Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

alicka25
17. feb 2014

Ahojte, bola by som vďačná za nejaké referencie na detské jasle baranček na Moyzesovej ul. v Košiciach.Ďakujem

maxim112
19. feb 2014

myslím si,že každý pri vybere školky alebo jaslí sa rozhoduje od referencii svojich znamych alebo okolia.Ale pravda je,že či už Medvedik alebo Sloník maju niečo za sebou,sú odskušané a je tam naozaj kvalitny personál a taktiež výučba .Tie dalšie nove jasle a školky nieže by som niekoho chcela obvinovat alebo haniť ale moj nazor je ,že je to už len slaby odvar a obkukane od nich,iba bizniss,bavila som sa s jedniou učitelkou a ta ratala deti ,vynos adt...a že aj ona si otvorí .🙂.Ja neviem ale aj Aktivity boli sme sa tam pozriet,napíšu že zdrava strava pre deti a že maju tvorive dielna a ked som sa spýtala nato,tak mi povedali ,že stavu dovažaju z barančeka ( takže aka zdrava strava ? a tvotive dielne ? každy to pomenuje inak ale su to obyčajne zamestnania pre deti,lepenie ,strihanie ,nič ine len to čo je v ostatnych školkach a jasliach.Viem že slonik ma certifikat zdravej stravy,varia z prirodných produktov ,to beriem ale obyčajna vyvarovna ak to mam tak nazvať, no ? Ja viem,že to tu stale píšem ale aj po par mesiacoch ,čo chodime do Slonika na Jazero,som nadmieru spokojná,tie aktivity čo tam maju pre deti,to je naozaj úžastne a učitelky ani nehovorim,My nechceme chodiť domov,čo Vam poviem? Ja naozaj vrelo odporučam každemu,či už Jazero alebo Terasa ,tam sme začinali...klobúk dole - 🙂

xxxma
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susanka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanka760
24. feb 2014

dobry vecer prajem...ma niekto telefonny kontakt na jasle " Kremienok " v Kosiciach sidlisko Furca? Vopred dakujem.

dusika11
24. feb 2014

@gabrielamiska ahoj moje deti chodili do rozpravkoveho raja teraz uz chodime do skolky.ucitelky tam boli mile..ustretove hovorim boli lebo urobili este jedne jasle a rozsirili kolektiv...deti tam radi chodili len malo lebo boli casto chore...teraz su v skolke menej..obediky im chutlili teraz sme presli aj do skolky na turgenevovej odkial bola strava...takze pre moje deti to nebola ziadna zmena...len ta miestnost je mala..ale zas je tam dvor-.-my sme boli spokojny a mali sme dobre vztahy...a mali sme moznost adaptacie..tri krat s dietatkom sa ist dnu pohrat co v skolke nebolo..nikdy ziaden problem--aj pekne fotecky nam urobili..joj este som zabudla aj anglicky s nimi tam spievali...no len ta miestnost by mohla byt vecsia

ucitelkamc
2. mar 2014

Od aprila sa bude otvarat nova skolka PLAY SCHOOL v starom meste na kmetovej ulici, budu v nej ucit ucitelky s vysokoskolskym vzdelanim a niekolko rocnou praxou🙂 Deticky od 1-6 rokov su vitane🙂 Výhodou skolky je uplne nove vybavenie skolky, sucastou je aj HAPPY GYM (telocvicna) ktora zabezpeci aktivnost dietatka aj v nepriaznivom pocasi🙂 pocet deticiek bude obmedzeny na 15 deti a tak bude zapezpeceny individualny pristup k dietatku a jeho potrebam 🙂 Tak ak sa rozhodujete kde sa o vasu ratolest naozaj dobre postaraju a vytvoria jej bohaty program nevahajte navstivit Sukromne MC PLAY SCHOOL 😎

slnieckoslniecko
11. mar 2014

@8456028658 máš na mysli škôlku alebo jasle?
Pretože som sa včera dozvedela o nových jasliach, ktoré sa majú otvárať na Slovenskej jednoty - Včielka.
Máme ísť na zápis tak môžem dať potom info...

