Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

edusik
15. júl 2010

Ináč Medvedík je aj v PO, tá istá majiteľka a sú to najlepšie a najkrajšie jasle v meste - chodí mi tam synovček a aj tam som sa bola pozrieť, nakoľko mi hrozilo, že po nástupe do práce ma "prevelia" tam

daniela1902
16. júl 2010

Edusik my sme chceli do slonikov a uz nemali miesto, ja ich poznam z PO a bola som velmi spokojna, myslim ze kazde sukromne jasle sa snazia byt dobre, su sukromne a drahsie tak si to rozmyslis ci tam das dietatko a oni to urcite vedia, my sme teraz v Bublinke, lebo ako spominam v sloniku nebolo miesto, v Medvedikoch sa mi nepacilo akurat to, ze ked sme sa rozpravali o sume a jej prenose do druheho mesiaca, keby bola nasa chora viac ako tyzden az dva, aby nam suma neprepadla, ale dala sa preniest. Tomuto napadu vsak neboli pristupny, a pre mna je dost zaplatit 250 eur, za tyzden alebo dva stravenych v jaslickach. Takze my teraz cakame kedy sa uvolni miesto v Slonikoch ak sa, ale aj s Bublinkou sme spokojni. Byvame na Michalovskej tak by sme mali Slonika blizko od domova. A co sa tyka Medvedika v po, ja som odtial mala zase same zle ohlasy, ale nehodnotim lebo som neskusala. Takze to moze byt take jedna babka povedala.
Treba vyskusat jaslicky ak sa ti slonik nezda a Medvediky skor, asi je lepsie rozhodnut sa pre tie v ktorych si si ista aj z hladiska zdravia, bezpecnosti a podobne

edusik
16. júl 2010

Sloník v PO to sú tie čo ich budú rušiť - myslím niekde v Ĺuboticiach? A bola si sa pozrieť na Humenskej? ak áno, napíš mi prosím svoj dojem, naozaj bojujem s tým, či som ich len na 1x zle neodhadla...

edusik
16. júl 2010

... predsa len jasličky nemôžeš len tak kedykoľvek vystriedať práve kvôli tým obsadeným miestam

daniela1902
21. júl 2010

Edusik my sme ich boli pozriet, zdali sa mi mi8erne chladne, ale to iste mame teraz v Bublinke, inac sa nam zdali fajn. Netusim ci ich maju rusiot v PO, ale to by bola skoda lebo boli skvele, ja nemozem povedat anikrive slovo na ne.
A co sa tyka tychto v KE, mne osobne sa pacia, je pravda budova je starsia a chladnejsia, ale teraz ju malovali a je pken ihrisko za nou a mame to na skok takze cakam uz len na miesto

edusik
22. júl 2010

Danielav1902 - dnes sa tam idem ešte raz pozrieť, vidím na nete, že je tam nejaká nová červená stena s dievčatkom - predtým tam bola tmavohnedá so starou zástrčkou v strede (vieš taká okrúhla erárna ) - tak uvidíme čo s tým spravili (tá zástrčka v strede steny v herni - no neviem či je to práve najbezpečnejšie ). Už obvolávali kto na 100% nastúpi tak sa def. rozhodnem.

daniela1902
22. júl 2010

Tak nie je to najstastnejsie, ale myslim ze kryty to spravia. Uvidis, mozno treba vyskusat ale kedze je vsade tak malo miesta, je to na hlavu.

edusik
22. júl 2010

@daniela1902 ak čakáte na miesto tak zajtra ráno volám majiteľke, že k nim nenastupujeme, takže máte 1 miesto 😉

daniela1902
22. júl 2010

NO ak ti to nevadi, pomohla by si nam, lebo by sme to mali blizsie. Ako chces, je to uz na tebe, aj ked manzel to stale rozdumuje lebo v tejto skolke co mame je Emmka velmi spokojna ani raz nam este neplakala.

daniela1902
22. júl 2010

Edusik a pre ake jaslicky si sa nakoniec rozhodla? Ides do tych medvedikov?

