Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

valika_val
31. jan 2012

ahojte, ma niekto skusenosti s MŠ na Ľudovej ulici?

jaruska74
31. jan 2012

@sisamato uz ste nieco pozistovali ako postupovat, moja dcerka bude mat vo februari 2013 tri roky a tiez by ma zaujimalo co robit, chcela by som ju dat na Zadielsku. vy kde?

mata1976
7. feb 2012

ahojte, neviete nahodou ci treba na zapis do MS priniest prihlasku potvrdenu lekarom alebo staci potvrdit u pediatra neskor?

stefi76
7. feb 2012

@valika_val moja dcéra tam chodila, bola som maximálne spokojná, učiteľky sú výborné, trpezlivé, s deťmi to vedia.

alex31
7. feb 2012

@mata1976 .. kvoli rychlejsiemu jednaniu je naj prihlasku vyzdvihnut alebo stiahnut z netu ak je to mozne skor a uz na zapis doniest potvrdenu lekarkou ... vies jedine co sa ti moze stat je ze ty prides pre prazdnu prihlasku v case zapisu a niekto uz s vyplnenou a potvrdenou a dostane sa do "poradia" pred teba ... lebo kym ty sa vratis tak uz tam bude zapisanych dalsich 10 deti ... ak skolka dava prihlasky uz teraz urcite by som ti poradila pozhanat si ju a uz kompletnu aj s lekarskym potvrdenim vzala na zapis

valika_val
7. feb 2012

baby, a ako to vlastne funguje?
akurat som hovorila s jednou (celkom milou) riaditelkou skolky a ona mi uprimne povedala, ze ani nemam s tym ratat, ze by sa moj 2,5r. syn dostal do skolky (v sept. bude mat 2,5r.), lebo ze uprednostnuju starsie deti (ze je to aj nariadenie mesta, ci co).
a ze prihlasku si mozme dat, ale ze deticiek je vela.
tak podla coho budu vyberat? podla datumu? ved to budu sekundove rozdiely, ktory papier sa v ten den polozi na stol skor... alebo je treba niecim prispiet na skolku? alebo ponuknut sponzorstvo? alebo doniest dezert/kavu/flasu/obalku?
som zufala, lebo sukromnu skolku su dovolit nemozme (ako mnoho inych rodin) 😔

mata1976
7. feb 2012

@alex31 dakujem za radu; bude stacit len ta prihlaska+potvrdenie od lekara alebo treba este nieco ??? Chcem dat malu na Zupkovu no neviem ake mame sance ☹ lebo riaditelka mi povedala ze dopredu nezapisuju az na oficialnom zapise.

mizu24
7. feb 2012

@valika_val a nebola si náhodou na KVP?

valika_val
7. feb 2012

@mizu24 nie

alex31
7. feb 2012

@mata1976 ... ano staci len prihlaska spravne vypisana a potvrdena od lekara ... no a drzim palce aj ja som nasjkor volila 2 skolky medzi nimi zupkova ale nakoniec ostavame v sukromnej ... o zukovej som zistovala a pocula som len same chvaly ale vraj je trochu tazsie sa tam dostat aj ked neviem presne preco ... u nas sa teraz maminky dost rozpravaju o skolkach a vraj su dost problemy kedze mnohym poskracovali kvoty a kvoli tomu musia prijat menej deti ... ale to nechcem strasit ... drzim palce aby vas vzali

