Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

anicka84
25. jan 2011

@jojka11 mozno je uz tvoj maly vacsi...nejde o to aby sa usmievali ucitelky na mna, ale ked pridem, tak ma aj zaujima co robil, ved 15 mes. dieta mi nepovie ako bolo, vidim len že je vyrevany...a ucitelka ked len povie,ze bol zlaty akurat nechcel papat,tak sa mi to zda malo...chodime na pol dna, tak som ich poprosila,aby ked maly nespapa nic, nech mi to daju do dozičky,tak mi nabalili niekedy je super papanie, ale pravdupovediac niekedy sa ani nedivim, ze nechcel, lebo neviem ako vase deticky , ale moj mi segedinsky s knedlikmi ani doma nepopapa. Verim, ze praca s malymi detickami nie je jednoducha, ale ked sa niekto rozhodne ze to chce robit, tak by sa mal maximálne snazit, lebo su to male citlive stvorenia a to co potrebuju najviac je, aby sa necitili stratene, ale citili, ze tam su pri nich tety co ich lubia...Netvrdim, ze som nespokojna, len niekedy staci 1-2 vety a clovek odchadza spokojnejsi...

anicka84
25. jan 2011

@amy14 inac co sa tyka poplatkov, tak samozrejme aj v sloniku uz upravili ceny...

smejkaa
25. jan 2011

@domingga Musis tam ist a zapisat dietatko. Ale zalezi o dtoho, ze od kedy, amju dost plne.

anicka84
25. jan 2011

@mirka907 plne suhlasim s tebou mirka...

mirka907
25. jan 2011

@anicka84 a kolko platite na pol dna? lebo ja som chcela prvy mesiac tiez len pol den. Minuly rok mi bolo povedane ze 90 eur a teraz ked som volala s majitelkou, tak ze 160. Skoro ma porazilo, ako to islo hore. Preto ide mala rovno na cely den. Jasne ze prve dni bude len par hodin ale potom ju uz necham na cely den..
Je zabehnuta od babky, tak snad nebude problem....

adka.baby
25. jan 2011

maminky dnes sme boli pozrieť na Hroncovej,moja malá tam nastupuje od pondelka, tak sme boli pozrieť a informacie získať....veľmi pekné,som spokojná,dufam, že tam malej bude dobre,ak chcete niečo vedieť,pýtajte sa...pani riaditeľka neskutočne milá a milujúca osoba... 🙂

jarulda
25. jan 2011

Ahojte viete niekto poradit aku matersku skolku vybrat na Terase v Kosiciach? Vopred vdaka za reakcie.

lenka231
26. jan 2011

@anicka84 Ahoj Anicka ja sa len chcem vyjadrit k tej strave, stravu pokial dobre viem im nosia zo skolky, takze urcite by nemali nieco co by deticky papat nemohli, podla mna je normalne aj u dospelych, ze niekomu chuti to, ine zasa nie, my sme si pocas adaptacneho tiez nechavali balit, ked malinky nespapkal, a nebol ziaden problem, buchticky, zeleninka, masko, normalne veci, okrem toho sama napises ze inokedy maju dobre papkanie, kazdy ma rad nieco ine. neuraz sa,ale ja by som ta ako mamu v jasliach nechcela...a je normalne, ze ked vyberies dieta na obed domov, ze sa ti ucitelka nemoze venovat v case, ked uklada spinkat nase deticky velmi dlho. Nechaj si maleho doma a nebudes v strese. papa 🙂

sarav
26. jan 2011

@adka.baby kolko tam maju aktuálne detičiek? Lenka

adka.baby
26. jan 2011

Ahojky maju tam dve triedy..jasličkarsku, kde budeme my a asi aj vy...tam je kapacita 15detičiek jedna učitelka ma 5 deti...a potom školkarsku triedu, tam su vačšie detičky...su oddelené, každe su vo svojej triede...ešte sa prerába dalšia herna velikánska detičky zatila spinkaju v herniach ale je to fajn. 😉

adka.baby
26. jan 2011

sarav napišem ti neskor do IP teraz musim trošku pracovať...paaaaaaaa

anicka84
26. jan 2011

@mirka907 160€, zvysili to, tiez ma to sokovalo, lebo som nastupila do prace na pol uvazok a ked bude maly chory a budem s nim doma tak nezarobim ani na jasle. Ale snad sa to nejako utrasie, keby maly prestal plakat, tak nastupim na plny uvazok a necham ho na cely den. Vsetko zavisi len od toho ako rychlo si zvykne.

