Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

flowerfairy
1. aug 2011

@vivienkata Takze dve baby? Supeeeeer 🙂 U nas to zase vyzera, ze to bude dalsie chlapcisko 😉 Chceli sme dievcatko, ale maly ma radost, ze bude mat braceka 🙂 Trosku to mame zlozitejsie, lebo mi nakoniec zistili nabeh na trombofiliu, takze mam tu cest si pichat tie neslavne zname injekcie do brucha, ale to je jedno, hlavne nech je zdravucky. Po tom,co sa nam obom stalo sa aj tak bojim kazdy den, aby bolo vsetko v poriadku. Drzme si palceky 🙂

vivienkata
1. aug 2011

@flowerfairy tak gratulujem k chlapcekovi, a moja mala zase nechcela bračeka chcela sestričku. tak som celkom rada ze budu dve kočky, ocinko je trosku smutny ale zvladne to hlavne nech bude zdrave. 🙂 to ano aj ja prezivam to že sa bojim stale ci bude všetko ok, a nech to dobre dopadne, tak ti držim palce,,aby ste boli v poriadku, a tie iniekcie nejako zvladneš ved čo neurobime pre nase zlatička, 🙂

silvia.t
3. aug 2011

Ahojte baby viete mi poradit nejaku skolku kde by mi vzali maleho od septembra?v podstatem mam vsetky skolky blizko len sa neviem rozhodnut,a neviem ci ho vezmu aj takto bez zapisu...byvame na terase

silvia.t
3. aug 2011

nasla som jednu,pre nas idealne miesto http://www.ms-muskatova.sk/ na muskatovej 7,ale je to evanjelicka...mate niektora skusenosti???

mirka907
3. aug 2011

@silvia.t od tohoto septembra ti ho tam urcite nezoberu...ale skusit mozes, od 8.8su tam....mne ale v pondelok riaditelka pisala ze az od septembra 2012 malu zoberie....a ja chcem tuto evanjelicku, vraj je super....takze mala bude este do buduceho leta v jasliach

silvia.t
3. aug 2011

@mirka907 a nevies mi poradit nejaku kde by ho vzali?

gabika7706
3. aug 2011

@silvia.t myslim, ze vsetky skolky uz maju zoznamy uzavrete a rozhodnutia o prijati vydavali este na jar, moze sa ale stat, ze nejake dietatko z nejakeho dovodu v septembri niekam nenastupi, to by chcelo obvolat vsetky skolky 😉

kamilecka
3. aug 2011

@silvia.t takto na rychlo ti od septembra nezoberu nikde ... prihlasky sa davaju na jar marec. Jedine ze si vypytas prihlasku a tak ako pise Gabika ze niejake dieta vypadne...ale ked maju cakaci zoznam tak ani to sa ti nemusi podarit.

mata1976
3. aug 2011

ahojte, neviete kolko stoji sukromna skolka v Barci. ak mate nejake info + kontakt, prosim do IP.

edusik
4. aug 2011

Tak malá je zapísaná na Trebiške, a už sme sa na 100% rozhodli, že Šafarikovú nevybavujeme, zbytočne vyhodnené peniažky. Aj druhá návšteva na Trebiškovskej zanechala veľmi dobrý pocit, či vo vedení, či tetušky čo som mnou rozprávala na chodbe... huráááááá 🙂

ingulka
4. aug 2011

my od septembra ideme do skolky, doteraz bola v jasliach na Tahanovciach... boli sme velmi spokojni, dufam, ze aj skolka sa nam zapaci 😉 lebo stale basni o VELKEJ SKOLE 😉))

slavkaa27
7. aug 2011

@edusik Ahoj, ja som bola v piatok na Trebiške už pre tzv. pokyny čo sa nástupu týka. Záhrada je krásna, hlavne pieskovisko, to nemá chybu 🙂. V triede som ešte nebola 🙂.
Ešte teraz Ti vzali prihlášku? Zápis bol vo februári alebo v marci. Ako to? Mňa to zaujíma preto, že ja som sa hneď v januári naháňala za tým.
Videla som na vlastné oči ako chodia učiteľky z Humenskej s deťmi von. Keď som toto povedala na Trebiške tak ma ubezpečili, že s 3 ročnými nechodia na prechádzky iba do záhrady. Ukľudnilo ma to, pretože náš malý je samostatná jednotka, ktorá má svoj cieľ 🙂 🙂.

slavkaa27
7. aug 2011

@flowerfairy Ahoj, ja som bola v piatok na Trebiške už pre tzv. pokyny čo sa nástupu týka. Záhrada je krásna, hlavne pieskovisko, to nemá chybu . V triede som ešte nebola .
Ešte teraz Ti vzali prihlášku? Zápis bol vo februári alebo v marci. Ako to? Mňa to zaujíma preto, že ja som sa hneď v januári naháňala za tým.
Videla som na vlastné oči ako chodia učiteľky z Humenskej s deťmi von. Keď som toto povedala na Trebiške tak ma ubezpečili, že s 3 ročnými nechodia na prechádzky iba do záhrady. Ukľudnilo ma to, pretože náš malý je samostatná jednotka, ktorá má svoj cieľ.

