Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

petronela17
4. sep 2016

Ahojte, je tu toho veľa, ale ja by som vás chcela poprosiť či mi viete povedať aké sú ucitelky na MŠ Kezmarskej, dcérka tam má nastúpiť do tej úplne najmenšej triedy, asi ceresnova. Ďakujem

elenaparnicka
4. sep 2016

@petronela17
Ahoj. Som tu nová, práve som hľadala info o tej istej skolke 😉 Nás synator tam už bol v piatok na dve hodinky ( nepises či ste boli aj vy s malou ), ale keďže nastupujete tiež do najmenšej triedy, musia byť v jednej triede. Mali sme aj s manzelom veľmi pozitivny dojem, sú tam dve pani učiteľky, jedna staršia, veľmi milá a jedna mladšia ( vraj je nová ), ale urobila na nás tiež výborný dojem. Obe boli príjemné a usmievavé, k deťom sa pekne prihovorili a keď sme prišli po malého, hral sa a bol spokojný. Sice čakáme budúci týždeň slzicky ( po skúsenostiach so starším synom ) ale treba vydržať. Aj pani riaditeľka je milá a veľmi ústretová, aj na rodičovskom ( neviem či ste boli ), vládla super atmosféra. Určite ešte syna nenecháme na spinkanie, je to lepsie aby si postupne zvykol. Tak neviem či som ti nejako pomohla. Drzime palce.

simona825
4. sep 2016

Mate niekto skúsenosť s ms Šafárikova ?

petronela17
5. sep 2016

@elenaparnicka
Pekne rano. Dakujem za info, uz sa pomaly chystame tak na tu pol osmu. Malinka sa tesi a ja som trochu pokojnejsia po tvojich slovach. Urcite sa teda uvidime.

lulu1205
5. sep 2016

Mate niekto skusenosť so školkou pre deti do 3 rokov medvediky junior a MŠ Boženy Nemcovej?

johanka_de_arko
5. sep 2016

mš b. nemcovej - fajn riaditeľka a z celej škôlky by som asi len jednu učiteľku nechcela pre svoje dieťa, ale vraj je u detí obľúbená, takže deťom sa asi páčia všetky. pokojná atmosféra, rôzne akcie pre deti, pekná a rôznorodá tvorba detičiek na chodbách, pekný dvor....u mňa by mala palec hore a neviem si predstaviť typ rodiča či dieťaťa, ktorému by nevyhovovala.

mravvcek
12. sep 2016

@elenaparnicka kde chodi lte? 🙂

mravvcek
12. sep 2016

@lulu1205 kde ste nakoniec dali?

elenaparnicka
12. sep 2016

@mravvcek chodíme na Kežmarsku ako som písala, do čerešničkovej triedy a sme veľmi spokojní.

mravvcek
12. sep 2016

@elenaparnicka to je statna skolka?

mravvcek
12. sep 2016

Mate niekto skusenosti s Mojou skolkou alebo Skolka Barancek?

chocholuska
18. sep 2016

@battole ahoj, vies mi povedqt meno tej tr. Ucitelky, chceme zmenit totiz tiredu v danej skolke, dakujem

elenaparnicka
18. sep 2016

@mravvcek áno, je to štátna škôlka. Ja by som dieťa do súkromnej nedala, myslím si že tam sa nevenujú deťom tak ako treba keďže ako minule dávali v správach nie sú nijako kontrolovane. Ale to je len môj názor. Zatiaľ na tom v podstate asi nezáleží, ale keď bude dcérka o niečo neskôr v prípravnej triede, budem mať záruku že ju naučia všetko čo treba.

wal
19. sep 2016

@elenaparnicka máte pravdu,nemala som inú možnosť,tak som ju dala do súkromných jaslí,bola tam päť dní a nikdy viac. Teraz je v štátnej týždeň a aj keď ide s plačom,stale sa naučí niečo nové. Aj od plienky sa odučila

lulu1205
19. sep 2016

@wal v ktorej súkromnej ste boli

wal
20. sep 2016

Včielka

ja851976
20. sep 2016

@wal rada by som sa vas nieco opytala - pisem ip, ak mozem🙂

chocholuska
20. sep 2016
ja851976
20. sep 2016

@chocholuska to patrilo mne? Co je ok?🙂

kelienka
10. okt 2016

Nejake recenzie na skolku Zabiatko Terasa? Dakujem

childrensplay
16. okt 2016

Milé mamičky, MC Bambuľkovo plánuje otvoriť pobočku v starom meste neďaleko TIP-TOP, ul. Kpt. Nálepku, ohľadom záujmu a viac info. nás kontaktujte 0902776748 🙂 🙂 🙂

