Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

natty53
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkadetom
27. apr 2014

ako ak čítam vaše príspevky milé mamičky tak mi behá mráz po celom tele temer.
je naozaj situácia v škôlkach či už súkromných alebo štátnych taká zla?
prosím podelte sa so mnou o vaše skúsenosti. Niekedy ide hrôza z toho čo rodiča čaká ak nastupuje jeho dieťa do predškolského zariadenie. a je pravda že veľa osôb na vedúcich pozíciach si neuvedomuje že v prvom rade je dôležitý dojem akým pôsobí na rodiča. Hovorí sa ( skúsenosť) že pedagóg´g je človek kt. ide na 200% bez ohľadu na to že deň má 24 hodín a ako veľmi je unavený.

maxim112
28. apr 2014

@childrensplay ,ak mam byť úprimna,už je tolko jasli a školok súkromných,že nič v zlom ,ale nie ,mame na Terase tolko jasli a školo k,že ani deti sa tolko nerodia.Ja mam pocit,že už tu ide o bizniss a nie o deti a to sa mne osobne nepáči.Moja suseda otvara tiež jasle a kamoška jasle aj školku, no čo Vám poviem ?Myslim si,že stým počtom deti,stačí na Ke aj to čo už máme aj tak ich je vela. Prídte už s niečim novým,čo tu nieje. 🙂

deny3
29. apr 2014

@childrensplay

@maxim112
a ja si zase myslím, že kľudne ďalšie nové jasle a škôlka, prečo nie. Nemám to presne zmapované, aký je počet súkromných v KE a presnejšie na Terase, ale vznik nových jaslí a škôlky isto nie je na škodu, teda pre rodičov, práve väčšia konkurencia prinúti majiteľov vymýšľať niečo nové, príťažlivé pre deti a ich rodičov, možno aj tá cena sa časom vykryštalizuje a pôjde o niečo dole, myslím tým teraz hlavne škôlku, lebo pri jaslách to v podstate zhltne rodičák, ale pri škôlkárovi to už ide z môjho vrecka. A či bude mať škôlka dostatok detí, to nech trápi majiteľa, nie mňa.Navyše súkromné zariadenia majú menšie priestory, teda berú aj oveľa menší počet detičiek, ako je v štátnych, takže si nemyslím, žeby si klientov nenašli, zvlášť pri deťoch do troch rokov.
čo mne ale chýba, je škôlka, kde by prišli deti do kontaktu s iným ako anglickým jazykom, ja som napríklad nemčinárka, malého vediem skôr k nemčine, ale v škôlkach, či už súkromných alebo štátnych je len angličtina.

alex31
29. apr 2014

@katkadetom .. nerozumiem velmi z coho ti beha mraz po chrbte ... tu v tychto prispevkoch kazdy len pise svoje pozitivne alebo negativne skusenosti a ked tak rychlo prejdem celu diskusiu je tu predsa len ovela viac tych pozitivnych skusenosti s odporuceniami na dane skolky aleboj jasle s ktorymi ma kazda nas dobre skusenosti .. je prirodzene ze kazdy bude obhajovat to svoje a hlavne vtedy ak je jeho dietatko v danom zariadeni spokojne .... a moj nazor .. myslim si ze v Kosiciach je uz dostatocny pocet naozaj kvalitnych zariadeni ktore sa zaoberaju roznymi aktivitami .. ci uz je to viac sport alebo hudba alebo umelecke smery ... aj tym ze vznikaju nove sukromne zariadenia mnohe skolky prepracovali svoje programy a naozaj ponukaju detickam vo svojom zariadeni rozne aktivity a cinnosti ktore este pred par rokmi v ponuke nemali ..... skolky a jasle idu dopredu a prinasaju stale nove moznosti .... podla toho co mam moznost citat .. rodicia si maju z coho vyberat a je teda uz len na nich co si pre svoje dietatko praju a co si teda nakoniec aj vyberu .. ale nic tu nie je take z coho by mal behat mraz po chrbte ... rodicia maju aj dostatok informacii o danych zariadeniach este pred rozhdonutim kam by svoje dietatko chceli umiestnit .. malokedy to uz byva len taka nahoda typu "tak skusime tuto skolku alebo jasle a uvidime" .....najhorsia je asi len ta doba ked maminky cakaju na rozhodnutia zo skolok o prijati alebo neprijati deitatka do zariadenia a zvysok je uz potom len o vzajomnej komunikacii ...

