Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

danielko3
28. nov 2013

Ahojte dievčatá...v posledných dňoch sme zažili veľmi nepríjemné veci....v Našej naj. školke dostal náš malý febrilný krč-krč z teploty...podotýkam,že ráno mu nebolo vôbec nič...Stalo sa to počas spánku.....a ak by ich pani učiteľka nebola kontrolovala......Podľa názoru pani primárky z inf. odd. kam nás priviezla záchranka...ak by nebola p. učiteľka taká pohotová....no...nemuseli sme tu dnes byť ☹ ☹ ☹ .....Som jej veľmi zaviazaná a ja si ani neviem predstaviť čo by sa stalo ak by ich nekontrolovala...Takže na rovinu---zachránila mu život....je to názor aj lekárov a sestričiek z inf odd.,pretože podľa ich slov je dnes "nemoderné"kontrolovať detičky počas spánku.....Tá naša školka je Sloník na Jazere a malý je Danko....Ja nedám dopustiť na toto zariadenie....Teraz to mám potvrdené aj zo zdr. kruhov....🙂

8456028658
29. nov 2013

Caute, chcela by som sa opytať či má niekto skúsenosť so škôlkou na Obrancov mieru, aká je alebo či mi viete poradit inú škôlku v lokalite Kosice Sever. Počula som že Medvedíky na Hroncovej sú super...Ďakujem

alex31
1. dec 2013

@8456028658 .... ahoj my chodime do medvedikov uz od jasli a ostali sme u nich aj v skolke nakolko sme zatial boli stale maximalne spokojni 🙂 ak chces ohladom tohto zariadenia vediet nieco viac napis mi do IP co by ta zaujimalo ...

maxim112
4. dec 2013

ahojte maminky ,v Sloniku v spoloč.pavilone otvaraju triedu pre školkarov ,neplati sa až tak vela ,my sice chodime na jazero,ale pani učitelka nam vravela,že budu mať školku aj na Terase...tak ak by ste nahodou potrebovali.. 🙂 ak sa nemylim ,tak od januára...

bubblyms
5. dec 2013

Boli ste sa pozriet ma Alesovom nabrezi? Moj maly tam chodi maximalna spokojnost a aj pedagogobia a majitelka velmi mile a ustretove.

bubblyms
5. dec 2013

@8456028658 skuste Alesove nabrezie. My sme spokojny. Mensi kolektiv a rodinna atmosfera.

viva88
8. dec 2013

@maxim112 prosím môžte mi napísať do správy niečo o jasliach v OC IDEA? neviem o nich nič nájsť na nete alebo link mám dvojičky a chcela by som pre ne tieto jasle :D dakujem za odpoved

gabika7706
8. dec 2013

@viva88 cca dve strany dozadu sa tu o tych jasliach mamicky bavili... a tu je web http://www.jasleslonik.sk/

ipatos
11. dec 2013

Dobry den.Zacali sme chodit do skolky na Alejovej 2 SSMS a nemam slov.Bazen a sauna 3krat tyzdenne,gymnastika,balet,tanecna,piano a husle kazdy den 15-20 min,golfova priprava,futbal,basket,vytvarna vychova,logopedia 2krat tyzdene, a vela dalsiej aktivity.1 ucitelka na 3 max 4 deti.celu zimu planuju v areali vsesportoveho arealu skolu lyzovania a korculovania.
Maju tam okrem ucitelov 16 externych trenerov....Suma 330 je este malo na to co vsetko ponukaju.....
Je to skolka v sieti ministerstva skolstva a splnaju najnovsie EU normy.Ak to uvidite nazivo pochopite....
Skolka patri do siete BEZBECNEJ SKOLKY.Cely personal presiel kurzom prvej pomoci a maju detsky defibrilator.Vela Vela profesionality.....Odporucam.Kazdy den su vonku aj ked fuka prsi...Maju krytu exterierovu halu

katy2
12. dec 2013

@ipatos a nie je to trosku vela aktivit pre dieta v MS? Ale kazdy ma ine priority....