edusik
23. júl 2010

@daniela1902 už som volala majiteľke, tak sa môžeš hneď jej ozvať, ak chceš. Áno, nastupujeme nakoniec do Medvedíkov.

luka17
26. júl 2010

Ahojte , mám otázku , je tu niekto kto dal do jasličiek už 6 mesačné bábetko , je to konkrétne môj pripad, nastupujeme v septembri do jasličiek Sloník na Terase a mám z toho veľký strach , ako to zvládne synček a ako to zvládnem ja . 😒 Má niekto takúto skúsenosť ?

edusik
26. júl 2010

@luka17 a ako to zvládne vychovávateľka? ináč synček to zvládne si myslím super, lebo - apoň u nás - tá taká "mamičkovská závislosť" sa objavila až tak okolo 10 mes. - dovtedy to až také "mamkovské" nebolo... S vychovávateľkou ste už rozprávali?

luka17
26. júl 2010

@edusik My sme jasličky s manželom vyberali v KE keď ešte ani malý nebol na svete ...Keďže sme z jazera , kde žiadne jasle niesú , bolo nám v podstate jedno , kde budú . (aj keby od ruky, hlavne nech sú dobré..)Do finále sa nám dostal Sloník , hlavne kvôli veľmi dobrým referenciám a reálnym skúsenostiam mamičiek. V auguste ideme na adaptačný týždeň , od septembra na stálo . S vychovávateľkami hovoril manžel , mal veľmi dobrý pocit z nich...Ja som hovorila len s majiteľkou. Pýtam sa preto na skúseností , lebo všetky deti ktoré poznám a chodili do sloníka , boli už väčšie , od 1,5 roka hore , takže som len chcela hovoriť s niekým , kto dal do jasličiek už 6-mesačné . Musíme to takto riešiť,hoci sa stretávam s rôznymi reakciami , aká som matka , ale robím to hlavne pre svoje deti , lebo musím pracovať....Neide o žiadnu kariéru ,ale o prežitie...Ďakujem za odpovede a možno trochu povzbudenia , lebo je to pre mňa veľmi ťažké , najradšej by som s drobcom bola doma,ale...

edusik
26. júl 2010

@luka17 ja dávam malú do jasiel ako 14mes., aj keď je už troška väčšia mámpodobné skúsenosti s reakciami, ale to vôôbec neriešim, ja viem prečo to robím a moja rodina to chápe a ostatní ma nezaujímajú-toť k tvojmu troška akoby ospravedlňujúcemu textu.. Na vychovávateľky sa pýtam preto, lebo do Sloníka som mala prihlášku aj ja a min. týždeň som ju zrušila, nakoľko je tam len 1 stála vychovávateľka, má 1 brigádničku (tak ju sama nazvala). Bola som tam min. týždeň, boli na záhrade, brigádnička sedela na lavičke, mala v paži deti, vychovávateľka so mnou preberala veci a každú chvíľu behala hore-dole za detičkami, zatiaľ čo tá mladá baba sa "opaľovala" a vrchol bol ked mi povedala, že teraz je veľmi veľa detí, oni prijmu až 20 v septembri ( čo keď sme dávali prihlášku na jeseň min. roka vravela že max 12-15 detí ) a že ASI zoberú ešte jednu brigádničku... toto ma odrovnalo, a rezerváciu som zrušila. Moja malá nevie ešte na nočník, ani sama papať, tak som zvedavá, že keď tam budú mať 10 takých malých detí, čo bude tá pani robiť. A keď som jej povedala, že máme rezervované jasle aj inde, len tieto máme cez cestu, tak mi rovno bez okolkov povedala, aby som ju dala inde, keď môžem, lebo že to je veľa detí a ona nevie ako to bude... super že???? Takže som rada že som mala rezerváciu aj inde. Tam som to potvrdila, bude tam 14 detí definitívne a majú na stálo zamestnané 3 opatrovateľky - žiadne školáčky brigádničky čo o deťoch nemajú páry... A keď tam pôjdete všimni si tú špinavú cestovnú ohrádku čo majú v herni - okraj ohrádky do ktorého zväčša deti kušú, keď už stoja asi ešte čistený nebol v živote, a postielky v spálni sú horšie ako ked som s malou ležala na infekčom. Zato tie isté jasle v Prešove majú na mieru robené postielky a aj pani z Humenskej mi potrvrdila, že majiteľka všetko dobré im berie do Prešova, že im už zobrala aj šmýkaľku, čo jej teraz v Ke veľmi chýba.... Vieš dojem je dojem, ale keď ťa na také veci upozorní sama vychovávateľka, tak potom neviem.... Bála som sa že im krivdím, preto som so sebou na 2.návštevu zobrala aj kamošku, a tá mi povedala to isté čo si myslím ja. Držím prsty, aby si bola spokojná. Ja už som a radšej budem dieťa voziť na druhý koniec mesta a bude v čistom a ja si budem istá, ako ju dať cez ulicu a báť sa že im kedykoľvek vybehne z dvora (ani raz tam nebola zamknutá bránka - chodíme si to obzerať vrámci prechádzky) dieťa, lebo ich majú veľa a málo dozoru...

