Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

edusik
20. sep 2011

@vladkajoj a ešte musím dodať pár vecí, lebo som nedočítala tvoj príspevok: ja nenosím svoje dieťa kade tade, a nepíšem na všetky že sú zlé. To si kde prosím Ťa vyčítala? Ja som opísala svoje osobné skúsenosti, nie to čo som počula. Hlboko si sa ma dotkla, pretože ak si čítala toto fórum, veľa mamičiek mi dalo za pravdu s tou nepokosenou záhradou, aj špinavím vybavením. A keď Ti tam chodí dieťa, tak mi nehovor, že si si nikdy nevšimla to zanedbané ihrisko, ani tú hnusnú ošpinenú bielu sieťkovú ohrádku čo majú v hlavnej herni. Tieto konkrétne veci nemôže si všimnúť niekto, kto to nezažil... takže nepíš o mne hlúposti a čítaj pozorne.

Ešte by ma zaujímalo, kde si vzala, že "Tebe sa nepáči nikde a stale lobzuješ po iných jasliach a to o niečom svedčí" . Dokáž mi konkrétnym príspevkom, kde inde sme chodili a kde inde sa mi okrem Sloníka nepáčilo.

A čo sa týka tej dediny a zvieratiek - zase sme pri tom tvojom pozornom čítaní - jasne som sa rozplívala nad tým, že moja malá chodí každý deň kŕmiť kozičky a ovečky a zajačiky... Asi budeš nemej chápavá, keď si videla napísané úplné iné veci, ako tam naozaj sú.

Poprosím Ťa, ak sa Ti zlievajú príspevky, alebo máš chaos v osobách, aby si mi neprávom neškodila. Nemyslím si, že som svojím opisom pri výbere jaslí pred rokom urobila niečo zlé, keď som vyjadrila svoje pohoršenie nad vecami, čo sa mi zdali na dnešnú dobu pre súkromné zariadenie nevhodné... Ale určite som neublížila konkrétnej mamičke, ako teraz svojimi klamstvami si ublížila Ty mojej povesti na tomto fóre.

vladkajoj
20. sep 2011

edusik,nebudem to komentovať,ale pre informaciu,slonik je v prenajatej budova a napr.o taký trávnik ,ako píšeš sa stará magistrát,čiže kosenie,natieranie.....a nie majitelka.Je mi ľúto,ak niekto nevedome alebo vedome ubližuje niekomu.lebo vážim si prácu všetkých. 🙂 a učitelky sú super,za tým si stojím ,majú fantasticky program každy deň a či je postielka staršia,mňa vobec neštve.Prepáč,nechela som sa ťa dotknúť,nemyslela som to tak,ale nepáči sa mi ,ako veci kritizuješ. 😖

mirka907
20. sep 2011

@edusik ja neviem ohodnotit slonika na Humenskej ale ten v Pavilone ma zariadenie nove a interier velmi prijemny....co sa "vybehu" tyka, k tomu som sa uz vyjadrila....A ucitelky su v Pavilone super....mala sa naucila toho strasne vela..stale nieco kreslia, vyrabaju, cvicia, vela spievaju...dcerka mala len teraz dva roky ale vie kopec basniciek a tie odo mna urcite nema....a to ze sa mi ju podarilo odplienkovat uz par mesiacov dozadu je aj ich zasluha....a hlavne chodi tam velmi rada a to je pre mna podstatne...takze ja s @vladkajoj urcite suhlasim...

