Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

mraveniskojaymo
7. jún 2016

@ciapkyzvieratka Strava v naších jasličkách a škôlke je varená výlučne pre deti vo veku 1-6rokov, schválená hygienou, vyvážená. Jedna dosť podstatná vec je, že jedáleň z ktorej stravu poberáme je dodávateľom pre väčšinu jaslí a škôlok v Košiciach. Poprosíme nepodávať klamlivé a zavádzajúce informácie.

mraveniskojaymo
7. jún 2016

Milí rodičia, nevybrali ste si ešte jasličky a škôlku pre Vaše detičky? My sa už teraz tešíme na nový školský rok a ešte pre Vás máme voľné miesta 🙂
Cenník pre deti do 3rokov v mesačnom poplatku 230€, pre deti nad 3roky v mesačnom poplatku 200€. Ceny sú vrátane stravy, pitného režimu PLUS pre detičky vstup do najväčšieho zábavného ihriska JAYMO ,,ZADARMO,,.
Žiadne iné poplatky Vás u nás nečakajú.

ciapkyzvieratka
7. jún 2016

@mraveniskojaymo tak to je super! a uz ste aj v sieti školok zaregistrovany a idete podla ISCEDU 0?

mraveniskojaymo
7. jún 2016

@ciapkyzvieratka Lenka, Vas ako animatorku letnych taborov pre jaymo nemame dovod informovat, ako funguju nase jaslicky a skolka. Preto nam ani nieje jasne, preco vstupujete do tem, ktore sa vas netykaju. Na margo toho- vychovno-vzdelavaci plan sa opiera o ISCED a riaditelka jasliciek a skolky ho zostavuje podla tem, ktore na seba nadvazuju.

ja851976
7. jún 2016

@mraveniskojaymo nevidim nic zle na tej otazke. Je to verejne dostupna info.

zuzanka2911
7. jún 2016

@johanka_de_arko dobry den odporucam vam mravenisko deti ktore chodia do skolky tak automaticky maju zadarmo aj interierove ihrisko jaymo pridte sa pozriet a sama uvidite a usudite

mravvcek
7. jún 2016

@ja851976 smiem sa opytat kde ste ho dali? Tiez hladam a vcielku som mala vo vybere lebo ju mam blizko. Vdaka za info 🙂

mravvcek
7. jún 2016

@esperia to aj ja zostujem
🙂

ja851976
7. jún 2016

@mravvcek pisem ip.

zuzanka2911
7. jún 2016

@mravvcek mravcek pridte sa pozriet do mraveniska odporucam

mravvcek
7. jún 2016

@zuzanka2911 ako rodic odporucate?

zuzanka2911
7. jún 2016

aj ako rodic treba prist aj pozriet a uvidite sama najlepsie je vsetko vidiet.aj je zle pocasie vonku teda ked prsi tak maju interierove ihrisko jaymo kde sa neskutocne vyhraju treba to len vsetko vidiet poinformovat sa clovek zato nic neda

ja851976
7. jún 2016

@zuzanka2911 ja nemam absolutne nic proti mravenisku, sestra tam nosi malu. Len to nie je taka klasicka skolka. To je herna s istym rezimom. Ale ok, su deti a rodicia co toto presne hladaju. A ta vyhoda s interierovym ihriskom - bola som tam s mojimi detmi do 3 rokov - cast pre ne vyhradena - uslapali ich tam 10 rocne deti, ktore boli ako z retaze odtrhute. Zly vzduch a rev a krik. Nemyslim si, ze toto je uplne idelne pre deti v skolke. Ako vyplnenie 2 hodin v nedelu ked prsi ok, ale nie inak.

zuzanka2911
7. jún 2016

@ja851976 ale deti nie su tam stale maju krasne ihrisko vonku kde sa ucia sadit kvietky atd.a satle sa pre nich nieco nove pripravuje maju deti tam maju rezim ako v kazdej skolke ucia sa anglistinu basnicky maju montesori ja som spokojna vela ludi vela nazorov to je pravda kazdemu nieco ine vyhovuje

ciapkyzvieratka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ciapkyzvieratka
7. jún 2016

