Hrozný prístup k môjmu dieťatu v škôlke

angelous1991
8. sep 2014

Potrebujem radu mamičky ako by ste reagovali vy .... som pracujúca matka ... malý bude mať 4 roky , minulý rok bol u nás v dedine v škôlke , mal troška problémy sa prispôsobiť , nechcel sa zapájať do edukačných aktivít, ... mám taký pocit že si odvtedy učite%lka naňho zasadla a proste tvrdila že malý má hysáky , že nadáva , bije deti v škôlke, že naschvál rozsýpa jedlo na obede , proste ho vykrešľovala ako najhoršie dieťa ktoré kedy v škôlke bolo ... strašne ma to trápilo lebo mne doma toto nerobil ani sa nerozprávame doma neslušne , tak som nechápala odkiaľ to vzal , aj na psychologii sme boli , ale odtiaľ nás poslali preč že tam napatríme ., na to mi učiteľka povedala že lekárka nie je odborníčka a máme ísť k inej proste trvala na svojom stále... lenže prišli prádzniny a my sme maôéjo umiestnili do súkromných jasličiek kde bol celé 2 mesiace dobrý ,. proste len chválu som naňho počula ... bola som rada že sa asi zmenila nebudú problémy , medzitým sa učiteĺky v škôlke vymenili tak som bola rada že to už hádam bude všetko ok .... prvý deň v škôlke bol vraj jedna veľká katastrofa vraj bol doslovne hnusny , pohrýzol jedného chlapca , doberal riadne aj že na učiteĺku pľul že katastrofa ostatné dni vraj troška lepšie ale stále sa sťažovala tá nová učka , ale na nej som vybadala že ostatné deti pestuje , s naším sa baví odmerane a cez zuby ani sa mu ráno neodzdraví.. ale dnes som ho zase vzala do tých jasieľ na skúšku že ako sa tam bude prejavovať , a hovorili že bol uplne zlaty že s ním nemajú problém ... a teraz najvačšia bomba ostatné mamičky mi dali echo že počuli a videli že sa malý krásne hral a ona došla k nemu a začala schválne doňho rýpať že aby sa hral a ak sa nebude tak bude celý deň stáť v kúte a nedá mu žiadne hračky , a malý sa postavil a začal zúriť.... a druhý prípad že: sa v škôlke predstavuje nie svojím menom , ale že sa volá zlý chlapec.... teraz mi prosím povedzte ako by ste postupovali a čo mám robiť ....

mirkaelias
8. sep 2014

@angelous1991 moze sa to na nom prejavit aj psychycky . ja by som to teda riesila!!! musi existovat nejaky zakon kedy z takychto dovodov sa da menit a dat do inej skolky urcite by som ho tam nenechavala. a ta ,,pani ucitelka,,???tej by som dala!!!takze zistit postup a davaj staznost a pekne hore na vyhadzov a dovidenia!!!!! ved im zverujeme nase deti!!!a toto je sikana!

mamulienka30
8. sep 2014

@mirkaelias - kvoli maminam ako si ty je uciteliek tak strasne malo. Kto ma nervy na rodicov, ktori odsudia bez poznania skutocnosti? Ako vies, ake je to jej dieta v skolke? Fakt kazdy skolkarsky tyran je len nepochopene dieta psychopatickou nevyzitou ucitelkou? Ja by som chcela vidiet, co by si pisala, keby tu ina mamina dala podliatinu od pohryzenia od jej syna na jej dcerke dajme tomu na ruke z toho prveho dna v skolke, co by si odporucala?? Vylucit to dieta, k psychologovi, ako to, ze to ucitelky neriesia!! Presne takto by ste pisali. Riesia - ale mamicka neveri. Super pristup. Bude sa hryzt dalej.

