Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

mimusa4
30. mar 2011

@slavkaa27 neviem o trebiške nič ale ak budeš niečo vedieť prosím písni tu ďakujem, ak niečo zistím ja tak napíšem..

smejo251
30. mar 2011

a to tam nikomu nechybaju?ved kolko deti je na jazere?

ssstanka
30. mar 2011

@slavkaa27 Ahoj, aj moja mala by tam mala nastupit od septembra.Kamoskina dcera tam chodi uz od min,roku a je velmi spokojna.

slavkaa27
30. mar 2011

Ahoj, my tiež nastupujeme od septembra. Tiež kamoškine detičky tam chodia a obdobne mi vravela, že je spokojná. Takže keď to takto čítam aj z iného zdroja som hneď pokojnejšia. Tak dúfam, že našim novopečeným škôlkárom sa bude dariť a budú poslúchať 🙂 .

evittah
8. apr 2011

Ahojte dievcata, nemate niektora skusenosti so skolkami na Jaltskej (Furca) a Havanskej (Tahanovce)? Zaujima ma hlavne pristup uciteliek, denny program (cinnosti, co cely den robia deticky), prostredie, ako je to s prazdninami (ci su zabezpecene zberne triedy), co je potrebne doniest do skolky a aj vselico ine, co Vas napadne, na co by ste radi upozornili. Dakujem za reakcie.

mamkalubka
8. apr 2011

ahojte, neviete ako je to s jasličkami na Ovručskej na Furči? Vraj sú tam až dve medvedík a ešte jedna..

evittah
8. apr 2011

Mamkalubka, su tam naozaj dve. Jedny jaslicky su Medvediky a druha je sukromna materska skola a jasle - maju tam dve triedy - starsie deticky (skolkarov) a male deticky (jaslickarov). Zaujima ta nieco speci? Ak ano, pytaj sa, mozno ti budem vediet odpovedat.

mamkalubka
8. apr 2011

@evittah ktorá je podľa teba lepšia? Podľa cenníkov sa u medvedíkov oplatí pol deň a v tej súkromnej zase celý deň. Máš v niektorej z nich dcérku?

evittah
8. apr 2011

Moja mala chodi do Medvedikov. Ked sme zhanali jasle, myslim, ze ta druha este nefungovala. Neviem, bohuzial kolko sa plati za polden, ale ked porovnam ceny za cely den, tak Medvediky su o dost drahsie. Porovnavat jaslicky pre mna je tazke, kedze v tych druhych som sa bola len pozriet - nemam vlastne skusenosti, nemozem posudit pristup uciteliek. Ked som sa vsak rozpravala s pani riaditelkou z tej sukromnej, trosku ma zarazilo, ze napr. v lete maju cely mesiac prazdniny, lebo nemaju zabezpecenu stravu (jedalen v statnej skolke, z ktorej stravu odoberaju - vlastne aj Medvediky odtial beru stravu, je zatvorena). V Medvedikoch napr. maju otvorene cele leto. Pre mna aj toto bolo dolezite, lebo ked raz nastupim do prace, nemozem potom v lete ostat mesiac doma. Ale zase... ako som pisala... co sa tyka poplatkov za cely den, je to neporovnatelne 😒

mamkalubka
8. apr 2011

@evittah mne by ani ten mesiac v lete neprekážal,, vieme sa v lete zariadiť, moja mamka pracuje v materskej šôlke a oni majú prázdniny celé dva mesiace, tak by sme ho mohli dať k nej tak na dva týždne, jeden týždeň ku svorke a posledný týždeň by sme si s manželom vybrali voľno a šli niekam na výlet. No nič, uvidím ako to urobíme. Či nastúpim do práce na polovičný alebo celý úväzok.
Vďaka za info 🙂

ninnaricci
9. apr 2011

Ahojte, tiež sme s manželom po dlhom hľadaní vybrali pre drobca jasličky Medvedík na Hroncovej...a som s nimi maximálne spokojná...hoc drobec tam chodil len týždeň...teraz je chorý...takže ešte sa doliečujeme...hádam nástup späť zvládne v pohode..
...musím vyzdvihnúť kočky ktoré tam robia...naozaj sú veeelmi milé...ja som presvedčená o tom, že sme vybrali tie najlepšie jasle
...pre mňa je velká výhoda tá, že tam drobec môže ostať neskôr, kedže majú triedu škôlkarov...čo je super, majú super aktivity...jednoznačne jasličky na Hroncovej odporúčam všetkými desiatimi 😉