kstol
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamkaivi
13. mar 2014

@maxim112 Ahoj, chcela som sa opytat o Slonika na Jazere... boli sme na den otvorenych dveri zapisany, ale potom mi padla robota tak nenastupil... Ako tam je? Kolko maju deticiek a uciteliek?... chodia s nimi aj von? Vtedy spominali, ze budu robit vzadu ihrisko pre deticky... Vselijake info pomoze 🙂 Dakujeeeem....

mamkaivi
13. mar 2014

@danielko3 Chodite este do Slonika na Jazero? Prosim napis nieco o nich... Kolko maju deticiek, uz maju v zadu ihrisko?... dakujem za hocijake info.... 🙂

mamkaivi
14. mar 2014

@alicka25 ahoj aj ja zvazujem tieto jaslicky a potom este Zabiatko... Pisala som do Baranceka ale neodpisali mi, tak neviem☹

childrensplay
17. mar 2014

ahojte budu sa otvárať ďalšie nové jasličky v starom meste Drevný trh. 🙂

maxim112
19. mar 2014

@mamkaivi.ahoj ,ked mam povedať ako je v Sloníku po pol roku,tak len chválim,super,super 🙂 dieťa si nespoznavam,nechce chodiť domov,tak sa zmenil ,kopec vecí robí sám ,učitelky su fantasticke sú tam tri Zuzka,Magda a Henka .Chodia každy den vonku na ihrisko,maju tam momentalne iba pieskovisko,ale rozpravala som sa s majitelkou lebo aj ona sa strieda občas s učitelkami,tak ihrisko je už objednane,tak je len otazka zýždna až dvoch,a bude montavať s tym ,že urobia pre školkarov aj športove ihrisko,čo je super lebo maleho necham potom aj v školke u nich.kamoška začala teraz nosiť od februara a taktiež je maximalne spokojnam,už maju asi aj plno.Strava super,ovocie každy deň ,aktivity nad ramec a tie vyrobky čo robia,odpadneš 🙂 plus pestuju rastlinky, travičku...no krasa...sme veeeelmi spokojný.Tak držim palce,nech sa k nám dostaneš lebo neviem či ešte maju volne miesto.papa

bambulky74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martini
31. mar 2014

ahojte dievčatá. neviete mi povedať nejaké referencie na školku na pereši? hoci aj sprostredkované. prihlasili sme tam syna a veľmi váham... dík za každú info 🙂

gloria9
31. mar 2014

@maxim112 ahoj chcem sa spytat na jasličky kolko sa tam platí?

maxim112
1. apr 2014

@gloria9 ahoj , plati sa tam 230 tak ako skoro všade lebo pokiaľ viem, tak niekde sú ešte drahšie. Choď sa tam pozrieť sú perfektne a maju tam aj školku. My sme veľmi spokojný 🙂)

gloria9
1. apr 2014

@maxim112 ahoj dnes som tam bola lukaska som nechala len na hodinku zajtra ma ist od 8smej do 11stej na skusku take cudne pocity som mala z učiteliek neviem preco maly bol dost vyrevany ked som prisla

zuzu9906
2. apr 2014

@alex31 prepac ale ako vies ze drobec by nebol stastny v statnej skolke? len preto ze je starsia? blbost...ja som dala maleho hned za blok a nesmierne mi to vyhovuje a neplatila by som tolke prachy za skolku len preto ze je tam nova budova? ja som ani na sekundu neolutovala...

alex31
2. apr 2014

@zuzu9906 .. ved v pohode ja nikomu nevravim kde ma davat dieta .. my sme v sukromnej od zaciatku a neviem ake by to bolo v statnej aj ked v jednej veci mam isto jasne ze statna by mi to nevedela zabezpecit ... my sme spokojni, nas maly tiez a tak ako ty ani ja by som na sekundu nemenila 🙂 .. takze klud ...