petkazojka
20. sep 2011

@kvojnanikova,@zuzu9906 ahojte..tak bola som sa tam pozriet este raz, nejako mi to nedalo, som volala majitelke, ci mozeme prist "kuknut" este raz, bola strasne zlata, pytala som sa jej na ten Nutrilon, je to s mliekom trosku komplikovanejsie, lebo hygiena nepovoluje robit v jasliach mlieko, ale majtelka povedala, ze sa da potom nejako dohodnut, povedala, ze to potom radsej osobne prediskutuje s mamickou. Paci sa mi aj to, co pisala zuzu9906 s tym ovocim a to dvd je super. To mi spominala aj majitelka, ze raz za 3 mesiace dostaneme DVD-cko a aj fotky im robia, takze by mali byt aj fotky. .Zuzu9906 a ako je to tam s obednajsim spankom, spi ti tam maly? Aj nejako tie deti uspavaju? Lebo moja mala je zvyknuta, ze ju pri zaspavani hladkame po chrbatiku. A este by som sa chcela spytat, ako maju zabezpeceny pitny rezim?

monikabe
20. sep 2011

@petkazojka Ahoj, spominas jasle Kremienok? Zajtra tam chcem ist aj so syncekom pozriet, musim ho dat do jasliciek (praca vola 😀 ), neviem co mam ocakavat.

ingulka
21. sep 2011

Ahojte, takze po pol mesiace v skolke - Budapestianska 1, prekladam od 1.10. malu do inej skolky -lebo som absolutne nespokojna, ako to tam funguje, ci skor nefunguje.

1. deticky nemaju extra miestnost na spanie - spia na matracoch v tej istej miestnosti ako sa hraju
2. chybaju im ucitelky (jedna je na dlhodobej PN a ziadna nahrada za nu) - takze je mala skoro stale v zbernej triede (rano sice len par minut, ale poobede ani netusim ako dlho - stale ju hladam, v ktorej triede vlastne je)
3. skrinky na veci maju v svojej triede, ktore je ked funguje zberna trieda, samozrejme zamknute - takze sa k svojim veciam na prezlecenie rano ani nedostaneme, detto poobede, takze veci (prezuvky a veci na prezlecenie) stale nosime so sebou hore dole

jedine pozitivumm je - pristup ucitelky (aj ked je len jedna, celkom mi sadla ako sa v prvy den malej predstavila a ako ju zaukolovala)

edusik
21. sep 2011

@vladkajoj a mne sa zas nepáči, že mi pripisuješ veci, ktoré som nikdy nepovedala, ale k tomu si sa už samozrejme radšej nevyjadrila.. Len pre info - neviem o jasliach, ktoré by boli vo "svojej" budove a k učitelkám som sa nikdy nevyjadrovala, nakoľko nie som k tomu oprávnená - takže zas niečo čo si mi ty vsunula "do úst" 😀

@mirka907 ja som zas nehodnotila Pavilón -tam som nikdy nebola a teda som sa ani nevyjadrovala k zariadeniu ani k učitelkám 😉

vladkajoj
21. sep 2011

@edusik ,ja som len chcela povedať,že si kritizovala travnik,aky je vysoky,tak len som ti povedala,že to nekosi sloník lebo som sa pytala,ale mesto,takže sama majitelka vravela,že ju to štve,ale ona s tym nič nenarobi .Na humenskej je super ,tak ako v pavilone lebo tam chodí znama a tiež je spokojna,tak ako mirka 907 ak som to nedoplietla a humensku z vnutra krasne zrekonštruovali,je nadherna,nato že je to stara až velmi stara budova vo vnutri je pekne a čisto.A učitelky ? úúúžastné,na nezaplatenie.Okrem toho robia aj baby siting,takže ak mamina chce ísť cvičiť,tak ako ja ,tak mi ju postrážia.len tolko.Prajem všetkym spokojné detičky aj mamičky 🙂

petkazojka
21. sep 2011

@monikabe, ano hovorila som o Kremienku. Bola si tam? Ako sa ti pacilo? My sme sa definitivne rozhodli, mala v januari nastupuje do Kremienka :o))

