Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

susisus
25. aug 2012

@martinka17 ahoj dakujem, nikdy nieje neskoro 🙂 a ako je to podla teba s chorobnostou? Vela mamiciek sa stazuje ze tam toleruju chore deti aj ked su infekcne a nikto s tym nic nerobi, mas aj ty taky pocit??

martinka17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susisus
26. aug 2012

Parada 😠 a ako ste to zvladali? Bol stale chory ci si zvykol?

deny3
26. aug 2012

@susisus
@martinka17
aj my tam o týždeň nastupujeme, každá info sa zíde, hlavne, ako je to s pomáhaním detičkám pri obliekaní, lebo Kubko je straaašne lenivý. A ako je to s chodením na wc, ide s nimi učitelka na záchod?
a ja mám ešte problém, Kubko sa mi pri poobedňajšom spánku popišáva, čiže sme na plienke, tak neviem, čo bude, lebo za týždeň sa toho nezbavíme 😖

martinka17
27. aug 2012

@deny3 naše učiteľky boli zlaté, malý sa totál nevedel obliekať. A nevadilo, pekne im pomáhali. Dodnes je lenivý, ale v škôlke je snaživejší. Takže obliekanie a obúvanie je v pohode.
Čo sa týka plienky, nebude podľa mňa problém, ak im to vysvetlíš, iste sa nejako dohodnete. Sú podľa zvyknuté na všetko, ešte aj na cumle triede a to nie len v tej najmenšej.
Záchod bol ináč asi tak prvý polrok veľmi dobre nacvičený - zborovo cca každú hodinu ich všetkých odviedli do umývarky, povinne sa každý vycikal a išlo sa opäť hrať. 😉
A ešte sa smiali, že pri jedení kŕmi celá škôlka najmenšiu triedu - všetko čo bolo voľné z dozoru a kuchyne nabehlo do ich triedy a kŕmili ich. 😀

deny3
27. aug 2012

@martinka17 tak si ma pekne ukľudnila, dúfam, že aj teraz to bude tak isto, s obliekaním si až také starosti nerobím, tiež si myslím, že bez mamky sa bude viacej snažiť. Najviac sa obávam tej plienky pri spaní, ale tak uvidím, ešte mesiac budem doma, tak to máme k dobru nejak vyriešiť. A sú tam krúžky? lebo ked som sa pýtala na to riaditeľky, tak mi povedala, že nie.

martinka17
27. aug 2012

@deny3 Jedine, čo som si všimla, majú jazyk, ale len angličtinu, nemčina nie je. A tuším reklama na nejakú tanečnú bola, ale všetko pre staršie detičky, ak som správne pochopila

deny3
27. aug 2012

@martinka17 a som sa zasmiala, to na dvore nie je minikruh, to sú také dve kocky, nejaký špeci koberec, bude slúžiť napr. na kolobežkovanie či bicyklovanie. MM už bol začiatkom leta na brigáde, ked to tam dávali. Riaditeľka mi vravela,, že majú nejaké kolobežky a bicykle, tak ich budú využívať.

martinka17
27. aug 2012

@deny3 no viem, že to stavalo, že brigádovali, ale nič viac som sa nedozvedela. Rodičovské sme popravde mali len jedno, na začiatku školského roka a aj to vraj vyslovene na žiadosť rodičov...takže čo nie je na nástenke, to vieme len z počutia 🙂

slniecko103
27. aug 2012

ahojte kocky.mam otazocku ohladom jasli niekde najlepsie na furci.mam moznosz nastupit do roboty,ale kedze je to na rychlo a ani som nadtym nerozmyslala ,ale asi by som sa chcela vratit.jednak koly peniazkom,len neviem ci by mi maleho (ma rok a pol)vzali od septembra do jasli.niesme nikde prihlaseny nakolko som ho chcela dat az od buduceho roku do skolky ale ked mam teraz taku moznost,a peniaze sa vzdy zidu.vdaka za info.

monikabe
30. aug 2012

@slniecko103 Moj syncek chodil do Kremienka na Lidickom nam. Bolo to vyborne riesenie. Tiez som takto pred rokom dostala ponuku a od oktobra som isla ja do prace a on do jasli.

silvia.t
30. aug 2012

Ahojte baby,nastupuje niekto do evanjelickej skolky na muskatovej???

mirka907
30. aug 2012

@silvia.t ahoj, mne tam dcerka chodi od februara..velka spokojnost

susisus
2. sep 2012

Baby dat prvy den na cely den ci len do obeda ???????

terina25
2. sep 2012

@susisus ja dávam len ráno ,bez obedu.