alex31
29. apr 2014

@deny3 .. .to je tak trochu aj moj nazor .. teda co sa tyka anglictiny v skolke .. ja viem ze je to uz u nas standard a vlastne aj touto cestou pripravuju deticky na skolu kde je hlavnym druhym jazykom AJ ... ale mozno by nebolo zle porozmyslat aj nad inymi jazykmi .. predsa uz ovela viac rodicov vie po anglicky takze vedia detom pomoct .. nie ako to bolo kedysi .. ja by som napriklad uvitala jazyky ako taliancina alebo spanielcina alebo aj rustina (ja viem tento jazyk tu uz niekedy bol ... ale mne sa aj tak velmi paci aj nadalej) ... to je uplne nieco ine a popri malom by som sa mozno nieco naucila aj ja 🙂 🙂 🙂 a mozno aj zopakovala rustinu 🙂

deny3
29. apr 2014

@alex31 tak ruština je super, ja dúfam, že malý bude mať možnosť sa ju učiť, pretože jednak sa naučí azbuku, zároveň je to pomerne ľahký jazyk, ved koľko slov sa dá povedať po slovensky s ruským prízvukom 😀 a mám pocit, že akosi zabúdame na veľkosť Ruska, aj ked ja viem, že oni sa zase učia od malička po anglicky, no myslím si,že ak by sa mal Rus rozhodovať medzi dvoma rovnakými partnermi, asi by sa skôr priklonil k tomu, čo ho ohúri aj perfektnou ruštinou. A taliančina 😵 ja milujem tento jazyk 😵 aj ked praktickejšia je asi španielčina, pretože teraz nechcem trepať žiadne čísla, ale dosť veľká časť obyvateľstva zeme ňou hovorí. A od nej je len krôčik ku taliančine a trochu dlhší krôčik aj ku francúzštine. Ak sa časom ukáže, že má malý talent na jazyky, tak by som isto išla touto cestou, teda touto postupnosťou.

maxim112
30. apr 2014

Viem že na Humenskej v Sloniku kam sme chodili bola angličtina a maďarčina , rodič si mohol vybrať . Bolo to super pre rodičov, ktorí komunikuju v maďarčine 🙂

childrensplay
11. máj 2014

Ahojte mamičky, začiatkom júna sa otvarajú nové jasle+škôlka BMBUĽKOVO, Terasa Dunajská 3, bližšie inf. do IP. 🙂

childrensplay
11. máj 2014

ahojte mamičky. začiatkom júna sa otvárajú nové jasle+ škôlka BAMBUĽKOVO, Terasa Dunajská 3, bližšie inf. do IP.

maxim112
14. máj 2014

Childrensplay - držím prsty, pretože dosť súkromných školok zíva prazdnotou, nemaju naplnene školky, tak ako by chceli , majú iba zopar deti . Neber to v zlom , ale deti sa viac nerodi ako v minulom a preminulom roku a skolok je ako huby pi daždi, myslim tým súkromných, skus si ich zratať🙂 prkny dník , utekam do prace.

alex31
14. máj 2014

childrensplay ... absolutne suhlasim s maxim112 .. v poslednom obdobi sa mi zda ze uz pomaly kazdy mesiac citam o nejake novej sukromnej skolke alebo jasliach .... aj ked na jednej strane je to aj fajn pretoze ked vzrasta konkurencia vzrasta zaroven aj snaha skolok zaujat niecim novym, novymi aktivitam a cinnostami na strane druhej mam nazor ako maxim112 .. pocet skolkarskych deti je podla mna o nieco menej aby sa zaplnili vsetky statne a aj sukromne skolky ...a mnoho rodicov v pripade sukromnych zariadeni predsa len stavi na nejake tie skusenosti inych a voli radsej sukromne skolky s uz nejakou minulostou ktore uz maju coto za sebou a svoj program uz len zdokonaluju a vylepsuju ...... napriek tomu ....childrensplay ... drzim palce aby sa darilo a nasli ste dostatocny pocet deticiek ... a ak by aj nieco nevyslo netreba zufat mozno by bol dobry napad dane zariadenie poostupne premenit na dobre materske centrum s mnohymi aktivitami pre vsetky vekove kategorie ... alebo nieco podobne .,.... 🙂 ... vela stastia a pevne nervy a trpezlivost ...

