Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

johanka_de_arko
20. feb 2017

@mariannah82 dnepersku. Sme maximalne spokojni. Z jazerskych skolok je najoblubenejsia a tak to potom vyzera aj na zapise. Dllllĺha rada,ktora sa zacina tvorit uz od 3,00.

mariannah82
21. feb 2017

@johanka_de_arko . Už od 3. h ? Fiha,to čo tam stanujú?🙂 No uvidime,este tu Azovsku by som chcela vedieť. Každopádne ďakujem za info

johanka_de_arko
21. feb 2017

@mariannah82 no,teraz uz su zapisy niekedy v aprili,tak je uz aspon teplejsie. Pred 2 rokmi boli este niekedy v januari februari. Ked prvi odchadzali,vsetci co sme stali v rade sme cumeli-rozkladacie stolicky,deky,termosky,...no proste full servis,aby vydrzali od tretej.

reni1512
21. feb 2017

Ja odporucam nasu MS Zeliarska 🙂 ak by boli nejake tahanovcanky, alebo blizke okolie. Zapis uz maju zaveseny na stranke.. mszelke.sk

kopi222
22. mar 2017

Ahojte dievcata. Nahodou niekto kto ma dietatko na turgenevovej 38, alebo turgenevovej 7? Nastahovalis me sa tu len nedavno, tak ze info o skolkach velmi nemam, kazda rada cio nazor pomoze. Dakujem 🙂

martinamm
28. mar 2017

Ahojte dievcata. chcela by som sa opytat ci nema niekto skusenosti so statnou skolkou v krasnej pod gastanmi. Chcela by som tam prihlasit malu ale pocula som kade co. Dakujem 🙂

li_via
3. máj 2017

Ahojte, mate nejake skusenosti s jaslami na kvp? Pripadne neviete, ci do skolky je mozne dostat aj 2 rocne dieta, alebo nie je sanca. Dakujem 🙂

kazuzka
10. máj 2017

Prosím poraďte. Mám 15 mesačného syna. Ešte nebývame v KE Furča tak nepoznám škôlky. Príbuzní na mňa tlačia aby som riešila škôlku, mne sa to zdá skoro keď ho dám do školky ako 3r. Vopred Ďakujem.

rosnicka2015
10. máj 2017

@kazuzka No.. Nie ze by som si chcela prihrievat vlastnu polievocku (mam totiz jaslicky, zhodou okolnosti na Furci, no momentalne mam plny stav 😊), ale podla mna 15-mesacne BÁBÄTKO rozhodne nepatri do skolky... Dokonca mam pochybnosti o tom, ze ho vobec nejaka skolka vezme... Btw. je uz odplienkovany? Ak aj ano, v jaslickach je uplne iny druh starostlivosti ako v skolke... Ja osobne mam deticky, ktore uz mali 3 roky tento rok a ich mamicky su stastne, ze su este u nas,ano, tie uz su samostatne, ake tiez sa to vyvinulo postupne a zase tie mensie deticky sa ich pomocou stavaju samostatnymi,nehovoriac o tom, ze v cinnostiach ako je jedenie, prezliekanie ci toaleta (bud ak chodi piskat alebo len take umyvanie ruk), kde sa este o uplnej samostatnosti urcite neda hovorit, tam vsade pomahame my. Podla mna rozhodne jasle, nech uz su to akekolvek, na Furci ich je niekolko. Kludne napiste spravu, ak chcete.

kazuzka
11. máj 2017

@rosnicka2015 😀 zle som sa vyjadrila, isté že 15 mesačne nepatrí do skolky,mala som na mysli že teraz ma 15 mes ale do skolky pôjde urcite až ako 3 ročny teraz neriešim jasle a skolky len či mám niečo zháňať dopredu aby mal miesto ako 3rocny

rosnicka2015
11. máj 2017

@kazuzka Ahaaaa 😉 tak to je teraz asi este skoro na skolku, moji jaslickari idu teraz normalne na zapis a v septembri nastupuju do skolky, takze myslim, ze by ste zbytocne vybavovali uz teraz skolku, staci az v case zapisu na sk. rok, v ktorom ho budete chciet prihlasit...

kazuzka
11. máj 2017

@rosnicka2015 Ďakujem veľmi pekne.

ddankaa2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
childrensplay
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1sarah1
12. jún 2017

Deň otvorených dverí v škôlke na Starej Baštovej 🙂

mravvcek
2. júl 2017

Ludia fakt nema nikto dieta v barancekovi na moyzesovej?

mravvcek
8. júl 2017

Mate niwkto deti v MS Zuzkin park?

