Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

smejkaa
29. aug 2010

@majka35 Mozem sa spytat preco si ju brala? Dakujem za odpoved.
A ma niekto skusenosti s jaslickami na KVP? Dakujem.

majka35
30. aug 2010

@smejkaa keď vchádzaš do triedy a vidíš tam staré, ponuré prostredie, všetky deti totálne uplakané, neskutočný smútok v očiach, učiteľky zaujímalo hneď v 1. deň, aby si okamžite zaplatila príspevky a stravu a Mikuláša, malá tam nebola ani 5 minút a už od nás pýtali peniaze ... učiteľky absolútny nezáujem, aby ťa informovali, čo tvoje dieťa robilo, ako sa cítilo a keď sa opýtaš, tak len strohá odpoveď: všetko v poriadku ... 😝

malú som neskôr preložila do jasličiek na KVP a na tie nedám dopustiť ... teta Agátka a teta Anežka sú tak dobré osôbky, že keď som odtiaľ malú musela brať, pretože už nastupovala do škôlky, plakali sme obe 😵

edusik
30. aug 2010

@majka35 po takej skúsenosti by som brala malú preč aj ja. My začíname 2. adaptačný týždeň, malá síce ráno plače, ale na obed ju nájdem v herni alebo v jedálni ako je v poho s ostatnými, vychovávateľky mi hneĎ referujú či plakala, či jedla a pod. a hlavne, ešte som nezaplatila ani cent - vraj to zriešime spolu za september, keď už bude chodiť riadne... 🙂)

ica9
30. aug 2010

@majka35 Akde presne su tie jasle na KVP? A ako sa volaju? Dakujem za odpoved

smejkaa
30. aug 2010

@majka35 Dakujem. Boli sme sa tam pozriet, na KVP myslim, a su tam stale take dve tety a jedna pomocna sila vraj. Asi tie myslis aj ty, vsak? Sme rozmyslali aj nad Jesennou.

jayd
30. aug 2010

Ahojte, ja davam nasu malu (15 mesacnu) do jasiel na Jesennu od Septembra. Dufam, ze budeme spokojni. Bola som sa tam pred zapisom pozriet a pytala som jednej mamicky co tam nosi maleho ci je spokojna. Nevedela si vynachvalit - pristup sestriciek, rezim, priestory...Musim sa priznat, ze v tom case mali volne miesto iba na Jesennej a KVP a viac sa mi pacili jasle na Jesennej. Na KVP som dostala referencie od kamosky (bola velmi spokojna - nosila tam malu pred 2 rokmi). Avsak jasle na KVP sa prestahovali z povodnych priestorov a mala som napr. problem s tym, ze su na poschodi. Moja mala este nevie chodit sama po schodoch, dalej som mala zvlastny pocit po rozhovore s pani ucitelkou, zdalo sa mi podla toho co vravela, ze ich davaju malo na nocnicek... a ine drobnosti. Nechcem kritizovat, lebo naozaj nemam skusenost s jaslickami len dufam, ze sme si dobre vybrali. Velmi zalezi na spokojnosti malej, nech je vysmiata a hlavne zdrava. Ak mate skusenosti s jaslami na Jesennej, dajte prosim vediet a prajem vsetkym maminam, ktore v Septembri zacinaju vela sily a malo placu 🙂

jayd
30. aug 2010

Ica9, jasle na KVP su na Cordakovej, meno si nepamatam ale su v rovnakej budove ako anglicka skolka.

