Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

slniecko103
29. nov 2012

@mata1976 tak vam drzim palce my sme tam boli velmi spokojny a ked sme odchadzali tak mi dali ponuku zeby som platila iba 230€ nemali tamvela deticiek kvoly tej sume tak asi preto to aj znizili.ale my sme tam boli velmi spokojny dokonca mi bolo velmi luto ze sme stamat odisli ale cestovanie bolo zlozite

jonaskovamamka
10. jan 2013

Ahojte maminy kosicanky, mam 20 mes syna Jonaska a chcela by som nastupit do prace. Hladala som nejake jasle a nasla som toto, poznate to, mate s tym nejake skusenosti? Dakujem www.opatrovanie-anjelik.sk

maja2468
12. jan 2013

ahojte maminky, skuste pozriet novootvorene jaslicky vo valalikoch na www.dcdomcek.sk. este mame volne miesta.

tina55
21. jan 2013

Ahoj chcela by som poprosit o radu sure hladam anglicku skolku v kosiciach dakujem

gabaiii
21. jan 2013

Ja nechapem,,,každy chce davat do jaslí deti,.....načo????????? Pochopím este tych,čo koli práci,.že by prisli o zamestnanie,...a nemaju ine vychodisko,..to pochopím,.....ked daju do jaslí deti....,že nemaju babky,dedkov,...doma...Ale ved materska je tri roky,...a tie tri roky vám nikto nikdy nevráti späť,....ved to su tie najkrajšie chvíle s dieťaťom,.....ked sa mu naplno venujete,...najkrajši vek,....a nie,že žena porodi,a o pol roka uz ide robiť...a dieťa je na boku,..odložene,..alebo s cudzimi ludmi. 😖 ,nepochopim take ženy,....to dieta potrebuje mamku,..predsa,..a nie jasle.....ak sa inak neda,samozrejme.Ja som bola doma tri roky s jednou dcerkou,a tri roky s druhou dcerkou.Aj ked ma viac krat volali do prace,..rodina je prednejšia,...praca neujde,..narobime sa do smrti este dosť..!!!!!!!!!!!!!!

milka1811984
2. feb 2013

Vážené mamičky rozmyslite si kde zapíšete svoje deti do MŠ. Starší syn navštevoval pred rokmi MŠ HUmenskú v Košiciach ,mladší tam chodí teraz. Zmenilo sa vedenie MŠ na Humenskej ulici v Košiciach.Doteraz nikdy v minulosti
nebola MŠ Humenská zatvorená,zmenilo sa vedenie,zmenili sa pomery.Kde mám teraz umiestniť svoje zdravé dieťa. "Dámy učiteľky si zmysleli ,aby sa MŠ zatvorila,aby náhodou neochoreli.Vedia veľmi dobre prečo to robia,pretože dostávať plat bez detísa oplatí.Nedoporučujem si vybrať túto skoilku

adelka8888
4. feb 2013

@tina55 Ahoj, moj syn chodil na Tatransku 10 a boli sme velmi spokojni, len neviem ci budu mat este volne miesto. Skus.

adelka8888
4. feb 2013

Ahojte! Ja som velmi dlho zhanala vsetky mozne info o jasliach a skolkach v Ke. Nakoniec syn chodil do jasliciek na Jesennej ulici (statne jaslicky - nastupil ako 15 mesacny) a potom do sukromnej jazykovej skolky na Tatransku 10. Obe velmi odporucam a boli sme maximlane spokojni, ale hlavne syn bol nadseny a mala som jediny problem a to dostat ho zo skolky domov. 🙂 A ani polplatky neboli take strasne. V jasliach to preplatil stat a skolka vysla na cca 170 ,- € aj so stravou.
Moze mi niekto napisat ake ma skusenosti so statnou skolkou na Tatranskej 23? Dakujem.

katy2
5. feb 2013

@milka1811984 zavrete su aj ine skolky v KE... zavisi to od poctu chorych deti... Ja to skor vnimam ako ochrana MOJHO dietata....

