Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

dianocka
20. sep 2010

Ahojte,robili ste uz pre svoje deticky narodeninove party s ich kamaratmi?

sarav
22. sep 2010

Ahojte maminky, ja soms a tiež rozhodla pre Medvedikov po dlhom zvažovani. Bola som nas už i prihlasiť od marca 2011, ale majiteľka mi spomenula že otvárajú ďalšie jasličky a škôlku nové na Hroncovej tak som ju prihlásila tam, pretože to mám bližšie k práci. V lete to ešte len prerábali ani neviem či je to už otvorené, ale verím, že bude aj týchto jasličkách rovnako dobrý prístup k deťom a že sa nám tam bude páčiť. Slho som čítala príspevky na jasle a škôlky od mamičiek a taktiež som si zastavila mamičku i otecka keď som tam bola osobne a veľmi chválili medvedíky.

edusik
22. sep 2010

@sarav ozaj? to som ani nevedela, zajtra keď pôjdem po malú tak sa popýtam...

ica9
22. sep 2010

@edusik Daj potom vediet co si vyzistila-aj nam by to tam viac vyhovovalo 🙂

jojka11
25. sep 2010

ahojte mamulky,tak ako? ako sa Vám darí? nám fajn,mame sa dobre,sme zdravučký a chystáme sa vonku ,malí ma nových kamarátov a musím povedať ,je riadny beťar,,Doma mi blaboce niečo akože po anglicky a je velmi zlatý.chcem vám dať info,učitelky v sloniku rozpravali,že majitelka otvara na terase nove jasličky,tak ak vám to niektorým pomože ,tak budem rada.ja vrele doporučujem,ale bude mi lúto lebo ivka a tinka ,to sú učitelky idú do nových jasličiek ☹ .ale aspon ich budeme chodit navštevovať.tak sa držte 🙂 🙂 🙂 papa

ica9
26. sep 2010

@jojka11 A nevies kde presne budu tie jaslicky?

daniela1902
30. sep 2010

No poviem vam, tak myslela som si ze na hlavu veci pri jaslaich neexistuju, ale uz trojmesacna vypovedna je co za vymysel preboha? Ty mas dopredu rozmyslat ci sa znahody o tri mesiace nebudete stahovat alebo sa nieco nestane? To uz ked chcu jasle mat trojmesacnu vypovednu nech maju aj skusobnu dobu pre matku svatu.
No ja mam momentalne dost, tak davas sukromnym jasliam minimalne dve stovky a oni chcu od teba este trojmesacnu vypovednu vo vyske udrziavacieho poplatku.

edusik
30. sep 2010

@daniela1902 predpokladám že píšeš o Sloníkovi....

daniela1902
1. okt 2010

Nie nie je to praveze slonik, tento problem nastal vcera ked som malu odhlasovala z Bublinky a pripada mi to na hlavu, to vo vsetkych jasliach maju taketo cudne zasady? To ozaj uz nema hranice , toto co si dovoluju.

edusik
2. okt 2010

@daniela1902 hmm je to divné... my v našich o takom niečom nevieme, tak hádam to tak nie je... a to ste nemali uvedené v zmluve keď ste nastupovali? to je dosť podstatná podmienka a pokiaľ si to pri nástupe resp. počas nemala v zmluve ( na papiery ) tak Ti môžu... ako Ťa prinútia? veď platíš Ty im, nie oni Tebe, tak zober drobca a už sa tam neukáž...

dianocka
2. okt 2010

@daniela1902 presne tak ako pise edusik,ak to nemas v zmluve alebo v jej dodatku,ktory si podpisovala, nemozu ta nijako prinutit,aby si nimi vymyslenu lehotu dodrzala.

jojka11
2. okt 2010

ica@9 ahojky,neviem kde sa otvárajú nové jasličky,iba to ,že na Terase.Veď tam zavolaj,číslo je na stánke.

jojka11
2. okt 2010

@daniela 1902 a kde nastupuje Tvoja malá do jaslí? Ak do sloníka,tak sa teším... 🙂 Je tam užasne,aj učitellky aj majitelka.Super baby.Daj vedieť. 😉

daniela1902
2. okt 2010

Edusik a dianocka, netusim ci to bolo v zmluve majitelka tvrdila ze na o tom hovorila, no ak ma pamat neklame vobec sa o tom nikto nezmienil, ale aj keby to bolo v zmluve, je to trosku pritiahnute za vlasy lebo potom by tam mali mat aj skusobnu dobu alebo minimalne podmienky za ktorych sa o d toho upusta, ved nech sa na mna nehnevaju ale co by robila keby som jej napriklad povedala ze o malu sme prisli, alebo ze je v nemocnici alebo co ja viem, nechcem to tu pritahovat za vlasy, ale myslale som ze ked poviem pravdu a vysvetlim jej to, bude sa spravat ako clovek a matka. Trochu ma to zaskocilo, lebo s bublinkou sme boli spokojni, tetu beatku mala spomina este teraz.
@jojka11 ano nastupujeme do slonikov na humenskej a som rada ze mas na ne taky pozitivny nazor, ja poznam p. majitelku z presova a tam sme s nimi boli tiez spokojny dufam ze budeme aj tu, aj ked nerobim si nadeje lebo nasa emmka zial si rano potrebuje poplakat.