...najprv som zvažovala aj jasličky pri ferocentre...noo velmi ma odradilo, že chodia na verejné ihrisko, ktoré sa mi nezdá bezpečné pre drobcov...nakoľko bývam neďaleko...a na to ihrisko chodíme...tak niekedy mám čo robiť ustriehnuť jedno dieťa 😉 a všimla som si, že chodia s detičkami na prechádzky...kedže tu nie sú dobré chodníky...vidím ako chodia s nimi po ceste...lebo ináč sa nedá 😒 tak som rada, že tam drobec nechodí...

edusik
9. apr 2011

@ninnaricci zdieľam tvoj názor na tie vychádzky vonku.. - zrejme sme susedky, lebo aj my tam chodíme, aj keď len veľmi málo. A nezvažovali ste aj tie nové jasle na Manésovej? my sme tiež u Medvedíka, ale iného. Môžeš mi prosím napísať do IP čo platíte na Hroncovej za mesiac?

ninnaricci
9. apr 2011

@edusik zvažovala som aj tie nové jasličky...len tam sa nedá platiť na poldňa...musíš uhradiť komplet sumu za celý deň...plus strava...čo sa mi zdalo veeeeela
...ináč tiež už tu na ihrisko chodíme málo...radšej niekam zájdeme autom... 😉

edusik
9. apr 2011

@ninnaricci no pre mňa je zas prekvapivé že za celý deň sa tam platí menej ako platíme my - a ten záhradný komfort ma odrovnal - čakala som horibilnú sumu...

bronaf
10. apr 2011

Ahojte dievcata, no ja som mala moju bambulku u Medvedika, ale museli sme odist, nakolko pristup uciteliek k detickam bol otrasny. S manzelom sme sa rozhodli pre Slonika a musim poklopat, je to obrovska zmena, samozrejme k lepsiemu. Malinka si oblubila pani ucitelky, ktore su na nezaplatenie a nemam problem ani s ihriskom, kde sa hravaju, viem, ze na tetusky u Slonika sa mozem spolahnut. Pokladiky!!! 🙂

edusik
11. apr 2011

@bronaf a do ktorých ste chodili? aký ste mali problém? my tam tiež chodíme a zvažujem zmenu, lebo niečo sa tam asi začína diať nie veľmi dobré pre moju malú, ale za Humenskú určite nie - bývame cez cestu - mne sa tie jasličky zhnusili hneď pri prvej návšteve.. ale je ešte toľko možností na výber chválabohu...

ica9
11. apr 2011

@edusik My sme tiez mali ist do Medvedikov od septembra. Ale nastastie sa uvolnilo miesto na Jesennej. Takze nastupujeme tam. Bola som tam uz asi 3X, pani riaditelka je velmi zlata vsetko nam povysvetlovala, poukazovala. Chodi tam syn mojej kolegyne a su veeelmi spokojni. Napriek tomu, ze su to mestske jasle, tak som mala velmi dobry pocit z nich. Na rozdiel od Slonika. Neviem to konkretizovat, ale nemala som dobry pocit z tych jasliciek-ale mozno sa mylim. V Spolocenskom pavilone som nebola-len na Humenskej.

edusik
11. apr 2011

@ica9 juj to ti troška závidím že si na Jesennej bola pozrieť, lebo my sme tam mali nastúpiť v sept.2010 - ale nechceli nám ich ukázať, vraj kvôli hygiene - tak som tam miesto zrušila, lebo kupovať mačku vo vreci.... ja som v Spoločenskom pavilóne tiež nebola...

siska0011
11. apr 2011

Ahojte mamky, je super, ze tu mame priestor ,na vyjadrenie svojich nazorov, co sa tyka nasich deticiek, kt. hlavne kvoli financiam davame do jasli.. Je celkom dost moznosti e este stasie, ze sa nasli ludia kt. sa rozhodli podnikat v tejto sfere, kedze nas "bomba" stat ,sa toho akosi zriekol....Ja som tiez hladala, kde umiestnit mojho synceka, a musim povedat, ze po zaciatocnych peripetiach..,a placu .... som nadmieru spokojna s novymi jaslickami ,pri spolocnenskom pavilone..schody ma odradzali,..bola to prva myslienka, ked som tam prisla ,ale moje dieta tuto prekazku zvladlo, tiez vdaka pani ucitelkam, kt. som velmi vdacna, urcite musia mat system, ako s tym zabojovat..ved su za nich zodpovedne , dokonca som mala moznost ich vidiet na prechadzke, ked som si prisla pre syna skor, kedzde sme isli na ockovanie a poviem vam ,bol to pohlad pre bohov..deti sa pekne drzali, pocuvali.. velka poklona..ja mam čo robit ,ked mi prinesie sestra syna, aby som ich zvladla dvoch..
Takze asi tak ...kolko ludi tolko chut,....🙂 som stastna, zato ze su sukromne jaslicky, ze sa najdu zeny (ucitelky, vychovavatelky, kt. to bavi a venuju sa nasim detom)..a ked sa aj vyskytnu nejake prekazky ..pokial su ludia kt. mojho syna maju radi, vychovavaju a venuju sa mu s laskou a radostou ,som aj ja spokojna a stastna..