deny3
12. dec 2013

@ipatos naozaj "lákavá" ponuka pre "ambicióznych" rodičov. A "len" za 330€ mesačne. Zabudla si dodať, že plus strava 2,4€ mesačne, ale to je len detail, čože je to dať 400€ mesačne za škôlku, maličkosť, len takmer celá jedna výplata priemerne zarábajúceho rodiča. Veď pre blaho svojho dieťaťa obetujem všetko, hlavne že sa v troch rokoch naučí hrať na piano či husle, dostane golfovú prípravu, balet, logopéd, ani si nechcem a ani neviem predstaviť, čo znamená to "veľa ďalšej aktivity". Musím súhlasiť s @katy2 , nie je to príliš pre tak malé dieťa? a kedy sa tie deti hrajú? len tak hrajú, s autíčkom, bábikou, naháňajú sa, robia blbovinky, čo patrí k ich veku.

evitka3
13. dec 2013

@ipatos
To zavana reklamou...... mozno niekto priamo zo skolky si nahana biznis.......

maxim112
19. dec 2013

Ahojte maminky,úple súhlasím ,že ta nová školka zavana reklamov,pretože každy rodič,ktorý má záujem o svoje dieťa,tak vie alebo si to naštuduje ,že tieto aktivity sú určene pre staršie deti, okrem gymnasiky,lyžovania,korčulovania aj to až od troch rokov a nie pre všetky vekove kategorie. Golf ? basket? futbal snad...deti v tomto veku sa maju učiť hadzať ,gulať,kopať ,prekakovat ,chodit po čiare .1 učitelka na 3-4 deti ,no neviem či tam maju 10 učitelky ,ved by to nebolo nekonomicke, otvorili to kvoli biznisu ...či nie ? 😉 Sauna a bazen,to je diskutabilne,ja niesom za saunu pre tak male deti a bazen? ked idem ja s mojimi detmi ,tak mam čo robiť...! A cena..waw,zbytočne vyhodene peniaze,v každych inych jasliach alebo školke ,dostanete možno viac ,pretože ja kladiem doraz na rodinu atmosferu,kde nejde o kvantitu a taktiež aby tie aktivity boli primerane veku dietatka.Nam sa domov zo slonika neche ,čo Vam poviem ? A všetkeho je tak akurat 🙂 Krasne sviatky všetkym maminkam 🙂 ahojte

cinky333
24. dec 2013

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o referencie na škôlku Bernolákova a Trebišovská. Ďakujem.

zabkalu
17. jan 2014

Ahojte mamičky, máte niektorá skúsenosť so škôlkou na Alejovej 1 (areál gymnázia) škôlka AKTIVITY.
Ďakujem

katy2
17. jan 2014

@cinky333 mam dceru na Trebisovskej a som spokojna.... okrem klasickych aktivit v skolke maju aj rozne kruzky - napr. plavanie, gymnastika, anglictina, pohybove hry, vytvarne kruzky a pod.
Aj ucitelky su v pohode, maju tam dokonca aj ucitela (ma ho prave moja dcera a je super 🙂)
Od septembra tam davam aj syna 🙂

elpo
18. jan 2014

@evamanney ahoj, ako si sa napokon rozhodla ohladom skolky?

maxim112
20. jan 2014

Bublims , ved si pisala, ze maly chodi do bublims na Alešovom nanreži , ako je tam fajn a už tam nechodite ?

azbetka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katy2
26. jan 2014

@azbetka to je azujimave ako sa da tvrdit o nejakej skolke ci jasliach este pred ich otvorenim, ze budu NAJLEPSIE v KE.... Podla akych kriterii? Ved este nic nedokazali... To, ze budu mat moderne vybavenie? To je len jeden uhol pohladu... Nic v zlom, ale zavana mi to reklamou...
Cerstvo prihlasena a hned prvy prispevok.... 😕 Mna si teda nepresvedcila....

maxim112
28. jan 2014

@ ,katy 2 úple s tebou súhlasím,konečne rozumný názor ,pretože mam pocit,že niekto si tu robi reklamu sam,len aby si nahnal detí,ale žiadne úspechy ani výsledky nemá ,nič nedokázal .Pre mňa sú najlepšie jasle tie,ktore fungujú par rokov a referencie sú na nich velmi dobré či už z fora alebo od znamych .U mna vyhrava slonik a myslim si že aj medvedik su dobre jasle. Jasle ktore vznikli medzi prvymi maju svoju historiu ,vysledky a majú stale deti,čo je znak toho,že to nerobia iba pre peniaze ako vačšina ale robia to z lasky k detom. Ja svojim jasličkam dakujem ,vieme všetko ,mame bohaty program tak akurát,aby deti neuhnali s aktivitami,učitelky ani nehovorím 🙂 majitelka fantastická,ved som Vam už pisala .Tak Vám prajem spravny vyber pre Vaše zlatíčka,aby ste boli spokojne a hlavne detičky šťastne.

