Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

eviq
5. máj 2015

@berni stále zvažujem tu botanicku, chcela by som až od februára, tak dovtedy možno niečo zistím. a ty máš vytipovane aj iné škôlky?

gloria9
5. máj 2015

moj syn chodil do jasličiek slonik na terase bol velmi casto chorý deti boli v jednej malej miestnosti kde spali a miestnost na hranie tiez bola dost mala na to ze kolko deti tam mali teraz chodí do súkromnej skôlky ovručská nedám na nu dopustit aj cena je super odporucam ak vam dieta nebolo prijate do statnej skôlky učitelky super dokonca aj kruzok s rodičmi max spokojnost...povedia aj uprimne ake je dieta ci vystraja ci pocuva ci papal proste vsetko...

berni
5. máj 2015

@eviq nie zatial tiez zistujem, Alejova sa mi este pozdava... Len cennik na botanicku som nenasla... nevies nahodou ake su tam poplatky?

eviq
5. máj 2015

@berni botanická je 200 na mesiac bez stravy, so stravou to vyjde tak 250-260. Alejová je omnoho drahšia tuším až okolo 400, ak mám dobrú informaciu. Minule mi jedna mamička hovorila, že pozná dve, ktoré berú z botanickej deti preč. Ale neviem podrobnosti s čím neboli spokojne. preto som dufala, že sa mi tu niekto ozve.

berni
5. máj 2015

@eviq Hádam sa niekto ozve a sa dozvieme viac... Alejova je velmi draha.

eviq
5. máj 2015

@berni ak niečo zistím, ozvem sa 🙂 od kedy chceš dať malého, uz od septembra?

berni
5. máj 2015

@eviq chcela by som od septembra... keby som aj ja nieco zistila dam vediet... 🙂

maryhrib
21. máj 2015

Ahojte dievcata. Nahodou nemate informacie o sukromnej skolke v barci na abovskej? Na nete neviem nic najst. Dakujem

lucy1212
22. máj 2015

@jankaja23 Ahoj. Z vlastnej skusenosti odporucam jaslicky Barancek. Maly tam sice chodil len 4 mesiace ale je tam velmi mila pani riaditelka a tiez ucitelky. Velke priestory, dve herne, samostana spalna, samostatna jedalen a ako bonus velka zahrada, kde maju deti pieskovisko, hojdacky a kopec odrazadielok. V jari a v lete si dokonca pestuju vlastnu zeleninu a pomahaju s polickom - odnasaju vo vedierkach burinu na compost 🙂 Maly tam chodil od dvoch rokov. Od septembra je uz v skolke na Tatranskej 23. Barancek ma teraz aj skolku pre pre deti od 2 a pol roka, ale k tej sa neviem vyjadrit.

ivizu
2. jún 2015

My s kamoškou dávame svoje dievčatká do nových jasličiek na Furči - volajú Rosnička a sú na Jegorovovom nám., sú to síce nové jasličky, ešte nie sú vyskúšané, ale dáme im šancu, lebo sme mali problém zohnať miesto a keďže oni len začínajú, tak nás vzali, no neviem, či ešte budú mať miesto, lebo mi pani vravela, že sa im vraj hlási veľa mamičiek, ktoré chcú ísť práve v lete do roboty, čo je v Košiciach problém, lebo škôlky až od septembra fungujú a oni otvárajú už v auguste. Takže skúste sa informovať aj tam.

furcianka
2. jún 2015

Hej, o tej Rosnicke viem aj ja, byvam totiz na Furci, tak som si vsimla letacik u doktorky, ked som bola s malou a v ramci prechadzky som sa tam bola kuknut, lenze dnu som nebola. Takisto uvazujem, ze kam ju dame, lebo idem od septembra do prace - musim :( A nechcem ju davat niekde daleko, ked toto je tu mne doslova "pod nosom". len neviem, lebo nemaju este ziadnu reklamu, ani stranku, asi len Fb maju, ale nie su tam ziadne fotky ani interieru ani vonku neviem, kde budu s detmi chodit, asi sa taam skocim pozriet, ako to tam maju zariadene a ci vobec uz su zariadeni, lebo donedavna tam este nebolo nic a teraz som si vsimla, ze uz maju v okne napis ROSNICKA. Neviem, ci len tie okna su ich, v ktorych je napis alebo cele horne poschodie. Pojdem to tam asi okukat a potom napisem, co som tam videla, aby vedeli aj ostatne maminky, ktore riesia podobny problem s umiestnenim dietatka kvoli nastupu do prace...

slnieeeecko
15. jún 2015

Ahojte maminky, má niektorá z Vás skúsenosť s jasličkami na Rázusovej?

smejo251
16. jún 2015

@slnieeeecko my sme boli maximalne spokojni....

slnieeeecko
17. jún 2015

smejo 251, ďakujem veľmi pekne 🙂

edusik
19. jún 2015

@eviq moja starsia chodila do Botanickej ale do jasli a aj mladsiu tam mam zapisanu lebo sa tam za 3roky ani len ucitelky nezmenili tak som spokojna. Ak chces nieco vediet skusim poradit.

