Hysterický záchvat u 5 ročnej

somavi
25. sep 2016

Ahojte baby , dnes moja 5 ročná dcéra dostala hystericky záchvat , lebo sa jej rozpadlo pozzle. Jasne , ze hnev a pod je u deti normálna vec v takychto prípadoch , ale toto bola hystéria hotová . Kričala ako o dušu , plakala , vrieskala, pistala.. No len som pozerala co sa deje . Nenechala si nic vysvetlit , kričala , zavyjala ... No hrozne . Je to v poriadku ? Stretli ste sa s tým z svojich deti ? Ako ja neriešim nejake to hnevlive správanie, ale ten záchvat..

zuzka38
25. sep 2016

@somavi u nas ano 😀 aj moj chyti sem tam hystericky zachvat najma ak nema naplnene zakl.potteby co si neuvdeomuje - hlad, unava. Ja vtedy nevysvetlujem az ked sa ukludni. Poviem mu ze chapem jeho hnev (ak by sa mu rozpadlo puzzle to nahneva) ak ten amok graduje poviem este ze mi je neprijemne byt vtedy v jeho pritomnosti a odchadzam

sardinka336
25. sep 2016

😀 😀 😀 to su fakt otazky na nedelne popoludnie. Deti plačú, deti revu a deti hysačia...ked nebude publikum skončí aj zachvat.

somavi
autor
25. sep 2016

@sardinka336 mam dve deti , viem , ze placu , revu , toto mi objasnovat nemusíš , dakujem. Akurát som sa nikdy nestretla s takýmto záchvatom u mojich deti . S plačom , krikom atd áno samozrejme . Ale toto bola neskutočná hystéria a zaujimalo ma , ci s tým niekto ma skúsenosti a ak áno , ako vtedy reagovať . Ak máš byt ironická , nepíš mi prosim ta , na toto nervy fakt nemam . To je fakt sila tieto mamičky tu niektoré . Stále len zosmiešňovať , urážať . Bože , supermatky .

somavi
autor
25. sep 2016

@zuzka38 jasnom práve nevedela , ci odísť ci ostať ci co je správne 😊 Dakujem , ja som sa u mojich deti s takouto hysteriou este nestretla , tak ma to zaskočilo😊

sardinka336
25. sep 2016

@somavi tak si tie nervy trenuj, lebo take zachvaty sa kludne mozu opakovat 😀 A radu si dostala ale klasicky sa v tom potrebuješ vrtať akoby sa neviem čo strašne stalo ...nie je publikum, končí zachvat. A ked začne odniest za ruku do izby a nechat tam kym zachvat neprejde, tu mozeš revat a ked ta to prestane bavit tak pridi 😀 alebo chytiť a ist umyt tvar studenou vodou. Take extremne zachvaty som asi nezažila ale bezne sa mi mala hadze o zem tak sikovne ze hlavu si neudrie, prekročím a nevšímam si. Trva to par sekund - nema publikum tak nema dovod sa hadzat o zem. Podstatou je aby si dieta neublizilo, inak si to netreba všimat. Ked sa ukludní potom komunikovat. A nie je to o super matke, len mam pocit, ze dnesne matky bez konika nevyriešia nič. Howk!

pribinak
25. sep 2016

Ak to robi 5rocna je to OK, ak to bude robit 15rocna uz by to bolo na zamyslenie

somavi
autor
25. sep 2016

@sardinka336 no ono keby som chcela, tak to urobím , to je najmenej . .. Nechať dieťa samé a vyrev sa. Som "bohužiaľ " matka , ktorá sa kus " rýpe" v psychike deti a kedže ako viem ( napr knihy jiriny prokovej ), dieťa v takomto rozpoložení nie je dobre nechávať napospas vlastnému žiaľu a hnevu , zaujímali ma skôr iné riešenia - ako reagovať . Ty si mi teda uz radu dala . Ale dakujem , nestotožňujem sa . Kazdopadne vďaka . A si trosku na omyle ak si myslíš , ze bez koníka by som asi umrela a nevedela si dať rady . Zaujímajú ma v tomto prípade skúsenosti , nestojím tu teraz
uprostred izby vystrašene a bezradne 😊 Maj sa pekne

papricka33
25. sep 2016

@somavi ja by som tiež dostala hisak 🙄 🙂 Jednoducho je temperamentná. Ak s ňou nemáš takúto skúsenosť bežne, neriešila by som to. Utvrdi ju v tom, podpor, rozprávajte sa o tom aký je to pocit, keď sa jej to udialo... Ako sa upokojit. V deťoch sa ich pocity nemajú tlmiť, či blokovať. Zúrivosť z frustrácie je prirodzená reakcia. Mali by sme ich učiť poznávať ich a pracovať s nimi. Čiže naučiť ich ventilovať tym správnym spôsobom 😉 Aby z nich neboli zatrpknutí a nevraživí dospeláci 🙂

somavi
autor
25. sep 2016

@papricka33 dakujem pekne 😊

lucinka511
25. sep 2016

@somavi no tak si citaj dalwj knihy o detskej psychike a nepytaj si detinske rady na MK.sama si si nasla odpoved.
Ja ti dam radu cl zarucene pomaha.aj nase deti boli take.zavriet do kupelky.a nechat vyrevat. to iste co ti poradila @sardinka336.