maxim112
2. apr 2014

@gloria9 neboj , to je normalne , tým sme si prešli aj my , začiatky boli ťažke, uvidíš po týždni. Učiteľky sú fantasticke, len my mami to prežívame ťažko lebo milujeme naše deti. Určite sa stretneme , teším sa 🙂

gloria9
3. apr 2014

@maxim112 ahojky dnes som ho odniesla na cely den 20 minut reval fuuu bolo to tazke pre mna dufam ze je uz v pohode jedna pani tam mala chrumky tak rozmyslam ze mu dam do ruky vraj vtedy im neplace

kkati
3. apr 2014

mamičky, ktorých detičky chodia do jaslí Sloník, ako to u vás prebiehalo s adaptáciou? Ako dlho trvalo, kým tam boli schopné ostať na celý deň aj so spánkom? Synček 20mes. tam onedlho začne chodiť (sídl.Ťahanovce) a uvažujem kedy začať, keďže v júni musím nastúpiť do práce a on by tam mal ostať už celý deň. Vraveli nám, že odporúčajú začať na 1hod., potom 2h... Myslíte že začať už teraz 1,5-2mes. pred nástupom do práce? Ako presne to bolo u vás a kedy si už relatívne zvykli 1,5 - 2ročné detičky?

maxim112
3. apr 2014

@kkati ahoj , my sme začínali týždeň pred nástupom aby si zvykol, samozrejme zo začiatku plakal, ale bolo to stále lepšie a lepšie. Mne vraveli učiteľky , že týždeň stači ale že keď ho chcem nosiť viac , tak nieje problem , že deti ktore sú velmi naviazane na mamku, že niekedy je ta adaptacia dlhšia . Vieš sama ako to chodi, ked necháš malé u babky alebo pride švagrinka postrážiť a neplače je v pohode , tak aj odlučenie keď ho zanesieš do jasli je lepšie ako ked ste stale sami dvaja, nikde nechodi je ťažšie . Držim prsty , nech to v pohode zvladnete. Začiatky sú ťažke, ako všade ;) držte sa .

kkati
3. apr 2014

@maxim112 veď práve, že on je na mňa dosť naviazaný, hoci je s babkami často, aj tak stále plače keď odchádzam, síce potom hneď prestane a je už kľudný, no neviem si predstaviť čo bude v jasliach, som z toho už v riadnom strese ☹ Nám tam tiež povedali že stačia 2týždne, no nechcem to nechávať na posledné 2-3 májové týždne, ak by náhodou ochorel po pár dňoch, potom by sme to už nestíhali. A nevieš ako to je s stravou? Pochopila som, že papať tam začne až keď bude chodiť min. na pol dňa..? A keď tam bude zo začiatku 2-3hod. papať tam nebude napr. desiatu?

maxim112
4. apr 2014

@kkati ahojky neboooj , tam si vieš stravu objednať aj keď
bude iba na hodinku. A do jasli cinkni a dohodnite sa na dva tyždne, majiteľka je veľmi prijemna baba , normalne som odpadla, všetko poradi , vysvetli. Ale Ty jej cinkni lebo ona nepozna tvoje dieta. Buď v pohode aj Ty si raz nadtupovala do jasli po prvý krát a Vaši to zvladli, Ty to zvladneš
tiež. Paaa

gloria9
22. apr 2014

@maxim112 ahojky tak ochoreli sme a 2 tyzdne bol lukasko doma dufam ze znovu mi neochorie dobral antibiotika ráno velmi plakal....

maxim112
22. apr 2014

Po chorobe je to normálne a tým že ešte ani dlho nechodil, nestihol si zvyknúť. Buď v pohode 🙂

childrensplay
23. apr 2014

Mamičky mate záujem o jasle, škôlku na Terase - Dunajská, vedľa SPP?