Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

tamka123
12. okt 2010

@edusik tak to mas rozkosnu malu 😉 , a ake mas skusenosti s ucitelkami, kolko deti je v skupine? Chodite na Furcu ku Medvedikom? Ake maju prostredie na vonku, preliezky a tak?

edusik
12. okt 2010

@tamka123 Ďakujem, ja som z nej unesená aká je "detičkovská". My chodíme k Medvedíkom na Kmeťovú, majú záhradu s trampolínou, domčekom, piesočkom a odrážatkami. Zatiaľ sa mi všetky tety páčia, bez akýchkoľvek výhrad.. Detičiek je do 20, ale viacero chodí len na pár hodín a párkrtá do týždňa, aspoň čo sem tam niečo prezradia maičky pri prezúvaní 😝

tamka123
12. okt 2010

@edusik dakujem za odpoved, momentalne je maly chorý, od pondelka by som chcela zacat 1.krat s adaptacnou dobou. Mam na to 2 tyzdne. Nejak to musime prezit 😝

tamka123
12. okt 2010

@edusik a este sa chcem spytat ako je to s platenim? Dostavas aj na dalej prispevok na starostlivost o dieta, a ked tak v akej vyske?

edusik
12. okt 2010

@tamka123 dostávam ten príspevok vo výške 164,22 Eur ako preplatenie nákladov + ten jednorázový 25% príspevok pre odiča za ušlé mesiace do 3.rokov dieťaťa.

edusik
12. okt 2010

@tamka123 a malému držíme pršteky, bude plačkať, ale tetušky sa novým detičkám veľmi venujú, takže sa veľmi z toho nestrestuj (vrámciu možností 😀 ), u nás skôr bol problém s papaním, ale aj to sa už dáva do poriadku...

smejkaa
18. okt 2010

Ahojte. Moze sa mi prosim ozvat nejaka mamicka,ktorej dietatko chodi do jasliciek na KVP? Dakujem.

jojka11
2. nov 2010

Ahojte babenky,ako sa mate? My super,sme zdravučky a tešíme sa do jasličiek. Dosť som prekvapená ,kolko vela ste plaatili v bublinke.Váv,som rada ,že sloník ma primerané ceny lebo vidí sa mi veľa 250€ na mesiac. V medvedíku ,kolko platíte ,ak sa smiem spýtať? Tak sa majte a píšte čo nového,ako pokračujete v jasličkách. papa.

jojka11
2. nov 2010

@ica9 tie nové jasličky budú v spoločenskom pavilone,vchod budú mať z boku,posielala som tam kamošku,tak mi referovala ,že sa celé rekonštruujú a že už majú skoro plné.Prepáč ,že píšem tak neskoro ,ale mala som toho veľa.Tak ahoj.

ica9
2. nov 2010

@jojka11 Dakujem Ti za odpoved. My by sme malu chceli dat do jasiel od maja na 2 dni do tyzdna. Tak dufam, ze to bude mozne a ze budu mat este volne 🙂

edusik
3. nov 2010

@jojka11 môžeš mi poslať nejaký kontakt, resp. viac info o tých pripravovaných jasličkách? To je pre mňa nová informácia - a zaujímavá keďže to mám "pod oknom".

A čo sa týka Medvedíka, tak tiež platíme 250E, ale nosím tam malej len plienky a vlh.utierky, ostatné všetko je v cene, čo sa teda porovnávať napr. s tou Bublinkou ani Sloníkom, ako tu písali dievčatá - teda ak si dobre pamätám 😅

gabika82
3. nov 2010

@edusik nasa Nikolka chodi teraz do Slonikov na Humensku, ale ked otvoria tie nove jaslicky, tak budeme chodit tam. Co som sa pytala ucitelky, tak by mali otvarat 15.novembra, ak stihnu vybavit vsetky potrebne papiere. Ze vraj budu v spolocenskom pavilone na 1.poschodi a vchod bude niekde zboku. Uz sa tesime na nove jaslicky, lebo to mame o dost blizsie, mame to 3 minutky pesi 🙂

ica9
3. nov 2010

@gabika82 Chcela som sa opytat, ako Nikolka zvladala nastup do jasiel. Barborka bude mat rok ked ju chceme dat, a mam z toho uz teraz riadne stresy. Co tam vlastne robia s takymi malymi babatkami? a tie nove jaslicky to budu vo Ferrocentre? Vsak to je nedaleko tych na Humennej, nie?

