Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

mirka907
5. jan 2011

@sarav
@smejkaa no ja som tam bola pred Vianocami a zapisala si nas od februara. Ma tam aj deti, ktore nie su na zmluvu (teda su len na par hodin denne), preto ma plne. Ked som jej povedala, ze chcem na zmluvu, povedala, ze v pohode od januara mozeme. Kedze tento mesiac mi to nevychadza, tak sme sa dohodli od februara. Treba sa ist spytat osobne.
@gabika82 spokojna si? ked pozeram na foto, tak sa mi mari, ze si tvoju malu pamatam. Mala na seba satky.

mirka907
5. jan 2011

@smejkaa stranku neviem, ja som sa o nich dozvedela cez kamaratku. A cena 230 mesacne....to bolo posledne info, ak sa to nezmenilo.

gabika82
5. jan 2011

@mirka907 som veeeeelmi spokojna a vidim na malej ze aj ona 🙂 Rano mi neplacka vobec, len dnes rano mi plakala, lebo tam uz bol nejaky chlapcek a strasne plakal (bol asi prvy krat ) ... no a asi sa zlakla, tak sa s placom pridala 😝
No a to asi nebola moja malicka, lebo jej nezvyknem davat satky, ma stale teplacky 🙂

gabika82
5. jan 2011

@smejkaa stranka je http://jasleslonik.webex.sk/ ale este tam nie su fotky a ani info o novych jaslickach v spol.pavilone ...

mirka907
5. jan 2011

@gabika82 no ja som tam bola vtedy aj s malou, asi 10 sekund bola v strese a potom zbadala kociar a babiku a uz jej nebolo....a nakoniec som mala problem ju dostat domov...zabralo az ked ju vychovavatelka zobrala na ruky a obliekla ona 😀 ...
ja som velmi malu do jasiel davat nechcela, lebo mozem robit z domu, ale to co ona posledne tyzdne vystraja...no mam z nej dost...stvera sa na skrine, vylezie na jedalensky stol a podobne, tak som usudila, ze sa doma nudi a uz nevie co so sebou...a strasne rada ma ine deti, tak to bude asi najlepsie riesenie aj pre nu aj pre mna

gabika82
5. jan 2011

@mirka907 určite budete spokojné 😉 a naše kočky budú spolužiačky 😎

believe2
5. jan 2011

chcela by som sa vas opytat - skusenejsich - pri vybere jasliciek (skolky), co vsetko by som si pri prvom stretnuti mala zistit, co si vsimat? .... napada ma prostredie, pristup, rezim, strava, ceny, pocet deti.....neviem co....poradte mi prosim, aby som si mohla vytvorti akusi osnovu otazok, aby som na nic nezabudla 🙂

lucila83
5. jan 2011

@mata1976 - dakujem 🙂 . A nevies nahodou, kde na furci je skolka, kde by mi vzali deti od 2,5roka, ale uz aby tam mohli chodit az do 6rokov. Vacsinou beru do skolky od troch rokov a ja by som chcela vynechat klasicke jaslicky a dat ich rovno len do jedneho takeho zariadenia, aby nemuseli byt niekde pol roka do tych 3rokov a potom si zvykat na nieco ine. 😕

jojka11
5. jan 2011

sisi222 ahoj moja mala chodí na humensku a neviem kedy a v aky čas si bola ty v jasličkach lebo učitelky sú tam tri a maju aj brigadničky od desiatej ,ked idú vonku alebo maju nejaku činnosť.Neviem kto napísal,že tam su iba dve učitelky ale je to somarina,tam je na 5 detí jedna učietka,viem to lebo tam nosím malú a už dlhší čas,kto tam bol na chvilku a bolo menej detí alebo v čase dovoleniek ,tak je logicke,že ich tam nebude tri ani 5.každa z vás sa musí zamyslieť,že žiadna majitelka ani neviem kto,by si nezobral na triko mat dve učitelky a kopec detí,to je somarina.Moja mala tam chodí,som toho svedok.V spoloč.pav.tiež viem ,že sú tam tri učitellky,,lebo tam nosí moja kamoška a je veeeelmi spokojna,vravela,že mohla malu dať skvor.Kto chce chybu najde všade,len do vlastného taniera si nevidí,,vtom mi dáte určite za pravdu🙂 Myslím si ,že rozdiel je v službach,v niektorych jasliach dieta iba uskladnite a nič,my máme super program,muzikoterapia aj angličtina a ine,ja za seba poviem super aučitelky sú naozaj velmi zlaté,mne sa velmi ratajú ,sú ako mamky,vyboskajú,pritullia,sú starostlive a dokrmujú.Ja ich radím medzi súúúúper jasle na jednotku a myslim si,že nielen ja,,ale aj mamičky čo tam nosia.Tak píííšte,ahojte a držte sa🙂