Podla mna je to opacne - tyranie ucitelky a inych deti tymto dietatom, hryzenie, plutie, nespolupraca, vyrusovanie. Ale ano ako pises - odijde a ulavi sa vsetkym. Ale nikto jej nezaruci, ze sa situacia v novom kolektive nezopakuje, lebo syna neuci sa zlepsit, povie mu, ze jeho spravanie je v poriadku, takze to bude opakovat.

mirkaelias
8. sep 2014

@mamulienka30 ak mu robi zle tak sa ani necudujem

mirkaelias
8. sep 2014

@mamulienka30 ale ved ona tam napisala ze bola aj u psychologa a bol aj v inej skolke,,,prepac ale aby s nim nikde nemali problem a v jednej jedinej skolke ano?

mamulienka30
8. sep 2014

@mirkaelias - bol dva mesiace v sukromnych jasliach. V sukromnych jasliach su vsetky deti uzasne, pretoze maminky platia. Rovnako je tam podstatne menej deti a su prevazne malicke. Uplne ina situacia pre dieta, tam bol sef v kolektive ako takmer 4 rocny. V klasickej skolke si ju vydobija - robenim zle.

Tuto ma druhu ucitelku. Neni to prvy raz. Je to opakovane a taha sa to uz par mesiacov, co su staznosti. Vravim mne prve, co by som riesila, by bolo spravanie syna. Aj ja mam 4 rocneho betara a tiez si obcas vypocujem, co postvaral, no ale asi postvaral a aj sa mi s tym doma prizna, mame dobry vztah.. Neni sväty, je to male dieta, chlapcisko, robi somariny. Vsetko prediskutujeme a pracujeme na tom.. Spolu s ucitelkou. Nerobim zo seba zatateho pomstychtiveho barana a moje dieta svätuskar, lebo doma je dobry... aj moj je doma dobry, lebo som tam ja a tam vie, kde je sever a je pod dohladom uplnym.

ukulela
8. sep 2014

@mamulienka30 netvarme sa, zesi ucitelky medzi sebou nevymienaju informacie. ak jedna povie o dietati, ze je to spratek, dalsia to berie automaticky, a dieta to vyciti.... ako info o spravani chlapca od ucitelky teda vyzeraju velmi velmi zle. ale dieta bolo 2 mesiace v klude, nebol s nim v inej skolke problem. pred tym psycholog konstatoval, ze dieta je OK.(a za psychologom bola mama s dietatom prave na popud ucitelky, a ta po "pre nu nevyhovujucom" posudku odbornicku-psychologicku ohodnotila ako nekompetentnu)
ak aj ine mamy si vsimli, ze na dietati ucitelka sedi, resp. vyvija nan tlak, tak asi niekde nieco nie je v poriadku.
@angelous1991 mozno by som si teda vzala posudok od psycho a aj vyziadala hodnotenie z jasli cez leto - a s tym sla za riaditelkou. s vetou, ze ucitelka sa na moje dieta stazuje,ja mam opodstatnene obavy, ze ucitelka pracu s mojim dietatom nezvlada, lebo to a to hovori posudok a taketo mam hodnotenie z inej skolky. takze nech sa paci - idem o dum dal.
ano,maly uz moze v skolke na ucitelku reagovat negativne, ale na to staci, aby raz vycitil, ze je k nemu zla/horsia ako ku ostatnym detom a hotovoo.

mamulienka30
8. sep 2014

@ukulela - vravim, ze z psychologickeho hladiska je situacia v PLATENYCH JASLIACH v lete uplne ina, ako v kolektive rovnako starych deti za beznej skolkarskej prevadzky. Psychologicka povedala, ze nema ziadnu poruchu vnimania ci ucenia, to neznamena, ze sa vie spravat slusne v kolektive.

Ale dobre to je ako hrach na stenu hadzat, ona je mama, pozna si dieta, ucitelku preradia, prijde dalsia, postazuje sa a zasa pojde po dalsi posudok a tak donekonecna, az kym teda maly nepojde do skoly 😀

