Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

gabika7706
4. júl 2011

@edusik mne tam chodi dcera a surodenci maju zo zakona prednost v prijati 😉 ci sme pod ciarou neviem, ale snad nie, vsak uz ma 19 mes a zapisany je este ked som bola tehu 😀

mata1976
4. júl 2011

ahojte, chodite niekto na Hroncovu? Prosim o Vase skusenosti, ako ste spokojne?

flowerfairy
5. júl 2011

@slavkaa27 Dik, uz sme aj my zistovali, plavanie v zrekonstruovanom bazene v skole Trebiske, este maju Legovu a Tanecno-gymnasticku triedu. A anglictinu samozrejme. Takze to vyzera celkom dobre. A nechapem ako je to mozne ,ze niekoho prijali a niekoho nie. asi uz nemali miesto. ani nas na tento rok uz nezobrali a na buduci sme tusim uz teraz nahlaseni 13-ti.
Drzim palceky, aby ste to zvladli bez problemov a aby mal drobec radost. 🙂

slavkaa27
5. júl 2011

@flowerfairy Fakt neviem aký majú kľúč 🙂 . Dobrý program. Keď som tak bola ja, tak mi detičky hneď vyzvonili, že idú do školy v prírode a viem, že aj akcie majú ako Mikulášska a podobne ale to asi všade 🙂 .
Ja som muža naháňala od januára t.r. aby ho išiel dať zapísať 😎 .

katinkaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomijo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adka.baby
11. júl 2011

@mata1976 ahojjjj my sme chodili na Hroncovu a nemôžem povedať nič zlé....učiteľky super, riaditeľka taktiež boli sme maximálne spokojní... 😉

meelah
24. júl 2011

Ahojky🙂Máte niekto skúsenosti so štátnou MŠ Tatranská 23???Čítala som,že berú detičky aj od 2 rokov,môžu mať ešte plienky?Píííšte🙂)))

monikabe
25. júl 2011

Ahojte, mna zaujima kde beru deticky s potravinovou alergiou? Aj jaslicky, aj skolka by ma zaujimala.

gabika7706
26. júl 2011

@monikabe jaslicky neviem, ale skolka na Safarikovej

mata1976
27. júl 2011

Ahojte, neviete kolko stoji skolka na Hroncovej?

monikabe
28. júl 2011

@gabika7706 Dakujem a nemate tu niekto skusenost s tou skolkou?

gabika7706
28. júl 2011

@monikabe mam, chodi mi tam dcera, co konkretne Ta zaujima?

monikabe
28. júl 2011

@gabika7706 Ako to tam teda so stravou funguje? Moj ma alergiu na vajce, kazde dieta papka nieco ine alebo vsetci maju nejake univerzalne nealergicke jedla-napr. bezvajecne cestoviny 🙂 ? A staci ked prihlasim synceka teraz v septembri ak ho chcem dat az o rok do skolky?

gabika7706
28. júl 2011

@monikabe treba priniest riaditelke papier od Dr, kde bude napisany druh alergie, to Ti riaditelka presne povie. Funguje to tak, ze ak ma napr. alergiu na vajicko, tak ho v tom jedle mat nebude, napr. ked maju deti vajickovu pomazanku, on bude mat maslo s dzemom napr. alebo nejaku inu...a sedi s ostatnymi pri stole.
Zapis do skolky je vo februari - marci, ale odporucam ist za riaditelkou co najskor. Na skolsky rok 2012/2013 mam uz maleho zapisaneho davno, no samozrejme, je to len taky "zoznam", treba ist potom aj na zapis. Deti s potravinovou alergiou ale tusim maju prednost, kedze je to jedina dietna skolka v meste.

monikabe
29. júl 2011

@gabika7706 Dakujem, velmi mi tvoje informacie pomohli.
A este jedna vec, ty si spokojna so skolkou a ucitelkami? Myslim okrem tej stravy, ako to tam vyzera? Mozno budu nasi synovia spoluziaci 😉

gabika7706
29. júl 2011

@monikabe ano, mozno budu spoluziaci 🙂 Ja som spokojna, na dvore to asi v porovnani s inymi skolkami nie je nic moc, ale myslim, ze toto nie je podstatne, hlavne, ze sa maju kde vybehat. Ucitelky - kazda mame ine naroky, predstavy, moja dcera bola a je spokojna, hadam aj v pripravke to tak bude, tak ked je spokojna ona, som aj ja. Aj jest jej chuti, ovocie maju tusim kazdy den (niekedy aj 2 rozne). A ako to tam vyzera...myslim, ze ako vo vacsine starych skolok, stranka je sice trochen neaktualna, ale fotky tam su... http://www.mssafarikovake.szm.com/

monikabe
29. júl 2011

@gabika7706 Dakujem este raz, popozeram a uvidim. 🙂

edusik
29. júl 2011

@slavkaa27
@flowerfairy ahojte, my sme dnes boli na Trebiske, dali nam prihlasku a p.riaditelka povedala ze aby sme sa poponahlali, lebo uz teraz ma 12 deti. Inac dobry dojem, zahrada asi najkrajsia ako som doteraz sondovala, ziadne nebezpecne rozbite betonove konstrukcie laviciek ako napr. Na SAfarikovej. Ostatne neviem, pozerala som len cez okienka do tried, ale ked pojdem odniest prihlasku chcem ich poprosit aby mi to poukazovali. Inac aktivity sa mi vidi ze maju ako na safarikovej - tam sme nahlaseni az hlboko pod ciarou, sice sa "to vybavuje" ale trebisovska na mna tak zaposobila ze uvazujem ci to vybavovanie nestopnem. Inac jedine minus zatial je ze to mame dalej lebo byvame oproti safarikovej.