tetasa
25. sep 2016

nevenuj tomu vobec pozornost ked sama hovoris ze take "zachvaty" doteraz nemala.Ak by sa zacalo castejsie opakovat,jednoznacne nevsimat si to a tvarit sa ze sa nic nedeje ,to pocase prejde,ale urcite take ze zavriet do kupelky sa mi zda az chore,...

lucinocka
25. sep 2016

@lucinka511 tiez sme praktizovali, zavriet do izby, vybit nervy a ked sa ukludnis, mozes vyjst vonku... jaky anjelik za par minut vysiel...

sense
25. sep 2016

U nas necham vyzurit stylom ze si ju nevsimam kedze pokus o ukludnenie nevysiel tak ignorujem a hoci sa ti taka rada nepacila aj u nas praktikujeme kde nie je publikum nie je ani divadlo prioadne len velmi kratke ci sa nahodou publikum nechyti....pocity a spravnost konanie resp rozbor situacie diskutujeme neskor v klude uz bez emocii

somavi
autor
25. sep 2016

@lucinka511 radšej budem pýtať detinské rady ako zatvárať chuda dieťa do kúpelky preboha ... Sa mi nechce veriť , ze toto niekto robí !

plnenapaprika
26. sep 2016

Prekopova je taka dobra ako som pocula? Citam Aldortovu je neskutocna. Urcite ju nikam nezatvaraj prosim ta. To je riesenie pohodlne pre rodica, ale maximalne nevhodne pre dieta. Ale myslim, ze Ty to vies. Nepisem len z knih, ale z vlastnych skusenosti. Ja aplikujem objat uznat jeho pocit a pockat.

m.i.r.i
26. sep 2016

@somavi ja mam doma zurivca...a pritom napriklad vobec nebol zurivy v obdobi vzdoru, teda 2-3 rocny bol uplne v pohode, ziadne hadzanie o zem, trieskanie hlavou o stenu a neviem ake zachvaty..vzdy si dal vysvetlit normalne..ale..je strasne sutazivy a ambiciozny..a tiez ked mu nieco nevyjde tak to strasne emocne a zurivo preziva...a to je uz skolak...kazdopadne, u nas vooobec nepomohlo ani to menovane zavretie do izby..ja som to zial tiez zvykla praktizovat kedze uz som nevedela co s nim..objatia, dohovaranie ani nic u nas nefungovalo...ked je v zachvate, nepomoze dohovarat...tak sme skusali tym zavretim do izby..ale poviem ti, ze u nas to viedlo k tomu, ze to bolo este horsie..kym ine dieta odide, vyzuri sa a pride kludne.niektore dokonca poznam, ze same idu do izby, ze idem a vyplakat a vyzlostit a potom vyjde ako med - tak u nas to bolo cosi strasne...najprv za dverami len kopal do dveri, skoro vyvalil dvere, klucku...to sa nedalo s tym nic ozaj..a potom sa dostal do takeho stavu, ze nevedel prestat revat, doslova hikal, uz aj chcel prestat ale neslo to, dieta spotene, stikutku vedel dostat, hodinu siel a siel, niekedy aj viac a NIKDY to nepomohlo...tam ziadne ukludnenie neprichadzalo v uvahu..a ja za dverami som uz revala tiez zo zufalstva, ci ja toto jemu chcem spravit za to, ze nieco mu nevyslo, ze hodinova-dvojhodinova tortura a uplne znicene, unavene a nepochopene dieta stali za to...hovorila som si vydrzat, on sa pouci, nesmiem polavit...ale ono to nikdy nepomohlo...potom som citala clanok o tom, ze aj tieto time=outy a zatvaranie do izieb nefunguje na vsetky deti...akokolvek si niekto mysli aka to je skvela metoda....ale presne tam pisali o tom, ze je vela deti u ktorych je to kontraproduktivne..asi tak ako si niekto hovori, ze dietatu treba dat aj po zadku, kde mozno u jedneho zafunguje so strachom, u druheho vyvola agresitivitu...takze toto u nas skoncilo...a nemyslim, ze syn s nami toci nejako...tieto reakcie su stale zriedkavejsie a zriedkavejsie, uci sa teraz pomaly prehravat...a ono to casom prejde...a viem ze ano, nie je to tym, ze mamicka si hovori ze to prejde a dieta jej o par rokov prerastie cez hlavu..my tiez mame svoje zasady a pravidla, ale su iste veci co vidim, ze je kombinacia povahy a zrelosti...a potvrdzuje sa mi to...
a u vas ak to je len prva taka skusenost, tak by som neriesila..uvidis ci to bude castejsie a nechaj ju sa vyzlostit...a ked prejdu emocie, tak sa porozpravat..ja si to takto s malym potom rozberam, ked je klud...