mimika77
6. feb 2013

Musím sa Vám zverit s mojou skusenosťou s Medvedíkmi na Kmeťovej. Chodili sme tam tri mesiace, z toho prvý mesiac pre choroby ani týždeň,potom sa to trochu upravilo, ale sopľov a kašľa sme sa nezbavili v podstate stále. Neuveriteľne vysoká suma v porovnaní s inými jaslami, s plienkami prevyšovala 320eur, nemožnosť dohody, malý bol neustále nevyspatý, nedokázali ho uložiť. Vraj reval. Domov o druhej som ho nosila totálne vyčerpaného a hladneho. V podstate som mala pocit, že nedokázali naplniť jeho základné potreby. Platbu si riaditeľka chcela uplatniť do 3tieho v mesiaci, zbytočne som jej povedala že výplatu mám ako väčšina z nás po 15tom, dokonca mi učiteľka odkázala,že ak nevyrovnam poplatok tak mi nezoberie malého. Učiteľka nemala nikdy čas povedať čo bolo v jasliach,v podstate mi ho dala za behu a už zatvarala dvere. Celé mi to nakoniec pripadalo, že je to len o peniazoch a nie malých.
Teraz navštevujeme Rozprávkový raj a je to úplne iná šálka kávy. Okrem toho, že za cely deň platíme 250 EUR a v cene je samozrejme strava aj plienky, je pre mňa podstatné, že v priebehu pár dní tam môj syn krásne zaspáva aj na 2hod., s jedlom nemá problém a ja mám doma spokojné 17mesačné dieťa. O tom, že nie sme chorí ani nehovorím. Ďakujem skvelým uciteľkám z raja. Ja naozaj neviem prečo je to tak, ale asi niekde bol problém.

alex31
6. feb 2013

@mimika77 ... je mi luto aku skusenost mas ... ja zas na Medvediky nedam dopustit ani na jaslicky ani teraz na ich pokracovaciu skolku .... ale mozno aj preto ze my sme chodili do Medvedikov na Furci na Ovrucskej (kde to vlastnia dve pani riaditelky) ... pre nas to boli absolutne suprove jaslicky ... nemozem sa na nic stazovat .... teraz chodime do Medvedikov Junior na Hroncovej (vlastni ju ta druha riaditelka) a tiez som maximalne spokojna ... celkovy pristup, spravanie sa pani riaditelky aj nasich tetusiek mi abosolutne vyhovuje ..... ale kazdy sme iny a kazdemu vyhovuje nieco ine .... nech sa v novej skolke dari a ste spokojni 🙂

nikolka2
6. feb 2013

ANGLICKÁ SÚKROMNÁ MATERSKÁ ŠKÔLKA KIDS
Čordákova 1229/17, 04023 Košice - Sídlisko KVP

Tel.: 055/645 29 83
Rubrika Školy materské, jasle

toto som nasla na nete ,,snad pomoze 😉

deny3
11. feb 2013

dávam do pozornosti všetkým rodičom škôlka na Hronskej v Košiciach. Maximálna nespokojnosť, ľutujem, že som tam dala syna, hľadám mu teraz inú škôlku. A prečo? od začiatku sa mi veľa veci nepáčilo, no dnes to učiteľka ako sa hovorí zabila, doslova. Malý sa mi už niekoľko týždňov doma sťažuje, že prečo musí skladať puzzle. Pred časom mi jedna z učiteliek povedala, že bije ostatné deti, tak ako za trest si musí sadnúť k stolu a tam, aby len tak nečinne nesedel, tak mu dajú puzzle. Ako mi povedal malý, autíčko si zobrať nemôže. Keďže puzzle z duše nenávidí, tak je to pre neho poriadny trest.
No a dnes som pekne poprosila učiteľku, že ak chcú za niečo malého potrestať, nech si nájdu iný spôsob, lebo malý mi doma preto plače a nechce ísť do škôlky, že zase bude skladať puzzle. Odpoved učiteľky bola, že on sa nevie hrať,dve minúty sa hraje s jednou hračkou a už ide k ostatným deťom a berie im hračky, a zase na dve minúty, že on pri tom stole aj tak to puzzle neskladá, a zabila to vetou, že oni už vedia, čo majú robiť, že rodičia im to hovoriť nebudú.
No pardon, tak mňa náhodou veľmi zaujíma, čo robí moje dieťa v škôlke, nechápem, akú činnosť majú deti, ked sa majú samé hrať na koberci, čo robí potom učiteľka, trestať dieťa, tak, že ho odložím nabok, nech mám od neho pokoj, a tá drzosť odo mňa, čo to ja chcem, hm, tak ja si takto škôlku nepredstavujem,netúžim po tom, aby moje trojročné dieťa malo traumu zo škôlky.
Preto ešte raz, tejto škôlke sa zďaleka vyhýbajte, oveľa lepšie riešenie je dať dieťa do detského kútika v obchodnom centre /ale strašne draho by to vyšlo/, ako toto. 🙂 😉

