Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

mandy29
2. jan 2012

@zuzu9906 na ako dlho tam dávaš svojho drobca?

zuzu9906
2. jan 2012

@mandy29 my chodime od zaciatku ako jasle otvorili a odzaciatku hned na cely den, vsetky deti tam boli na cely den...je tam chlapec co chodi len 2krat za tyzden na cely den...drobec este obcas place ale len chvilu rano ked sa lucime a potom cely den nic...vlastne nikdy nebol problem cez den,len trosku rano...

mandy29
2. jan 2012

@zuzu9906 a od akého veku si začala dávať drobca do jaslí?

zuzu9906
2. jan 2012

od 20 mesiacov, beru tam deti od roka, najmladsi ma momentalne rok a pol....

mata1976
11. jan 2012

@zuzu9906 a ktore z tychto jasli su najlepsie???

mata1976
11. jan 2012

@zuzu9906 su to statne skolky?

svetkafar
11. jan 2012

Ahojte, kolko stoji statna skolka na mesiac v Kosiciach, aspon priblizne kto vie, dakujem

zuzu9906
12. jan 2012

@svetkafar ja co chcem dat drobca tak 9,96 poplatok plus 1,3 eur strava na den...

zuzu9906
12. jan 2012

@mata1976 tak to neviem posudit, nas drobec chodi do sukromnych jasli Kremienok na Lidicke namestie na Furci, my sme nad mieru spokojni, platime sice dost 230 plus strava 2,30 na den, ale tych 230 preplati stat ked chodis do prace...ale tak je to stale lepsie ako ostat doma za 190....inak v jaslickach je ich este malo deti asi 12 dokopy, dnes napr. 7, lebo su novootvorene....maju 3 ucitelky, 2 mlade baby a jednu starsie, ta je v podstate majitelka, ale deti ju miluju....beru deti od roka, chodiace, mozu mat plienky, cumel...uzasny pristup, komunikacia a starostlivost....o inych jasliach neviem, ale co drobec mal ist do Medvedikov na Ovrucskej, tak jednak to bolo o dost drahsie, a dost vela deti, co je viac chorob a tie priestory, hlavne na spanie a papanie mi tiez prisli dost stiesnene, ale susedky si pochvaluju...neviem kolko ludi, tolko nazorov...toto je moj nazor 🙂

alex31
12. jan 2012

Ahoj ak mozem prispiet do Vasej diskusie .... my chodime od ukoncenych 11 mesiacoch do Medvedikov na Furci (Ovrucskej) co spominla zuzu9906 a sme maaaaaaaaaximalne spokojni 😀 😀 😀 super tetusky, nadherne prostredie, nove vecicky. A vobec sa mi nezda ze priestory su stiesnene .. . myslim ze su uplne v pohode. Pani riaditelka je velmi mila. Nie je ziaden problem s komunikaciou. Co sa tyka chorobnosti je to ako v kazdom takomto zariadeni aj ked tento rok akosi sprisnili pravidla a to sa hned aj prejavilo ... minuly rok bol nas prvy a to sme boli viac doma ako v jasliach, ale tento rok sme od septembra boli doma len 2x aj to len na 3 dni so slabymi soplikmi, takze poooooodstatne lepsie 😀 😀 😀 Poplatky su tam sice vyssie ale ved ide o nase deticky tak komu inemu by som mala dat peniazky ked nie mojmu malemu 😀 Od septembra uz ideme do velkej skolky a rozhodli sme sa ostat u tej istej pani riaditelky kedze ma aj otvorenu sukromnu pokracovaciu skolku na Hroncovej. Takze aby som to zhrnula u nas su naj jasle Medvediky na Ovrucskej ... ale tazko porovnavat ked do inych sme nechodili ... myslim si ze kazdy preferuje to co sa mu paci a s cim je spokojny a tak je aj pri jasliach ... tazko povedat ktore su tie naj .... kazda maminka si musi vybrat ... ked sme rozhodli maleho dat do jasli o tejto stranke som este nevedela ani sme nikoho v KE nepoznali a tak sme to doslova "riskli" a mali sme stastie ... natrafili sme na Medvediky .. pre nas najlepsie jaslicky v Kosiciach 😀 😀 😀

svetkafar
12. jan 2012

Ahojky, takze skolku mi preplatia ked budem pracovat, ja mam malu v aprili bude mat 4 roky, maly ma 6 rokov a v septembri ide do skoly. Momentalne som v Anglicku a chcem sa vratit, tak rozmyslam ze sa odstahujeme do Kosic. Ked som tu citala clanky tak sa mi zdalo 230€ dost vela, ja som v SK platila 1€ stravne a skolne 5€ to je nic v porovnani s KE tak ma vyslo 25€stravne+5€ skolne dokopy 30€. Tak hadam si najdem pracicku a bude vsetko ok 🙂 dakujem za odpovede 🙂

kekesi
12. jan 2012

@svetkafar ahoj Svetka 🙂 ja ta len chcem dat do obrazu, ze tych 230 eur ti preplaca stat ak si zamestnana na trvaly pracovny pomer, takze to nieje vela si myslim, ked z vlastneho neplatis nic. Nikede sa pripaca 2,30eur za stravu na den,ale tam kde chodi moje dieta nie, ale tu sa kocky bavili o jaslickach, co je do troch rockov, skolky uz mame statne, tak to sa tam plati ovela menej, neviem presne kolko,ale mozno sa to stale pohybuje okolo tych 30 eur mesacne 🙂 snad som trosku pomohla 🙂 drzim silno palce pri hladani zamestnania, drz sa 🙂