mravvcek
28. máj 2014

Ahojte. Prosim vas viete mi niekto napisat par info o ms masarykova? Ma tam niekto dietatko?

blossom412
29. máj 2014

@deny3
Drzim pslce ak chces otvorit dalsie jasle a vymysliet nieco nove, nuz poradim ti navys uver o par tisic dopredu aby si vykryla naklady pred tym ako zavries. Za tento rok skrachovali uz 4 centra tak je to blbost otvarat dalsie. A poprosim ta otvor na Furci a alebo na Terase kde je ich ako hub po dazdi 🙂 mate trochu mylne predstavy o jasliach a konkurencii, tu by nemalo ist o akysi biznis sle o to aby sa nase deti citili dobre, ako doma... Nie o to kto bude mat krajsie zariadenie a farebnejsi plagatik nabity aktivitami ktore ani nevykonavaju. Nie v zlom to pisem s mozno to tak vyznelo, len uz je to komedia s tymi jaslami. Pre mna je jedina znacka kvality Slonik. Vyskusali sme aj Humensku aj Jazero a klobuk fole. A o to ide... Stalicam ako Medvedik a Slonik tazko konkurovat, maju meno a tradiciu !!!

deny3
29. máj 2014

@blossom412 ja si chcem otvoriť jasle ? 😲 nevedela som o tomto mojom zámere, ale dobre, zas som o niečo múdrejšia 😀
naozaj nerozumiem tomuto tvojmu príspevku, čo si tým chcela povedať? je mi naozaj ukradnuté, či tento rok skrachovali nejaké centrá / ty máš teda info, štyri , hmmm / , že si niekto chce otvoriť nejaké dalšie, je jeho vec, pokiaľ viem, tak v našom štáte je sloboda v podnikaní, ak má občiansky preukaz je svojprávny, sám nesie zodpovednosť za svoje činy. A hovoriť niekomu dopredu, že aj tak skrachuje, lebo najlepší je nejaký Sloník či Medvedík, tak to je slušne povedané detinské. Ja nikomu neberiem a nevyvraciam jeho názor, každému vyhovuje niečo iné, ale silou mocou si presadzovať len to svoje a všetko ostatné hádzať do koša .... 😖

maxim112
3. jún 2014

@blossom ,možno si to napísala trošku drsne,ale viem čo myslíš a aj s tým súhlasim,je toho naozaj čim dalej tym viac ,moja znama otvara nove jasle aj školku na terase a dalšia čo som počula v meste .Mne toho pride naozaj vela ide im len o bizznis a čo aj ja viem ,tak dve alebo tri centra sa už zatvorili.Myslim si,že už nieje s čim prisť na trh,pretože už všetkeho je dosť a deti sa viac nerodi,to znamena ,že vačšina centier bude s malým počtom deti a budu preživat, tak ako poniektore aj teraz.Každy ma slobodnú volu ale už nech tu pride niekto s viacerými materkymi centrami,kde budeme mocť vypadnut s detmi alebo hraveniska kde bude program pre deti.Jaslí a školok už stači....🙂 Ked maš zlé počasie,nemaš kam vybehnuť s detmi,yamo je drahe a v tom druhom je zima v zime a v lete teplo,nic moc :( radšej viac takychto centier pre deti s mamkami,to by sme uvitali,🙂

jarmilay
3. jún 2014

Ahojte, má niekto skúsenosť s MŠ Smetanova, Palárikova alebo Oštepová? Ktorú z nich by ste doporučili? Ďakujem.

lea132
5. jún 2014

Ahojte, vedeli by ste mi napísať pár info o ms Zadielska?

mravvcek
30. jún 2014

Chcem sa opytat ma niekto deticky v skolke medvediky junior?