emilyz
11. feb 2013

@gabaiii neutoc na matky, co chcu dat dieta do jasli, je to kazdeho osobna vec. Nie kazdy sa citi na to, aby bol doma 6 rokov, tak to respektuj.

susisus
12. feb 2013

@deny3 deny nic v zlom, ale mne sa mala doma stazuje prave na tvojho, ze vsetkym detom robi zle a nevie sa hrat a zapojit. Nesud prosim skolku podla toho, lebo ostatne deticky su tam stastne a nevedia sa dockat skolky... Mozno len este nieje pripraveny na kolektiv a stacilo by rok pockat, co ked este potrebuje byt doma s tebou? 🙂 aj to je mozne, mamina je mamina 🙂

deny3
12. feb 2013

@susisus no neviem, či si správne pochopila, o čom som písala. Skúsim ešte raz. 🙂 Napísala som, že bije a berie hračky deťom a že je za to od učiteliek trestaný tým, že je odložený nabok a skladá puzzle. Malý mi doma plače, nechce ísť do škôlky, pýta sa, prečo musí skladať puzzle, ked on ich neznáša. Jednoducho on nerozumie, že tam musí sedieť preto, lebo niekomu urobil niečo zlé, evidentne mu to nikto nevysvetlil. Je neskoro, aby som mu to ja doma po x hodinách vysvetľovala. Na to je tam učiteľka, žena ktorá má pedagogické vzdelanie,minimálne základy detskej psychologie za sebou, obe,resp.všetky tri majú pekných pár rokov praxe.
A ked som doslova POPROSILA učiteľku, že ak chcú malého za niečo potrestať, nech nájdu iný spôsob a nie skladať puzzle. A reakcia učiteľky bola taká, ako som napísala o príspevok vyššie, že ony už VEDIA, čo majú robiť a rodičia im nebudú hovoriť, čo majú a ako robiť. A práve toto vyjadrenie učiteľky v materskej škole je jednoducho neprípustné. Ja som nikomu nehovorila, čo má robiť,len som prosila, nech nájdu iný spôsob. A to, že takéto riešenie situácie, odloženie dieťaťa bokom, je úplne, ale úplne zlé, to už tu nebudem rozpisovať.

Len tak naokraj, naozaj sa tvoja malá sťažuje na môjho? pretože včera konečne po mesiaci išiel do škôlky, takže naozaj neviem, kto tam robí zle deťom.
a že sú tam deti šťastné a nevedia sa dočkať škôlky? to myslíš naozaj? tak napríklad prečo je tam dievčatko, čo ešte aj teraz, vo februári, po pol roku, plače za mamkou? lebo je tam šťastné a teší sa? každý psychológ ti povie, že ak dieťa plače aj po dvoch mesiacoch, nie je problém v dieťati, ale v škôlke.

a ešte jeden príklad reakcie učiteliek. Raz sa stalo, že malý kusol spolužiačku do nosa, hned si na mňa učiteľka počkala pri šatni, aby mi to zreferovala. Ale potom aj sama priznala, že nevie, ako sa to stalo, lebo nevidela ich, videla len kusnutý noštek. Nemysli si, bolo mi to nepríjemné, bola som ochotná ospravedlniť sa aj priamo rodičom dievčatka. Stalo sa to raz. Lenže po cca mesiaci mi prišiel malý domov zo škôlky s krvavou chrastou cez celú tváričku, začínala na spodnom viečku očka, ťahala sa okolo nosa až po brade. Ako by si reagovala, keby si dostala domov malú takúto doškrabanú? Ráno som si počkala na učiteľku a slušne, opakujem slušne som sa jej opýtala, čo sa včera stalo, že je malý takýto doškrabaný. A reakcia učiteľky? No ale Kubko je ten, čo berie deťom hračky! najlepšia obrana je útok, však?? viac som sa nedozvedela . Tak ako pardon, on zoberie niekomu niečo a zato bude chodiť domov dobitý? a učiteľka to považuje za normálne? ja teda nie.