siro
11. apr 2011

ahojte,edusik,aky mas problem,s ucitelkami?doteraz bolo vsetko v poriadku?aj my tam chodime a sme veelmi spokojni,tak sa pytam,ci sa objavilo nieco.ale asi kolko ludi,tolko nazorov,mne sa zdal Slonik strasny,v Spoloc.pavilone hruza schody,ihrisko ziadne,ale niektore maminy ho,naopak chvalia...takze vec nazoru...

ninnaricci
11. apr 2011

ja som bola pozrieť aj v spoločenskom pavilone...tie schody ma vôbec neodradili...veď sa po nich musia naučiť chodiť 😉 mňa najviac trápilo to ihrisko...prípadne miesto na hranie vonku...a cesta 😖
...v medvedíkoch na hroncovej sú tiež schody...nemajú síce ihrisko...ale škôlka je v areáli školy...tak majú upravený priestor ktorý je čistý...majú tam pieskovisko...a vraj aj nejaké šmýkalky...alebo niečo...to mám len z počutia
...učitelky sú tam skvelé..velmi milé..
...v spoločenskom pavilone je malý priestor...detičky majú jednu herňu spojenú s jedálňou...čo si myslím, že by nášho drobca rozptylovalo pri papaní..ale ináč sú krásne

siska0011
12. apr 2011

@ninnaricci dobre ranko,herne su tam dve..chodi tam moj syncek, takze to mame prekukane... rano sa stretavaju v jednej herni a potom sa premiestnuju..ak je deticiek viac, viem ze sa rozdelia a detickam sa ucitelky venuju zvlast...inac ked sa papa, tak sa papa..ziadne hry..deticky maju rezim na kt. si zvykli..a tak je to spravne..takze urcite by to tvojho synceka nerozptylovalo...mozno na zaciatku , pokial by si zvykol..🙂

adka.baby
12. apr 2011

Ahojte maminky, čitam tu rozne názory, tak sa k váým pridám...my chodime do Medvedikov na Hroncovej a sme maximálne spokojní...až na tu platbu, je to strašne veľa, ale s tým nič neurobíme a 2,50 eur za stravu sa mi zdá dosť, pre take malé deti...ale to neovplyvnuju jasličky. Moja malá sa dosť pekne drži myslim tým choroby len sem tam nejaký soplik, ale je tam dosť detičiek ktore veľa vynechavaju pre chorobzy, ale v kolektive je to tak. Pani učiteľky su tam milé a láskavé, aspon ja s nimi nemám žiadnu zlú skúsenosť...a ked sa mi niečo nepáči, otvorene to poviem.
@edusik do ktorých Medvedikov chodite? Niečo sa tam deje? Inak detičky tam maju vyplnenu každu minutku a pani učiteľky to nemaju s nimi najľahšie, treba sa im v kuse venovať a dávať na nich pozor. Ale su úžasné...

adka.baby
12. apr 2011

@ninnaricci ak si už rozhodnutá pre Medvedikov určite neoľutuješ, možno budeme spolu aj v jednej triede, ked ma tvoj drobček dva rôčky, ako my.Chodili ste na adaptačný čas na pol dna? My nie...moaj malá nemala žiaden problem prispôsobiť sa...Tak sa držte a budte hlavne zdravučkí.....

