Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

lenka231
13. jan 2011

Anicka84, ahoj moj maly chodi do noveho SLONIKA od januara, tiez strasne plakal, ale uz vcera aj dnes to bolo bez placu. Ja musim povedat, ze som spokojna maximalne, maly pride domov, spieva a recituje basnicky, je kludny a vysmiaty. Ani nam nedovolili tam ostat s nimi,ale chapem ich, ved keby som sa tam nanominavala sposobila by som plac ostatnym detom, ledva poznaju nove ucitelka a teraz dalsia nova tvar, ta Tanicka je zlata aj tam ma pracovat na trvalo,len pokial viem mali este malo deticiek, tak stacili dve, ale moj maly ma rad vsetky pani ucitelky, ked odchadzame, nemozeme ist bez toho aby ich vystiskal 🙂 rozkosne 🙂 ja CHVALIM, ale ako povedzme si pravdu sto ludi, sto chuti, nikdy nebude spokojny kazdy...a k tomu ihrisku, nieje to mozno vyhra,ale verim, ze nase ucitelky si poradia aj tam, su sikovne 🙂

kata548
13. jan 2011

ahojte ,my chodíme do medvedíka ale medzi nami aj v medvedíku zamykali herňu,respektíve všetko.Mne osobne to nevadilo,každý ma svoj systém,ja som to neriešila,ale ideme od marca do sloníka,lebo je to pre ná velka položka,nové školné,neviem si pomôcť.Verím,že budeme spokojný,mne tam chodí synovec,takže budú chodiť spolu.Sestra si zatial chvali aj jej malí plakal.Tak sa majte. 😉

lenka231
13. jan 2011

@kata548 Myslim, ze nebudete lutovat...nas Samko je spokojny, tym padom aj my...🙂 ziadne obavy...🙂

anicka84
14. jan 2011

@lenka231 Dakujem za reakcie, asi som ja citlivejsia, je to moj prvy drobcek a ked place tak to tazko nesiem ale verim, ze si zvykne a bude ok. hlavne aby nebol casto chory. inac priestory su tam velmi pekne a postielky ako z rozpravky...drzim vstkym palce aby tam boli nase deticky stastne..

anicka84
14. jan 2011

@anicka84 inac Samka poznam, on je zlaty, ale uz chodi asi dlhsie, ze, lebo nikdy neplace, je taky kludas...zlatucky

lenka231
14. jan 2011

no my chodime od januara, takze to asi nebude moj Samko, je ich tam viac...🙂 ale zvykol si rychlo, zaciatok bol tazky vazne,ale vidim na nom doma, ze je spokojny, ako vymeneny, pred tym sme museli stale striehnut,lebo je to sibal, ani na nocnicek nechcel chodit a teraz, sam od seba pride a pyta sa...miestami som az prekvapena 🙂 nic to, je normalne, ze si na neho citliva, ale treba to brat z mierou, ja osobne obdivujem pani ucitelky, ze sa dali na tento druh prace,lebo ja by som to nezvladla...🙂 a s tou chorobou je to tak, ze zo zaciatku musis pocitata aj s tym, ze bude chorucky castejsie, lebo kym sa mu nevytvori imunita, na vsetky bakterie a bacily, bude to s nim tazke, ale to su len zaciatky...tie su vo vacsine tazke stale...🙂

mata1976
17. jan 2011

ahojte, mate niekto skusenosti s MS v Barci alebo blizkom okoli??? Dakujem

gabika11
18. jan 2011

@mata1976 ahojcek, moja dcerka chodi tu do MS v Barci a som velmi spokojna. Sice ako samotna budova skolky potrebuje riadnu rekonstrukciu, ale kedze nie su peniaze, tak funguju ako sa da. Je to dost stara budova. Kuchyna a jedalen je ale mimo, tak sa deticky obuvaju a prejdu tam s ucitelkami. 😉

mirka907
18. jan 2011

@gabika82 nemate vy nahodou take zelenkave auto...asi peugeot a vcera si bola po malu s manzelom?

gabika82
18. jan 2011

@mirka907 nie nemame ... my sme teraz doma, lebo Nikolka nam ochorela ☹

mirka907
18. jan 2011

@gabika82 jaaaaaj....tak potom neviem, ktora mala je tvoja....ale ved vo februari sa urcite stretneme...ja som povodne chcela dat malu na pol dna na jeden mesiac ale kedze to zvysili na 160 eur (bolo 90), tak som sa rozhodla ze rovno zaplatim na cely den aj ked prvy tyzden bude chodit len na par hodin.