rabiva
30. júl 2010

mozno trosku odveci prispevok, ale hladam kontakt na mamicku chlapceka menom Branko z MS Jaltská, vo veku cca 5r., ak mi niekto vie pomoct prosim IP vdaka 😉

zuzka82
3. aug 2010

Kocky,ja len v kratkosti odporucim Medvediky na furci...my tam sice uz koncime,ideme do skolky,ale najradsej by sme tam ostali,lebo jaslicky a tety v jaslickach su uzasneeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵

tinka113
6. aug 2010

@edusik
No on ked si myslis ze ide o to aka je to budova tak daleko nezajdes, okna niesu derave, ved by nemohli fungovat...A ta budova je budova skolky, tak ked tam vedia existovat vsetky tie ostatne deti, tak tvoje nie?
A v kazdom pripade neide o postielky, budovu a take tie veci, ale o to ako sa k tym detom spravaju, a pani ucitelky su tam uzasne, Humensku mi doporucila moja znama a vravela, ze učitelky sú fantastické a jej malá vobec nechce ísť domov.No povedz ,čo je doležité ikea?alebo úsmev deti?Je to zvláštne,že ľudia si zakladajú na pozlátku a nepozerajú na jadro ,čo je vo vnútri.Ja sa teším ,že mi tam zobrali malú a poviem pravdu bála som sa,že budem musieť zriešiť niečo iné,lebo povedzme si pravdu,nič nieje dokonalé ani ja niesom dokonalá ani moja domácnosť ani nikto a nič a človek ked chce ,stále si niečo nájde ,čo mu bude vadiť bud v sloníku alebo v medvedíku alebo v bublinke a ktovie kde.Je to zvláštne ,že si zakladáš na postielkach alebo na neviem čom,ja si zakladám na láske a úprimnosti.ćo som počula,tak hygiena navštevuje všetky zariadenia,tak ak by bol v niektorom vážny problem,ako písali ,že v medvedíku je pliesen a neviem čo ešte,tak by to asi zatvorili.alebo sa mýlim?Držím palce,daj vedieť ako ste spokojní,ja sa tiež ozvem.Papa a nehnevaj sa ,že som sa tak rozpísala.