1sarah1
24. jún 2015

Ahojte mamičky, potrebujem radu. Chcela by som umiestniť svoju 3 r. dcérku do škôlky v Starom Meste. Viete mi poradiť nejakú dobrú škôlku? Mám odporúčanie na novú Kreatívnu škôlku na Starej baštovej, je veľmi pekná aj prostredím, aj Montessori vybavením, len chcela by som vedieť aj váš názor, či nemáte nejaké skúsenosti. Prípadne nejaké referencie...

petinkaaa
30. jún 2015

@edusik viete mi prosim napisat o jaslickach. Syn je tam prihlaseny od septrmbra ale dnes mi znama hovorila, ze detom sa vobec nevenuju. Nenakrmia ked sami nevedia papat. Mozete mi prosim napisat ako ste spokojna. Zvazujem aj jaslicky vilocka. Nechcem aby mi dieta zanedbali.

edusik
30. jún 2015

@petinkaaa no neviem co na to napisat... to by deti boli permanentne hladne a revali by im... viem ze tie najmensie su Vo vysokych stolickach a pri nich jedia ucitelky ostatne deti su za stolom a papaju same. My sme sa s tym nestretli a kedze sa pedagogovia nezmenili tak by to tak malo byt... inac neviem si predstavit jasle kde by 2ucit. Uplne krmili 15-20deti - trvalo by im to asi 2hod.. hadam sa treba na to pozriet aj z praktickej stranky tvrdenia

1sarah1
1. júl 2015

Baby, viete mi dať nejaké odporúčanie na Kreatívnu škôlku? www.kreativnaskolka.sk
Mám to blízko a celkom sa mi to tam páči. Ale chcela by som vedieť aj Váš názor...

moncicip
1. júl 2015

@slnieeeecko Jaslicky na Razusovej patria tej istej majitelke ano na GEmerskej. Nas maly chodil na Gemersku a maximalna spokojnost, takze veri mze na Razusovej je rovnako dobre. Takze urcite odporucam.

slnieeeecko
1. júl 2015

@moncicip - to som velmi rada, dakujem pekne 🙂 verim, ze budeme spokojní 🙂

moncicip
1. júl 2015

@slnieeeecko Nas maly tam teraz po roku isiel na dva tyzdne, kedze v statnej skolke nam ho odmietli vziat na cele leto napriek tomu ze obaja s manzelom prcujeme. Maly sa tam tesil uz tri dni dopredu a rano tam napochodoval akoby tam chodil stale. Aj ucitelka ho privitala ako stareho zanmeho 🙂

slnieeeecko
2. júl 2015

@moncicip To je super 🙂 , tesim sa 🙂 nech si to tam maly užije . Aj na mna učiteľky zapôsobili 🙂

blossom412
3. júl 2015

@gloria9 velmi by ma zaujimalo do ktorych jasli SLONIK na terase si chodila, kedze som mala tu moznost byt v oboch a ani v jednej nemali hernu so spalnou v ktorej boli deti. Na Humenskej je velka herna a spalnu maju zvlast, tam maju dokonca aj telocvicnu, ktora je sice malinka, ale pre deticky je to urcite prijemna zmena. a v spolocenskom pokial dobre viem su 2 herne a ani jedna nesluzi ako spalna....tam nosila dcerku moja velmi dobra kamratka a castokrat sme chodili po deti spolocne a velakrat sa stalo ze poobede boli deticky rozdelene v tychto dvoch hernach.

blossom412
3. júl 2015

@ateirneh rovnako odporucam Slonika na terase, ci uz Humesnka alebo Pavilon, ucitelky super zeny naozaj, chapave mile empaticke....ja si neviem vynachvalit, aj pani riaditelka je velmi prijemna vzdy nam vysla v ustrety ked sme potrebovali.

tinka1jasle
3. júl 2015

Drahe maminky 🙂 skvela sprava, otvaram nove jaslicky v Myslave v rodinnom dome 🙂 Jaslicky budu uzkoprofilove, co znamena, ze prijmat budeme maximalne 11 deticiek, ktorym sa budu plne venovat 2 pani vychovavatelky, z toho jedna bude zdravotnicka. My davame doraz najma na kvalitu, nie na kvanitu a preto sme sa rozhodli aj v tomto pripade zvolit prijemne rodinne prostredie. Ak by Vas tato ponuka oslovila, nevahajte ma kotaktovat pre viac info do spravy 🙂 🙂 😉

gloria9
3. júl 2015

@blossom412 ahoj ja som nepovedala ze mali spolu hernu aj spalnu ibaze ta spalna bola dost mala na to kolko postelí tam bolo

hanka760
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mayyyyka
17. júl 2015

Milé mamičky 🙂 aj na Masarykovej ulici sa otvárajú nové jasličky a škôlka pre deti od 1-6 rokov, zariadenie bude zamerané na zdravý životný štýl, na super mieste, vlastný veľký dvor s ihriskom 🙂 Ak máte záujem o viac informácii kontaktujte ma prosím správou 🙂

govinda
17. júl 2015

Tak ja mám skúsenosti s jasličkami Kremienok na Furči a môžem len odporúčať. Dcérka tam nastúpila ako 16 mesačná. Páči sa mi prístup učiteliek, každý deň informujú o tom, či dieťa papalo, či kakalo, ako dlho spinkalo a celkovo, ako sa správalo. Malú mi tam naučili na nočník, naučili ju kopec pesničiek a riekaniek, veľmi skoro ju naučili jesť samu ..... dcérka popoludní z jaslí nechce ísť domov, doslova s plačom odtiaľ odchádzame.
Majú veľkú herňu, zvlášť izbu, kde spinkajú a samozrejme jedáleň. A ešte jednu menšiu herňu. Sú v budove, kde je MŠ, takže strava je dodávaná aj pre MŠ aj pre jasle.
Momentálne má dcérka 2,5 roka, takže jasle navštevuje 1 rok a 4 mesiace a nemali sme nejaký problém za ten čas.
Od septembra nastupuje slečna do škôlky a veru mi bude ľúto za jasličkami :-/