monikabe
21. sep 2011

@petkazojka Dnes som bola v Kremienku. Nasla som tam to, co som hladala-ludsky pristup 🙂 A teraz nehovorim len o majitelke, ale aj o veducej jedalne MS s ktorou som mala dlhy rozhovor, moj syn ma potravinovu alergiu a nie kazdemu sa to chce riesit. V jednej skolke mi veduca povedala- nie, neda sa v ziadnom pripade 😖 a tato pani zlata mi povedala-vyjdeme vam v ustrety, dobre ze o tom vieme, budeme na neho mysliet pri chystani stravy a urcite to vyriesime 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Jasle su novoprerobene, krasne, deti sa akurat prebudzali, ucitelka sedela pri nich, druha mi zatial ukazovala jasle, v herni cisticka vzduchu, v spalni infralampa na nicenie bakterii, pred spanim ju zapinaju. 😉 Myslim si, za aj taketo drobnosti robia obycajne jasle trosku inymi.
Pre mna bolo dolezite aj to, ze tam maju aj 2-rocne deti, aby moj syncek nebol sam, aby mal kamosov vo svojom veku, lebo deti v tomto roku robia velke pokroky, ale jeden a pol rocne su predsa len niekde inde ako dvojrocne. 🙂
A je to pristupne aj pre MHD, takze ak mi bude vypomahat babka, ma tam ako dojst.
Pretoze Medvedik a Biela Labut su pre mna uplne od ruky 😒

edusik
22. sep 2011

@vladkajoj vidíš, a zas len píšeš to svoje pekné, ale neospravedlníš sa mi za to, že si napísala klamstvo a osočila ma, že mi nič nie je dobré a že prekladám dieťa kade tade a že akonáhle sme odišli z Medvedíka už aj tam nič nebolo dobré - KLAMSTVÁ VKLADANÉ DO MOJICH SLOV !!!!!!!!!!!!!!! Si bezcharakterný človek. Urazila si ma, a keď som Ti dokázala, že si napísala o mne klamstvá, a aj tak ďalej útočíš. Vieš, že fórum je o tom, že tu píšeš svoj názor? A môj je taký ako som napísala a ŽIADEN INÝ. 😀

A nenapadlo Ťa povedať majiteľke, že nech to pokosí jej muž?????? Inde to tak chodí, alebo poprosia rodičov či nemôžu pomôcť - ale to už je systém štátnej škôlky, súkromník si má vedieť získať klienta, hoc aj za cenu sobotného kosenia trávy (aj keď je z Prešova). Keď niečo prevádzkujem aj keď som v podnájme, tak sa o to starám, či už je to byt, kaviareň alebo jasle. Ale to je o charaktere človeka.

A ešte raz zdôrazňujem - k Pavilónu a k učiteľkám všeobecne som sa nevyjadrovala, tak si vyprosím, aby si ťahala tieto témy do diskusie so mnou, keďže to potom naozaj vyznieva tak, že sa mi nič nepáči, aj keď to píšeš len Ty.

Ešte som sa s takou vyrívačnou mamičkou, ako si Ty nestretla. Neviem prečo si myslíš, že Ty môžeš kritizovať niekoho a iní nie. Hamba takej žene, čo si neprizná, že ukrivdila.

terezka25
22. sep 2011

ahojte, som tu uplne nova. priviedla ma sem az dezinformovanost a tuzba zistit, ako si vlastne stoja materske skolky v ke. mamicky, chcela by som vas poprosit o radu. mam 17 mesac. syna a chcela by som ho dat buduci rok uz do skolky. jedine,co sa mi podarilo zistit, ze niektore uz beru deticky od 2 rokov...ja sa priznam, ze hladam nejaku skolku s "vyucovacim" jazykom anglickym. Jedinu, ktoru som nasla je na Tatranskej. Ked som ich vsak ziadala o viac info, prip. poplatky spojene s touto skolkou a pobytom maleho u nich, tak som zostala zaskocena rychlym ale velmi strohym emailom od riaditelky.."zapisy su az v marci bud. roku a o cenach mi povedat nemoze nic,lebo sa to meni"takze neviem ani orientacne, kolko to tu stoji...
prosim, mate skusenosti s touto, prip. inou obdobnou skolkou?? pomozete mi?? velmi dakujem za kazde info...