gabika82
18. jan 2011

@mirka907 no my uz vo februari pojdeme do jasliciek ... teraz ju necham do konca mesiaca doma, nech sa poriadne prelieci, mala laryngitidu 😒 My chodime tiez na cely den, takze sa snad stretneme 🙂

mata1976
19. jan 2011

@gabika11 dakujem, ty si z Barce? My sa tam budeme stahovat, ako sa tam byva??? 😵 😵 😵

gabika11
19. jan 2011

@mata1976 ahojcek, ste si postavili, ci kupili domcek? Byva sa tu super, je tu park, jazierko s kacickami, aj nejake tie ihriska pre deticky, takze super... ja som tu spokojna.... v ktorej casti Barce budete byvat, ak sa smiem spytat?

gabika11
19. jan 2011

@mata1976 a pokial chces do skolky zapisat deticky alebo dieta, tak uz zachvilku bude treba podat prihlasky, adresa MS je Heckova 13 a cislo tusim 6855 068 😉 , je to statna skolka, takze poplatky skolne 15 eur plus strava na 1 den 1,06 eur... 😉

mata1976
19. jan 2011

@gabika11 dakujem za info, pojdeme sa tam pozriet. Moja mala este chodi do jasliciek ale uz sa nam treba poobzerat po nejakej skolke, aj ked mi hovoria, ze uz nic nezozenieme, ze treba dieta zapisat ovela skor. 😒 V tej Vasej je vela deticiek? My este len zaciname stavat (nedaleko benzinky) a kedze aj pracu mam pri VSS tak najlepsie by bolo aj MS niekde blizko... 🙂

gabika11
19. jan 2011

@mata1976 no na zapis chodte uz teraz, aby ste mali miesto...ano je tu vela deticiek, ved potom baby boome sa ani nedivim 😀 . Este jedna skolka je v Sebastovciach, ale to je smerom na Senu, tam je malo deticiek...

jankaa27
21. jan 2011

@anicka84 , ja s tebou v celku suhlasim...tiez mam zmiesane pocity. Hlavne tazko sa spytat nieco tych pani uciteliek, clovek z nich taha ako z chlpatej deky. Tiez som pocula ze Medvedik (bohuzila je stale obsadeny)to ma akosi lepsie zariadene (kamoska tam ma dieta) posielaju MMS-ky ako sa dietatko hra, spinka - hlavne zo zaciatku, ved pre nas rodicov je to tiez riadny stres. Dietako mas doma 1,5 roka a naraz cudzie prostredie, ludia prosto odcenila by som trochu empatickejsi pristup zo strany vychovatateliek (samozrejme nie vsetky su rovnake). Vyska prispevku 230 je v pohode, kludne by som dala aj viac len nech su tie zeny tam radosnejsie z prace ktoru robia.
Pravdu povediac deticky este vonku vobec nechodia, kedze jasle zatial nie su zabehane, vraj az od marca. Tie schody su tam priserne..otvoris dvere a padas. Viem ze budu mat nejake brigadnicky na cas dostavenia sa na to ihrisko, tak im fakt silno drzim palce nech to zvladaju (myslim hlavne tie schody). Neviem, ale skoda ze sa vybrali pre jasle akurat take priestory.
Avsak pevne verim ze sa to zlepsi, ze si to p. ucitelky zorganizuju a budu spokojne oni aj nase deticky.
Ak nie, nie su to jedine jasle...daslie jasle sa maju v Kosiciach otvorit...za posledny polrok budu uz 3-tie 🙂)
Rada si precitam nazor aj ostatnych mamiciek-oteckov, ktore maju dieta umiestnene v novych jasliach Slonik v SP.
Rada si precitam nazor aj ostatnych mamiciek, ktore maju dieta umiestnene v novych jasliach Slonik v SP.

lenka231
21. jan 2011

@jankaa27 Ahoj Janka no nechcem obhajovat pani ucitelky, ale ja sa im necudujem, ze su z toho castokrat unavene, ale spozorovala som, ze uz je to tam kludnejsie ked prinesiem Samka, v herni je klud, deti sa hraju...asi si na seba zacinaju zvykat. Tie schody su tam mozno trochu prekazkou, ale vsade je nieco co ti moze vadit, v skolkach mas tiez schody...Jaslicky su krasne a zo vsetkycch v ktorych som sa bola pozriet asi najkrajsie...Pani ucitelky su zlate, naozaj klobuk dole, ze to zvladaju.