alex31
7. feb 2012

@valika_val ... uz som to tu viackrat pisala pri inych podobnych temach ale ak ti to pomoze tak este raz pre info ... po termine zapisov a prijimania prihlasok ktorych si mozes podat kolko chces (ak nie je v meste nejake ine pravidlo) sa vsetky riaditelky "spoja" a rozhoduju. Uprednostnene su deti ktore maju odklad alebo su rok pred skolou. Potom nasleduju deti ktore maju v tej istej skolke uz nejakeho druheho surodenca, nasleduju deti 3 rocne a tie ktore uz pred skolkou chodili do nejakych jasli a su uz teda viac menej prisposobene kolektivu s istymi navykmi .... samozrejme v mnohych skolkach zohrava dolezitu ulohu to aby bolo dieta uplne bez plienok, vedelo sa samo obliect, napit sa z pohara a samo papat aspon lyzickou (ale to uz je aj na samotnej skolke ake pravidla si stanovi). No a az potom na rad prichadzaju tie "ostatne" deti. Tu zas dost velku ulohu zohrava bydlisko dietata - obycajne musi mat trvaly alebo aspon minimalne prechodny pobyt v oblasti kde je aj dana skolka pre ktoru sa rodicia rozhodnu, dalej presny vek dietata, ci su obaja rodicia zamestani alebo je maminka doma na materskej s inym babetkom. No a samozrejme aj ked je to dost smutne ake maju rodicia kontakty s danou riaditelkou. Po terminoch zapisu sa riaditelky vsetkych skolok stretnu a pozru sa na to kolko ktora ma este volnych miest (aj to sa stava) - teda po naplnení detickami ktore spadaju do tych "kategorii" o ktorych som pisala vyssie .... riaditelky sa zaroven pozru na to kolko a kde ma dane dietatko prihlasok no a vyberu. .... maju na to podla zakona 30 dni ... potom sa to maminky dozvedia ci ano alebo nie ... niektore skolky si robia poradovniky kde sa zapisuju deticky uz takmer hned po narodeni ine zas nic take nemaju a rozhoduju len podla prihlasok ktore sa k nim dostanu pocas obdobia zapisov

valika_val
7. feb 2012

@alex31 dakujem za info.
skoda, ze som to nevedela, inak by som maleho zapisala do skolky uz pred jeho narodenim 😠
chapem niektore kriteria, akurat mi je z toho smutno.
ja by som suhlasila aj keby ho vzali len na par hodin tyzdenne. kvoli kolektivu a kvoli tomu, aby sa naucil byt bezo mna a zvykol si na prostredie a ine autority.
velmi rada by som otehotnela a ak sa podari, budem na rizikovom, urcite nie v praci 😔

tak si drzme vsetky palce 😝

gabika7706
8. feb 2012

@valika_val takato situacia v meste je uz ale zopar rokov, ze sa deti zapisuju do "poradovnika" uz ked maju rok alebo aj skor. Je to smutne, no zial, taka je momentalna situacia, skolky kedysi zrusili, lebo bolo malo deti a tie, co zostali momentalne nedokazu pokryt dopyt. Ale necudujem sa, ked v dnesnej dobe uz 2rocne deti chodia do skolky.

isiss
8. feb 2012

Ahojte baby, prosim Vas o radu, či nemáte nejaké info o školkach na tahanovciach.. konkretne o skolke na ČÍNSKEJ ul. a na BUDAPEŠTIANSKEJ 3. Nevieme sa rozhodnut, do kt. dat dcerku. Neviem sa nikde dopatrat nejaych diskusii mamiciek o tychto skolkach. Dakujem vopred za kazdu radu. 😉

seviliana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milka1811984
19. feb 2012

dobrý deń, aj keď táto téma sa dotýka najlepšej školky, chcem tu prispieť svojou velmi zlou skúsenosťou s jednou materskou školkou v Košiciach. Jedná sa o materskú škôlku Humenská 51, kde by som chcela skritizovať hlavne učitelky,ktoré pravdepodobne zaspali dobu, tú absolútne rigidné, voči nejakým zmenám aj voči sebe samým, sú absolútne neschopné,nepružné, s deťmi ani s rodičmi nevedie jedna´t. Nevenujú sa de´tom, nechajú im,ak náhodou sa im uráči ísť na prechádzku mokré nohy deťom, velmi drzo jednajú s rodičmi, neuvedomujú si,že sú tam kvoli nám,neopodstatnene kričia na deti,moje dieťa bolo traumatizované, nechcelo mi chodiť do školky,DO TeJTo ŠKOLKY BY SOM UŽ MOJe DiEŤA NIKDY NEDALA, jedná sa o učiteĺky MagICOVá a Čonková, ktoré sa babsolútne nevenujú príprave detí na školu.