edusik
8. aug 2011

@slavkaa27 teraz sa vybavujú "poradovníky" na rok 2012/2013 !!!!!!!!!!!! už teraz sme boli zapísaní 12-ti. Na tento september by ma to ani len nenapadlo .... 😀

slavkaa27
8. aug 2011

@edusik Vážne? To je ale strašné, keď si to tak vezmeš. Tak to je ešte skoro o pol roka skôr ako minulý rok. V dnešnej dobe je umiestnenie dieťaťa do škôlky priam adrenalín 😀 .

gabika7706
8. aug 2011

@slavkaa27 nie je to nic nove a ani neobvykle, zial. Ked sme byvali na Mieri, dcera mala pol roka, ked som sa bola pytat s skolke na Obrancov mieru a pozerali na mna, ze uff, no to bude tazke, uz maju prihlasene deti na 3 roky dopredu...Uznavam, ze je to extrem a v podstate nezakonne, pretoze cas zapisu je urceny...ale zapis ako taky uz casto byva len formalitou.

slavkaa27
8. aug 2011

@gabika7706 Šak to. A 400 EUR by som za súkromnú škôlku nedala ani keby som ich mala 😀 .

flowerfairy
8. aug 2011

@slavkaa27 Ahoj, mne prihlasku dali, ale to je az na 2012/2013, jasne, ze na tento rok by to bolo uz pase 🙂 Dobre vediet, aj s tymi vychadzkami sa mi to paci, ze sa s malickymi netrepu von, nas maly by tiez urcite chcel dakde odbehnut. 😉 Ale on pojde az ako 4-rocny, tak dovtedy ho musime okrem ineho naucit aj posluchat 😀

ssstanka
10. aug 2011

nasa certica bude chodit od septembra na Trebisovsku 🙂 aj sa tesim aj mam trosku obavy

evca35
10. aug 2011

@ingulka ahoj, do ktorej škôlky dávaš dcéru?

Má tu niektorá skúsenosť s MŠ Havanská na Ťahanovciach?

ingulka
15. aug 2011

@evca35 ja davam na Budapestiansku 1...teraz mala chodi do jasli Slonik, takze to bude mat len na skok 😉

deamonds
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejkaa
18. aug 2011

Ahojte. Chcela by som poprosit o nejake referencie ohladom materskej skolky (nie jasliciek), ktora je niekde pri alebo v areali Botanickej zahrady. Hroncova? Neviem presne, ako sa vola ta skolka. Dakujem.

edusik
21. aug 2011

@smejkaa ahoj, hroncova je jedno a botanicka druhe. To len aby som ta troska usmernila v hladani. Moja mala chodi do botanickej ale zatial len do jasli, takze vela ti nepoviem, podla toho co ta zaujima. Areal je ten isty, budova ta ista, majitelia tiez, len vychovavatelka je ina, takze ak ta zaujima nieco konkretne, skus dat otazku.

smejkaa
21. aug 2011

@edusik Aha, dakujem, poplietla som to. Chcem dat deti do botanickej, nie hroncova. Ta skolka je sukromna, ak ano kolko stoji? A ked je rovnaka majitelka, tak potom to bude podobne ako jasle, cize ake mas skusenosti? Pozitiva aj negativa. Dakujem. A mozno cislo do IP, ak by sa dalo. dakujem.

battole
24. aug 2011

@ingulka ahoj, nenasla som ziadne info na nete o tejto skolke, vies mi nieco povedat blizsie?
Ja zhanam pre dceru tiez skolku a neviem sa rozhodnut do ktorej ju dat na Tahanovciach.

evca35
2. sep 2011

@battole moja dcéra chodila na Budapeštiansku 1 a bola som maximálne spokojná. Až na to, že je 2 zastávky od nás a nosiť ju ráno autobusom bolo dosť o nervy. Teraz uvažujem nad Havanskou čo máme na našej ulici, ale počula som na ňu aj dosť zlého a veľa rodičov z Havanskej nosí deti na Juhoslovanskú. Tak sa tiež rozhodujem, lebo prihlášku by som už mala podať čím skôr, aj keď do škôlky chcem dať o rok.

sisi971
5. sep 2011

@val01 Ahojky, kam davas dietatko na tahanovciach? do ktorych jasli?

sisi971
5. sep 2011

@majka35 Majka a ty si s ktorymi jaslami spokojna? Dik za info

sisi971
5. sep 2011

@edusik Ahojky, kam vy teda chodite do skolky? Nestihla som precitat, ako ste sa nakoniec rozhodli.