@zuzanka2911 kazdy ma právo sa vyjadrit Zuzka...

johanka_de_arko
7. jún 2016

@zuzanka2911 hm, ďakujem za info, ale nad mraveniskom by som ani neuvažovala. a ani vstup zadarmo ma nepresvedčí.

pantalon
7. jún 2016

Nas syncek chodil do jasiel v botanickej zahrade. Prijemne prostredie, mile ucitelky a vlastna kuchyna.

hanka760
30. jún 2016

Dobry den, chcem sa informovat je tu mamicka, ktora uz ma dieta v MS bozeny nemcovej ke? Ste spokojne s pristupom ucitelky k detom co maju 3 roky?

vcielkadomaca
20. júl 2016

škôlka na Mánesovej v Košiciach ?? Nikdy v živote !!!!! Sa zbláznili, toľko peňazí vydrankávať ? A počula som dosť nechutné pozadie o nich, tak radšej bacha komu zverujte svojich najmenších.

vcielkadomaca
20. júl 2016

A k tej škôlke na Mánesovej, úplne stačí normálna štátna škôlka, naučia malého rovnako ak nie viac ako tento typ škôlky.

vcielkadomaca
24. júl 2016

Ešte som zabudla dodať, že tieto psychologické hry s deťmi v štýle Montessori, ktorá je postavená na tzv. väčšej voľnosti skrátka neobľubujem, pretože Váš drobec má následne prejsť do základných škôl, ktoré na Slovensku ale nie sú v štýle Montessori, prečo asi ???(možno pár ) Tak mamičky najprv trochu popremýšľať, dať si informácie do súvisu, ako následne nechať dieťa voľnému štýlu. Pretože p.Montessori (podľa wikipédie) otvorila svoj výchovný dom pre sociálne slabé deti !!!! Keď už tak sa hrajete s detailami výchovnej metódy Montessori a ste z toho v šoku, to mi chcete povedať, že škôlky, ktoré inkasujú tie horibilné poplatky za deti, majú niečo spoločné s tou sociálnosťou, akú prejavovala pani Montessori deťom zo sociálne slabých rodín ??? Nemajú nič spoločné, pretože na konci roka je dôležité vykázať zisk a ten sa vytvára z Vašich peňazí a metodiky postavenej aj možno na prístupe k retardovaným, pretože keď viete, že p.Montessori predtým pracovala v ústave pre retardovaných, tak samozrejme, že ju ďalej formovali skúsenosti s práce retardovanými, ale to nemôžete preboha nechať aplikovať na zdravé deti, pretože tie sa zase nebudú až tak vyvíjať, ako by mohli. Mamičky premýšľa sa niekedy oplatí !!!

siha
29. júl 2016

@tinka1jasle Kde sa tie jaslicky presne v myslave nachadzaju?Su este volne miesta a aka je cena?Vdaka

ja851976
29. júl 2016

@vcielkadomaca mam syna v sukromnej skolke s montessori pedagogikou a tu su fakty. Ma 3,5 roka, do skolky chodi 4 mesiace
1. Naucil sa spravne drzat ceruzku a pero
2. Naucil sa spravne jest s priborom
3. Za 3 mesiace boli v ZOO, babkovom divadle, zasadili cibulku v zahradke, v skolke boli mestsky policajti na besedu, jeden den piekli - urobili cesto, dali do formiciek, upliekli na na olovrat zjedli mafinky,nacvicili koncorocne predstavenie
Plus - klasicke skolkarske aktivity - malovanie, cvicenie, riekanky....
Neviem, co strasidelne je na tejto montessori pedagogike?!

lulu1205
3. aug 2016

@ja851976 do ktorej škôlky chodí?

ja851976
4. aug 2016

@lulu1205 v košiciach do bubbly.

wal
25. aug 2016

@ja851976 mala plakala len sme šli cez prechod,uz mala dosť,tiez sme odišli

ja851976
25. aug 2016

@wal myslite vcielku - to co sa tam dialo za 4 dni plus komunikacia s pani majitelkou - mozem o tom knihu napisat - tragikomediu! Len skoda, ze ide o nase deti.

wal
26. aug 2016

@ja851976 ano,včielka