edusik
4. okt 2010

@daniela1902 a ešte mi povedz, to si skladala nejakú trojmesačnú zálohu na tú výpovednú lehotu alebo ako ťa vlastne k tomu "zaviažu" aby si to dodržala? je to fakt na hlavu - nerozumiem tomu

edusik
4. okt 2010

@daniela1902 práve som pozerala na web bublinky - nepoznám ich - a som prekvapená koľko veľa vecí tam píšu že si treba doniesť - my si nosíme akurát plienky a vlhčené utierky - koľko si tam platila?

daniela1902
5. okt 2010

Neskladali sme ziadnu zalohu, vraj sme na to slovne boli upozorneni a ze je to v zmluev a ona to od nas moze pozadovat pri odchode, aj ked nasa dcera tam uz chodit nebude, vypovednu lehotu som nasla aj v zmluve v Slonikoch, ale tam je k vypovedi toho pisaneho viac, a majitelka mi do telefonu zase povedala, ze u nich vypovedna nie je .
A co sa tyka veci, nosili sme tam vsetko, od nocnika az po plachtu, platili sme zruha 250 eur na mesiac ked tam bola mala plnych 20 dni na cely den so stravou

edusik
5. okt 2010

@daniela1902 uff, tak ste platli presne toľko koľko platíme my ... A s tou výpovednou lehotou by som nebrala vážne, proste odídte a hotovo, dnes je akosi svet na hlavu...

daniela1902
6. okt 2010

No v slonikoch platime menej, a tu vypovednu ked sme to tak v zmluve pozerali, p. majitelka by vysla nakratko lebo je to tam definovane podobne ako v slonikoch. Je to na dlhu debatu len sme jej naznacili, ze ak chce moze skoncit aj na sude.

edusik
6. okt 2010

@daniela1902 a aj do Sloníkov si nosíte toľko vecí?

daniela1902
7. okt 2010

Nie tam sme praveze nepotrebovali nocnik, ani postelne. Ale nahradne oblecenie, flasku , uteracik, plienky ja jej nosim vsade.

tamka123
11. okt 2010

ahojte, nas maly nastupuje od 1. novembra do Medvedikov na Furci, viete mi niektora napisat ako ste s nimi spokojni? Ako to vase deturenece zvladli prve dni? Dakujem

daniela1902
12. okt 2010

@tamka123 my sme v jaslickach uz dva mesiace a placeme stale kazde rano, co uz aspon ci trosku cistiime pluca. 🙂

tamka123
12. okt 2010

@daniela1902 nastupovali ste v septembri? mali ste aj adapt. tyzden?

daniela1902
12. okt 2010

@tamka123 nastupovali sme v juli zaciatkom a boli sme na adaptacnom na pol dna prvy tyzden, no nasa je spekulant a trosku placko, takze raz place, raz nie, sem tam len mrnkne, podla toho aku ma naladu, aj ked krici rano ze Emminka neplace, ale co uz s nou, ved je nasa maznoska :D

tamka123
12. okt 2010

@daniela1902 vsak toho placu sa bojim aj ja. Malý je strasne mamickovsky, na ihrisku ma musi mat v dohlade inak place. Obavam sa ako to zvladne. A si spokojna s ucitelkami a ich pristupom?

daniela1902
12. okt 2010

Ja som maximalne spokojna su velmi mile, nasa mala je samostatna navyknuta na cudzich ludi, neizolovala som ju a pripravovala na to, ze pojdeme do prace a stym plakanim, vraj niektore deticky sa otukaju rychlo ine mozno vobec, ja som skusala uz cokolvek a zatial sme neuspesny, davame tomu cas hlavne

tamka123
12. okt 2010

@daniela1902 ja so sa snazila ho brat co najviac medzi deti, ale byvame na dedine, kde nepoznam ziadne mamicky , tak na prechadzkach sme vacsiniou sami dvaja. Sem tam idem do KE ku nasim, snazim sa chodit cim viac medzi deti.

daniela1902
12. okt 2010

Neboj podla mna to kazde dietatko zvladne , mozno skor mozno naozaj neskor, ved on sa raz odtrhne od maminkinej sukne, ta nasa je zase len babkina :D.
Maminka sa nam o nu dlho starala takze rano pri placi povie, ze do jasliciek nie, ale k babinke ano

edusik
12. okt 2010

@tamka123 my sme mali 2 adapt. týždne, malá plakala ráno asi mesiac, aj to tak,že keď som vyšla z budovy pod okná (bolo ešte teplo tak boli otvorené), tak som ju už nepočula - takže som sa smiala, že to plače len preto, aby mamine nebolo ľúto, že je tam šťastná... Teraz sme tam druhý mesiac a už v aute kričí, keď ju odopínam : !Deti, deti! Je rozkošná. Ale veľa sme chodili medzi ľudí, práve kvôli skorému nástupu do práce som s ňou cielene chodila do materského centra a chodili sme aj na plávanie, takže bola oťukaná na stále iné prostredie a deti