asucha33
29. jan 2014

Ahojte maminy ...
Rada by som sa Vás opýtať, či niekto nemáte skúsenosti s materskou škôlkou v Košiciach v mestskej časti Barca - Hečková ...
Na webe sa mi o nich nepodarilo nič nájsť, tak skúšam toto fórum.Tak ak by ste niektorá mala čas a chuť napísať akú máte skúsenosť s touto materskou škôlkou, vopred Vám ďakujem.
A hlavne ako sa tam majú vaše ratolesti ...ešte raz vďaka.

xxxma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alex31
1. feb 2014

@xxxma ... uz viackrat som pisala aj do tejto diskusie .. .ja odporucam sukromnu skolku Medvediky Junior na Hroncovej v objekte ZS Hroncova ... sme s nimi od jasiel a nemenila by som ... vychadzaju maximalne v ustrety ... http://medvedikyjunior.sk/

gabrielamiska
3. feb 2014

ahojte maminy chcem sa sa opýtať na názor na detské jasle "rozprávkový raj" na rázusovej a ako ste spokojné s jasličkami a pani učiteľkami.
dakujem

xxxma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alex31
6. feb 2014

@xxxma .. tak to ja zas budem odporovat ??? V com konkretne oklamala ??? Neviem ale mozno tvoja kamoska mala az prislis velke predstavy a naroky .. ja si stale stojim za svojim co som tu uz niekolkokrat aj spominala ... pre nas len a len Medvediky .. jaslicky a skolka s uz nejakou tou tradiciou .. nie nove zariadenie ktore este ani riadne nefunguje a uz sa paradi tym ze vraj "najlepsie" zariadenie v KE ... samotna raiditelka, kolektiv uciteliek, celkovy pristup a spolupraca na jednu obrovsku jednicku !!! aspon pre nas urcite .. a ze zle parkovanie ???? tato vec je pre mna naozaj trochu az smiesna 🙂 ...ja tam uz chodim nejaky ten rok a stale som niekde bez problemov zaparkovala ... a co deti uz hadam chodia do skolky na vlastnych autach ???? treba ist do BA a tam sa pozriet ako sa parkuje .. mnohokrat aj niekolko blokov od skolky a jasiel a nikto z toho vedu nerobi !!!

xxxma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
edusik
16. feb 2014

Myslím, že skúsenosti typu jedna kamarátka vie, povedala, videla... sú na nič... najlepšie skúsenosti sú tie vlastné... pamätáte sa na hru "telefón"? to čo povie prvý je už pri treťom nie čo iné na polovicu a posledný povie úplne inú vetu... asi toľko...

Ja sa pripájam k ZA pre Medvedíka, chodila tam moja prvorodená - na Kmeťovú - a plánujem tam dať aj druhé, jediná výhrada je, že pre dvojročné už to tam nebolo veľmi vhodné, v tom čase mali skoro samé malé detičky, tak sme na druhý rok išli do Botanickej. A ak vekovo to bude aj pri druhej tak, tiež to tak isto urobíme... Na pani riaditeľku nemôžem povedať krivé slovo, dokonca ma s učiteľkami zavolala aj na školencie z Falcku ohľadom prvej pomoci detičiek a to nie som žiadna jej známa 🙂

A k tej mamičke čo si vraj urobila vlastnú škôlku by som dodala len toľko, že škôlku vlastne urobil jej pán manžel, jeden z veľkopodnikateľov čo si "urobili vlastné vnúča" s novou mladou žienkou, takže nemyslím si žeby to niečo malo dočinenia s tým či oným, jednoducho chceli pre svoje dieťa niečo znova viac a iné, tak si zriadili vlastné a pásku im strihal sám pán primátor, akoby to bola mestská škôlka... škôlku urobili nabúchanú, to je pravda, cenovo je ako každá iná súkromná, čo je plus... ale nemyslím si, že si budujú meno ohováraním iných zariadení, nie sú na to odkázaní.... myslím, že im je jedno, či sú aj nejaké Medvedíky a či nejaká známa o nich niečo povedala...Stiahnu si detičky svojich obchodných a iných partnerov a to im bude stačiť... Stiahli si na výučbu krúžkov ľudí, ktorí patria k tým lepším v meste a ak si zachovajú tento "štandard" tak budú tí naj.. ale to by som hodnotila až po 2-3 rokoch a len podľa vlastných skúsenností..