ica9
30. aug 2010

No tak ja uz teraz neviem ako sa rozhodneme ☹ Uz mam z toho riadny zmatok. Ale ako sa hovori 100 ludi 100 nazorov 🙂

majka35
30. aug 2010

@jayd málo na nočníček? to ako v jasličkách ti toto povedali? veď práve tie úžasné tety naučili moju malú piškať a kakať do nočníčka 😵

jayd
30. aug 2010

Majka, to je super ze Ti malicku naucili cikat a kakat do nocnicka! 🙂 Je pravda, ze som tam bola okolo 4 poobede a po dlhom dni s tolkymi deturencami by som ani ja asi neznela neviem ako energicky a nadsene. Pani ucitelka bola velmi mila a tak......Manzelovi sa tam pacilo... Proste povedane mala som pocit, ze Jesenna je pre moju malu lepsia a z dvoch moznosti som si vybrala tu druhu cize Jesennu. Po precitani tvojho nazoru na Jesennu som zacala trosicku pochybovat ci som sa spravne rozhodla, ale skusime a uvidime. Inac malicka mi cika aj kaka do nocnicka - nie pravidelne, ale zacina sa uz aj pytat a priala by som si, aby sa to v jasliach este zlepsilo. Deticky sa radi napodobnuju tak dufam, ze nam to vydrzi a este sa v tom zlepsime 🙂

ica9
30. aug 2010

@jayd Aj my rozmyslame nad Jesennou. Ale zacala som po precitani niektorych prispevkov pochybovat ☹ . Ak nezabudnes, skus pridat nejake skusenosti ked uz tam budete chodit dlhsie 🙂 . My chceme dat malu do jasliciek od maja 2010. Dakujem

edusik
30. aug 2010

@ica9 chodťe tam kde máš lepší pocit... ja sa riadim pravidlom: ak je spokojná mamička, je spokojné aj bábo - a klop,klop,klop zatiaľ náš 6.-ty inštinkt nesklamal... držím päste

ica9
30. aug 2010

@edusik Asi mas pravdu-dam na prvy dojem 😉

edusik
30. aug 2010

@ica9 je to lepšie akoby ťa mali mrle papať že niečo nie je ok

chavallee
3. sep 2010

Jaj, baby, caute 🙂 Moj maly indiján je dnes druhykrat v jasliach na JESENNEJ, dnes na 2 hodiny... mam zmiesane pocity... idem si precitat predchadzajuce prispevky... ale viem, ze po prvej opatrovatelke, co sa nam bude pacit, skocim jak tiger.

chavallee
3. sep 2010

a chcem sa spytat jednu podstatnu vec, co mi najviac vrta v hlave a vadi: V kazdych jasliach nemaju rodicia absolutne pristup do priestorov, kde sa deti zdrziavaju, nemaju moznost vidiet, akych tam maju kamaratov a ako sa hraju spolu a s tetami, nemaju moznost aspon prvy den aspon hodinu stravit s dietatom v uplne novom a cudzom prostredi, nech sa tam neskor citia bezpecnejsie??? Nie som pedagogicky vzdelana, ale svojho syna poznam dobre... a viem, ze by mu to dalo menej strachu a starosti zvyknut si niekde, kde stravili nejaky cas s mamou... alebo som len precitlivela a zvyknem si????

edusik
3. sep 2010

@chavallee to závisí od jasiel, viem že na Jesennej sa nedá ani pozrieť, ako to tam vyzerá - fajn z hyg. stránky, ale ináč.... V našich jasliach je to úplne ináč, chodím v poho do herne - ráno tam malú zložím medzi detičky a utekám preč, lebo ešte plače (končíme adaptačný týždeň), a na obed keď po ňu dôjdem, tak tiež chodím ďalej - chcem ju vidieť čo robí, raz je v herni - minule si ma ani nevšimla že som tam sedela už 5 min, ako sa hrala (poviem Ti po uplakanom ráne - neskutočný pocit 🙂 ) a v pondelok napr. akurát šla papať, keď som došla, tak ma poslali za ňou do jedálne a papali sme spolu, prebalila som ju potom v hygiene a až tak sme šli domov (skoro po hodine) - je to neskutočný balzam na nervy...

a tiež každý deň sa veľa rozprávame, a radím im ako na ňu, keď povedia, že niečo neurobila alebo tak...