ukulela
8. sep 2014

@mamulienka30 ked matka pise: "ostatné mamičky mi dali echo že počuli a videli že sa malý krásne hral a ona došla k nemu a začala schválne doňho rýpať že aby sa hral a ak sa nebude tak bude celý deň stáť v kúte a nedá mu žiadne hračky , a malý sa postavil a začal zúriť.... a druhý prípad že: sa v škôlke predstavuje nie svojím menom , ale že sa volá zlý chlapec.... " tak asi uciteka toho chlapca nezvlada.
nie, nie som za preradenie ucitelky, skor si matka musi pre svoje dieta najst zariadenie, ktore mu vyhovuje,mozno aj s mensim poctom deti. maly moze byt vznetlivy, vybusny. kked sa ale jeho mama nebala anehanbila napisat obvinenia, ze maly hryzie a pluje, myslimsi, ze by sa priznala, ak by to robil ajdoma. a riesila by to s odbornikom. a myslim si rovnako, ze psychologicky by po vysetrenie vedela odietati povedat, ze je agresivne, ci tazsie zvladnutelne. ale ked psychologicka nic take nepovie - tak mame proti sebe dva diametralne odlisne nazory. v skolke robia s dietata certa-diabla, a psychologicka, jasle nic zle na nom nevidia. ano pravda moze byt niekde uprostred, ale - podla mna - na tomto dietati v skolke ucitelka sedi (jedna z dvoch,co houci, ta druha sa nanho vraj nestazuje). mama nech mu najde inu skolku s inym pristupom. to nie je hrach na stenu, to je asi jedine riesenie. lebo ak dieta doma nieje agresivne, a ani na ihrisku a v inom kolektive napr. nenadava, nepluje, problem je asi v skolke.

mamulienka30
8. sep 2014

@ukulela - jedno sedenie u psychologa taketo problemy nema sancu odhalit. Ale dobre ano ten maly proste potrebuje maly kolektiv, individualny pristup a riesit problemy - nie ich premlcat, ako keby sa vobec nestali. To, ci chodi vobec do ineho kolektivu mimo skolky predsa nevieme.. A doma ako jedinacik ma maminu nicim nerusenu pozornost. Mozno sa len citi, ze ho nevidia, tak sa oznacuje ako "zly chlapec", lebo na jeho akciu je hned reakcia, mat pozornost za kazdu cenu.... nech to hlavne poriesia, ja mat take dieta v triede s mojim som na nervy 😝

hradnapani
8. sep 2014

@mamulienka30 jedno mi nejde do hlavy: ak teda v platenych, sukromnych skolkach sa snazia udrzat aj problemove deti pre peniaze, tak potom nechapem, ako to tie ucitelky mozu vydrzat. Neviem si to vobec predstavit, ze by tam mali papulujuce, plujuce a nespolupracujuce dieta dva mesiace. Okrem toho, take dieta musi mat negativny vplyv aj na ostatne deti a teda mne ako platiacemu rodicovi by sa to vobec nepacilo.

mamulienka30
8. sep 2014

@hradnapani - dva mesiace vydrzia ;) Kolko je deti v statnej skolky? U nas tento rok v kazdej triede 26. Kolko je deti v kazdej triede v jasliach? Maximalne 8 na dve ucitelky, aspon v tych, kam chodil nas syn. Tam sa da robit dozor, tam sa da ustrazit, tam sa da individualne venovat, tam sa da riesit do nemoty kazdy konflikt. Rovnako su tam prevazne mladsie deti ako to 4 rocne... citi sa tam ako sef... nema konkurenciu... proste neporovnatelne zo situaciou v beznej skolke, kde si to miesto v kolektive treba zastat. A on to robi velmi nepekne.

hradnapani
8. sep 2014

@mamulienka30 tak ale potom to neberme tak, ze za peniaze sa da vsetko, ale ze objektivne podmienky v jasliach pomahaju takemuto dietatu "umravnit" sa. Lebo tvoje argumenty mi pride zmysluplnejsie hlavne z tohoto ohladu (menej deti, viac uciteliek, individualnejsi pristup)
Ja nejdem hodnotit tento pripad, ci je to tak, alebo onak, ale z vlastnej skusenosti viem, ze niektore ucitelky su schopne fakt hroznych veci

mamulienka30
8. sep 2014

@hradnapani - presne toto dieta potrebuje iny pristup, iny omnoho mensi kolektiv, aby sa zmenilo. V skolke s tolkymi detmi je jedno, aka bude ucitelka, proste to fungovat bude len s velmi malou pravdepodobnostou. A pravdu v skolke mam druhe a v jasliach tretie dieta a s hroznou ucitelkou som sa este nestretla.... kazda sa v ramci moznosti snazila, aj ked to nemali s tolkymi detmi lahke.