muskam
2. sep 2012

@terina25
@susisus
@slniecko103 zeny chcem sa len opytat na jednu vec...zajtra mi nastupuje syncek do skolky. 3 roky dovrsi az koncom roka 27.decembra. Ja poberam rodicovsky prispevok. Je potrebne niekam nahlasit ze syn nastupuje do skolky? Pokial viem, tak rodicovsky prispevok budem poberat do troch rokov veku dietata aj napriek tomu ze pred dovrsenim troch rokov nastupilo do skolky??? Nemylim sa? (Este len dodam, ze to nie je sukromna skolka, ale statna, plati sa skolne tak ako v kazdej statnej skolke. )

terina25
2. sep 2012

@muskam no, podľa mojho názoru to nemusíš nikam hlásiť.ale ak si nie si istá,tak skús zavolať na UP.

susisus
2. sep 2012

@terina25 A co treba vziat do skolky? Ja som ten papierik kde sme to mali napisane zapotrosila... urcite oblecko na prezlecenie a? 😀

lilysk
2. sep 2012

@dankaa Vyborne jasle su na Manesovej http://www.detske-jasle-kosice.sk/
Aj skolka -moja dcera tam chodila -som bola na 100% spokojna .

lilysk
2. sep 2012

@muskam Netreba nic nahlasovat .

lilysk
2. sep 2012

@susisus Prezuvky ,uterak ,pyzamko a postelne pradlo -niekde treba aj paplonik 🙂

terina25
2. sep 2012

@susisus 😀 no,neviem kde ti bude chodiť dcéra.ale ja musím z domu doniesť skoro všetko. muž sa smeje,že ešte dobre,že nemám doniesť aj vlastnú postieľku.

ja mám doniesť:
papuče,oblečenie na prezlečenie,náhradnú spod.bielizeň, tekuté mydlo, toal.papier, hyg.vreckovky,desiatové vrecúška,farebný papier,výkresy 10 kusov,náčrtníky, voskovky, a keď ti ostáva spať v školke tak aj posteľné prádlo - plachta, post.obliečky,vankúš,paplon, nepremokavú podložku , ...ostatné ma teraz nenapadá.ale pojdem ovešaná ako vianočný stromček. 😖

gabika7706
2. sep 2012

@lilysk @susisus napr. postelne pradlo ani paplonik nam v skolke netreba, takze je to indi-vindi, ale standardne - prezuvky, pyzamko, uterak, a nahradne oblecko pre pripad nehody 🙂
na rodicovskom potom povedia, co vsetko este treba (wc pap, servitky, mydlo...atd)

terina25
2. sep 2012

@susisus a zabudla som uterák a pyžamo.chvalabohu záchod tam majú 😀 😀 😀

susisus
2. sep 2012

@lilysk Aj my sme tam chodili - ale na Potočnú, čo patrí tiež k nim, ale mne vadilo, že malá mala 2,5 roka a ostatné 4-5-6, mne sa ten zmiesany system az tak nepaci a predposledny den ju jedno dievcatko skaredo pokusalo do tvare ☹

lilysk
2. sep 2012

@susisus Ahoj moja dcera chodila na potocnu 3 dni a potom som ju dala do botanickej ,lebo ta potocna mi prisla nejaka cudna neviem preco .Ta botanicka bola suuuper akurat teraz uz som vybavila na Hrnciarskej a ide tam ,lebo botanicka 230 eur no nie je malo 😢(
A ako si to riesila ze ju pokusala ?Ved su tam 3 ucitelky na 10 deti preboha!!! To kedy sa stalo ?

susisus
2. sep 2012

@lilysk Aj mne tam nieco vadi, chodili sme tam pol roka, miesto kraasne, ucitelky uzasne, ale mala nebola stastna...a nechcela tam byt a ked mali vystupenie nevidela som tam ziadne kamaratstva medzi detmi, neviem... Preto som sa rozhodla pre statnu skolku a ked bude zle chcem dat tiez na Manesku, uz nie na Potocnu. Som rada ze vravis ze je tam super 🙂
To pokusanie som neriesila... Stalo sa to na dvore, tri tam nad nimi stali a dopustili to...len ma to utvrdilo v tom, ze tu uz nie...
No a cena je samozrejme vysoka...

lilysk
2. sep 2012

@susisus Na maneske bola moja dcera velmi statsna -su tam mlade ucitelky a tie su take sikovne a som videla na malej neskutocny pokrok -ona je velmi ziva a som sa bala ,ze ju budu upozornovat a neviem co ,ale naopak velmi super to bolo ...ale skusim statnu teraz a uvidim ,lebo vazne 230 eur mesacne sa mi zda velmi vela ...ja som nemala inu moznost ,lebo dos tatnej sme sa nedostali skor a mam este 1 dieta a vazne sa nedalo byt doma s 2 detmi 🙂)
Inak na tej Potocnej je aj taka energia komorna ci co tam je ...nie je tam taky zivot ako na manzesovej -aj ten dom je taky tmavy akozby depresivny neviem preco po 3 dnoch som ju dala radsej do botanickej 🙂

susisus
2. sep 2012

@lilysk na manesovej sa tiez plati 230 €?

lilysk
3. sep 2012

Na potocnej 270 teraz a na manzesovej 230 .