susisus
20. feb 2012

@milka1811984 to je priserne... ☹ treba dietatko prelozit a nenechat na pospas tym bosorkam, nech si nevytvori celozivotnu averziu na skolske zariadenia ..

susisus
20. feb 2012

Ja som dala (podla najlepsich referencii z mojho okolia) dcerku na Potočnú a som maximalne spokojna. Ucitelky su fantasticke, deticky maju uzasny program, skolka je nadherna, cistucka, komunikacia super, som stastna ze sa nam podarilo tam dostat. Mozem len odporucat. To je inak ta ista skolka ako v botanickej zahrade.

deny3
20. feb 2012

tak ja som dnes bola na zápise do škôlky a som v šoku, pred časom, ked som si bola u riaditelky pre žiadosť, veľmi neochotne mi ju dala s tým, že sa dá stiahnuť na intenete /ved každý máme doma pc, net a tlačiareň, nie 😠 , zároveň mi povedala, že žiadosť berie až pri zápise, že nesúhlasí s tým, že niektoré maminy dávajú žiadosti aj do piatich škôliek. A dnes šok, že vraj si mám dať žiadosť aspoň do piatich, lebo je veľa detí, nech mám akú takú šancu dostať niekde miesto, to má byť čo ?! 😠 podotýkam, boli sme deviaty pri zápise, neviem, odkiaľ vie dotyčné, že bude mať nátresk.

@alex31 tak neviem, kde v škôlke berú do úvahy trvalý pobyt, v tej dnešnej nie, lebo na moju poznámku, či bude aspoň prihliadať, že sme zo spádovej oblasti, tak povedala, že nie, že ona tam má deti aj z Jazera a okolitých obcí / ide o škôlku na Terase/.
fakt neviem, podľa akého kľúča vyberá, ked ani argumenty, že musím nastúpiť do práce, ani bydlisko, ani, že pracujem mimo mesta a nemôžem malého nosiť ráno o šiestej an opačný koniec mesta, nemajú žiadnu vážnosť.

katmi
20. feb 2012

@deny3 vsetko naozaj bohuzial zalezi len a len od riaditelky skolky.. 🙄 je ale pravda, ze napr. v BA mali vzdy "prednost" deti, ktore mali aj realne TP alebo aspon prechodny v prislusnej mestskej casti.. ale ako vravim.. nieje to pravidlo, riaditelky sa spravaju ako bohyne, pretoze rozhoduju o prijati/neprijati nasich deti... 😖

deny3
20. feb 2012

@katmi práve to, ja mám rada jasné pravidlá hry, ked raz povie tak, zrazu o mesiac inak a zároveň viem, že už pred rokom vydala minimálne jedno rozhodnutie o prijatí na školský rok 2012/2013 !!
lenže je to chyba nás mamičiek, že jednoducho pripustíme takéto jednanie, nepáči sa nám to, ale mala niektorá odvahu podať odvolanie?

trnka77
20. feb 2012

@katmi presne tak tvária sa ako bohyne.. 😠 ...mne jedna povedala,že prečo som neprišla pred rokom....to by syn bol 18-ty v poradí a nie ako tento rok až 59-ty ☹ ...

mirka907
20. feb 2012

v nasej skolke sa neotvara zapis ani pre tento a ani pre dalsi skolsky rok...ja som ale mala stastie a malu uz v skolke mam...Bola som ju zapisat este minule leto na september 2012 (prave z dovodu ako pisete hore) a dokonca mi ju zobrali uz teraz, lebo im jedno dieta vypadlo....mala som stastie na ochotnu riaditelku..