jojka11
5. jan 2011

@smejkaa ano hovorila som o sloníkovi,odporúčam,papa

kristina1112
5. jan 2011

ahojte baby ,ja som tu po prvý krát,vobec som nevedela,že také niečo existuje,nebyť mojej susedky,velmi zlatej.Ja mám tiež dobré skúsenosti zo sloníkom,my tam tiež chodíme niečo cez polrok a musím sa pridať k jojke,že naozaj chvalim a chvááááálim,sú super,po každej stranke a mne sa páči aj to,že ak potrebujem ,tak učitelky ostanú dlhšie s malou bez poplatku teda zadarmo.robím v takej sfére,že mam prac.dobu všelijakú a naozaj,ked potrebujem len zavolam a ostanú dlhšie.Chválim učitelky Ivka,Editka,Zlatka,sú úúúžastné.Zlatka ma 5 deti ale svoje vlastné,skoro som odpadla,no ona ich miluje aj naše.A ráta sa mi ,že im kupujú aj take prkotiny,chrumky,lízanky alebo keksíky len tak.Domov nosíme za odmenu keksíky,majú tam súťaže len take smiešne ale mojej sa páčia,doma sa potom tak hraje a my ju fotíme.tak občas prispejem aj ja,ak možem..🙂 😎 tieto jasle sú super jasle .

edusik
6. jan 2011

@mata1976 no moment, mám pocit že každá chodí do iných Medvedíkov. Majiteľka z Kmeťovej jasne povedala, že základný poplatok 210E sa zvyšuje na 230E a stravné ostáva, t.j. dokopy to činí 270E. Vy tiež chodíte s nami na Kmeťovú????????????

edusik
6. jan 2011

@mata1976 a ešte aký jednorázový poplatok pri nástupe do jaslí???? my sme žiaden neplatili, platila som pri zápise 30E za rezerváciu miesta ani o cent viac... My asi fakt nechodíme do rovnakých jaslí na Kmeťovú...

mata1976
7. jan 2011

@sisi222 do prace som nastupila v prvom rade preto, aby som si tu pracu udrzala a pracujem na polovicny uvazok a aj moje dieta bolo v jaslickach len pol dna takze som nemusela nic doplacat, teraz je tam cely den a rozdiel je evidentny. Ja len nechapem, ze ostatnym sukromnym zariadeniam 'staci' aj 230 vratane stravy a niekomu nie (a nemyslim tym Medvediky v centre) ☹

siro
8. jan 2011

@mata1976 mata,Ty dostanes len tolko,kolko Ti jasle daju na prijm.doklad,tzn.ak si doteraz platila 105E,dali Ti len tolko.Odteraz Ti stat poskytne 230E ,takze nedoplacas nic.(moze ti to byt srdecne jedno,ze to tak zdvihli)A nechapem,preco vy to tu riesite .Kazdy sa moze rozhodnut!!!Ked som niekde spokojna,preco by som nedoplatila?Maju tam v cene anglic.,psychologa,2xdivadielko za rok,natacaju s detmi DVD,pravidelne CD s fotkami,malovanie na tvar,karneval,mikulas,stretnutia deti s rodicmi,idu sa kupit germicidne ziarice,chystaju sa masaze deti...su tam super tety a krasne zariadene.Ano,niekomu staci 230E,inemu nie.Niektorej mamke staci krem lacnejsi,ina si rada doplati za kvalitnejsi.Okrem toho Medvedik je plny do jan.2012

edusik
9. jan 2011

@mata1976 prepáč, pochopila som že aj vy chodíte na Kmeťovú. Na Furči neviem aké sú podmienky... teda po tvojom vysvetlení už viem 🙂

edusik
9. jan 2011

@siro s tými žiaričmi si ma potešila, dúfam že ich fakt kúpia, lebo moja malá sa už druhý mesiac stále točí s nádchou... veď to isto poznáte pošlete po týždni a pol zdravé dieťa do jaslí a po tri dni jej zas tečie z nosa ako z vodovodu...možno by to niečo poriešilo, aj keď najviac by poriešili rodičia, čo by choré dieťatko nechali doma....

