Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

anjelik006
21. sep 2014

A keď si prečítate vyššie , tak aj pani,, marhulka88" písala, že jej v danej školke chýbala profesionalita....takže myslím si, že tá profesionalita chýba viacerým ...nielen mne..... veď mamičky si platia za profesionalitu ....individuálny prístup.....a hlavne zato, aby ich deti vedeli viac ako iné detičky...

jaslickyy
21. sep 2014

@anjelik006
zákon č. 317/2009 Z.z. poznam, ale riaditel moze do skoly alebo skolky prijat aj osobu , ktora sa este vzdelava, aby dosiahla zakonom stanovene vzdelanie.
A To znamena, ze ak v skolstve maju pracovat LEN a LEN vyucene vysokoskolsky vzdelane (pedagogicke zameranie smaozrejme) alebo mat uplne stredne odborne vzdelanie (4 roky, lebo dva nestacia podla Vas) osoby, tak istro predavacku nemoze robit hocikto, len na to vyucena osoba? alebo ine dovetvie kde existuju na to vzdelania a skoly? Tento system by sa mi pacil, lebo potom by nemuseli vysokoskolaci pracovat v restauraciach a baroch , ale v bankach a na uradoch , nakolko maju na tieto prace vzdelanie...
Chapem aj vase rozhorcenie, isto som sa stretla aj ja s ucitelmi a ucitelmi.
Ale to by bol uz velky risk ci uz zamestnavatela v statnom zariadeni alebo majitela v sukromnom,. keby zamestnaval cloveka, ktory by nejakym sposobom ohrozoval alebo nerozvijal deti. A presne preto su aj tieto fora aby si tu ludia vymienali skusenosti. Uprimne, este sice nemam dieta, ale ak by som sa mala rozhodnut medzi ucitekou , ktora ma prave skoncenu pedagogicku VS, ale nema vztah k detom a robi to len z nudze, alebo medzi ucitelkou , ktora ma skoncenu napr.zdravotnu skolu a doraba si IBA nadstavbu (kde mimochodom, ziska mnoho informacii a vedomosti o tom ako sa venovat a rozvijat intelekt a zrucnosti deti) , a moje dieta sa rano bude obliekat a tesit za tou nedostatocne vzdelanou pani ucitelkou, nemusim snad pisat odpoved co by som si vybrala 🙂

adamika
31. okt 2014

Ahojte, má niekto skúsenosť s MŠ Smetanova alebo Oštepová? Ktorú z nich by ste doporučili? Ďakujem.

childrensplay
11. nov 2014

Milé mamičky radi vás privítame s vašimi deťmi v našom zariadení Materské centrum Bambuľkovo, Dunajská 3, Terasa neďaleko SPP. www.bambulkovo-kosice.sk Bližšie info do IP

kvetinka_18
11. nov 2014

Krasne jaslicky, moja dcerka tam chodi a sme velmi spokojny, uzasne ucitelky, ktore sa detickam venuju. Zo zaciatku som sa bala ako to mala zvladne ale pristup pani uciteliek nam to dost ulahcil. Mala si rychlo zvykla a chodi tam bez problemov, dokonca poobede sa jej nechce ani domov. Riaditelka je mila a ustretova, je tam kazdy den takze ak nieco treba vzdy ju tam najdete. Naozaj mozem len odporucit !!!

katusatoth
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
larosa
12. nov 2014

@jaslickyy v štátnom školstve, v tom ktoré dotuje štát a posiela normatív na žiaka, môže byť zamestnaný iba taký učiteľ, ktorý ukončil vzdelávanie, ak to tak nie je porušuje sa zákon, @anjelik006 mala pravdu

jonasa
28. nov 2014

najvacsi zoznam skolok a jasli na jednej kope www.hoppie.sk je tam dost zariadeni aj z Kosic, pozrite sa 🙂 celkom fajn pomocka

evittah
28. dec 2014

@kubkoh Ide o tie sukromne jasle a skolku, ktore su z druhej strany budovy, ako su jasle Medvediky? Kolko tried tam maju v jaslickach? Kolko uciteliek? Dakujem za info 😉

walir
9. jan 2015

Je tu veľa názorov, ale koľko ludi tolko chuti🙂 ja mám obidve malé V playschool na kmeťovej a všetky učiteľky sú VS vzdelane, a myslím že je to potrebné.nehovoriac o tom že od septembra budú patriť do siete škôl SR čiže všetky normy ci už hygienické alebo od hasičov musia mať splnene🙂 spokojnosť maximálna 😉

danyllka
15. jan 2015

Ahojte, mate niektora skusenosti s jaslami Chrobaciky??? Dakujem

miriama11
28. jan 2015

@battole ahoj viem ze je to uz starsia diskusia ale chcela by som sa opytat ked ste chodili pozerat skolky ktoru ste si nakoniec vybrali alebo kde vas zobrali .a vlastne ci ste boli spokojny

jankaja23
18. feb 2015

Ahojte mamicky, chcela by som sa opytat ci nemate niektora skusenosti s jaslickami Zabiatko alebo Barancek v Kosiciach. Od septembra by som chcela nastupit do prace a mala bude mat 2 roky az koncom septembra takze do ziadnej skolky mi ju nevezmu takze sondujeme jaslicky 🙂 Dakujem

battole
19. feb 2015

@miriama11 , vybrali sme si MŠ Budapeštianska 3. Vyberala som podla ponuky kruzkov a blizkosti. Som velmi spokojna, pretoze nam perfektne sadla tr. ucitelka. Uz tam mam aj druhu dceru a pojde - dufam - aj tretia. P. riaditeľka je velmi otvorena, nie je problem s nou komunikovat a pozitivach aj negativach. Je dostupna a zucastnuje sa na kazdej aktivite, ktoru skolka organizuje...a je ich hodne. Paci sa mi aj program, ktorý detom vytvaraju, aky maju denny rezim a vsetky aktivity prisposobuju individualne aj detom. Som velmi spokojna.