a prečo si myslíš, že malý potrebuje byť ešte doma s mamkou? hm, to sa teda mýliš, má rád deti, aj ked je pravda, že asi mu režú viac tie staršie,keďže je doma len s dospelými. A ostať doma? haha, som sa pobavila, nám treba platiť aj účty, zadarmo sa doma sedieť nedá 🙂 😉

deny3
12. feb 2013

@susisus a zase ja 😀 😀
ma teraz napadlo, ved aj ty si bola raz svedkom toho, ako do Kubka skákal Marko v šatni, nie naopak, ale Marko do Kubka a ten sa nijak nebránil, len sa tisol ku mne. A ten škrabanec bol práve od Marka, stalo sa to v triede, kde som si svoje dieťa nemohla ochrániť 😉

susisus
13. feb 2013

@deny3 deny o tom ze nechodil viem od Sarky, lebo povedala v jeden den "nechodi ten chlapcek co mi robi zle". Ta mala co place je Sofinka, Sarkina kamoska, ta je ok, neboj. Pozeras sa na to z pohladu milujucej matky, chapem ta, asi by som reagovala rovnako, pravda jevsak taka, ze keby si nebola jeho mamka, alebo bola ucitelka, reagovala by si inak. Ver ze aj ja a aj ine mamky, mozno aj ucitelky, by sme ti mohli nakladat, aby si si s nim urobila poriadky, ale nikto to nerobi. Tak aj ty neutoc 🙂 PEACE

susisus
13. feb 2013

@deny3 a este nieco, predtym Sarka chodila pol roka do sukromnej skolky a prisla mi pohryzena na tvari, okamzite som ju vzala a prestala tam chodit.

deny3
13. feb 2013

@susisus je normálne, aj u detí, aj medzi dospelými, že nie každý je všetkým po chuti. Ja beriem úplne v pohode aj to, že deti sa občas pobijú, že si berú hračky, to patrí k ich veku, ale od toho tam je učiteľka, ja ju stále beriem ako osobu, ktorá má príslušné vzdelanie, ktorá má vedieť, ako riešiť s deťmi takéto situácie. A že je neposlušné dieťa odložené nabok, nie je správne riešenie, to nemám len tak z netu. Ale tak stále je to lepšie, ako zatváranie do kúpelne, čo som zistila, že niekde praktizujú. Inak nie len Kubko skladá pri stole puzzle.
Mne len strašne, naozaj strašne prekáža, že učiteľka nie je ochotná so mnou prehodiť dve tri vety o tom, čo robí moje dieťa v škôlke. Navyše ma odbije poznámkou, že rodičia nebudú hovoriť, čo majú robiť. Ja som nikdy ani jednej učiteľke nepovedala, že čo má robiť, že som si raz za pol roka dovolila jednu z nich o niečo požiadať, to mi vôbec nepríde ani drzé, ani, že som chcela o niečom poučovať. Sťažujem sa tu na to, že so strany učiteliek je maximálna neochota povedať niečo rodičom. Prečo sa ja tu na fore dozvedám, že moje dieťa robí neustále zle všetkým deťom v škôlke? ak je to naozaj pravda, lebo síce neviem aká je tvoja Sárka, ale podľa toho, čo mi môj narozpráva, tak viem, že pravda je maximálne 50% , prečo mi to za tú dobu nepovedali učiteľky? to ja si mám neustále skladať skladačku, čo a ako sa deje v škôlke? toto ja kritizujem, toto sa mi na škôlke nepáči, chýba mi tu akýkoľvek kontakt rodič - učiteľ, toto podľa mňa nie je v poriadku.
a k tej zmene škôlky, tak na súkromnú ja nemám, štátne sú beznádejne plné, teda minimálne tie, čo mám cestou do práce. Tiež váham aj preto, že Kubko má v triede aj kamarátov, na ktorých sa teší, o ktorých mi rozpráva. Ale tak najneskôr po letných prázdninách uvidím, kde nastúpime.