edusik
6. aug 2010

@tinka113 mne ide hlavne o spokojnosť, a ked som spokojná ja, bude určite aj moje malé dieťatko-áno, som náročný človek, ale to "nevzniklo" len tak, ale postupne, spoznávaním sveta si človek vytvorí svoje vlastné priority, no a tie moje sú určite také, aby moje dieťatko nespinkalo v postielke pod dverami, ak si bola na Humenskej, tak musíš vedieť o akých dverách v spálni hovorím. Jednoducho na tých postielkach pri kovových dverách, ktoré vedú pravdepodobne na záhradu, niektoré dieťatko spinkať musí, keďže tie postielky sú aj na takom mieste ( a to počkaj od septembra, keď tam bude dokonca o 5 detí viac ako doteraz), takže by ma šľak trafil, keby to miesto vyfasovala moja malá, a v zime by na mňu ťahalo (pri mojom šťastí by tam spinkala na 100%). A čo sa týka pozn. o hygiene - áno hygiena dáva súhlas na prevádzkovanie, ale to sú základné parametre ako pliesne, počet záchodíkov na počet detí, vybavenie kuchynky. Takže čo si budeme nahovárať. Ale máš pravdu, sú to len "materiálne" veci, no fakt že na 20 detí tam bude len 1 stály pracovník a 2 brigádničky mňa teda presvedčil, že pre moje 13 mes. bábo to teda nie je.

Po opísaní týchto vecí pred pár dňami som - priznám sa - hľadala kolonku, či neviem daný príspevok zmazať, lebo som si uvedomila, že síce som napísala pravdu - podanú z úst samotnej vychovávateľky - ale predsa len je to "reklama" a dobehli ma výčitky, že niekomu kazím podnikanie. Zrejme patrím k náročnejším ľuďom, ale toto sú veci, na ktorých si zakladám ja, nech si niekto myslí, že som povrchná alebo čo, ale aj nepokosená tráva vo výške 15-20 cm na záhrade (aj keď je ušľapaná od detičiek) , kde sa hraje 81 cm vysoké dieťa, je podľa problém... Čo si pomyslíš o človeku, ktorý má zanedbanú záhradu pred domom? Že je mu to fuk....

Ale položím básnickú otázku: Ak si na internete pozrieš foto z Prešovskej prevádzky, kde sú postielky robené na mieru s krásnymi čelami, povedz, nepichne ´Ta pri srdiečku, prečo také pekné postielky nedá majiteľka aj pre Tvoje dieťatko? Veď jej platíš rovnaké peniažky, ako Prešovská maminka.

paysee
6. aug 2010

luka,ahoj,nemusiš mať strach,moj malý tam chodil od 6mes.a musím povedať,že som si aj poplakala, ale nebolo to až také zle ,naozaj ver mi,chodil tam dva roky a boli sme velmi spokojný.Teraz mam druheho syna a tiež tam nastupuje od septembra.Učitelky sú tam fantasticke,Editka je úžasná,potom Zlatka je ako mama,Ivetka a briganička ,jedna je majitelkina dcera a Patka.To je hlúposť,že je tam jedna učitelka,ved aj logika dáva,že by si to nemohla dovoliť,ved to sa nedá a okrem toho sú za nich zodpovedné a to by si nikto nezobral na svedomie A súhlasím s Tinkou,všade sa niečo nájde,tie postilky sú naozaj staršie ale ani moja postielka po dvoch detoch nieje nová a v jasliach sa ich určite vystrieda dosť detí.Bola som aj v bublinke ,ta ma zasa rohy na posteliach a neviem ,či je to bezpečne,ked si dieťa buchne hlavu?a medvedík ,tam som nebola ale na Furči ževraj nic moc učitelky,mladé a nie milé.Ale to je vec pohladu,každemu vyhovuje niečo iné,každý si zakladáme na inom,mne postelky nevadia,to je somarina ja si zakladám na prístupe k detom,a zástrčky?ved ten majitel ,tú budovu nestavial,aj mne vadia zástrčky doma v obyvačke máme iba jednu,mám s tým problém,ale ked mi muž povedal,že treba sekať,tak mi stačí aj tá jedna.Všetko je vec pohladu,každ si zakladáme na inom .Aj ja mám strach ako to bude malý znášať,ale prežijeme to ,veď si zvykne,každý si zvykne.A postielky ma netrápia,možno pliesen by ma trápila viac kvoli zdraviu,a čo ja viem vobec tam nefúka ,nieje tam ani diera ani nič to viem určite,lebo ked začal chodiť malý,tak som si tam pár hodín odstála a pozorovala malého a učitelky,to je somarina,A či sú postielky krajšie v Prešove?Na terase otvárala asi prvé jasle a brala,čo nolo,možno ich má erárne,čo ma vobec nezaujíma a v Prešove to je možnoo jej alebo čo ,tak tam ma nove.Pozrela som si aj Prešov,ale sú dosť nizske,mne by asi vadili.A čo sa týka náročnosti,sú jasle v Košiciach,čo stoja na deŇ 15euro,to je pre náročných ale to čo sa platí v bublinke alebo v sloníku,mne sa vidí smiešny peniaz.,Na travnik som sa pýtala ,ked nastúpil malí,lebo bola tiež vačšia tráva,ale učitelky mi povedali,že to kosí škvolka,ona to ma na starosti .Podnikala si vobec niekedy?Lebo ja ano,a poviem Ti je to drina,Najhorší sú taký ,čo kritizuju a sami maju doma ako v bordelli,tým nemyslím teba ale všeobecne.Ja držim každemu palce,kto maká nieje to lahké.Ked niečo nieje tvoje,tak tam predsa nebudeš vrážať velké peniaze.Ja som mala butik a poviem Ti ,nočná mora a ludia?ach...papa