anicka84
26. jan 2011

@lenka231 nechapem, preco obhajujes vsetko stylom akoby Ti patrili jasle a jediny nazor, ktory je pripustny je ten Tvoj. Ja som sa nestazovala, len som vyjeadrila svoj nazor. To sa snad smie na verejnom fore. Sak som napisala, ze papanie je fajne, raz bol segedinsky a ten sa mi nezdal vhodny...to nebola kritika, len moj nazor. Moj maly ma proste problem sa adaptovat, asi to mamicka ako Ty , ktora s dietatom zjavne nema problem nevie pochopit . Tak sorry, ze mi nie je jedno ked maly nieje stastny, pytam sa ci to tak maju aj ostatni a ked Ty problem nemas tak napis nemam problem sme max spokojni a neries kazde moje slovo.

minnie55
26. jan 2011

@adka.baby Prosím ťa, aké jasličky sú na Hroncovej ? Medvedík ? prípadne by si mi mohla dať link na ich webovú stránku ? Ďakujem pekne.

adka.baby
26. jan 2011

@minnie55 ahojj ano su to Medvedíky,ale stranku nemaju iba na Ovručskej na Furči otvorené je to iba od septembra pani riaditeľka nestiha aktualizovať,má toho veľa....ale ak potrebuješ info t.č ti potom napišem.

minnie55
26. jan 2011

@adka.baby Ďakujem pekne, ak budem potrebovať, určite sa ozvem 🙂

babumovci
2. feb 2011

ahojte, mate skusenosti s MS Jaltska na Furci ? Od septembra sa chystam tam dat maleho bude mat 2r. a 2m.

luciaanna
3. feb 2011

@babumovci
Ahoj Babu 🙂 😉 , voľajako ste prestali chodiť do centra... 😉 .
O MŠ na Jaltskej máme záujem aj my, boli sme sa tam pýtať ešte minulý rok, majú tam veľmi milú riaditeľku (na rozdiel od Zupkovej). Základ je, aby bol malý bez plienok a cumlíka a vedel sám piť z pohára.
Dáme si tam prihlášku a uvidíme....

adka.baby
5. feb 2011

@luciaanna tak moja tak....

zuzkahom
11. feb 2011

@adka.baby ahoj, chcela by som sa spytat od akeho veku tam prijimaju deticky.Moj Risko ma 19mesiacov a onedlho bude musiet ist na par hodin do skolky.Kolko sa tam plati? dakujeeeem za pomoc.

adka.baby
11. feb 2011

Ahoj Zuzka do jasličiek beru od pol roka detičky a do školky ked už nemá plienky....jasličky stoja 265eur mesačne školne plus strava, takže dosťťťťťťťťťť a školka stoji 150 eur mesačne plus strava...do jasliček nosiš iba plienky a vlhčenky..a moža tam byť od 07.do 17tej.....takže tak keby niečo ozvi sa... 😉 inakkkk my sme už po dvoch týždnoch doma choríííí viroza...takže už to začalo budovanie imunity....

katka888
11. feb 2011

@jarulda
velmi dobre referencie mam na skolku na safarikovej

adka.baby
11. feb 2011

@zuzkahom napiš ak niečo potrebuješ vedieť...

zuzkahom
11. feb 2011

ahoj, ako si zvladala dat malu do skolky...bojim sa ze bude plackat alebo ze to nezvladneme...

jarulda
14. feb 2011

@katka888 ale som sa kdesi docitala ze je dost problem sa tam dostat, ze su plny na par rokov dopredu:-/

katka888
14. feb 2011

@jarulda
hej, tam mamicky deti nahlasuju uz od narodenia. riaditelka si ich eviduje a oficialne prihlasky nosia v termine, kedy sa ma

adka.baby
15. feb 2011

@katka888 mysliš medvedikov?

adka.baby
15. feb 2011

@zuzkahom ahojjj moja malá je od roka odomna lebo som začala pracovať tak som sa jasličiek vobrc nebala a chodila tam švagrininej malá tak som to dobre poznala. Prvý týžden neúlačkala bola v euforii ale druhý a treti bola menšia kriza,len ju nesmieš odprevadzyť a lučiť sa...ja viem, je to ťažke, ja som plakala celý den v praci, ked som od nej odišla, ale teraz je to fajn Je to pre dieťatko veľká zmena nove učiteľky a deti...všetko je vec zvyku. V školkach štátnych sa ale tak nevenuju detičkám ako v súkromných....aj to viem porovnať...Medvediky su úžasne jasličky.... 😉 poplačete si, ale potom sa už budete na tom smiať...neboj..kde planujete isť?

katka888
15. feb 2011

@adka.baby
myslim MS na safarikovej v ke na terase

dnes som bola baby pre prihlasku do MS na zadielskej, teta mi spominala nieco, ze od septembra uz by sa nedalo, ze je plno.

adka.baby
15. feb 2011

Zápisi prebiehaju tento a buduci týžden, napr. u nás na Mieri su tri školky,už v predstihu trebalo detičky zapisať a teraz treba doniesť potvrdenie od lekara. A duuufať, že ju vezmu,lebo je plno. 😉