deny3
13. feb 2013

@susisus a k tým našim deťom, ja som veľmi prekvapená, že už taký drobci majú akoby skupinky v triede, a včera mi to nedalo, tak som sa spýtala Kubka na Sárku, hm, nie sú kamaráti, nepadli si do oka 😀 prečo, začo, viac neviem, to som z neho nevytiahla. 😀

shopoholocka
13. feb 2013

@deny3 No Deny mala by si sa zamysliet ci nevymenis skolku 😀 😀 😀 😲 Ked vidim ako Vas tam len toleruju 😠 😠
To vies niektore mamicky by si mali radsej zalozit svoju vlastnu skolku aby ich "chrobacik"mal top servis s uzastnymi detmi..................
normalne som si precitala tuto stranku a hned mam krajsi den 😉 ;

deny3
13. feb 2013

@shopoholocka hahaha, hľadám druhú škôlku. Ako zlého je tam veľa, nepísala som všetko, ale v pondelok som už jednoducho mala chuť vraždiť, tak pekne poprosím učiteľku, nech mu nedáva to debilné puzzle/ tak som to nepovedala samozrejme/, ona mu totiž nedovolí si zobrať k stolu ani autíčko, a tak ma učiteľka mš zjebe jak sirotu, doslova, musím tak sprosto hovoriť.
tam sú tak divné učiteľky, ale len do tejto škôlky sa nám podarilo dostať sa a navyše mám ju najbližšie. Napríklad malý bol tam druhý deň v škôlke a učiteľka mi povie, že má problém s disciplínou !!!! som čumela na ňu ako puk, že to snád nemyslí vážne, dieťa mi tam prereve celý deň a ona mi povie také niečo, po druhom dni v škôlke. A tých "srandičiek" zo strany učiteliek je veľa. Ja chodím ešte do jednej súkromnej skupiny, oktobrovky 2009, máme tam jednu kočku, čo je učiteľka mš, plus ďalšiu učiteľku na zš, tak tie mi dosť dávajú rozumy, tam vidím, že dá sa aj inak, len to musí učiteľka chcieť a vedieť. A samozrejme ostatné kočky píšu, ako to chodí u nich v škôlkach, lebo všetky sme začali chodiť teraz prvý rok. Bola by si prekvapená, aký je prístup k deťom na západe Slovenska a aký napríklad u nás.
Chystám sa v piatok na pokec s riaditeľkou, beriem paragraf na zubára, tak budem mať čas na škôlku, tak uvidím, čo bude. V najhoršom prípade budem nosiť malého tu na dedinu, v Geči majú poloprázdnu škôlku.

susisus
13. feb 2013

No ja neviem, tie ucitelky su uzasne, ja si neviem predstavit lepsie... Mam pocit akoby si hovorila o uplne inych ucitelkach a uplne inej skolke...

deny3
13. feb 2013

@susisus stále je to o tom, že 100 ľudí, 100 chutí, proste u nás to akosi nesadlo.
a dnes mi prišiel malý domov s veľkým kusancom na ruke, tie nehody sa začínajú u nás množiť 😠 😒

deny3
13. feb 2013

@susisus stále je to o tom, že 100 ľudí, 100 chutí, proste u nás to akosi nesadlo.
a dnes mi prišiel malý domov s veľkým kusancom na ruke, tie nehody sa začínajú u nás množiť 😠 😒
a nebola si dnes pre Sárku na obed? lebo sa ma malý pýtal, ako sa volá Sárkina mama, neviem, čo ho to napadlo 😀

deny3
13. feb 2013
daina1
13. feb 2013

@mimika77 mozte mi povedat co je to za skolku rozpravkovy raj a kde v ke je?

daina1
13. feb 2013

Ahojte chcela by som sa opytat ci mi niekto z Vás nevie poradiť skolku pre maleho. Samko bude mat v juni 2 roky a v septembri by som mala nastupit do prace tak ho chcem dat do skolky. sukromna alebo statne neviem necham si poradit.
v maji sa budeme stahovat do casti kosice krasna dala som si aj tam do krasnej prihlasku len by som chcela poprosit ak poznate napiste ake mate skusenosti popripade niekde na jazere je nejaka dobra skolka? rada by som to mala po ceste kedze pracujem v saci skuste mi prosim poradit dakujem.

daina1
14. feb 2013

Mate niektora skusenosti s materskym centrom zabiatko?