lulu1205
10. aug 2017

Ahojte mamičky viete mi povedať od ktorej rána prijimaju deticky do skolky na Bozeny nemcovej a taktiez dokedy si ich treba vyzdvihnut?

bobik77
13. dec 2017

Má niekto nejaké čerstvé skúsenosti s jasličkami na Mánesovej pri Botanickej záhrade. Chodil tam síce sestrin maličký ale bolo to už dosť dávano a akurát ma kámoška takpovediac odhovára, vraj malého odtiaľ vzala kvôli učiteľkám. Má niekto nejakú skúsenosť s týmito jasličkami?

katlenad
26. jan 2018

Ahojte. Mate nejake novsie info ohladom jasli Slonik na Terase? Otvorili aj novu pobocku Beruska na Nesporovej, ale k ziadnym referenciam sa neviem dopracovat. Alebo Farebny vlacik na Narcisovej? Dakujem

esperia
26. jan 2018

@katlenad Vo FAREBNOM VLAČIKU som mala dieta (mal 22 mesiacov ked nastupil) 3 mesiace, potom som sa rozhodla inam, riaditeľka sa chovala potom veľmi arogantne, pytala peniaze navyše. Celkovo som boh-vie ako spokojna nebola, maly tam prvy mesiac schudol 3 kila, nejedol a majitelka tvrdila že papal. Potom mi nova učitelka povedala, že on cely den nic neje. Kedže bol ešte ako jasličkár, mal tam aj fľašu a nutrilon, nova učiteľka mi povedala že pri toľkych deťoch mu nestiha urobiť na obed mlieko. Možno pre samostatne dieťa (ak take existuje) je to dobra skolka/jasle. Ono na konci dna učiteľky vždy povedali to, čo rodič by chcel počuť, celkovo maju maly vzadu dvor, vpredu trochu travu, deti spia tam isto kde sa hraju, čiže musia rozkladať postieľky, a tie čo nespia su hned vedla, takže ich rušia, maly odtial chodil unaveny a hladny a bol prijaty ako jasličkár.

lulu1205
26. jan 2018

@esperia pokial viem v ziadnej skolke Vam nebudu robit nutrilon pre skoro 2 rocne dieta. My chodime do Playschool a sme max spokojny.

katlenad
26. jan 2018

@esperia 22 mesacne dieta je este uplne nesamostatne a ked potrebuje to mlieko cez obed, tka by ho mal aj dostat. Ziadne ze ucitelky nemali cas lebo maju vela deti. Mali tam zmiesanu jednu triedu? Deti od 1,5 roka az 6?

katlenad
26. jan 2018

@lulu1205 v skolkr asi nie. V jasliach by teda podla mojho nazoru mali...

esperia
26. jan 2018

@lulu1205 nie je to skolka, su to jasle spojene so skolkou, a len vtedy ak nezje obed

esperia
26. jan 2018

@katlenad oni tvrdili že ich maju samostatne, ale ked je stale niekto chory atd, tak podla mna su tie deti casto dokopy ... rano, poobede po spani, cez den ked viac malych chyba, realita je ina ako na papieri, aspon co som sa pytala, a ako by ich mali aj samostatne v tych skolkach co su aj spojene s jaslami, ked maloktore ma na to miestnosti a ucitelov dost ... realita je potom ina.

adrijanko
26. jan 2018

@esperia Mozem sa opytat, kde ste nakoniec potom dali synceka? My sa rozhodujeme medzi jaslami Slonik-spoloc.pavilon a jaslami Farebny vlacik

katlenad
26. jan 2018

@adrijanko presne na to istom sme aj my. Akurat sme pridali aj Berusku na Nesporovej (ta ista majitelka ako Slonik). A nevieme sa vobec rozhodnut. V Slonikovi v spoloce skom sme uz boli, priestory ma nijako nenadchli, ani ihrisko pri parkovisku. Pani s ktorou som rozpravala bola mila, deti vyzerali spokojne. Takze netusim ako to s nami dopadne 😊

lulu1205
26. jan 2018

@katlenad no ja nepoznam skolku resp jasle v ktorych by robili UM pre deticky samozrejme pokial sa nejedna o vyslovene jaslicky ktore maju deticky od 6 mesiacov a takych je v KE len par a pokial viem musi tqm byt kvalifikovany personal

esperia
26. jan 2018

@lulu1205 chapem vas nazor, ale ak idete s dietatom sa prihlasit a pytate sa ci to nie je problem povedia ze nie, ze maju viac takych deti ... nedala by som ho tam, ak by som si to neoverila. Dovtedy bol doma, ak by riaditelka povedala ze to je problem isiel by samozrejme do jaslo. Platila som za neho ako za jasle, cely prispevok ako pre jasle..