gabika82
3. nov 2010

@ica9 Nikolka zvladla nastup do jasiel velmi dobre. Vobec nam neplackala, ani raz. Na ucitelky sa od prveho dna uz zdaleka usmieva 🙂 Ucitelky sa im venuju, stale ked po nu pridem poobede, tak s nimi ucitelka sedi na zemi a hraju sa. Jedine minus je to, ze je casto chora. Za cely september bola v jaslickach len tyzden, v oktobri bola len 2 tyzdne 😔 No ale musi si vybudovat imunitu a verim, ze potom to bude lepsie.
a ano, nove jaslicky budu vo Ferrocentre a su blizko Humenskej. Pre nas je ale Ferrocentrum lepsie, lebo to mame hned vedla, kdezto na Humensku musime prechadzat cez 2 krizovatky 🙂

ica9
3. nov 2010

@gabika82 tak to Vam uprimne zavidime. Dufam, ze aj nasa to bude zvladat 😒 A to ze je casto chora je prirodzene. Treba s tym ratat asi-tomu sa nevyhnes. V podstate aj ked deti nastupia do skolky, co je o dost neskor, tak tak isto su casto chore.
A kolko dopredu ste ju prihlasili?

gabika82
3. nov 2010

@ica9 neboj, urcite to zvladnete 🙂 ucitelky su tam hrozne zlate. S tymi chorobami som ratala, ale myslela som, ze to nebude az tak casto, stale je tyzden tam a potom tyzden-dva doma.
My sme ju boli nahlasit este ked bola v brusku 🙂 Boli sme minuly rok v septembri a tohto roku v septembri nastupila 🙂

ica9
3. nov 2010

@gabika82 A chodis do prace, ci preco ste malu dali do jasiel? A ked je chora, mava aj teploty, ci len sopliky?

gabika82
4. nov 2010

@ica9 no musela som nastupit do prace, takze preto. A ked je chora tak vacsinou len sopliky a raz mala laryngitidu. Teplotu zatial nemala vobec.

edusik
4. nov 2010

@gabika82 a nebojíš sa ako si zas zvykne na nové tety? my chodíme už od augusta do jaslí, mám problém ju poobede dostať domov ako je je tam fajn, choručká bola moja len raz, aj to mojou vinou - boli sme v nevykúrenom dome - takže je to individuálne. Ten Ferrák by aj nám lepšie padol, ale zas dole som max spokojná, tak budem zvažovať - bola si si to tam už obhliadnuť, alebo ešte nemajú pripravený priestor? a kto to zriaďuje, nie je to tá mamička, čo chodí na ihrisko vedľa Ferráku a otvorila v sept. plávanie v Barci?

gabika82
4. nov 2010

@edusik no nebojim sa, lebo Nikolka je este malicka, takze ona si zvyka rychlo. A zas ucitelky ktore tam budu, zvyknu chodit aj na Humensku, takze ich malicka pozna. Jaslicky zriaduje majitelka Slonikov. Zatial som tam nebola, ale malo by to tam byt uz zariadene. Zevraj uz caka len na papiere a otvori. 🙂

ninnaricci
4. nov 2010

@gabika82 nevieš ešte niečo viac o tých jasličkách vo ferrocentrume? predpokladám,ž e budú súkromné...ja velmi uvažujem, že by som drobca dala do jasličiek aspoň na pol dňa, nech sa pohrá a zvyká si na detičky...a hlavne nech sa trochu odo mňa odpúta...

gabika82
4. nov 2010

@ninnaricci Ano budu sukromne, ale uz nic viac neviem. Uz len cakam, kedy otvoria a zacneme tam chodit 🙂 Potom budem mat viac info 😉

ninnaricci
4. nov 2010

@gabika82 ďakujem...to by bolo fakt super...len si to dosť dobre neviem predstaviť v akých priestoroch tam...a kde budú mať decká výbeh...hmm...treba pozisťovať...a možno budú drobci spolujasličkári 😀

gabika82
4. nov 2010

@ninnaricci no to ani ja neviem, ale urcite to maju nejak poriesene 🙂 My uz chodime do Slonikov na Humensku a tieto jaslicky otvara ta ista pani. My len prechadzame do novych, lebo to mame blizsie 🙂

jojka11
5. nov 2010

Ahojte babenky ,dnes som sa pýtala zo zvedavosti ,ako stoja s novými jasličkami,tak mi pani učitelka povedala,že v sobotu idú upratovať a že sa velmi tešia. pýtala som sa aj na ihrisko ,takže je v blízkosti ,že bez ihriska by sa jasličky nemohli otvoriť.Majú už plno ,viac som nezistila. Ale ak mám povedať pravdu ,tak je to super miesto lebo nemáš problém s parkovaním.Ináč sa držíme,sme zdravučky ,dúfam ,že to tak bude aj nadalej.Všade počúvam ,že sú detičky choré,my sa napchavame marťankami a ovocím.Musim vykllopať,už druhý mesiac nič.Tak sa majte a píšte ,čo máte noveho. 🙂