dostalka
26. sep 2011

My sme od 5.9. v novootvorených jasličkách KREMIENOK, a sme maximálne spokojnííí!!!! Perfektný prístup, super rodinná atmosféra, nové priestory, infralampa, čistička vzduchu, ... lepšie sme si ani nemohli vybrať.
Mala som hroznú dilemu...pretože medvedíky máme pri bydlisku, ale nemenila by som...vrelo odporúčam 🙂

zuzu9906
26. sep 2011

@kvojnanikova, @petkazojka, maly mi prvy den nespal, ale minuly tyzden spinkal spolu s detmi, on spi v postielke, ostatne deti v posteliach, zaspavaju vacsinou sami, budia sa postupne, oni ich nechavaju spat ako dlho chcu, potom ich postupne krmia...maly spal cely tyzden, ked chces kludne budu hladkat dieta , lahnu si k nemu, maju tam tu ucitelku Moniku ta to s detmi vie perfektne...co sa tyka pitia, davaju im detsky nesladeny cajik, ktory maju stale k dispozicii a tiez ku kazdemu jedlu maju nejaky napoj podla toho co je v jedalnom listku, mne maly nechce pit, tak ja mu rano donesiem vodu vo flasi a on ju ma cely den niekedy vobec nepije ale to chce asi zvyk a samozrejme maju tam svoje flase oblubene....

zuzu9906
26. sep 2011

@dostalka uz ste zdravi? nas Daniel tam chodi s vasim Oliverom, tiez sme mali ist najprv do medvedikov, dokonca nam tam prepadla zaloha, ale nelutujem....max. spokojnost..

zuzu9906
26. sep 2011

@terezka25 nemam skusenosti, ale na Ovrucskej na Furci je sukromna MS s jaslickami kde ucia aj anglictinu, neviem ako sa to vola, ale v MHD som videla plagat aj s cennikom a som bola milo prekvapena....

terezka25
26. sep 2011

zuzu9906 velmi pekne dakujem..skusim to pozriem na internete, ci nieco o nich najde.
dostalka...jaslicky kremienok? prosim, kde sa to nachadza a v akych cenach sa asi pohybuju..nech si to viem nejak zratat...zatial som v tom este nejak mimo...:((

adka.baby
26. sep 2011

@adka.b. mojaaaaaaaaaaa nejako si nikoho nenašla? ale nebojj maš mna,len som z inej štvrte.. 😉

adka.b.
26. sep 2011

@adka.baby 🙂)))))) jazerčanky nepišu 🙂

adka.baby
27. sep 2011

@adka.b. vidiš to,ale ja som ti stále verná....cmuk neboj, možno sa niekto ozve... 😉

zuzu9906
27. sep 2011

@terezka25 jaslicky Kremienok na Lidickom namesti na Furci, v areali skolky, otvorili to teraz v septembri, je tam zatial 5 deti, dnes mal prist novy chlapcek....super mozem odporucit, nas maly je tam spokojny....plati sa 230eur co preplaca stat (urad prace) plus 2 eura denne za stravu....

leonard2002
27. sep 2011

Ahojte mamicky, citam vas citam, lebo aj my budeme od buduceho roka v jaslickach, my sme sa uz rozhodli pre Medvediky na Furci, kedze to mame po ruke. O Kremienku som sa docitala az tu, ale neviem ich nijako vygooglit🙂 maju uz svoju web stranku? ak ano, poslite link, chcem tam mrknut len tak zo zaujimavosti...dakujeeeeeeeeem 😀

zuzu9906
27. sep 2011

leonard2002 kremienok este nema stranku, lebo funguju sotva mesiac, da sa tam ist len osobne alebo prip. telefonicky sa informovat, ale myslim ze osobne je najlepsie....je to na Lidickom namesti 14, areal skolky.....

