kamerovy system nemaju a vobec to nevadi, je to podla mna skor kontraproduktivne. Strava, maju tam vela roznych alergikov, maju velku tabulu, kde je presne rozpisane kto co nemoze(moje deti nie su alergici, takze nevie s tym nosenim jedla, ale myslim ze sa da urcite dohodnut - v papieroch dokanca podpisujete ci mozu davat vasim detom sladkosti, ci ked niekto oslavuje a ma v skolke tortu, ci vase dieta moze jest tu tortu a podobe, inak oslavuju tam vsetky deticky, takze fakt kazdy tyzden maju nejaku tortu 🙂), papanie je 5x denne, su ranajky, potom je desiata, potom obed, potom olovrant a potom ookolo 17:00 dalsi olovrant, aby neboli deti hladne, kedze skolka je do 18:00 otvorena.

rorinka
18. máj 2017

ahojte, je tu niekto kto ma aktualne skusenosti s touto skolkou resp. s espaniou? dakujem

jasence
23. jan 2018

@mandarinkaa ahoj Mandarinka, prosim mas deti stale v espania?
Jste tam stale spokojeni?

jasence
23. jan 2018

Je tu nekdo, kdo ma deti,co mu chodi do Espania? Prosim o radu, zda jste tam spokojeni...Dekuju moc

mandarinkaa
23. jan 2018

@jasence ahoj, ano, syn chodil 4 roky do espanie a teraz je uz prvacik na kosickej sa dostal do PYP anglickeho. Dcerka chodi tiez do espanie vyse 3 rokov. Vsetko ok, sme spokojni.