sisa79
30. jún 2014

azovsku neodporucame

lilianka1199
6. júl 2014

Moj Leo chodil do jasiel, ktore su tu dost preferovane, ze su tu uz dlho, ale nebudem menovat, lebo kazdy rodic si ma zvazit a vyskusat ktore sa mu pacia, ale nas v nich plakal, ci som prisla na obed, ci som ho tam niesla rano, neskutocny plac, po dvoch tyzdnoch som to vzdala, dala 3 mes. pauzu a teraz je pol roka v dc Aktivity, kde mi neplakal od zaciatku ani raz a to neklamem 🙂, v jasliach mali 4 deti a tie si ucitelka vymojkala a mojka si tam tie jaslickarske deti doteraz (maju 6 ), nestretavam tam uplakane deti, co je pre mna neskutocne 🙂 , co sa tyka jedla, mne ide hlavne o to, aby tam aspon nieco zjedol, pretoze pozname deti a ten moj obzvlast nechce jest, takze viem, ze mu z kuchyne posielaju halusky bez tvarohu, polievocku mu daju bez zeleniny a na chleba nedaju natierku, len aby aspon nieco spapal, ale zaroven ho aspon naucili ochutnat .Deticky maju telocvicnu, tvorivu miestnost, kde im daju nieco ako prsiplast a tam si maluju a blaznia sa. Este si nepriniesol ani ziadnu chorobu (klop-klop). Skolkarska trieda bola pred mesiacom v Tatrach na 3 dni, mali tam prednedavnom policiu, teraz boli v statnom divadle, takze ak to bude pre nas financne zvladnutelne, ostaneme tam co najdlhsie 🙂 😉

monap
14. júl 2014

Ahojte prosím Vás počul už niekto o Jaseniciach Kremnička v Košiciach Ďakujem za radu

lenka231
11. aug 2014

Ahojte maminy chcem pochvalit jaslicky do ktorych chodime. Mam 2deticky a prve som nosila na Humensku do Slonika a boli super naozaj ziadne vyhrady. Mladsiu dcerku som ale dala do spolocenskeho pavilona lebo sne sa prestahovali do bloku hned pri nich. Neviem ci tu chodia pani ucitelky ale chcem vsetkym trom podakovat za ich pristup a trpezlivost pri malej. Je velmi placliva dost som sa bala ako to zvladneme, a prvy tyzden bol ozaj tazky lebo dovtedy sme sa od seba nepohli. No po jednom tyzdni mala chodi s usmevom do jasliciek kolkokrat mi ani pusu neda a plasi ma prec 🙂 maju kazdy tyzden inak tematicky a dokonca mi zacala aj normalne papat. Naozaj som vdacna ze mame nasich Slonikov a nedam na nich dopustit! Takze maminy ak neviete kam s detmi ja davam 10 bodov z 10

childrensplay
12. aug 2014

Mamičky, v jaličkách Bambuľkovo, máme ešte voľné miesto od septembra, neváhajte a navštívte nás . 🙂
www.bambulkovo-kosice.sk. Viac info do IP.

anjelik006
19. aug 2014

Poviem pravdu,že veľa rodičov z Vás si vyberá škôlku podla toho ako vyzerá alebo podľa toho ako dlho daná školka alebo jasle existujú ..alebo čo povie jedna mamička z jedných jaslí....Atď.....ale žiadna mamička sa nezaujíma o to , kto ich deti vychováva a vzdeláva.....kto s ich deťmi pracuje a či vôbec sú na to aj tie osoby v danej školke a jasliach kvalifikované. To znamená mať Pedagogickú školu 4- ročnú alebo vysokú školu a NIE NEJAKÚ NADSTAVBU, KTORÚ SI ROBI KAžDÁ DRUHA ŽENA V KOŠICIACH A TO LEN PRETO ABY MOHLA íSŤ PRACOVAŤ DO NEJAKÝCH SÚKROMNÝCH JASLÍ ALEBO ŠKOLKY, lebo do štátnych by ich určite nezobrali- lebo toto nieje škola. Kedže súkromné jasle a škôlky nepatria do rezortu školstva, tak sa ich veľa vecí netýka .....žiadne kontroly z ministerstva školstva ani hygiena.....dokonca ani výučba a iné...... a preto tam pracujú nekvalifikovaný ....a čo je najviac zaujímavé....že tak ako sa rozrastajú školky a jasle tak aj montessori výučba a to len kvoli tomu aby si zjednodusili vobec prácu s deťmi a pritom ....KAŽDá JEDNA MAMIčKA ,KTORÁ BY SI TROšKU PREšTUDOVALA KNIHU ALEBO NA INTERNETE O MONTESSORI , TAK BY ZISTILA, žE TO VšETKO ROBIA AJ ONI DOMA S DEťMI A žE TO NIEJE NIEčO ,,IN"... a že deti potrebujú pre svoju potrebu v ich ďalšom rozvoji a v príprave do školy všetko čo sa týka motoriky- či už hrubej alebo jemnej...... A PRAVDAžE AJ ROZUMOVÚ STRáNKU IM ROZVÍJATE AJ VY MILÉ MAMIČKY.....NIE LEN ŠKOLKY A JASLE........ mne osobne veľmi záleží na deťoch a na tom čo sa im odovzdáva....veď sú to osobky z ktorých vyrastú raz dospelí ľudia a Vy milé mamičky ste ich budovateľky, tak preto zvážte kazdý jeden krok a dajte svojím deťom naozaj to, čo je pre nich dôležité....-vzdelanie a výchovu-...nie len opateru.......
A toto píšem kvôli tomu lebo ma zaráža to, že Vám to absolutne nevadí ......ale veľa z Vás to pochopí vtedy ak ich dieťa pojde do školy a bude zaostávať za inými.....