leonard2002
27. sep 2011

@zuzu9906 oki, dakovala🙂

monikabe
28. sep 2011

@zuzu9906 Ahoj, moj syncek je ten chlapcek co ma zacat chodit do Kremienka od oktobra. Ale neviem ci nebude nejaky posun, dnes sme boli u lekarky, brali mu krv 2x ☹ ☹ , stale kasle, nevie sa z toho dostat, nechcem to zanedbat, lebo neskor nastupujem aj ja do prace a chcem aby bol zdravy ked pojde do jasliciek. 🙂 Davas svojmu nieco na podporu imunity?

zuzu9906
28. sep 2011

ahoj, ja nedavam zatial,ale tuto v jaslickach spominali nejaky sirup Imunoglukan, uz ho davaju viaceri, ze to vraj pomaha na imunitu, neviem,mne maly este nebol chory, az teraz ked nastupil ale to sme ho my s manzelom nakazili a jaslicky to len urychlili...sme skoncili vsetci na antibiotikach...ale ked ste castejsie chori asi je lepsie pomoct tej imunite...tak skore uzdravenie prajem a tesime sa na drobca...budutam mat teda riadne chlapsky kolektiv 2 baby a 5 chalanov,ale ucitelky baby to dorovnaju....

kvojtanikova
28. sep 2011

@zuzu9906
@monikabe heh nebojte sa babule, ak vsetko dopadne dobre, od februara vam kolektiv posilni babika Barborka🙂 Zatial ma velmi tesi ze na dvoch nezavislych forach citam len pozitivne veci o Kremienku, teraz v oktobri sa tam vyberiem aj pokukat osobne.

monikabe
28. sep 2011

@zuzu9906
@kvojtanikova
Ja sa tesim, ze tam pojde. Dlho som hladala, presla som si jasle na Furci, potrebovala som najst take, aby som nemusela cestou do prace velmi zachadzat.
Plus u mna zabodovala aj ta strava, co bola tiez velka nasa priorita, uz som tu o tom pisala 🙂
Ten imunoglukan uz mam, aj som mu ho davala, nechutil mu 😖 . Ale teraz musim pockat na vysledky krvi a podla toho budeme liecit dalej. Aj teraz mi bojuje s teplotou ☹ chlapcek moj maly.

zuzu9906
29. sep 2011

@monikabe tak skore uzdravenie prajeme, @kvojtanikova no tesime sa na dalsiu bambulu v jaslickach, nas drobec, sice aby som to nezakrikla si uz asi normalne ze zvykol a to je tam prakticky tyzden a pol..... uz od pondelka skoro neplakal, no trosku, ale to len rano ked nas vozi tatino, aj to asi pol minuty....som sa bala, lebo citam kade-tade ze niektore deti placu aj pol roka...a nielen rano...cez den ze si uz ani nespomenie na maminu...aj sa usmieva....som taka rada ze sme to zvladli...aj pit mi pomalicky zacal, vsetko popapa, spi najdlhsie zo vsetkych....a to ma tiez tesi, ze to tam neberu len ako ulozisko deti, ze sak doneste, postrazime, pridete...ale aj sa im venuju, uz mame doma dva maleho vytvory....a drobec mi zacina pomalinky rozpravat....snazi sa opakovat, vysvetluje zatial sice po svojom.....no uvidime ako to pojde....

monikabe
29. sep 2011

@zuzu9906 Dakujem. Teplotujeme- cez 38°C cely den, cela noc. Vraj je to viroza, trva 3-5 dni, netreba antibiotika, brali mu tu krv, nic vazne, ani na kontrolu nemusime. Lenze ja s nim aj tak pojdem, lebo musim mat potvrdene papiere do jasliciek. Takze pevne verim, ze sa buduci tyzden uz nase deticky pohraju 😀 😉