zuzu9906
12. jan 2012

@alex31 no my sme tiez mali chodit do medvedikov od septembra, ale cirou nahodou som sa dozvedela o tom Kremienku na Lidickom, otvarali ho prave od septembra, tak sme to riskli, mam to po ceste do prace aj cenovo je to vyhodnejsie, ale Medvediky sa mi pacili aj pristup, boli sme tam parkrat pozriet, drobcovi sa pacilo...len mm sa smial ked uvidel tu spalnicku ze ako u siedmych trpaslikov, v porovnani s tym kde chodi maly teraz su priestory mensie, hlavne ta spalna a kuchynka, ale inak super sa mi paci to riesenie tych zatahovacich dveri....tak hlavne ze su decka spokojne a stastne, na inom nezalezi 😀

mata1976
12. jan 2012

@svetkafar stat ti preplati naklady na starostlivost o dieta LEN do 3 rokov veku dietata ak si zamestnana a zdokladujes vysku nakladov max. 230EUR.

mata1976
12. jan 2012

@terina25 a ktore skolky na Furci su najlepsie? tiez mam dilemu, kam dat malu od septembra, este nemam nic iste ☹

svetkafar
12. jan 2012

@kekesi Dakujem, snad to vyjde ako chcem 🙂

svetkafar
12. jan 2012

@mata1976 Ok dik tak to si budem musiet este vsetko presondovat 🙂

alex31
12. jan 2012

Ahoj mata1976 ... my sice ideme od septembra do sukromnej skolky ale ked sme este len rozmyslali tak som osobne prefereovala bud skolku na zupkovej alebo na jaltskej ... jaltska kvoli blizkosti k domovu a na zupkovu som pocula len same dobre referencie , ale tam je vraj sa dost tazke dostat ... ale o chvilu su zapisy tak mozete skusit 😀 😀 😀

sisamato
12. jan 2012

@mata1976 ahoj,
plati to aj v pripade ze pracujem na ciastocny pracovny uvazok? hoci aj na 10% vdaka...

tami9
12. jan 2012

@sisamato Ahoj. Ten prispevok Ti stat vyplaca, bez ohladu na to ci si alebo nie si zamestnana. Len potom uz nemas narok na rodicovsky prispevok. Mozes sa teda rozhodnut, ci budes poberat jedno, alebo druhe.

terina25
12. jan 2012

@mata1976 tak to neviem,ktoré školky na Furči sú najlepšie.ale čo viem,tak veľa ľudí dáva na Ovručskú a Lidické.ale ktorá je tá naj,to fakt neviem.ja dám na Krosniansku,lebo tú mám najbližšie.Určite nebudem chodiť napr.až na PČL s dvomi deťmi,aj keby to bola tá najlepšia školka na svete.ja sa musím zariadiť podľa toho,aby som to mala najbližšie k mojmu bydlisku.Ale ak by si chcela dať na Ovručskú,tak tá je už obsadená.sestra mi tam pracuje a akurát dnes mi to hovorila,že už majú plný stav.

sisamato
13. jan 2012

ahojte zenicky,
mam taku otazku, vsade okolo mna len pocujem aky je problem so skolkami v KE, ze su doslova natrieskane...mozte mi teda poradit ci mam vlastne nejaku sancu dostat dcerku do MS v KE ak bude mat 3. rok v maji 2013, ma mladsieho surodenca, vtedy bude mat brat 2 roky a sme z KS...treba si len popodavat prihlasky co najskor? a zoberu mi dieta aj hocikedy v priebehu roka po dovrseni 3. roku zivota? dakujem vam

gabika7706
13. jan 2012

@sisamato veru, prihlasku cim skor. Oficialne dieta musi nastupit do skolky v septembri, pretoze len na tie deti dostane skolka od zriadovatela peniaze. Takze sa to potom riesi tak, ze "nastupi" v septembri do skolky, v ten prvy den, na par hodin a potom pise rodic ziadost o prerusenie dochadzky z rodinnych dovodov, prip. da lekar papier, ze zo zdravotnych dovodov...a dieta nastupi v priebehu skolskeho roka, ked dovrsi 3 roky, alebo uz ako komu vyhovuje. To vsetko ale treba riesit a dohodnut s konkretnou riaditelkou v skolke, vsetko je to o ludoch a ochote...

sisamato
13. jan 2012

@gabika7706 ahoj, si uzasna, dakujem krasne...malo je takych ochotnych ludi...takze od pondelka sa do toho pustim...este raz velke dakujem 🙂

gabika7706
13. jan 2012

@sisamato nemas za co a vela stastia prajem 🙂

mata1976
14. jan 2012

@terina25 mne by tiez najviac vyhovovala Ovrucska, kedze tam aj byvam a skolku mam 'pod oknami', tiez mi tam pracuje suseda (v statnej skolke) a vravela, ze uz su plny. Je tam aj sukromna skolka, no neviem ci to utiahnem s materskou ☹ . Zupkova je vraj tiez plna a o inych velmi neuvazujem, lebo trepat sa niekde rano s malym babom v zime sa mi moc nechce...

jankaroy
26. jan 2012

Ahojte maminky, kto pozna MS Park mladeze, ake su tam pani ucitelky, ste spokojne?

zuzu9906
29. jan 2012

@mandy29 http://www.kremienok-jaslicky.sk/ ahoj si pozri, uz maju stranku 🙂

monikabe
29. jan 2012

Hranie, jedenie a spinkanie v jasličkách 🙂