lenka231
21. jan 2011

@jankaa27 a este k tym mmskam 🙂 mne poslali uz niekolkokrat,lebo som ich o to poprosila, skus, urcite poslu aj tebe 🙂

mirka907
21. jan 2011

@lenka231
@jankaa27 my nastupujeme od februara...vcera som volala s majitelkou a ta mi vravela, ze sa nemam zlaknut, ze predsa len je tam vela novych deticiek, ktore si este nezvykli a ze je to trosku divokejsie ako v inych jasliach. Ja som tam bola zatial dvakrat, okolo 10tej a deticky boli kludne a vysmiate a okolo 4tej a to tam boli uz len dve deti....jedno dievca a jeden chlapec a ten bol uplne ze vysmiaty....

jojka11
21. jan 2011

maminky,mne to pripadá dosť smiešne,že niektoré riešite také malichernosti ,ako schody? alebo či učitelka je viac usmiata alebo nie,veď každy mame svoje dni ,budme ľudský, a nekritizujme.Mne to pripadá zvláštne ,že idem kritizovať niečo alebo niekoho a pritom tam nosím svoje dieťa.Každy by mal chváliť svoje bud som spokojný a nosím tam svoje dieťa alebo niesom a dieťa tam nenosím. Keď Ti vadia schody ,tak tam nenos dieťa a spýtam sa to je problém? veď nie schody sú doležite,ale ako je postarane o deti ,veď sú to naše pokladíky,či sa mýlim?Mne najviac záleží na učitelkach ,,naozaj .Som šťastná ,ked prídeme domov a počujem Editka povedala,že .....alebo spominame Zlaťku,sme šťastny,veď u nás je učitelka ako čosi úžastné,nemam pravdu? Ja naozaj som maximalne spokojná a komu som doporučila sloníka a nieje ich málo,tak každý jeden je spokojný.Ahojta , 😅

mirka907
21. jan 2011

@jojka11 myslim ze mamicky si tu vyjadruju len svoj nazor...mne napriklad tie schody nepripadaju ako malichernost....moja mala je hyperaktivna a vyuzije kazdu moznost nieco vyviest...ale od toho tam predsa ucitelky su aby davali pozor a starali sa a kedze toto vidim ako jedine negativum, jasle hodnotim pozitivne....aj napriek tomu, vsak svoj nazor, ze sa mi tie schody nepacia vyjadrim, mozno si to nejaka mamicka precita a usetrim jej cestu....
A ide predsa o nase male poklady, tak je jasne ze mame obavy . Vy uz ste zrejme zabehnuti a neberies to uz tak tragicky ako my "zaciatocnicky".

jojka11
22. jan 2011

mirka907 ,chápem že schody sú problém,ale neboj zvyknete si ,ved naozaj aj v školke máš schody,aspon bude malá zabehaná a čo sa týka učiteliek sú super ,boli aj na Humenskej a bola som s nimi velmi spokojnáá,veď uvidíš.A naozaj ber to tak,že všade by sme niečo našlo a preto ja si drobnosti nevšímam lebo sú nepodstatné a naozaj nemožem nič kritizovať.Ako sa hovorí, že všade je niečo dobré aj zlé,ako v praci,doma aj v nás je dobro aj zlo,taký sme ľudia a preto si vážim,že sa mi starajú o moj pokladík,že chce chodiť a ,že sa tam vela naučil.Aby som nezabudla,robia tam umelecke fotky ,nádherné všelijake formáti ,normalne dáš na stenu ako obraz a dostaneš aj cd-čko,naozaj super.Tak papa.

edusik
22. jan 2011

@jojka11 pekne si to napísala, akurát tie schody sú podľa mňa tiež problém - my máme v našich jasliach len 6 schodov - vonkajších, a už som tiež rozmýšľala či ich znášajú do záhrady alebo ako to riešia. Moja má 19 mes., chodí od 10. mes, ale na schodoch je ešte riadne nemehlo, hore jej to už ide celkom dobre, ale dole.... - detičky v MŠ sú už veľké a hlavne pevné - to sa musí uznať, ale tie malé drobce...

edusik
22. jan 2011

@anicka84 my sme to mali pri nástupe troška ľahšie, lebo moja keď nastupovala, bola jediná nová, takže tetuška sa jej plne venovala a nosila ju na rukách, padla som na zadok, keď mi prvý deň napísala, že "jeeee Emmka spinká" a potom " jeee Emmka papala, budte kľudná", písala asi prvý týždeň, lebo moja malá sa skoro chytila a keď som po ňu došla skôr a ešte nebola prezlečená po spinkaní, tak som mohla ísť ďalej, preobliecť ju a dať jej olovrant, ale to bolo preto, že sme nastúpili už počas prázdnin a bolo tam menej detičiek,a tiež aby v sept. to už mala za sebou a dobre sme urobili, lebo v sept. nastupilo viacero detičiek a bolo tam toľko plaču... Ale k tebe - moja nikdy poobede neplakala ani nebola zaplakaná keď som došla - to by som asi riešila, niečo v tom asi bude... ale nad uplakaným ránom by som sa zase nepozastavovala, moja min. týždeň ráno tak plakala - asi nebola dobre vyspinkaná alebo čo, lebo to bolo po 4 mesiacoch ☹ ... a zamknutá herňa - no to neviem ako by som reagovala, ja som sa s tým nestretla...