mamievi
21. okt 2016

Zoznam jaslí v Košiciach aj v našej Wiki: https://www.modrykonik.sk/jasle-kosice/

mamievi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamievi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iggypop
4. nov 2016

dobrý deň..môj brat zháňa škôlku na Furči a počul o MŠ na Jegorovovom námestí, že je tam celkom fajn a na to, že je škôlka súkromná, aj pomerne lacno...máte niekto skúsenosti s touto škôlkou? vraj v minulosti nefungovala, ako mala, ale teraz sa vraj situácia zmenila...vie o tom niekto viac? budem vďačný za info...

rosnicka2015
5. nov 2016

No, ono je to sukromna skolka, ale oni su vlastne zo socialnych fondov dotovani, pretonsu taki lacni...momentalne som tam videla prevazne romske deticky...nie som rasistka, len Vam ozrejmujem situaciu, pretoze viem o nich dost, mam totiz hned vedla jaslicky, tiez v tej istej budove na Jeg. nam.,tak vidim kazde rano, ako ich tam vodia mamicky, aj sa stretavame vonku s ich ucitelkami.

iggypop
6. nov 2016

Dakujem, rosnicka2015, za tvoj príspevok...som prekvapený, že je škôlka považovaná za rómsku...pozerali sme si s bratom /je rozvedený a má dieťa v opatere/ včera ich stránku a zdá sa mi, že je tam len jedno-dve rómske deti...ale, predpokladám, že tie rómske detičky nepatria medzi tie, ktorých rodiny pochádzajú z osád...vyzerá to tak, že škôlka poskytuje deťom celkom atraktívny program, má pekné priestory a aj učiteľky sa nám pozdávajú...na fotografiách pôsobia príjemným dojmom a je fajn, že im neprekáža pracovať aj s rómskymi deťmi..fakt, že je to súkromná škôlka a je taká lacná, je pre nás veľkým plusom..nebude to ako v štátnych škôlkach, kde je v jednej triede 20 detí...sme obaja z Furče, tak je pre nás výhodné dať dieťa práve tam...môžme sa striedať pri výbere...každopádne, ďakujem za príspevok...asi bude najlepšie tam ísť osobne a presvedčiť sa na vlastné oči..s pozdravom Igor

rosnicka2015
6. nov 2016

Ano, je to tak ako pisete... Nie su to urcite deti z osad... Ale prevazne su to deticky z romskych rodin... Minuly rok tam bolo napriklad viac bielych. .. Max. pocet u nich je myslim okolo 15-20 aj tu, tolko som ich videla predchadzajuci skolsky rok, no tento rok je ich vyrazne menej. Mozno kvoli zmenam, ktore u nich nastali. Prepustili totiz riaditelku, takze vedenie je nove. Ucitelky su takisto uplne nove, tie, co tam boli minuly rok, odtial odisli... Plati sa u nich tusim okolo 50 € + strava. Ostatne, ako vravite, je lepsie zistit si na mieste osobne.

timea7
6. nov 2016

@elenaparnicka musím ťa poopraviť, som učiteľka v škôlke, mám skúsenosti aj so štátnymi škôlkami aj so súkromnými. V súkromných materských školách, ktoré sú zaradené do siete škôl, je všetko tak isto kontrolované, ako v štátnych materských školách, možno ešte viac. Zrejme si myslela detské centrá, ktoré sa síce hrdia názvom škôlka, školička, ale nie sú zaradené do siete škôl a teda nemá na ne dosah ani školská inšpekcia a zrejme ani hygiena 😖

ja851976
6. nov 2016

@elenaparnicka mam syna v sukromnej skolke. Idu podla ucebneho planu. Kazdy tyzdem preberaju jednu-dve temy. Temy su vyvesene na info tabulke. Never vsetkemu co pocujes v televizii. A aj neviem aka kontrola nic nezaruci. Zavisi to od danej ucitelky. A je jedno v akej skolke.