mata1976
9. jan 2011

@edusik otazka je kedy je dieta chore? nam v jasliach jasne povedali, ze chore dieta rano nevezmu. Pytala som sa aj na sopliky, cire su v poriadku. Pediatricka mi to tiez potvrdila, ze to patri k tomuto rocnemu obdobiu. Pokial dieta nema teploty a dalsie priznaky choroby, preco by malo ostat doma? Ked som videla deticky vracajuce sa z prechadzky, skoro kazde malo sopliky 😵

mata1976
9. jan 2011

@edusik este som zabudla, aj vy chodite do Medvedikov na Kmetovu?

anicka84
10. jan 2011

Ahojte maminy, chodi niekto do tych nových jasliciek slonik v spoločenskom pavilóne?

gabika82
10. jan 2011

@anicka84 my chodime od decembra 🙂

ica9
10. jan 2011

@gabika82 A ako to tam vyzera? Ste spokojni? A ako je to s detskym ihriskom? Dakujem za odpovede 🙂

adka.baby
11. jan 2011

Ahojte maminky,chcem sa s Vami podeliť o naše zážitky s jasličkami Medvedík. Včera sme tam boli pozrieť prvý krát na Ovručskej na Furči hovorila som s p.riaditeľkou aj tetuškami, ktoré tam pracujú a som veľmi milo prekvapená, neskutočne milé a obetave osoby,ktoré milujú deti,na všetko mi s trpezlivosťou odpovedali,moja malá strašne plakal,ked sme odchádzali,a dnes ráno znova, že ona tam ide zase. nastupujeme 1.februára,ale pojdeme na Hroncovu,tam otvorili dalšiu pobočku,lebo to máme bližšie k domu majiteľla je tá istá osoba, ešte soim to tam nevidela ale pojdeme pozrieť určite budeme spokojní. Chodila tam aj anša sesternička a keby sa dalo, chodi aj nadalej...len už vyrástla. Ano, je pravda, že cenovo to nie je najlacnejšie, aj ked teraz od 1.1 zvýšili ceny,ale nevyberiet si.
Ja radšej jsť nebudem,ale ked vidím, aké šťastné sú tam detičky,už aby bol február.Sarav snad sa tam stretnem ekd aj vy nastupujete vtedy...tešime sa...Pýtajte sa, ak chcete niečo vedieť. 🙂

sarav
11. jan 2011

@adka.baby adka, som rada že konečne niekto kto ide tiež na Hroncovú, my tiež začíname adaptovať 1 .februára máme na to mesiac od 1.3. idem do práce, boli sme už i pozrieť je to tam veľmi pekné je to ten istý štýl ako na furči, mohla by si mi prosím povedať ma akú sumu od1.1. zvýšili? My sme totiž boli zapísať malú ešte minulý rok keď ešte nebolo zvýšenie.

luciaanna
11. jan 2011

Ahojte @adka.baby, @sarav,
aj mňa by zaujímali aktuálne ceny v Medvedíkoch, my nastupujeme v marci na Furči, zapísať sme sa boli ešte minulý rok..., na nete myslím ešte nemajú žiadnu zmenu uvedenú...vďaka.

adka.baby
11. jan 2011

Ahojte@sarav @luciaanna,som rada, že ste sa ozvali a nie som v tom sama. Od januára je cena v Medvedíkoch 265eur,to je školné, ktoré platíte stále plus 2 eura strava, na Hroncovej je 2,50eur strava,oni vraj o tom nerozhodujú...takže to je 300 eur a aj viac. Ak den,ktorý nepojde stravu odrátaju, bude to menej,,,keby bolo choručké. Sarav my nejdeme na adaptačný týždeň,lebo moja malá je odomňa už od roka preč,mala som opatrovateľku..ale už nemám,včera sme boli na Ovručskej,je to tam nádherné a je to super vybavené. Detičky tam môžu byť od 08.00 do 17tej....Na Hroncovu ideme pozrieť buduci týždeň,ale sme rozhodnutí pre Hroncovu, aj ked ja pracujem na polikliniuke východ na Furči,ale je to strašne do kopca a bývame na Mieri tak mi lepšie bude vyhovo vať Hroncová. Ano luciaanna na nete su ešte staré ceny. Štát nám môže preplácať sumu 230 eur a ostatné doplácame, treba si to vybaviť na UPSV a R,v jasličkách nam daju potvrdenia a pôjdeme,inak si to neviem predstaviť,lebo 300 eur je fakt sila.....Niekto toľko ani nezarobí....ale je to tam fakt úžasné a tetušky spolu s pani riaditeľkou nemajú chybu. Takže tak moje zlaté. 😉