jojka11
23. jan 2011

anička 84 no mysllim si,že to nieje nič zlé,ale opatrnosť zo strany učiteliek lebo keď sa nad tým zamyslíš,máš všetky nove deti a skoro všetky plačú za maminkou a ty ich musíš utíšiť a venovať sa im,každe uteka k dverám aby išlo k mamke,tak vramci bezpečnosti mi to pripadá normalne.Predstav si len ,že jednemu utieraš nos alebo ho berieš na ruky,druhe uteka k dverám,tretie ........tak sa im nečudujem,ja by som urobila to iste.Deti nezamkli a neodišli a učitelky sú tam dve a ked si to chcú zorganizovať,tak urobili dobre,že to tak poriešili.A plač je naozaj všade,je to normalne,každy si zvyka ináč,niekto rychlejšie,iné pomalšie.Prave ma napadlo,veľa záleží aj od toho ,či mate prvé alebo druhé dieťa.Tie prvé sú citlivejšie aj viac upjate na mamky tie druhé sú vybitejšie lebo sú oťukane od staršieho súrodenca. 🙂 Budte kludné,uvidíte ,ked sa deti otukajú ,budete naozaj velmi, velmi spokojne.Aj učitelky si musia zvyknúť ,aj deti.papa

amy14
23. jan 2011

ahojte mamičky,
chcem sa pridať k téme,lebo u nás budú jasličky aktuálne od 1.5. a som rada,že je táto téma aktuálna

@edusik som veľmi rada,že takto pozitívne píšeš o jasličkách na Kmeťovej,aj moja tam nastupuje a som veľmi rada,že fungujú aj počas prázdnin a tiež som ju zapísala kvôli tomu,aby v septembri už bola zabehaná....tak dúfamže to bude ok....
a čo sa týka skúseností s jasličkami...tak ja som bola v Sloníkovi na Humenskej ako v prvých jasličkách a odchádzala som s veľmi zmiešanými pocitmi....a v Medvedíkoch na Kmeťovej a hned prvý dojem som mala pozitívny....neviem ale u mňa je prvý dojem,prvý dojem....nebudem nič kritizovať,lebo malá nebola umiestnená ani v jednych takže osobná skúsenosť s tými ktorými jasličkami je nulová...a čo sa týka ceny,tak si nemyslíte,že aj v ostatných jasličkách sa ceny postupne upravia?ja som bola pripravená že budem doplácať túto sumu..ako nemôžem povedať,že by ma nepotešilo,že príspevok sa zvýši a poplatok za starostlivosť za jasle ostáva....ale tak ja som rozhodnutá pre Medvedíka,ale určite má všetko pre a proti...a ešte jedna vec ma presvedčila....ked som správne pochopila z vášho písania tak v Sloníku nie ste s dieťaťom počas adaptačného procesu????no tak toto si ja neviem osobne predstaviť a to by mi prekážalo....a ako niekto napísal,že škôlkari sú už chápavejší a dajú si veci vysvetliť,ale taký jasličkár,ktorýbol doteraz väčšinou s mamkou a zrazu je sám s niekým cudzím,tak neviem to by mi asi puklo srdiečko....som rada,že v Medvedíkoch je adaptačnýproces,kde budem prítomná....
a čo sa týka chorôb,tak ja sa teraz snažím s malou pravidelne do materského centra,chodím na Juh do stonožky a teraz je tam veľa detí a veľa mamičiek a stáva sa,že sú tam aj deti a mamičky čo kašlú,ale tak teraz mi to nevadí až takk,lebo nech je chorá teraz ako ked už bude v jasličkách....

domingga
25. jan 2011

@majka35 Ahoj.Moj syn ma 1 a pol a chcela by som ho dat do jasli na KVP,Nevedela by si mi poradit ako to je.Dakujem za odpoved

majka35
25. jan 2011

@domingga čo ako to je? nerozumiem otázke a o jasličkách som tu už písala ... dcérka má už 4 roky, takže neviem, či nedošlo k nejakým zmenám, skús tam zavolať 😉