A co sa tyka ost. MS - ja osobne po safarikovej som najprv volala na bernolakovu a tam mi pani riaditelka povedala ze zoznami bude tvorit najskor v oktobri, takze jedina takto atakovana na poradovnik je asi len ta safarikova. Este som uvazovala o kezmarskej ale ta mi pripada najrozbitejsia co sa tyka budovy.

gabika7706
30. júl 2011

@edusik atakovana, co sa poradovnika tyka, je aj MS Moldavska, tam na mna riaditelka pozrela, ze co ja teraz chcem...vsak ma zapisanych uz 38 deti, prve bolo zapisane este v aprili v r. 2010...

No a zo skolky na Humenskej mam strasne zly dojem, len co vidim, ako chodia vonku s detmi, jedna ucitelka s triedou malych deti, drzi vpredu spagatik, deticky sa ho drzia a cupitaju za nou ako husky, ale ked jej to posledne odbehne, ani si nevsimne...Ked som ju upozornila, ze to posledne dievcatko za nimi nestiha a ma dopoly vyzutu topanku, prisla k dievcatku, capla ho po zadku a nakricala na tu malu nestastnicu, preco nepovedala, ze nie je obuta... No ked si toto dovolila vonku pred ludmi, co robi s detmi v triede? 🤐

edusik
30. júl 2011

@gabika7706 ja zdieľam podobný názor na Humenskú - či MŠ či jasle aj keď je to rozdielny zriadovateľ, a som dosť prekvapená tým poradovníkom na Moldavskej lebo o nej som počula podobné veci - a hlavne rodičia z Troch Hôrok a okolitých blokov prečo nosia deti na Trebišovskú a Šafárikovú keď majú takú dobrú škôlku pod nosom? toto mi trocha nejde do hlavy. My bývame na Narcisovej - najbližšia pre nás je teda Bernoláková, no keď mi povedali že poradovník budú tvoriť až koncom jesene - niečo tam asi tiež nie je v poriadku, a osobne mi odporúčala neísť tam aj suseda pod nami čo má už 2 školákov- oni vraj vyskúšali 4 škôlky (ale to už je podľa mňa extrém)

gabika7706
30. júl 2011

@edusik my byvame pri Spolocenskom, takze mam MS Moldavska pod nosom v podstate, ale maly (dufam), bude chodit na Safarikovu.

flowerfairy
30. júl 2011

@edusik Presne, aj nam sa zdala zahrada na Trebiske najkrajsia. 🙂 A budu mat aj plavecku triedu, lebo na ZS zrekonstruovali bazen. My sme celkom spokojni, tiez sme nahlaseni aj na Safarikovej, ale nejaki 20-ti pod ciarou, tak to uz ani nebudeme riesit. V auguste mame odniest prihlasku. Nepamatas sa, kedy tam bude pani riaditelka? Tusim hovorila, ze cely august okrem prveho tyzdna...
Takze sa tam nase deticky stretnu 🙂

kamilecka
30. júl 2011

@gabika7706 Gabika presne nieco podobne som videla aj na furci... je tu areal a tam 2 skolky a 2 jasle ...a jedna postarsia ucitelka si dovolila na ulici kopnut do dietata ... alebo iny den zasa som ju videla ze boli na prechadzke a male dievcatko plakalo a ona ho len potahovala za ruku a kricala na nu... nerev, ved uz tolko nerev a stale ju tahala za tu rucku a dievcatko nestihalo ☹ no len smola je ze nepoznam nikoho z tej skolky aby som ich upozornila na to ako sa ucitelka k detom sprava...

mirka907
30. júl 2011

baby to najdem riaditelky v skolkach aj teraz cez prazdniny?lebo malu tiez od dalsieho septembra chcem dat a este ju nemam zapisanu nikde...asi 6krat som cez rok bola na matuskovej tam kde je evanjelicka skolka a riaditelku som nikdy nezastihla.

vivienkata
30. júl 2011

ahojte ma niekto skusenosti s materskou skolkou zuzkin park mala tam nastupuje od septembra, dakujem za vase odpovede

edusik
30. júl 2011

@flowerfairy ano bude tam tak ako si vravela, tak dufam ze sme vybrali dobre..

flowerfairy
31. júl 2011

@vivienkata Ahoooooj, ako sa mate? Vsetko v poriadku? 🙂 S tou skolkou nemam skusenosti, ale pocula som dobre referencie, aj my sme ju mali na zozname, ale uz sme sa k tomu nedostali, nam bude trebiska blizsie.

vivienkata
31. júl 2011

@flowerfairy ahoj mame sa celkom fajn , tehulkovanie pokracuje v poriadku vyzera to na dievčatko tak budem mat doma dve kočky 🙂 akurat este neviem ake dame meno ,ale este mame dosť casu , dufam ze ta školka bude v pohode lebo co čitam na nete ohladom školok je hrozne,a vy sa mate ako čo noveho?

flowerfairy
1. aug 2011

@edusik Urcite sme vybrali dobre 🙂 Niezeby sme velmi mali na vyber pri tej obsadenosti skolok 😀