edusik
14. aug 2010

@paysee no ako som už veeeľa písala, mňa odradili reči z úst samotnej vychovávateľky, takže len pre ujasnenie, tie mená učiteliek, to sú ozaj z jasličiek alebo dokopy aj zo škôlky? Tú otázku myslím vážne, lebo bola som tam 2x, stále tam bola len taká staršia pani, čierne vlasy, krátke, troška brčkaté - a zdalo sa mi že jej troška ťahá prízvuk do maďarčiny - a práve ona mi vravela, že je tam len ona, taká mladá brigádnička ( čierne dlhé rovné vlasy) a že budú volať ešte tú jednu brigádničku. Toto ma ozaj zaujíma, lebo to bol hlavný dôvod, prečo som ich odriekla, ved strážiť 20 malinkých detí je troška veľa. A tie ostatné veci to už len dokresľovali ten prvý hrozný dojem... Teraz som vážne zmetená, prečo by mi samotná vychovávateľka klamala??????????? Aj sa sem tam prejdem okolo a furt v záhrade vidím len tú nižšiu staršiu pani.....

ica9
25. aug 2010

Ahojte-chcela som sa opytat, ci ma niekto skusenosti a jaslickami na jesennej. Rozhodujeme sa medzi jesennou medvedikmi v meste a slonikom. Viete mi povedat sumu, ktora sa plati na mesiac? na nete som nasla len cennik medvedikov. Malu chceme dat do jasiel od maja 2011. Myslite, ze este budu volne miesta? A je moznost dat dieta len na dva dni do tyzdna? Dakujem za odpovede

majka35
25. aug 2010

@ica9 nie sú jasle na jesennej už zrušené? ja mám info, že áno ... malú som tam mala 1 týždeň a hneď som ju odtiaľto brala

ica9
25. aug 2010

@majka35 nie su zrusene. Boli sme tam uz malu pre istotu prihlasit. A co sa ti tam nepacilo ☹ ? kolegyna tam ma syna a je spokojna

edusik
26. aug 2010

@ica9 u Medvedíkov to ide, práve mi jedna mamička vravela, že ona dáva tam malého len na 3 dni a to ešte aj len na pol dňa a tak to aj ostane najmenej rok... a Jesenná - neviem, mala som aj tam prihlášku, ale neozvali sa, či nastupujeme, a keďže som nebola pozrieť ako je vo vnútri tak som tam ani ja už nevolala - ale mali sme prihlášku od sept. 2009 s nástupom sept.2010 - a na Nový rok vraveli, že je problém s priestorom, že sa možno budú sťahovať a že aj mesto prehodnocuje svoju spoluúčasť, ale ako to dopadlo neviem, keďže sa neozvali...