majka35
5. sep 2010

@chavallee na KVP ti dovolia 😉 mne je Jesenná nesympatická aj kvôli okoliu ... parkoviská, hluk, smog ... na KVP chodia s detičkami každý deň na prechádzku, či je zima, či je teplo ... snáď iba v daždi nie ... a čo je super, majú tam veľkú terasu a vlete im tam dajú bazéniky a deťuše sa šalia ... a ked bolo horúco, tak ich tety pekne za radom sprchovali holúšikov a vraj detičky mali z toho neskutočnú zábavu ... no a na jesennej pochybujem, že s deťmi chodia na prechádzku ... hrajú sa tak akurát na tom ponurom ihrisku pri parkovisku ... nemôžem si pomôcť, ale ja tu jesennú nemusím ... ale berte to ako len môj názor ... len si pamätám, že tam bola úžasná pani riaditeľka, neviem, či tam ešte je

kamilecka
5. sep 2010

AHojte

nam sa jasle Medvediky vobec nepacili ....pristup na ich tzv volnu hru bol otrasny.....ucitelka sa tam hrala s jednym dietatom,druhe plakalo pri stene, dalsie spalo na zemi.....no co je toto za pristup??? Ak je cas sa hrat tak sa ma ucitelka hrat so vsetkymi detmi,snazit sa ich zapojit a nie ze ona sa hra s jednym a ostatne si tam robia co chcu.
Alebo sme sa pytali ze ci dietatko papalo a oni ze ano spapalo obed....tak jej hovorime,ze radsej nam povedzte ci dietatko papalo alebo nie,ked tak my dame dietatku papat doma...tak sa priznala ze nepapalo.....takze tolko k medvedikom.

majka35
5. sep 2010

@kamilecka to je presne to, čo na učiteľkách neznášam, buď nech to robia s láskou, alebo nech to radšej nerobia vôbec

kamilecka
5. sep 2010

@majka35 neviem preco sa boja povedat pravdu... aaaaa gratulujem k Terezke 😉

majka35
5. sep 2010

@kamilecka ďakujem
pravdu nepovedia, aby mali pokoj ... a keby sa im trošku povenovali, tak ver, že deti by sa najedli

kamilecka
5. sep 2010

@majka35 tak verim ze aspon 1 skolka v kosiciach je ok..... my hladame niejake info o Zupkovej

beadz
5. sep 2010

ahojte. chcela by som zistit, ci vo vsetkych jasliach maju 3 mesacnu vypovednu lehotu, alebo je to len vymysel niektorych. dakujem za skusenosti

edusik
6. sep 2010

@kamilecka a to tam ešte chodíte? nám stále povie či papala alebo nie, rovno povie troška polievočku, nie dnes nič len piškotky...

kamilecka
6. sep 2010

@edusik tak to sa asi od nas uz poucili,ze hovoria pravdu 😀 😀 😀

edusik
6. sep 2010

@kamilecka no konieckoncov ešte tam len začíname, tak uvidíme...

sisi222
6. sep 2010

kamilecka, a kde ste boli na kmetovej ci ovrucskej, my mame malu na ovrucskej a sme spokoni 😉

zuzka82
6. sep 2010

Mozem sa opytat o ktorych medvedikoch hovorite??asi by bolo dobre maminkam aj upresnit,kedze v kosiciach su dvoje jaslicky..
ja na medvedikov na ovrucskej nedam dopustit...ci som zavolala pocas dna,ci som sa hoc co pytala na konci dna,vzdy mi bolo vsetko povedane..a rano skoro kazde dieta bravali do ruk od rodicov...teda hlavne take,ktoremu sa tazsie islo od maminky.. 😀 .ziadne nikdy nespalo na zemi,ved ako by aj mohlo...maju predsa kazde svoju postielkuuuuuuuuuuu

edusik
7. sep 2010

ja som písala o Kmeťovej, a napr. dnes som malú doniesla až na 09.30 (boli sme na kontrole) a práve jedna "teta" išla ukladať do spálne tiež takú malú babulku, čo sa jej chcelo skôr hajať... počas adapt. týždňa som vchádzala pred obedom do herne, dokonca raz som s malou aj papala v jedálni, a nič "podozrivé" som nevidela, ani len v prvý moment ako som otvorila dvere... 😀