gabika82
12. jan 2011

@ica9 ano sme velmi spokojne 🙂 a co sa tyka ihriska, tak sa chodi na to, co je pri bloku oproti jaslickam

ica9
12. jan 2011

@gabika82 Aj my sme prihlasene do tychto jasliciek. Od septembra by mala nastupit, len som mala trocha obavy z toho ihriska 😒 Ale tak hadam prevazia ine pozitiva 🙂

ica9
12. jan 2011

@gabika82 Aj my sme prihlasene do tychto jasliciek. Od septembra by mala nastupit, len som mala trocha obavy z toho ihriska 😒 Ale tak hadam prevazia ine pozitiva 🙂

anicka84
13. jan 2011

@ica9 my sme zacali chodit na adaptacny, ale maly je uz chory, tak sme doma. Cenovo je to asi najvyhodnejsie, aj ked mne ani malemu sa tam velmi nepacia pani ucitelky. Bola tam este jedna Tanicka, ona bola super, ked tam bola, maly ju vzal za ruku a siel, ani mna nepotreboval a ked som ponho prisla, tak ani domov nechcel ist. Ale teraz sa akosi vytratila a maly place ked prideme, a ked pridem po nho , tak ho najdem tiez vyrevaneho. Tak neviem, nemam z toho dobry pocit, hlavne sa mi nepaci, ze ked rano prideme tak tam je taky plac, ze maly je v krci a zamykaju im dvere na herni aby neutekali. To ked som videla a 5 deti viselo na klucke a kricalo, že mama a medzi nimi aj moj, tak som neodchadzala s naj pocitmi. Prosila by som mamky, ktorým chodia deti uz dlhšie do jasličiek, či je to tak všade, že deti tak placu. Lebo keby 1-2, tak ok, ale takmer vsetci, jeden od druhehu potom. A to ihrisko nieje nic moc, hlavne pre jaslickarov, urcite nie je stavane. Ale asi je to vsetko primerane cene...Este jedna vec sa mi nepacila, vraj v Medvedikoch dovolia ostat s malym cez adaptacny, a tu nemožete, musite ho nechat tam a odijst, čo bol pre mna aj maleho dobry stres, ked som ho tam n ahodinu nechala sameho...predsalen, nezda sa mi to mudre, su to male deticky, v skolke sa to tak robi, ale to uz su deti vacsie, sa im to da vysvetlit... napiste mi svoj nazor. Dakujem

jojka11
13. jan 2011

anička84,my chodíme už dlhšie do jaslí,ale je normalne ,že ked sú to nove jasličky fungujú od decembra a ktomu boli sviatky,že deti plaču,je to všade tak.A že mamky nemožu ani ja som nemohla ísť a byť tam s dieťatkom,majú svoje predpisi ,hygiena je prísna viem to a musia to rešpektovať oni aj my. Že si zamknú herňu.veď sa zamysli sú to všetky nove deti a ked by im každe otvaralo dvere,nemali by čas ich utíšiť.Ja neviem moja kamoška tam nosí malú a je nadšená a nielen ona ale aj Gabika 82,možno si citlivešia a ťažšie to znášaš,poznám to aj ja som bola taka istá,stála som za dverami ale poviem Ti vytrestaš najviac samu seba,dieťa si zvykne.Moja až zvracala prvé dni,no bolo to hrozne a teraz? nechce ísť domov,už len spomíname.neber to tak tragicky.Ihrisko nieje stavané pre jasle ale ked si doma s malim tak tiež ideš na taketo ihrisko alebo maminky ktoré tam byvajú a ich detom to vyhovuje.Nieje dobra všade hladať len negatíva a v konečnom dosledku,vyber malého a budeš bez stresu,ale myslim si ,že všade by si si niečo našla lebo nikde to nieje dokonale,tak ako ani doma ,to nemáš dokonalé. Neboj malí si zvykne a nerob s toho tragediu,určite mi dajú aj ostatne mamky za pravdu,že v nových jasliach deti plačú skoro všetky,či v medvedíku alebo hocikde to je normalne,my sme si tým prešli.Tak papa.