marhulka88
20. aug 2014

moje skusenosti so skolkou MedvedikyJunior
pacil sa mi maly kolektiv, priestory ciste a moderne, moznost vyberu aktivit pre deti -korculovanie, skola v prirode, kruzky, ktore su zahrnute v cene skolneho(150e mes+ strava) -anglictina, tanecny, dramaticky, rozne vylety, neriesili sme nikdy sikanu ci ublizovanie,
nepacilo sa mi okolie skolky - bez preliezok, slusneho pieskoviska, to, ze vsetky deti museli poobede spat pripadne v pyzame na posteliach oddychovat, ze kruzky boli casto v doobednajsich hodinach uprednostnovane pred pobytom vonku, na tety ucitelky sme mali pocas celeho pobytu v skolke len dve ,extra, poziadavky - aby dozreli na pitny rezim, ktory sme mali kvôli zdravot. stavu zosilneny a dozriet na to aby dieta bolo po pobyte vonku prezlecene, kedze sa nadmerne poti - obe nase ,extra, poziadavky 🙂 ostali nevypocute
moje pocity z tejto skolky su povedala by som dost zmiesane, aj napriek tomu, ze nase dieta tam bolo stastne a to bolo pre mna prvorade, chybala mi v tejto skolke profesionalita
ak by som riesila dat ci nedat dalsie dieta do tejto skolky iste by som hladala nieco lepsie - velmi trefne ohodnotila tuto skolku jedna moja znama podotykam pedagogicka s dlhorocnou praxou a zaroven matka dvoch deti - ako v druhotriednom kadernictve 😀

kubkoh
26. aug 2014

Ahojte,
my sme v súkromnej škôlke na Ovručskej 14 na Furči. Sme s ňou veľmi spokojní, navštevovalo ju aj moje prvé dieťa. Ich rukami už prešli myslim 4 deti, ktoré sa dostali do školy pre mimoriadne nadane deti/myslím intelektuálne/ Výhody vidím v tom, že
1. prijímajú detičky počas celého roka.
2. jedna trieda je pre deti od 3 do 6-7 rokov /moje prve dieťa sa tak od starších detí naučilo veľa veci do školy a veľmi skoro, a to len tak samovolne a o to sme mali menej práce s ním počas školy/.
3. je to mš, ktorá funguje myslím už 14 rokov, t. j. má zabehané postupy a metódy a hlavne ako sa hovorí vychytané muchy /do novo založenej škôlky by som osobne asi dieťa nedávala, lebo aj keď majú nejký plán, pokiaľ nájdu nejký systém, tak to potrvá /.
4. Z jasličiek plynule podľa schopností dieťaťa sa prechádza na horné poschodie ku škôlkarom, čiže od jasličiek sú deti spolu.
5. Škôlka je pod lesom, takže vychádzky do lesa sú časté. Fakt zdravšie prostredie ako v meste.
6. Krúžky sú dobrovoľné /angličtina, spev- chodí profesionál z umeleckej školy a hraje na gitaru, klavír, tanec/
7. Chodí aj logopéd.
8. Nemá príliš veľa detí, čo mne vyhovuje najmä z hľadiska toho, že dieťa nie je toľko choré.
9. Organizujú všelijake akcie ranč, divadlo a pod. Bola aj škôlka v prírode.
K tomu spánku, u nás je to vyriešené tak, že komu sa nechce už spať, tak sa hraje v inej miestnosti a hračku z domu si môže doniesť, preháňať s hračkami to i podľa môjho názoru netreba.