alex31
20. feb 2012

@deny3 ... jedna vec je kriteria podla ktorych by sa malo postupovat ... opakujem "MALO" a druha vec ako to tu uz bolo napisane ako sa k vsetkemu stavia hlavne riaditelka ... je to smutne ale je to bohuzial tak ... aj u nas uz maju maminky po zapisoch a to co pocuvam nie je prave naj 😢 mnohe su z toho pristupu sklamane ... nechcem aby si niekto nieco zle vysvetlil ale maminky ako som ja to maju o to horsie ze nase deticky uz nejaky ten rok chodia do jasli, my do prace, vsetko je zabehnute a ked ma ist dieta do vecsej skolky tak ho jednoducho nevezmu lebo ... ani neviem vlastne preco ... no a co potom to uz nikoho nezaujima ... maminky co su este na materskej mozu ostat o nieco dlhsie doma (aj ked viem ze pre mnohe je to dost tazke hlavne po financnej stranke kedze od statu asi uz nic nedostanu) ale ako mame my povedat zamestnavatelovi ze po dvoch rokoch pojdem opet prec z prace lebo mi dieta nikde nevzali???? Myslim si ze aj tato situacia sa moze stat ... podla mna je to cele dost na hlavu ... a dost smutne ze uz nieco taketo ako skolka co by mala byt samozrejmostou sa stava naozaj lukrativnou zalezitostou ... uz teraz mam strach ako to bude so zakladnou skolou ... teraz sme v sukromnych jasliach, od septembra nastupujeme do sukromnej skolky a uz teraz asi zacnem setrit aj na sukromnu skolu lebo mam pocit ze tam tato cela situacia speje 🙂)) drzim vsetkym maminkam palce aby im deticky vzali do tej skolky ktoru by si najviac priali

deny3
20. feb 2012

@alex31 joj nestraš so školou 😀 😠 ja už síce mám aj tú vytipovanú, zhodou okolností je súkromná, ale pokiaľ budeme zdravý a mať prácu, tak ten poplatok nie je taký hrozný a na vzdelanie svojeho jediného syna dám toľko. Ja viem, že je veľa detí, málo škôliek, ale práve preto by mali byť jasne stanovené pravidlá hry. To sme kde, že riaditeľka škôlky sa cíti ako bohyňa, z akých peňazí je platená ? 😠 😠 😠
ja neviem, čo bude, na jeseň musím nastúpiť do práce, lenže ked nebudem mať miesto v škôlke, čo mám dať výpoved?
a do ktorej súkromnej škôlky?

katmi
21. feb 2012

@deny3 odvolanie? myslis si,ze to je riesenie???? nemyslim si a nieje to riesenie.. kamaratka odvolanie podala a prislo jej suche vyjadrenie, ze nemaju dostatok miesta.. takze podat odvolanie nieje riesenie a okrem toho preco by to mala byt odvaha.. mas na to zakonny narok... ako aj narok sa stazovat na riaditelku na mestkej casti, pod ktoru skolka patri..

katmi
21. feb 2012

@trnka77 nepomozeme si ... bohuzial.. v kazdej jednej skolke su ine pravidla, ktore zase bohuzial urcuje riaditelka skolky 🙄 u nas v BA ani prihlasku neprijala v inom termine, ako na podanie prihlasok, co bol od cca 28.2. do 31.3. a aj to rano 28.2. tam bolo uz ludi ako nap*denych.. 😠 zase ked sme sa prestahovali tu do PO, co bolo v prazdninovom obdobi, isla som priamo za riaditelkou, vysvetlila jej, ze sme sa prestahovali prave a potrebujem dat malu do skolky, tak ma hned aj prijala.. a ja som ani nevedela, aky mala stav deti... takze je to fakt individualne...

buburka
27. feb 2012

Ahojte "Furcianky". Uz som skusala inde, ale tak vela odpovede sa mi nedostalo 😒 Chcem sa opytat, ake jasle su k dispozicii na furci? mate skusenost? Ked, tak ktore by ste odporucali pre cca rocne dietatko? Co vsetko musi dieta splnat na to, aby bolo prijate? Kedy treba vlastne deticky prihlasovat? Vobec neviem ako to chodi, kedy sa prihlasuje a ani kde by som nasla nejake info o jasliach a skolkach...aspon adresy a pod. 🙄 Bud som lava, alebo na nete toho vela neni, alebo teda nehladam spravne.... 😕

zuziq8
28. feb 2012

baby mate niekto dietatko v jazykovej skolke KIDS na KVP? ako ano, budem rada ak mi napisete ako ste spokojny, a popripade aj cennik do IP. dakujem 🙂

zuziq8
28. feb 2012

uff a ako tak citam prispevky vyssie, davali ste do KIDS prihlasku na termin, alebo skor?