miriama11
27. feb 2015

@battole dakujem za odpoved a aj za info ale nakoniec sme budapestiansku vylucili lebo je nam najdalej.

maxim112
28. feb 2015

Ahojte maminky,my už do jasličiek nechodime ale chodili sme do slonika ,čo sme boli maximálne spokojný,myslim si, že majú dlhoročnè skúsenosti,napredujú stále viac ale čo je doležite, že nás veĺa naučili a s lásou na ne spomíname aj naši znamy .zastavili sme sa v Sloniku na Jazere,boli sme pozrieť naše zlate učiteĺky a viem ze od marca otvárajú triedu pre školkarov iba 8 deti,čo je úplne že super,koli chorobnosti a maju ešte poslednè 2 volnè miesta.bude to gymnasticka trieda,čo je zaklad pre všetky športy a budú tam robiť aj rozne kurzi pre nas. Pišem to pteto ,lebo im držim prsty sú naozaj jedny z naj centier v Ke,ktorè máme.tak skuste a uvidíte. AHOJTE

kajka50
7. mar 2015

Ahojte mamky..🙂
poniekt. tu pridavaju a stale tocia o tych svojich..ci Medvedici..Bambulkovo a najcastejsie čo tu toci je "maxim112"..o Slonikoch..🙂 az je srandovny..ako je oboznameny o vsetkych momentalnych cinnostiach.🙂 .a ze ziadna reklama..?!!
Slonik ma a v Kosiciach styri jaslicky v Presove dalsie..tak o com to je..??!kto si v tomto smere vytvara biznis..?!..A strava..vraj certifikat zdravej vyzivy...v dnesnej dobe sa da vybavit vsetko...kamoska mi vravela ze videla na vlastne oci ako nosia stravu z restauracie, ktora je hned vedla jasli..Nechapem ako niekto vie zit v takom klamstve a prizivuje sa na ukor deti a hlave,maminiek ktoré sú nutene ist do prace..!!
Nechcem tu odhovarat rodicov, aby do Slonika svoje deti nedavali..nie som zakerna a nezavidim..len ked prehodnotim niekt. veci, preco by aj iné detske centra nemali mat sancu a byt vhodnou konkurenciou , pre niekoho ktorý si nevazi v plnej miere svojich klientov..a hlavne malych detí..!!????

maxim112
10. mar 2015

Kajka 50 ja som obyčajný rodič, ktorý je spokojný zo službami slonika, nosili sme dieťa na jazero a pravda je , že im varí reštavrácia , čo som bola na začiatku prekvapená pokiaľ som si neodchytila majitelku a dala si to vysvetliť, že reštika musí variť deckú stravu , ktorá musí splňať energetickú a nutričnú hodnotu, takže som bola spokojná. Pravdou je, že aj tak som bola taká neveriaca, veď niečo sa povie a niečo iné sa robi, tak som si dala obed maleho zabaliť, keď sme boli iba na par hodín a bola som milo prekvapená bol fantastický , naozaj. Ale tu nebǒa reč o strave , ale o jasličkách, že je to poctivo odrobená robota, nič viac 🙂 pekný deň .

kajka50
10. mar 2015

Reštika nemusi nič..🙂 oni su radi že im zaplatite..hlavne jasle by mali splnať vsetky hygienicky, požiadavky..splnat požiadavky jednotlivých deti alergie, intolerancie, s prihliadnutím na nutričné normy určené pre tento vek. To so starostlivostou to nic nema...na tu som vobec nenarazala..🙂

mravvcek
16. mar 2015

Chodite niekto do zabiatka?

ateirneh
28. mar 2015

Ahojte. Riešime jasličky. Viete mi napísať Vaše skúsenosti s centrami na Terase? Ako je to s nástupom v priebehu roka? Vopred ďakujem za Vaše postrehy a názory.

maxim112
3. apr 2015

Ateirneh , my sme chodili do slonika a vrelo odporučam,ako som už pisala,skús odniesť na pár hodín a uvidíš.učiteĺky stale tie istè, ihrisko obrovskè a program pre deti super.Vyskúšaj a uvidiš. Ahoj 🙂

ateirneh
3. apr 2015

Dakujem 🙂

eviq
21. apr 2015

Ahojte, aké máte skúsenosti so skolkou v botanickej záhrade (na Manesovej)? Zaujíma ma, aký majú denný režim, ako sa venujú deťom a podobne.. .. plus som si všimla, že je to Montessori škôlka, nechýbajú deťom klasické hračky? nie je to tam len o výučbe, majú deti priestor na hranie? Ďakujem.

tinulka174
28. apr 2015

Ahojte, chcem sa opytat aku mate skusenost so skôlkou Cottbuska na KVP?
Hlavne ma zaujima mala trieda 2-3r.
Dakujem

zuzka2510
4. máj 2015

Dobrý deň chcela by som sa opýtať či má niekto skúseností s MŠ Čordáková Košice - štátna škôlka...hlavne aké skúsenosti máte ďakujem pekne

berni
5. máj 2015

@eviq ahoj, zistila si niečo bližšie o MS na Manesovej?

eviq
5. máj 2015

@berni nie, absolútne sa mi nikto neozval, nenasla som žiadne recenzie, nič . ... :/

berni
5. máj 2015

@eviq ja tiež nič neviem... Kde nakoniec davas dieťa? Zistovala si aj iné sukromne ms?

1177
5. máj 2015

@eviq chodi tam kamoskino dieta. V kuse su deti vonku, malokedy chore, vyrazne sa zlepsilo spravanie dietata.. Je velmi spokojna