hradnapani
8. sep 2014

@mamulienka30 to som naozaj rada, ze nemate zle skusenosti. Myslim, ze v sucasnosti sa predsa len vela veci aj na tomto poli meni k lepsiemu. Ja hovorim za seba, z vlastneho detstva, minule sme na to spominali aj s par spoluziakmi a veru, neboli to vesele spomienky, viaceri sme mali podobnu skusenost z jedneho zariadenia 😒

taktika
8. sep 2014

postoj súkromných jasiel jasne opísala mamulienka 30 ☹ a nie je to len o peniazoch! Majú na jednu učiteľku pár detí, ale v štátnej MŠ - predpokladám, že do nej chodí tvoj malý - majú 25 detí a jedna učiteľka až po pobyt vonku !!!! Sama pracujem v MŠ, mala som raz chlapčeka , ktorý prvučký deň zmlátil všetky deti aj mňa, ver alebo never.... A veruže som maminke tiež žalovala, postupne si malý zvykol na nás, na deti aj na škôlku a trpezlivosťou z našej strany aj zo stany rodičov!!!!! sa z neho stal super chlapec 😀 no je to ťažké, určite ťa to ako mamu trápi, ale myslím si, že zmena MŠ je na mieste. Len to s tou pomstou pre pani učiteľku si premysli, nikdy nevieš, čo sa nám v živote nechtiac vráti späť.... Želám úspešné vyriešenie!

laurika25
9. sep 2014

@angelous1991 nedavala si svojho syna cez prazdniny do Rozpravkova?Ja som tam dala syna na 2 tyzdne v auguste a po 2 dnoch tam nechcel ist,plakal a povedal,ze ho tam hryzie a bije jeden chlapec a zhodou okolnosti sa volal ako tvoj syn-:(PREPAC ak sa mylim..ale dobra sprava po tyzdni placu a nechcenia chodit do skolky sa zacal tesit a ked som po nho prisla tak vzdy sa tocil okolo toho chlapca a hrali sa spolu a uz chodil rad do skolky.Takze ak to bol tvoj syn tak hlavne zavisi na pristupe uciteliek ako to zvladaju.Ucitelky by mali dieta motivovat,chvalit a nie podcenovat!Kazdej matke sa zle pocuva staznost na dietatko lebo sa ho snazi vychovavat najlepsie ako vie-🙂

adeala
9. sep 2014

@mamulienka30 fakt si sa nikdy nestretla so zou učiteľkou? Ja si do dnešného dňa pamatám na jednu z našej MŠ, ktorá po nás vrieskala napr. keď sme si dovolili chcieť ísť druhý krát na wc počas spánku (a veľa krát nás ani nepustila, že si vymýšľame, deti sa tam preto pocikávali). A táto pani učiteľka v tej MŠ teraz robí riaditeľku. 😉

luciacv
9. sep 2014

@ukulela @angelous1991 ešte by som dodala (ale nečítala som úplne všetky príspevky), aby mamka zašla na 1 celý deň do škôlky a pozorovala situáciu obďaleč. Syn nemusí vedieť, že tam je mamka a adetto učka, stačí, aby riaditeľka ráno súhlasila. Moment prekvapenia, Či sa to zopakuje. Pokiaľ ide o učiteľky, ak si dajú echo, že ten a ten je neposlušný, nečudovala by som sa, keby k nemu apriori pristupovali prísne. Druhá vec je, že fakt sú deti, ktoré sú doma super a v škole sa vybijú. Aj spolužiaka som takého mala a trápilo nás to veru všetkých. Aj učiteľov, aj spolužiakov. Ale zobrať tie písomnéposudky a konfrontovať vedenie je super nápad.