lenka231
11. sep 2014

@anjelik006 so vsetkym suhlasim, len nemas celkom spravne info, lebo kontroly hygieny mavaju kazde jasle. Kazda sukromna prevadzka ci jasle kadernictvo restika vsetkooo ma kontroly hygieny. Ale to nieje podstatne, v nasich jaslickach mame 2 pani ucitelky s pedagogickoz skolou a praxou a dokonca zdravotnicku. To ma pani majitelka vo vsetkych ked sme spolu rozpravali. No uplne suhlasim ze mamky dnes pozeraju na prestiz a peknu reklamu a nie na podstatne veci. Ja sama sa priznam pri prvom dietati som dost dala na toto forum ale aj vdaka Bohu, lebo v nasich jaslickach Slonik so skolkou som nadmieru spokojna.

jaslickyy
21. sep 2014

@anjelik006 dovolim si s tebou nesuhlasit
studujem sice IBA tu nadstavbu a hladam si pracu v skolskom zariadeni ci uz ako vychovavatelka v SKD alebo ako ucitelka v MS.. a predstav si, dostala som pracu uz aj v SKD aj v jednej statnej skolke.. ale nakolko potrebujem viac financii ani jednu pracu som zatial nevzala.. mam vystudovanu vysoku skolu v inom obore, ako je praca s detmi preto si dorabam uz IBA tu nadstavbu. O hygiene pisala vyssie uz jedna zienka, v kazdom jednom zariadeni musi byt splnene vsetko co sa tyka hygieny... pises , ze mamicky davaju na rady inych mamiciek.. tym padom zhadzujes, alebo ako to mam nazvat aj nazory dospelych ludi.. lebo ak ja mam dieta a vidim, ze sa to dieta mnohemu naucilo ci uz v jaslickach alebo v skolke, tak azda nebudem to zariadenie zhadzovat a prave naopak len ho odporucam inym ... o montessori trochu s tebou suhlasim, nakolko sa tym idu vsetci teraz ohanat.. ale ucitel alebo pedagog v zariadeni nemusi byt len clovek, ktory ma titul y vysokej skoly, ale hlavne clovek, ktory ma rad a vztah k detom. ;)

anjelik006
21. sep 2014

@jaslickyy ...... nič v zlom...ale.......čo ja viem, tak o tom či ťa zoberú alebo nie nerozhoduje žiadna riaditeľka ale školstvo...konkrétne Riaditeľstvo MŠ a ZŠ v zmysle § 11a ods. 1 zákona NR SR č.390/2011 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 317/2009 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony a oni sa riadia podľa toho. A na základe toho sú kvalifikačné požiadavky a to: vzdelanie v zmysle požiadaviek stanovených Zákonom o pedagogických a odborných zamestnancoch.
Minimálne úplné stredné odborné vzdelanie
· v odbore vzdelávania zameraného na učiteľstvo a vychovávateľstvo( potrebné doplnenie vysokoškolského vzdelania )
· úplné stredné vzdelanie a doplnenie pedagogickej spôsobilosti ( potrebné doplnenie vysokoškolského vzdelania)
· úplné stredné vzdelanie a špecializačné kvalifikačné štúdium asistentov učiteľa v metodicko-pedagogickom centre, ktoré môže uchádzač absolvovať aj počas prijatia do pracovného pomeru.
Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa
· v študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika,
· v študijnom programe v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov, učiteľstvo profesijných predmetov a učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov,
· v študijnom programe v študijnom odbore pedagogika,
· v študijnom programe špeciálna pedagogika učiteľský, vychovávateľský alebo neučiteľský smer,
· v študijnom programe zameranom na vychovávateľstvo,
· V neučiteľských študijných programoch a doplnenie pedagogickej spôsobilosti.
A MYSLÍM SI, ŽE NATO SÚ ODBORY V ŠKOLÁCH, ABY Tí ktorí to vyštudujú sa tomu PO UKONČENÍ ŠKOLY mohli venovať A NIE HOCIKTO......ale už chápem prečo tak školstvo upadá......nič v zlom ...určite ste zlata, múdra, šikovná a snažíte sa ....ale ja som písala svoj názor a to že sa mi to nepáči....a že poznám veľa súkromných škôlok, kde pracuje hocikto .... a čo sa týka hygieny...tak ano 1- krát na otvorenie to musí schváliť hygiena ale potom už nemá možnosť to kontrolovať....lebo veľa škôlok sú občianské združenia a preštudujte si čo je občianské združenie.... A ano ...máte pravdu....mal by to byť človek, ktorý má rad deti ale mal by mať aj určité vedomosti i schopnosti v danom obore .......ĎAKUJEM::::::