ica9
26. aug 2010

@edusik Dakujem za infosky 🙂

jojka11
27. aug 2010

Ahoj edushik ,ja sa nechcem zapájať ,ani miešať iba chcem povedať,že moj malí chodí do sloníka a naozaj sú tam tie učiteľky ,čo písala payse.Je možné,že si tam bola v čase dovoleniek,lebo ked som nosila malého,bolo detí iba malo okolo šesť až sedem a učitelky sa striedali po dni ,plus brigadnička.V lete ,keď sú dovolenky a detí je menej,tak si myslím ,že dve na zopár detí stači.Uvidíš ,ked pojdete do školky,tam sú dve učitelky a dvadsat detí.A mimochodom ,tá majitelka je velmi príjemná a majú tam super aktivity,minule boli v rádiu a bolo to velmi mile.Tak všetkym prajem ,nech to s detičkami vydržíte,prvy mesiac je najťažší.Píšte. 🙂

edusik
27. aug 2010

@jojka11 ďakujem za Tvoju osobnú skúsenosť, ako som písala - neviem prečo mi to vychovávateľka takto opísala... Majiteľku osobne nepoznám, ako vravím, všetko je z úst tej vychovávateľky...možno horšie zamestnanecké vzťahy.... A škôlka si myslím, je trošička inšia, predsa len detičky sú už samostatnejšie...

My už máme prvý týždeň za sebou a som veeľmi prekvapená, ako nám to zbehlo. Zatiaľ som veľmi spokojná, a ani sme sa veľmi nenatrápili, tak dúfam že som to teraz nezakríkla, ťuk, ťuk, ťuk. Ďakujem za vyvrátenie môjho dojmu ( myslím to v dobrom ) 🙂))))))))))))

jojka11
29. aug 2010

ahoj edušík,to je normalne asi ste sa s učitelkou neporozumeli,to sa stáva.tie baby sú tam fantasicke,ako mami.Myslím si ,že majú dobry vzťah aj s majitelkou,velmi pekne o nej rozprávajú.A najviac sa teším ,že moj drobec začína rozprávať po anglicky,take tie základne slovíčka,taký je rozkošný .Naozej ja vrele odporúčam.....ja im možem iba ďakovať 🙂 Škoda ,že to tak rýchlo uteká a na budúci rok nastupujeme do školky,toho sa bojím.Tak ahojte.

deus
29. aug 2010

Mile maminy.Presla som tiez vsetky sukromne centra tak ako vy som si vsimala okolie i zariadenie jasli.Myslim si ze az tak netreba riesit ci su budovy jasiel stare alebo nove alebo aky je tam nabytok ale hlavne pristup a starostlivost uciteliek ci pestunok . Detske centrum SLONIK v Tahanovciach mi odporucila moja kolegyna ktora bola velmi spokojna nosila tam dcerku od 6 mesiacov . Po rozhovoroch so zamestnankynami jasli skutocne som dospela k zaveru ze v Tahanovciach je starostlivost o deti na velmi dobrej urovni . Su tam vychovavatelky v roznych vekovych kategoriach co si myslim ze je velmi dobre lebo si navzajom odovzdavaju skusenosti , lebo ta starsia pani ma dlhorocne skusenosti s pracou v jasliach a je detom kamaratkou i babickou a vidiet to i na jej pristupe k detom a o to sa snazia i jej kolegyne ktore su tiez velmi mile ku detom. Jednoznacne som sa rozhodla pre tieto jaslicky a mala uz absolvovala adaptacny tyzden a bola som velmi prekvapena ze zatial to bolo v pohode a bez placu .Tu maju nahlasene deticky ktore su este nenarodene alebo sa narodia v septembri. Je len na vasom rozhodnuti pre ktore centrum sa rozhodnete lebo kazda z vas ma svoje priority a pohlad na vec.Tesim sa na vase nazory na toto detske centrum. Drzim vam vsetkym palce aby nase deti boli spokojne v kazdom centre.