ivetlo
9. sep 2014

@angelous1991 sa čudujem že sa niečo takéto v dnešnej dobe musí ešte riešiť. Z čítania som pochopila že bývate na dedine a nieje veľa možností. Navrhujem nabehnut aj s manželom k riaditeľke škôlky a predvolať aj dotyčnu učiteľku. Vy si ale choďte vypýtať posudok na malého do sukr jasli kde bol maly v lete a ukážte ho riaditeľke. Povedzte riaditeľke aj čo ste počuli ako sa k nemu chová. Nedajte sa. Veď je váš. Aby vám z neho nevyrastol zakomplexovany chlapec. A sami uvidíte reakcie učiteľky aj na vás. A veď tam nemôžete mať len jednu učiteľku, ostatné s ním problémy nemajú? Urgentne to musite riešiť.

laurika25
9. sep 2014

@angelous1991 a este k tomu ,moj sa urcite tiez bil ako chlapci zvyknu ale ono sa po case dietatko prisposobi a ucitelky maju nanho nejaky vplyv.Ja som vlastne tym chcela napisat,ze niekedy si ucitelky 'sadnu' na dieta a ked sa rodic neozve tak s tym pokracuju-:(

mimla
9. sep 2014

@miskoskulko Nechodili sme my do tej istej škôlky? Toto presne s tým klepáčom si pamätám aj ja. Ja som chodila do Ružinova.

Mňa iba napadá, ako sa mohlo stať, že dve učiteľky majú problém s tým istým dieťaťom. Asi sa pred výmenou porozprávali, prešli si deti, povedali ktoré je ako a na ktoré čo platí. A tá predchádzajúca asi popísala chlapca pomaly ako zvieratko. A tá nová nemá dostatočne silnú osobnosť, aby si názor urobila sama. Na niektoré deti platí len kľud a tomto veku ešte hysáky mávajú, aj keď hrýzť by už nemuseli (ak teda naozaj pohrýzol) V našej škôlke dávajú deťom time out ak hryzú, alebo sú agresívne. Nikto do nich nešťuchá, ani nie je na ne hnusný. Aj keď ide o mladšie deti. Ak si to môžeš dovoliť, riešila by som iné zariadenie. Kým je na výber treba vybrať menej stresujúcu možnosť. Sú aj prípady, kedy rodičia na výber nemajú a musia stisnúť zuby a sklopiť uši a dúfať, že učiteľka dostane infarkt a v škôlke konečne zoberú niekoho nevyhoretého.

pettulka22
9. sep 2014

Ak som to dobre pochopila malemu sa menili ucitelky?Jeden rok mal jednu,na dalsi rok uz ine?A zly bol pri oboch?Ak ano neviem ci je tam problem,a vlastne preco by mali ucitelky byt na neho zle,maju na to neaky dovod?Co si ho vytipovali ze na teba budem hnusna a budem ti robit zle,neaky spustac tam musel byt.A pises ze ked bol v jasliach bol dobry.Nebol v jasliach najstarsi?Tak sa tam citil fajn.Neviem ako to je v jaslich cez prazdniny,tam sa asi skor deti hraju ako chcu,pricom v skolke maju dany neaky rezim(vtedy sa hra,vtedy sa ide jest,vtedy je vychovna cinnost).
Suseda mala napriklad opacnu situaciu doma ako cert a v skolke a teraz v skole anjel.
Ale ak je to ozaj tak ze k malemu sa spravaju hnusne len tak,brala by som ho odtial prec.

miskoskulko
9. sep 2014

@mimla nie,chodila som do Levic...ale tak svihnuta ucitelka sa najde asi vsade...vsetky deti spali a aj mne padala hlava a aj tak som musela sediet za stolom a jest...potom som grcala jak diva...nechtiac som ogrcala aj ju a to som este dostala...vadila mi v jedle rasca...doteraz ju nemam rada,pouzivam drvenu,nie celu,aby som ju nechrumala,blueee...nechapem take zeny...na co tak robia? Dokonca si pamatam ako ucitelka zavolala riaditelku a obe na mna cumeli a musela som jest...pritom v druhej skolke som jedla vsetko...v tej mojej som mala stres...cele zle a take chore zeny by nemali pracovat pri detoch a zranovat ich krehku osobnost...ak by som bola nutena riesit podobnu situaciu pri mojom dietati,bola by som teda fest nasrana a dost uprimna k danej osobe a dieta by nebolo v takom prostredi...aj tak su narusene vztahy a stale sa bat,ze ci sa stara aj o moje dieta,tak ako sa ma by ma ubijalo...toto nie je sranda a ani utekanie od problemu...ale niekedy sa inak neda a treba zmenu...

