Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

eminka1
10. sep 2013

ahojte. vcera sme boli na alesovom nabrezi na pol dna skusit. Velmi pekna skolka taka rodinna atmosfera, prijemna ucitelka mojej malej sa zapacila. Nechcela odtial odist, takze som rada. sice je nova ale hodnotim pozitivne.

wonderwall
19. sep 2013

Pozývame Vás do nolozaloženej skupiny Košické škôlky.
Podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti a názory na Košické súkromné s štátne jasle a škôlky, privítame každý postreh.

blossom412
24. sep 2013

Ahojte Maminky, chcela by som sa s vami podelit o svoje dojmy...hladala som sukromnu skolku pre svoju dcerku 3r. a boli sme sa pozriet v tej novej skolke na jazere pri Tescu. Musim pochvalit pani uicitelky,lebo boli velmi mile a prijemne a vsetko nam pekne vysvetlili. O tom, ze je to tam nadherne ani nepisem,lebo je to nove na urovni...a co je fakt super ze je tam dole aj jaymo cize ked vyberiem malu odnesiem ju na hodinku aj tam nech sa vyhraje a ja si zatial skocim na kavu alebo na nakup...🙂 nie vzdy samozrejme 🙂 takze moj celkovy dojem je SUPER! a odporucam 🙂 nastupujeme v pondelok 🙂

anima9
24. sep 2013

My sme boli veľmi spokojní so štátnou škôlkou na Jesennej ulici.
VYHODY:
- otvorená od 6.00 hod
- Jasle majú vlastné oblečenie do ktorého dieťatko prezliekate. Oblečenie nie je najnovšie no to, že vôbec je, je obrovská výhoda
Ak sa dieťa pošpiní, tak si svoje oblečenie aj vyperú. Vy si z domu prichádzate a domov odchádzate pekne v svojom čistom.
- Cena 200 € školné + strava do 30 €. Vsetko preplatí štát pokiaľ ste zamestnaná. Cena je stanovená tak, aby rodina nemusela nic doplacat. V sukromnych jaslich bohuzial doplacat musite, nakoĺko sú drahšie.
- O Vaše dieťa sa tam stará kolektív milých zdravotných sestier. Celý kolektív je tam milí, vrátane pani riaditeľky.
NEVÝHODY:
- Nie je to tam špičkovo vybavené ako v súkromných materských škôlkach (je tam však čisto, kopec hračiek, veľký dvor a veselé obrázky a farby)
- školné v sume 200 € musíte platiť stále (aj keď Vaše dieťa vymeškáva). Výnimky nie sú. Nezarátava sa iba strava.

maxim112
24. sep 2013

@anima9 tak sa plati skoro všade,my v sloniku platime 230 € plus strava ale mame všetko nove a učitelky nam vyperu ak je niečo pošpinené.som veľmi spokojna a učiteľky sú naozaj fantasticke,prijemne ,kamarátske,malý nechce chodiť domov. 🙂 Bola som pozrieť aj tú novú školku na alejovej,ale som zhrozená kolko sa tam platí,ved všade je skoro všetko rovnake,myslim program a dieťa luxus nepotrebuje,saunu taktiež,dokonca sa ani nesmie 😒 Divím sa niektorým maminkám,že sú ochotne tolko platiť,ja nato mam ,ale nedala by som tolko penazí lebo to dieťa nedostane o nič viac,ako hocikde inde.Ale to je moj názor...Ahojte 😀

anima9
24. sep 2013

@maxim112 No, ved o tom som pisala, že v štátnych jaslich na Jesennej je to maximálne 230 € a to už aj so stravou. V Sloníku doplácaš. V jasličkách na Jesennej si neničíš svoje súkromné veci ale užívaš oblečenie jasličiek a oni si ho aj perú a v prípade ušpinenia vymenia. Deti sa v tomto veku stale okyckaju alebo uspinia ked sedia na nočníku. Ak ale rodič chce, aby dieťa nosilo svoje oblečenie tak môže. Viem priebežne ako to v Sloníku chodí, moja kolegyňa si tam veľmi pochvaľovala učiteľky aj celkový prístup. Bola však nútená dieťa preložiť do štátnych jaslí na Jesennej, lebo potrebuje nastupovať do práce skôr a sloník otvárajú až na 6.30 hod. Ťažko sa im stadiaľ odchádzalo, no teraz si zas nevie vynachváliť tieto štátne jasle.Snažila som sa poukázať na výhody a nevýhody. Kto nepotrebuje luxus, stačí mu štátna. Niektoré rodiny prevracajú každú korunku.

alex31
25. sep 2013

@anima9 ... my sme sice uz odrasteni jaslickari ale aj tak budem reagovat .... jeeeeeej 😀 to mi strasne pripomina jaslicky ked sme boli este mali my .... teda ja si to uz nepametam ale mamina mi vravela ze niekedy personal tvorili predovsetkym zdravotne sestry ktore zabezpecovali celu starostlivost a samozrejme boli aj v pripade "zdravotnych" nehod pohotovo pripravne teda adekvatne vzdelane .... a aj ked foto pozeram tak oblecenie som ako jaslickarka nosila take typicke jaslickarske 🙂 ... vsetci sme vyzerali rovnako ako male lienocky ... to moze byt pekne ....aspon nie su starosti co drobcovi zas obliect 🙂

anima9
25. sep 2013

Alex, mne mama stále háčkovala a plietla. V handmade oblečení na foto zo škôlky a jaslí to som JA : ) Ono je to tam tak, že štátne jasle sa potýkajú s finančnými problémami a sú závislé od štátu a od sponzorov. Oblečenie má každé dieťatko iné nakoľko pozostáva z toho, čo sa kedy podarí lacno zo sponzorského kúpiť alebo, čo prinesú po už odrastených deťoch rodičia. Je to skôr o funkčnosti a čistote oblečenia, ako o kráse. Riaditeľka chce ponechať trend, aby sa používalo jasličkárske oblečenie, aby s tým rodičia nemali starosti. No to len do tej doby pokiaľ bude mať čo deťom obliecť. Keď je však v jasličkách nejaké fotenie napr. Mikuláš, MDD a pod. tak deti oblečú do toho najkrajšieho čo majú. Mne sa tá celá snaha cení. Že sú vôbec ochotní niečo nakupovať, ponúkať pre deti, ktoré maju svojich rodičov a ešte to potom aj prať, keď sami majú finančné problémy. V štátnych jasliach na Kalinčiakovej sa detičky prezliekajú do vlastného. Len v DJ na Jesennej je to iné. Inak sestričky sú tam určite s niekoľkoročnou praxou, ktoré tam robia. Svoju prácu musia milovať, pretože platy sú tam naozaj mizerné. Ale je tam super kolektív.

danielko3
1. okt 2013

Ahojte...My sme chodili "do Sloníka" na Ťahanovciach na Budapeštianskej.....Nič lepšie si neviem predstaviť.... 🙂 .Teraz chodí náš malý do štátnej škôlky...tu na Jazere....Je to HOROR ....Už nejaký čas rozmýšľam,že ho dám k Sloníkovi....Boli sme tam zapísaný,ale na poslednú chvíľu nám oznámili,že nás prijímajú do tejto....Bolo to moje najhoršie rozhodnutie...vyhralo to,že sme dve minutky cesty od nej.... 😒 ....Ak na to máte-myslím peniažky-neváhajte... 🙂 ...Ja si alespoň myslím,že tá opatera a láska z ich strany stojí za to... 🙂

wonderwall
1. okt 2013

@danielko3 ahoj, napíšeš nam, prečo je štátna horor? Pod do skupiny Košické škôlky,
https://www.modrykonik.sk/skupina/4378/ uvítame každú skúsenosť. A ktorá škôlka na jazere je ta vaša?

anima9
1. okt 2013

@anima9 Oprava: štátne jasle tam malo byť.

maxim112
7. okt 2013

@wonderwall Ahoj,Danielko 3 mysli Slonika na jazere, OD IDEA ,my tam chodime a je tam perfektne.Treba prist´,uvidíš 🙂 🙂

wonderwall
7. okt 2013

@maxim112 ona pisala, ze statna skolka na jazere je horor 🙂 toto ma zaujíma, ze ktorá skolka tam je taka hrozná. Inak super, ze ste si nasli izasne jasle, je to velmi dôležité, aby boli všetky strany spokojné.

skopion911
14. okt 2013

@maxim112 ahoj. moj syn chodi na alejovu do sukromnej skolky. nepatrime k tym, ktori su bohati, mozu si vyskakovat, ale obaja s muzom zarabame viac ako je priemerna mzda. tuto skolku by som odporucala, pretoze mne sa tam paci, syn je spokojny, ucitelky ustretove, mile, maju kopec aktivit. tato sukromna skolka sa chce venovat hlavne sportu a s tym suvisi aj bazen, cize plavanie maju deticky 3x do tyzdna a kedze do toho zainvestovali, potrebuju aj navratnost. a ta je zaplatena v skolnom. na potocnej sa za skolku plati 270 plus obedy, tak to vyjde tiez nieco cez 300 eur. nemyslim si, ze vyska skolneho znamena hned luxus. ja si za skolne rozhodne luxus nekupujem, skor mi ide o to, aby sa tam syn citil dobre a bolo tolerovane take ake je a nekladli na neho naroky ako v statnej skolke, kde dieta ma pomaly nastupit s vedomostami a schopnostami ako 5 rocne dieta, aby si ucitelky "aspon v praci oddychli".

danielko3
21. okt 2013

Ahojte...mala som viac robotky...nestíhala som písať....Takže,tá školka je Azovská....jediné pozitívum je,že je blízko....:-!....Dnes som malého zapísala do SMŠ Sloník pri Tescu na Jazere...Sloník boli aj naše prvé jasle-to som spomínala minule...ja na ne nedám dopustiť...Pani riaditeľka je super žieňa,personál je perfektný-hlavne taký mamičkovský...To sa o Azovskej nedá povedať ani náhodov...Nebudem to rozoberať,lebo sa len rozčúlim...:-! A ak vezmem do úvahy ,že za minulý mesiac som v štátnej školke zaplatila cca 110 e a dostala som veľké NIČ...tak si myslím,že radšej zaplatím viac a budem mať istotu 😵ze o moje dieťa je postarané na úrovni....Podotýkam ...tiež nie sme nejaký milionári...sme taká normálna rodinka...🙂 😉

blossom412
21. okt 2013

@danielko3 aj my chodime do smš na jazere do Slonika a velmi chalim pristup pani uciteliek su skvele! Takze nasi drobci budu asi spoluziaci 🙂 tak sa na vas v satni tesime 🙂

danielko3
23. okt 2013

@blossom412
@blossom412 Ahoj....To sa teším...nastupujeme zajtra....A koľko má Tvoja malá láska ?... 🙂

safrinka81
23. okt 2013

Ahojte mamicky. Prosim poradte mi, pripadne napiste ake su vase skusenosti. Jaslicky Slonik na Humenskej mam velmi blizko. Pani ucitelka vyzera byt velmi mila. Zariadenie vnutri je stare, ale to az tak nevadi. Co ma odradza je vonkajsia zahrada. Skoro vobec ju cez leto nekosili. Lavicka je zarastena asi od nasypaneho piesku ... preklapacky stare nenamalovane ... dlazdice (betonove kocky) na terase rozbite. Pred vstupom do jasliciek je preklapacka (hojdacka) ktora nema sedatko len tam trci kovova cast ... Reakcia riaditelky materskej skolky - ze ona do zahrady neinvestuje lebo to ma Slonik v prenajme. Riaditelka Slonika do toho tiez neinvestuje lebo je v prenajme ... takze ku zlepseniu asi nedojde. Navstevovanie verejnych detskych ihrisk sa mi nepozdava kedze deti na jednu ucitelku je vela na to aby ustrazila, co si ktore dieta strci do ust (ohorky z cigariet, ...) Stravu maju momentalne z materskej skolky. Nevidela som jedalny listok, len mi bolo povedane ze deti jedia take typicky detske - sladke palacinky, buchty ale ze maju obcas aj kapustu. Skor by som cakala zeleninu, ovocie, a klasiku maso, zemiaky, ryzu ... Syn 16mesiacov netoleruje mlieko, tvaroh... ale platok syra mu nic neurobi. Mozno z toho casom uplne vyrastie a bude vsetko ok.. Jedlo mu varit do jasliciek neplanujem. Syn je velmi aktivny, asi ako vsetky deti je rad vonku. Vsade kde sa da vyliezt vylezie, vsetko preskuma. Neviem sa rozhodnut ci ho mam dat tu (mila ucitelka, bezna cena, peso z domu do 5minut) alebo do sukromnej sportovej na Alejovej - tam je vsetko nove, vonkajsia herna, ok jedalny listok... vsetko je super len cena je vysoka a je potrebne tam ist autom ... Co by ste mi poradili? Dakujem velmi pekne za kazdy nazor, skusenost ...

alex31
24. okt 2013

@safrinka81 ..... ako nic v zlom ale mna vie naozaj niekedy nadchnut ta pohodlnost mamiciek .... dat dieta do jasli alebo skolky len preto ze to mam 5 minut od domu ???? !!!! je to smiesne ... ved ide o tvoje dieta .... tak sa hadam nebudem pozerat na to ci to mam 5 minut alebo 20 minut od domu ..... mysli hlavne na to ze nie tych 5 minut je dolezitych ale to ze tvoje dieta v danom prostredi stravi mozno aj vecsinu dna ... tak hadam by malo byt tomu aj prisposobene a hlavne mala by si s vyberom byt spokojna aj ty a aj ked sa neda povedat ze na stopercent .... lebo to nikdy nebude ale ucrite aspon na 99 percent a tak mat aspon taku vnutornu istotu ze o tvoje dietatko je bezpecne postarane ..... podla toho co pises zatial si sa s prostredim jasliciek SLonik nestotoznila aj ked urcite ti tu teraz napisu maminky ktorym tam deticky chodia ze su to mozno pre nich tie najlepsie jasle a nikdy by nemenili .... ved kolko ludi tolko nazorov .... a ze zariadenie na Alejovej je drahe ???? ak ano preco teda este nepopozeras nieco ine co ti bude vyhovovat aj cenovo aj prostredim .... ved nakoniec myslim si ze v dnesnej dobe je uz aj v Kosiciach naozaj dostatocny vyber takychto statnych aj sukromnych zariadeni ..... urcite nieco najdes co ti bude vyhovovat ....no a nakoniec ti poviem ako je to u nas .... byvame na Furci, maleho uz druhy rok vozim kazde rano do sukromnej skolky ktoru mame v meste a to aj napriek tomu ze jednu statnu skolku mam takmer hned pod nosom ... tak ako ty 5 minut ... ja platim za skolku cca 210 eur/mesiac , ta statna by ma vysla mozno cca 50 eur/mesiac, sukromnu skolku mame vynovenu aj ked vonkajsie ihrisko nemaju predovsetkym z bezpecnostnych dovodov ... maju iba velke pieskovisko a nadhnerny areal so stromami kde sa mozu hrat aj ked svieti letne slniecko, statna skolka je starsia, na dvore ma ihrisko s preliezkami kde mimochodom aj tak take male deti nepustaju .... aj nasa sukromna aj ta statna ma teda svoje plusy aj minusy .... no napriek tomu ze kazde rano a na poobede musime ist autom, ze nemame ihrisko, ze platim ovela viac NIKDY by som nemenila .... kedze je moj maly stastny som stastna a spokojna aj ja .... takze by som ti naozaj velmi dobre si premysliet co je prvorade .... 5 minut cesty do skolky alebo naozaj stastne dietako a samozrejme potom aj spokojna maminka s nim ..... drzim palce aby si si vybrala spravne a vsetci ste boli spokojni 🙂

safrinka81
24. okt 2013

@alex31 Ahoj Alex, diky za odpoved. Nebrala som to tak ze som pohodlna ale ze cas straveny v aute 20min rano +20min vecer je celkom dost. Ano uznavam moze to byt aj horsie aj lepsie ..Ked sa tak nad tym zamyslim, mam vysoke naroky a hneva ma ked vidim, ze veci sa daju robit aj lepsie, keby sa trosku chcelo ....Isto sa ozvu maminy ktore su za aj proti jednej ci druhej alternativy, no niekedy staci veta, slovo co takopvediac otvoria oci a cele rozhodovanie je ulahcene. Este raz diky za nazor 🙂

blossom412
24. okt 2013

@safrinka81 ahoj 🙂 nechcem sa zastavat nikoho, ja som malu cele leto nosila presne na Humensku lebo pracujem a od septembra sme presli do slonika na jazero lebo tam byvame,ale nemam pocit ze 3ucitelky su malo a co viem zo skolky maju certifikat zdravej vyzivy a ak poviete pani uitelkam ze vase dietatko neznasa tvaroh a mliecko vedia povedat pani kucharkam a oni najdu vhodnu alternativu,mali sme podobny problem. vsetko je o komunikacii...to ihrisko je take no,ale to treba apelovat pani riaditelke tejto skolky ze o to nema zaujem,nie riaditelke slonika...jedno co viem iste je ze moja mala sa tam citila dobre a nenudila sa,lebo im stale vymysleli super program...a co sa tika tej vsade ospevovanej Alejovej, mam pocit ze rodicia si na zaklade ceny a ich dobrej reklamy namyslaju ze svojim detom dali to najlepsie ked ich dali tam 🙂

danielko3
25. okt 2013

Ahojte....čítam tieto príspevky a.....mám také zmiešané pocity..... 😒 My sme z Jazera a chodili sme do Sloníka na Ťahanovce...Každý komu sme to povedali bol PAFFF....že čo?,,,,Opačná strana mesta....Priznávam,po výpadovke to bolo za cca 7 min.....Spať alebo poobede to bolo horšie,ale mne to stálo za to....Pani učiteľky sú tie najlepšie s akými som sa asi stretla.....,ale podporujem názor,že všetci máme inú mienku a iné nároky....Bolí ma ak niekto povie,že v jasličkách sú "odstrkávané deti".....Ja svojho malého "milujem"....Mám veľkú dcéru a dlhé roky sme nemohli mať druhé dieťa....preto toto superlatívum....Dala by som zaňho všetko,ale práve pre toto je na mňa MAX. naviazaný...nemohla som ísť ani na WC-ko...sedel mi na kolenách....ak som sa maľovala alebo obliekala držal ma za koleno.... 🙂 🙂 🙂 ....Je to super pocit,ale po čase sa to stáva tak trochu.....Nezostal ani s jednou z babičiek a tak nám známa odporučila Sloníka....Najprv na 2 hoďky,potom pol dňa a nakoniec sa malý pýtal sám ,aby mohol spinkať s detičkami.... 🙂 ...Podotýkam,že sme chodili len 3 dni v týždni,pretože som stále chcela byť tá dominantná....Keď sme začali chodiť mal 27 mesiacov....V septembri začal chodiť do štátnej školky,ale veľmi rýchlo som pochopila,že jediné pozitívum tejto je ,že je blízko,preto po mesačnom marode sme opať u Sloníka-tentoraz na Jazere....Chodí tam od včera a tak ako som už povedala,treba sa presvedčiť.... 😉 😉 😉 každý má možnosť odskúšať si hodinovú starostlivosť....Nie sú to veľké peniažky ak ide o pohodu a šťastie naších detí.....Prajem pekný deň.... 🙂 🙂 🙂

danielko3
25. okt 2013

Mimochodom aj tu je všetko FUUUL nové,ešte aj steny....A pani riaditeľka sľúbila od jary aj nové ihrisko s bezpečnými prvkami .Teraz je len také provizorne,ale stále lepšie ako keď vám zo štátnej školky nosia deti na verejné ihrisko,kde sa vám vykadí každá mačka a každý pes zo sídliska..... 😉

gabinalm
28. okt 2013

dobry den mila susisus. Skor ako zacnete komentovat a ohovarat neake marerske centrum alebo cokolvek ine, bolo by fajn mat vllastnu skusenost a veci ktrore sa vam nepacia si vydiskutovat na konkretnom mieste. Pretoze pisat tu negativa z informacii ze " jedna baba povedala " o niecom sveci. Nasa mala chodi do MC zabiatko a sme maximalne spokojny s pristupom, ustretovostou a co je najdolezitejsie spokojne je dieta a to je dokazom pre kazdu maminu.

maxim112
28. okt 2013

safrinka81 @ ahoj ,nepozname sa,a chcem sa vopred ospravedlniť,ale musím Ti povedať,že asi nemaš predstavu ,ako to funguje ,ak maš prenajaty priestor...ked niekomu platíš,tak by si mala mať služby ,ako sa patrí.Ale pravda je taka,že školstvo nema peniaze a tak si nemože dovoliť starať sa až tak,ako by sa malo,pretože to nevychadza a viem že najomca tam neinvestuje,ved by to bola riadne hluposť,keď to nieje jeho. Myslim si,že ani ty by si neinvestovala,ked ťa možu vyhodiť ,kedy sa im zachce..Pracovala som tam(na školstve ),takže viem o čom hovorím.Pani majitelka v Sloniku,je tak mila osoba,že mi príde luto,že si skritizovala jasle na Humenskej,pretože vobec niesu stare vo vnutri ma nabytok z Ikei ,takže nechapem ? ja som sa tam bola tiež pozrieť .A že budova je stara ? Ide o služby a viem,že na Humensej sú fantasticke učitelky,mne ich odporúčali už strašne davno.Sú tam tri uččiteľky a v štátnej dve ,tak nechapem ? plati sa všade rovnako a tak ako písali ine maminky služby v Sloniku sú na vysokej urovni,fantasticke programi každy deň ,Ja vrelo odporúčam Slonika a to sme si pochodili viacero prevadzok . 🙂

olivia19
28. okt 2013

Ahojte,som z terasi a viem ze na Humenskej v sloniku z vonku to nieje žiaden luxus no vnútri je rodinne prostredie a hlavne čisto a sú spojený aj zo škôlkou čo mi vyhovuje nakoľko aspoň nebudeme musieť zmeniť prostredie keď uz budeme veľký . Učiteľky sú vážne perfiš a kedže je to moje prvé dieťa dala som si dosť záležať na výbere jasiel a možem hovoriť len chválu ,chodíme tam síce len krátko no maly sa tam vždy teší a co môžem vyzdvihnúť je to ze deti učia k samostatnosti a majú dobrý program cez den a co sa týka stravy deti majú každý den ovocie na čom si dávam ja dosť záležať kedže sme rodinka ktorá uprednostňuje skôr vegetariánsku stravu vyšli nám aj stym v ústrety naozaj je to len o komunikácii , ktorá je tam dobrá.

bubblyms
31. okt 2013

Skolka sukromna na Alesovom nabrezi sa mi velmi paci. Moj syncek tam chodi, zobrali ho na rok a pol a nebol s tym problem. Ucitelky su veeelmi mile a moj maly si ich velmi oblubil. Vzhladom na vek ktory ma zvlada vsetko bravurne. Som mimoriadne sppkojna.

maxim112
12. nov 2013

ahojte maminky,chcem Vam povedať,že v Sloniku na jazere beru aj detičky ,ktoré maju nejaký zdravotny hendikep (nie ťažký ).Rozpravala som sa z majiteľkou a klubúk dole,veľmi sa mi ta myšlienka páči zdrave deti sa učia ohľaduplnosti a pomoci,deťom ktrore to potrebuju.klobuk dole.🙂 A celkom sa im tam zaplňa,sme spokojný a čo je doležite malý je úplne heppy...neche isť ani domov 🙂 Chválim a vrelo odporúčam. 🙂

adamika
23. nov 2013

ahojte maminky, mate niektora skusenost s jaslickami Rozpravkovy raj na Razusovej?

bubblyms
26. nov 2013

@eminka1 aj nas maly tam chodi. Som spokojna a hlavne chodi tam velmi rad. Ucitelky su veeelmi zlate, obetave a prijemne. Hadam sa stretneme 😀