edusik
5. nov 2010

@ninnaricci mňa s tými vonkajšími priestormi napadlo to isté - neviem si to predstaviť. Tak to znamená, že budú chodiť na "naše" ihrisko pred blok - to si ho budú od mesta prenajímať????? Tak toto by ma fakt zaujímalo, ako ho zdokladujú - veď to je by malo byť nejakou podmienkou min. z Hygieny... No veď uvidíme, čo a ako. Ja som zatiaľ len zvedavá, malú určite nechám tam kde je - je šťastná takže ma nič zatiaľ iné netrápi. Tak dajte potom info ako to tam funguje. Pekný večer

ninnaricci
6. nov 2010

@edusik prvé čo ma napadlo bolo, že dúfam, že nebudú chodiť na ihrisko pod blok...lebo sorry..ale mám čo robiť ustrážiť tam jedno dieťa...a to nehovorím o tom nebezpečnom kolotoči...hmmm...otvorené dvierka a čo ostatné deti keď sa tam budú hrať...nepáči sa mi ani to, že budú chodiť s detičkami po ceste...noo neviem neviem 😖
...ja som sa ešte ani nepýtala na miesto...najskôr počkám ako sa zabehnú...a uvidím od nového roka...či sa im niečo neuvolní
...mne by najviac vyhovovala tá poloha...lebo keby niečo tak som tam rýchlosťou svetla 😀
...som velmi zvedavá...držím im palce...nech všetko dobre funguje

jojka11
12. nov 2010

Ahoje babenky,ja som ako taký vyzvedač,normálne si tak pripadám aj keď som s našími jaslličkami úple spokojná.Str 🙂 ertla som sa s majiteľou pred bráničkou keď som išla domov a tak sme chvílku pokecali.Ona je strašne milá a super baba ,to fakt.Je úple obyčajná a na nič sa nehrá,žiadna panička.Ja som sa jej normálne spýtala ,že čo a ako jej idú práce a tak a čo ihrisko,že ma to zaujíma.vravela, že ihrisko financujú majitelia ,čo prenajímajú jej tie priestori a že bez toho ,aby ich hygiena odsúhlasila,by ani nemohla otvoriť.Že sa nebojí,ako to bude s detmi lebo má dosť učiteliek a ,že jej sa to ihrisko celkom páči,že niečo podobé ma aj škvolka na železníkoch či kde a že deťom to vyhovuje.Vravela,že deti budú vonku doobeda,ked velke deti sú v škole a ked tam budú aj iné deti,že je to normalne,veď aj v škvolke sú aj vačšie aj menšie.Myslím si ,že to má logyku. Má to naozaj dobré vymyslene,ale smola je,že už žiadne deti neberie.už má plné až na celý budúci rok.Klobúk dole, naozaj má v hlave a je super,odporúčam sa s ňou spoznať.Vie poradiť okolo deti je skúsená,kopec veci mi poradila,až som bola prekvapená,pripadala mi ako keby sme boli kámošky.No dúfam ,že jej to tam pojde,tak ako všade lebo šikovným nezávidím.Tak sa majte, ak budem vedieť ešte niečo ,tak napíšem.pekný víkend.Papa

pipatko
13. nov 2010

Milé mamičky, som mama na materskej dovolenke a rada by som si splnila svoj sen :o) Chcela by som si založiť jasličky, keďže detičky vyslovene zbožňujem - sú môj život. Chcela by som Vás poprosiť, či by ste mi mohli odpovedať na jednu otázku, keďže každá z Vás nosí svoju ratolesť do jasličiek. (v rámci môjho akože podnikateľského prieskumu) :o)!!!!!!.......... Vedeli by ste si predstaviť, že by ste svojho drobca vozili do jasličiek, ktoré by boli trošičku ďalej od Vášho bydliska?..........!!!!!!!! Samozrejme je to ešte stále v rámci Košíc aj keď sa nejedná priamo o niektoré zo sídlisiek. (prepáčte, zatiaľ však nechcem prezradiť konkrétne miesto, keďže je to v štádiu vybavovania) Samozrejme len za tej podmienky, že by tie jasličky spĺňali vaše predstavy. Veľmi by ste mi pomohli, keby ste mi na moju otázku odpovedali. Vopred Vám pekne ďakujem :o))) A všetkým Vám držím palčeky, nech sú Vaše detičky vo svojich jasličkách šťastné – to je presne to, o čo nám všetkým ide :o)

jojka11
14. nov 2010

No ,ak sa neurazíš ,ja by som drobca nenosila niekde,kde mi to nevyhovuje.Myslím si,že každý hlada miesto pre dieťa bud v blízskosti bydliska alebo tam kde pracuje.Dnes je uponáhlaná doba a čas je drahý.Dúfam ,že sa nehneváš.