dada242
9. sep 2014

no ja tiež troška verím že učka je zasadnutá..... na ňom áno sú aj deti ktoré sú hyperaktívne, ale aj učky majú svoje muchy 🙄 a vždy je to že niektoré vyčnieva z kolektívu hlavne keď nespraví tak ako ostatné a má svoju hlavu ale od toho sú aj tam trošku aby sa takým deťom venovali .Ja by som ho sledovala že ako sa spáva nejak tak aby ma nevidel ale aj učiteľka v triede s pohovorom riaditeľky pokiaľ sa to pravdaže dá na tomto by som si nástojila a potom riešila keď by som videla kde je chyba ale ak by bola v učke tak taký cirkus by bol 😠 jaj len to nenechaj len tak

dejka77
9. sep 2014

Vsetci ti tu radia, ze ho dat do inej skolky. To je sice fajn, ale treba podla mna "poriesit" aj ucitelku. Ta si urcite najde dalsiu obet.

meluela
9. sep 2014

@miskoskulko vracanie v skolke pri nuteni do jedenia som si v tych divokych 80 rokoch uzila tiez 😖 Dufam ze uz aspon od toho skolky upustili. Napchat obed do dietata ktore cele doobedie prerevalo je fakt napad hodny nobelovky ... pritom doma som vzdy bola bezproblemovy jedak. Co si pamätam vtedy aj vidim teraz v okoli, tak na kazdu skolku pripada zhruba 1-2 dve psychicky vadne ucitelky. Ostatne su bud take priemerne alebo mile mamickovskej typy. Skoda ze tie vadne dokazu narobit tolko zla ze to uz tie ostatne nevyvazia ...

iva36
9. sep 2014

Posli do skolky inspekciu, tak sa pani ucitelky pooberacaju trosku. Ver, riadny prievan tam narobis..

bejbinka
9. sep 2014

Poslat na ucitelky inspekciu? - no tak toto je silne kafe!!! Zaujimave je, ze vzdy sa tu na MK (v diskusiach podobnych tejto) horda mamiciek zhodne na tom, ze pravdu ma len dieta a ucitelka je vzdy ta zakomplexovana, psychicky narusena a nesposobila osoba. Na SVK sa do problematiky skolstva ale "rozumie" kazdy. Ako to tu tak citam, byt ucitelkou, uz na akomkolvek stupni, je v dnesnej dobe strasne nevdacne povolanie. Najlepsie ale je, ze v lete by niektore matky svoje deti zverili aj Mickey Mouseovi, len aby mali od svojich "anjelikov" aspon na par hodin pokoj. 😀 Inak, bolo by zaujimave precitat si, co by ste radili matke, ktorej dieta ine dieta bije, hryzie, pluje nan?? Kazdy pribeh ma vzdy dve verzie, preto si treba poriadne overit situaciu nez zacnete burcovat pomaly cele ministerstvo skolstva. Keby toto robila kazda matka, tak tie chuderky ucitelky by sa nemali ani kedy venovat vasim dietkam.

miskoskulko
10. sep 2014

@bejbinka urcite by mi nebolo prijemne riesit taku situaciu,ale iste by som sa snazila zistit vsetko o diani v skolke aj mimo nej...aky su rodicia daneho dietata,aky je pristup ucitelky a pod....venovala by som tomu cas...najvacsi problem je,ze my dospelaci nevieme spolu komunikovat,rozpravat sa...doba sa zmenila,ani v mieste bydliska sa vobec nepozname...nezdravime...ked aj dojde k problemu,tak ludia konaju skratovo a nemaju snahu o pokojnejsie riesenie...ludia hladia len na seba...,,len JA,JA a JA"...

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz