Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

edusik
23. nov 2011

@fidorka27 všade je to o sume 230 a vyššie, akurát na Jesennej - sú dotované mestom - sa platí menej - pred rokom to bolo cca 140E, ale teraz netuším, my sme tam mali prihlášku, ale zvolili sme súkromné jasle. Neviem čo presne potrebuješ, takže ak chceš vedieť niečo presnejšie, polož jasnejšiu otázku... 230E mesačne ti prepláca štát, tak troška nerozumiem čo riešiš, ale možno som ťa nepochopila..

mirka907
7. dec 2011

@edusik ja napriklad cenu za jasle dost riesim, lebo na prispevok starostlivosti nemam narok...robim na dohodu...a co sa mi napr.v nasich jasliach vobec nepaci je, ze platim mesacne 230, tento mesiac su jasle tyzden zavrete a na sume sa nemeni nic a este aj na ten mikulassky balicek bola zbieracka po dve eura a nie ze je to v cene jasiel....akoze prislo mi to fakt dost trapne...a mnohokrat to ozaj nie je o detoch ale o prachoch....

dicinka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dicinka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
edusik
9. dec 2011

@mirka907 tak to ma vôbec nenapadlo, že nemáš nárok na príspevok, tak potom berieš RD - ten je troška nižší ako príspevok, to je pravda. No vieš a tie ostatné veci závisia od zariadenia, my sme sa na balíčky neskladali a bola som dosť prekvapená, že nám tam nabalili dosť "kvalitné" veci, nie nejaké "tesco výrobky", ale to je asi o prístupe majiteľa. Dokonca už máme doma aj kôpku fotografií z mikuláša, ktoré nám tiež darovali - čo ma prekvapilo ešte viac, keďže doteraz všetky fotky napaľovali na nami donesené DVD. Aj minulý rok čo malá chodila do iných jaslí, sme nikdy nič nedoplácali, všetko bolo v rámci školného - to nám vravela majiteľa už na začiatku - karnevalový balíček, mikulášsky balíček, deň detí, angličtina pre detičky a dokonca aj 2x ročne divadelné predstavenie priamo v jasliach - to všetko sme mali v školnom. Teraz toho až toľko nie je, ale tie balíčky sme my rodičia neriešili. Vidíš, sú podnikatelia a podnikatelia...škoda

mirka907
9. dec 2011

@edusik no pekne...ja som nechala nejakych 10 eur za rocnikove foto a teraz na nastenke je zavesenie nieco take, ze kto pride ten tyzden od 2.01.2012 ma sa zapisat....lebo ak nas bude menej ako 3-4 deti tak sa jasle neotvoria...akoze sukromne zariadenie, ktore ani nahodou neznizilo sumu ci su jasle otvorene alebo nie..taze ja mam zaplatit za januar 230 kedy prvy tyzden budu jasle zatvorene a este si hladat a platit opatrovatelku, kedze budem musiet byt v robote...akoze uz ma vidia ...hlavne ked som samoplatca...jasle mi stat nepreplaca...a robim na dohodu.......to si mam zaplatit jasle a opatrovatelku v case zavretych jasiel??????.a ze jasle su posledny decembrovy tyzden zavrete to uz absolutne nikoho nesere....a co ked s mmm musime pracovat? to nikoho nesere? ak si to majitelka cita, srdecne ju pozdravujem....tymto prispevkom som neskoncila

edusik
9. dec 2011

@mirka907 no nechcem ťa ešte viac burcovať, ale asi by pani majiteľke trebalo dať najavo ako to chodí inde... Naši majitelia (tí terajší - predošlími som bola zvyknutá na ešte troška vyšší štandard, tak som to dosť porovnávala a sem tam dala aj na javo) zo začiatku tiež veľmi nerobili ústupky, lebo na začiatku minulého roka to bolo tak že na jedno miesto čakali aj 3 deti, ale dnes je situácia iná, veľa zariadení sa otvorilo, a už nie je taký problém ako pred rokom, že si sa zo dňa na deň nevedela dostať do iných jaslí... a čo sa týka "medzisviatkového" obdobia - teraz som sa ešte stále nepýtala ako to bude u nás (ale pravidelne na to myslím 🙂 ) ale pred rokom v tých iných jasliach napr. moja malá bola asi 3 dni len s 2 deťmi, a potom som sa rozhodla, že si ju nechám doma (mala som celozávodnú dovolenku) a pani majiteľka nič nenamietala, že jej na 1 dni ostanú len 2 deti, vychovávateľkam dala voľno a robila len ona... ale aj ja som zvedavá ako to bude v terajších jasliach, len keby ma to napadlo sa opýtať pri tom zhone pri vyberaní malej...

mirka907
9. dec 2011

@edusik no len najhorsie je, ze ja uz malej kolektiv menit nechcem...dalsi sk rok ide do skolky, zial skor ju nechcu hoci rozprava a je bez plienky 😠 ...takze uz chcem ostat pri tom jednom kolektive...a to si zrejme majitelka uvedomuje, ze to tak chodi,....no ved uvidme....

edusik
9. dec 2011

@mirka907 áno, v tom Ti dávam za pravdu, my sme menili min. rok ( z môjho rozmaru) a po tejto skúsenosti bojím sa čo bude v sept. keď pôjde do škôlky, aj keď teraz sa nedá porovnať aká je rozumná oproti tomu keď mala sotva 2 rôčky.... ale ja som myslela, len jej nazanačiť, že je vhodné začať robiť kompromisy, aby jej mamičky nezačali odchádzať inam...

mirka907
9. dec 2011

@edusik suhlasim, v tom mas urcite pravdu...mne sa uz aspon predtym podarilo s majitelkou dohodnut letne mesiace na polovicny uvazok...ved tam skoro nebola, kedze sme lietali hore dole.....ale akoze z par veci mam dost...no riesit to uz novymi jaslickami nechcem...jedine ak by ju zobrali skor do skolky....ale velmi ruzovo to nevyzera

fidorka27
10. dec 2011

@edusik do akych jasliciek ti chodi dietatko? teda mamicky co ste reagovali do ktorych jasliciek davate deticky? mne ide tiez o to ako to bude s prazdninami a ich platenim pausalom ako to zacali volat, kedze hned nam bolo dost skaredo povedane ze je jedno ci tam bude den alebo 20 platime plnu sumu... pritom viem ze v lete tam bude malicko.... a taktiez sa v niektorych doplaca za stravu ale uz dohodnut sa s nimi kedze vsetko nemoze papat bol problem, taktiez ci maju aj nejake kruzku a take veci.. bola som si pozriet jesenu, slonika,botanicku a este uvazujem... a takych dovodov mam viac preto som sa pytala na sumy a schopnost dohodnut sa s ludskym pristupom... tak by som bola rada keby ste mi pomohli,je to pre mna dost dolezite.. dakujem krasne a prajem vam dobru noc 😉

meelah
12. dec 2011

Ahojky,prosim Vas,viete mi poradit dobru skolku niekde blizko Exnarovej na Furci???Co som pozerala na nete tak je asi najblizsie Zupkova,mate niekto nejake skusenosti???Poradte miiii:(((((

terezka25
14. dec 2011

ahojky mamicky,
este stale sa snazime najst nejaku skolku/ jasle pre nasho maleho. uz som z toho totalne bezradna.vsetko je plne, v niektorych skolkach su dokonca strasne neprijemni ludia:(...
vraj existuje nejaka skolka na Lomonosovej. Prosim, neviete o nej nieco, resp. nejaky kontakt na nu? ja ju neviem nikde najst:((( veeeeeeeelmi dakujem!!

gabika7706
14. dec 2011

@terezka25 na Turgenevovej su dve, ale na Lomonosovovej neviem o ziadnej

skajinka
14. dec 2011

☹ Ja som zase velmi smutna z toho,ze v nasom okoli siroko,daleko niet potuchy.Byvam v Barci a pracujem na Rastislavovej v nemocnici.Tak poradte,kam s mojim drobcekom?Na Juhu a v blizkosti o ziadnych jaslickach neviem

terina25
14. dec 2011

@meelah ahoj,ja som tiež z Exnárky 😉 najbližšie je školka na Krosnianskej,vedľa ZŠ.je to cirkevná školka,ale neviem aký je v tom rozdiel medzi cirkevnou a obyčajnou.Inak ja som do nej kedysi chodila 😉 No a potom je školka na Lidickom námestí,tam chodia aj 2 detičky mojich kamošiek.Potom je školka na Ovručskej,tam je aj súkromná školka a jasle.Potom spomínaná Zupkova,jaltská a aj na Kalinovskej a PČL.ale podľa mňa najbližšia je na Krosnianskej(tam sa chystám dať aj ja svoju dcéru)alebo potom Lidické a Kalinovská.

terina25
14. dec 2011

@terezka25 a Lomonosova ulica nie je náhodou Watsonova?

meelah
14. dec 2011

terina25,dakujem velmi pekne,uz som si aj nieco obvolala,a asi pojdeme na Lidicke namestie,mozno sa aj stretneme🙂))

brumik123
15. dec 2011

Ahojte maminky,ja som tuna prvy krát a chcem reagovať na vaše príspevky .Ja ked som si vyberala jasličky tak som si odchodila skoro všetky jasličky ,lebo ma nezaujimalo aky ja nabytok ale pani učitelky a veci ako su platby a dovolenky,lebo riešiť okrem jasli aj opatrovatelku? no viem peniaze zúžitkovať aj inak.Musim povedať,že su jasličky v meste ktore maju zatvor mesiac v lete a týžden v zime ,plus kopec jaslí kde okrem 230 € si musia platiť za obedy,ak sa nemylim 2 eura na deň, ,ked som si to preratala ,tak ročne z vyplati by ma to vyšlo cca.240 € čo je dost, tak ja platim 230 eur a je v tom strava ,čiže viem že majitelke ostava menej,ako inym.je pravda,že ked by bola mala chora,tak by mi zo stravy vratili,ale platim.My chodime na Terasu je pravda,že sme mikulaša platili ,ale 2 eura za rok? ved je to nič ,oproti 240 euram,no nie? Ja som véééľmi spoojná,chodime od septembra a mala nechce ísť domov,čo má teší.....Ahojte a príjemnu pracu maminkam lebo ja už pracujem,ach..... 😵

brumik123
15. dec 2011

Ahojte som tu zasa lebo vizeram ako cvok,to je pri rannom zhone spojení z prácou a ešte k tomu ako keby som nevedela rátať.Chcem uviesť veci na spravnu mieru lebo mám preklep,u nás v jasiach za obedy peniaze nevracajú lebo nič naviac neplatíme,strava je v tom a napísala som Vám stravne za rok,čo bolo v rýchlosti ale maminky vyplacaju stravne za celučky rok až...480 eur a nie 240 eur, ako som napísala.Čo je dosť! MIMKA dík,že ma tak kontroluješ...máš to u mna ,pozývam Ťa na kafe,po prac.dobe.Všetkým pekný deň. 😀

gabika7706
15. dec 2011

@terina25 nie, Watsonova bola kedysi Solovjevova 🙂, Lomonosovova je na Juhu, Watsonova pri Amfiku

zuzu9906
15. dec 2011

@fidorka27 ahoj, my chodime na Furcu do Kremienka na Lidickom namesti,plati sa 230 eur mesacne plus 2,30 strava na den, stravne vracaju ked dieta nie je v jaslickach, maju uzasnu kucharku v jedalni, lebo je tam chlapcek co ma potravinovu alergiu a vysli mu v ustrety, ked tam dieta nie je tak prispevok tych 230 nevracaju, ale ked to dostanes od statu??? mne napr. teraz maly bol len 2 dni a este mozno bud. tyzden 3 dni, ale nejako som sa nezamyslala...je tam prijemny personal,mile ucitelky a vyhodou je ze su to nove jaslicky a je tam zatial len okolo desat deti, tak bezne tych 6-7 deti kazdy den...my sme max. spokojni....

eli26
22. dec 2011

Ahojte.Potrebovala by som poradiť s jasličkami pre môjho synčeka bude mať 19 mesiacov . Najlepšie na terase alebo niekde blízko centra mesta. Košice veľmi nepoznám budeme sa tu sťahovať, tak by som poprosila aj názov jasličiek po prípade kontakt... Tiež ma zaujímajú mesačné poplatky. Nebolo by to hneď teraz chcem počkať až bude mať 2 roky a tiež podľa toho čo som si tu prečítala sa asi istý čas na jasličky čaká 🙂. Budem vďačná za každú odpoveď 🙂...ďakujemm...

mamka78
22. dec 2011

@brumik123 ahoj,ja sa chcem opýtať,kde na terasu do ktorých jasličiek ti drobček chodí ? 🙂 Môj nastupuje do sloníka na Humenskej od apríla a máme tiež platiť 230e mesačne bez príplatkov za stravu 🙂

mirka907
22. dec 2011

@eli26 my sme jasle slonik v spolocenskom pavilone ale od februara ideme do skolky, takze sa tam uvolni miesto...mozes skusit...www.jasleslonik.sk....mesacne 230 uz so stravou.

brumik123
24. dec 2011

@mamka78 ahoj ,my chodíme na Humensku,budeš velmi spokojná,možem iba odporúčať.Ja som tam mala prihlášku rok,sú tam milé tetušky,strava super aj program pre deti.Akurát budova je staršia,ale mne to 🙂 nevadí.myslim si ,že to nieje podstatné.Pekné sviatky všetkým 😀

mamka78
24. dec 2011

@brumik123 jéj si zlatá,veľmi si ma ukľudnila 🙂 ,my sme sa boli nahlásiť vo februári,keď mal malý 1 mesiac,aby sme to stihli 🙂 ,bola som sa tam ja pozrieť a videlo sa mi to tam fajn aj učiteľky boli milé,ale skúsenosť od maminky,ktorá tam vodí svoje dieťa je predsa len na nezaplatenie 😀 ,tak ti ďakujem za pekný darček a prajempríjemný zbytok štedrého večera 😵 😵

deamonds
30. dec 2011

v aprili sa otvara nova skolka a jasle na gudernovej ul.pojdem pozriet určite

mandy29
2. jan 2012

@zuzu9906 prosím ťa kedy treba dať zapísať dieťa do jaslí na Lidickom? bývam hned pod skolkou tak by mi to super padlo keby malý ked budem chcieť a teda asi aj musieť nastúpiť do práce, budem to mať hned pod oknom 🙂 a ako to je s tým platením? dajú ti potvrdenie ktoré potom odnesieš na úrad a oni to preplatia, či ako?

zuzu9906
2. jan 2012

@mandy29 neviem ako treba prist prihlasit, sa mi zda ze sa plati zaloha, ale zatial je tam len asi 10 deti takze myslim ze miesto este je, podla mna kludne mozes zabehnut kedykolvek je tam majitelka kazdy den, takze sa vies dohodnut, uz su tam aj dnes myslim...a niektore deti uz budu v lete aj odchadzat 3rocne, podla toho kedy potrebujes.....a zaplatis, daju potvrdenie a odnesies na urad prace, kazdy mesiac...to mas k tomu aj z uradu tlacivo...my sme spokojni a zatial nebol problem ani s preplatenim z uradu...