ninnaricci
12. apr 2011

@adka.baby ahoj...drobček tam už chodí...teda len adaptačný týždeň...potom ochorel...a chodí s tvojou Tamarkou do triedy...lebo prvý deň sme tam boli...a Tamarku nešlo prehliadnúť...je zlatučká 😉
Náš drobec tam chodí len na pol dňa...zatial...kým si úplne nezvykne...
...už sme druhý týždeň chorý ☹ dúfam, že nebude velký problém zas pri nástupe 😔

adka.baby
12. apr 2011

@ninnaricci vážne? to som rada, že ju poznáte, fakt neprehľadnutelná, a maličký chodi iba doobeda? aj my sme prechádzali soplikami a boli sme choručkí, ale to je normálne pri kolektive, ak má už maličký viac ako 10 kg, dávaj mu imunoglukán sirup výborná vec na imunitu. A rýchlo sa vyliečte... ak by si ma tam videla zakrič na mna ja si ťa neviem vybaviť ale my chodime pre Tamarku až okolo 16tej tak sme sa asi nestretli. ☹

ninnaricci
12. apr 2011

@adka.baby ďakujeeem 😵
..my chodíme len doobeda...jedine sa môžeme vidieť ráno...ale to my stále rýchlo sme vybavili 😉
...ja viem, že teraz bude drobec viac chorý...s tým som počítala...dokonca som mu nasadila aj sirup na posilnenie imunity...betaglukán...jednoducho si tým musí prejsť...akurát, že teraz dooosť kašle...hádam sa to do konca týždňa upraví...lebo v pondelok už chcem aby nastúpil...som zvedavá čo bude na kontrole u dr.

lenka231
12. apr 2011

@siro ahoj Siro 🙂 dovol mi oponovat ti, ja nosim svojho synceka do pavilonu, moj osobny nazor je, ze tie schody niesu ziaden problem, ved kazde dietatko sa musi naucit po nich chodit, no nie? pani ucitelky su tam od toho aby dali pozor na to aby sa nic nestalo 🙂 a co sa tyka ihriska, to je najmensie zlo si myslim, nakolko na Hroncovej maju ihrisko na skole...a myslim, ze je fakt mensie zlo byt spolocne na ihrisku s detickami ktore strazia mamky, ako s pojasenymi detickami v skole...ale ako hovorim, to je len moj nazor...a teraz ako tak pozeram skor mi tvoje komentare pridu ako nejaky konkurencny boj...lebo som si pozerala a citala aj starsie strany a komentare v ktorych nakladas uz 🙂par rokov 🙂 na Slonikov na vsetkych cez Tahanovce, Humensku, ci spol. pavilon, ale zato o Medvedikoch vies vsetko dokonale, ba dokonca je podla teba v medvedikoch vsetko dokonale...co si ja nemyslim...ale to je na tvoje svedomie, nemienim sa natahovat ani hadat, len konstatujem...proste som si len z nudy vsetko citala kedze som doma na PN a maly je v jaslickach...🙂 prajem ti pekny den...🙂

siro
12. apr 2011

@lenka231,mila Lenka, ja to uplne beriem,ze oponujes.nieje to ziadny boj,kazdy tu moze vyjadrit nazor... 🙂 skratka mne tie schody a ihrisko vadili-Tebe nie,ok.ano,bola som sa pozriet aj inde,najkrajsie bolo v Medvedikovi-samozrejme,nieje to to najdolezitejsie,ale aj starostlivost a miesto je super a vrelo odporucam.Ano,podla mna je Medvedik "dokonaly",pre Tebe Slonik 😉 Nikomu nenakladam,je to makacka cely den s detmi.Drzim palce vsetkym majitelkam jasliciek.Aj ja Ti prajem pekny podvecer

jojka11
12. apr 2011

Ja zdieľam tiež ten názor,koľko ľudí toľko chutí.Niekto dá viac na vonok a niekto na kvalitu učiteliek.Ja som v sloníku na Humenskej maxímáááááálne spokojná a vrelo odporúčam,sú tam fantasticke učiteľky naaozaj a niekomu vyhovuje Medvedík no a čo?Len sa mi nepáči to kritizovanie,skúste si to sami a keď Vás skritizujú,tak ten pocit musí byť smutný.Prajme všetkym lebo myslím si ,že vo všetkých jaslilach sa snažia ako možu.A ešte niečo,ak by bol problém či už v ihrisku alebo ,že Medvedík ma plesne len rodičia to nevidia,moj názor je ,že majú doť kontrol a musia splńať všetko ,tak ako to má byť..Ja dávam klobuk dole všetkým učiteľkam a nehaním žiadne jasle.Jedno je isté,kvalitu jaslí vidíme v rozrastaní sa a to v prípade medvedíka ,aj sloníka.Keby boli jedne alebo druhe zlé,nemali by deti a ostali by pri jedných jasliach.Nemyslíte? 😉