Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

denduska
3. sep 2012

ahojte baby, prepáčte že vám vbehnem do debaty, ak je tu nejaká mamička čo má/mala dieťa v škôlke na Turgenevovej 38 , ozvite sa mi prosíííííím...aj do IP...ďakujem!

zuzkapatrik
3. sep 2012

ahojte maminky, mali ste niekto dieta na Kalinovskej? Zaujimalo by ma, ako ste riesili triedu 2-3 rokov, kde zacinaju az od 7-mej :((( vraj budeme malu nosit rano do zbernej triedy, ale je to uplne iny trakt skolky, chodi sa tam mimo budovy....to ju mam akoze prezliect a potom v sandalkach preniest cez dvor, alebo ako ???? diki

beruska1311
4. sep 2012

Maminky, mna by zaujimala MS Cottbuska, mate skusenosti? Pripadne kedy ste davali deticky zapisat, vraj je tam natresk...Dakujem Vam za odpovede 🙂

lulucertik
4. sep 2012

mňa zaujíma mš galaktická má niekto skúsenosti s škôlkou?

susisus
4. sep 2012

@lilysk fiha, no my sme platili na potocnej 270 uz aj s jedlom, 230 bol zaklad. A vedela som tak, ze na manesovej je za 150 €, tak som v soku 😲
Ale musim povedat, ze v statnej sa nam paci ooovela viac 😀 aj ked pani ucitelky na Potocnej su slniecka uzasne, na ne nemozem povedat krive slovo, lubia tie deticky, ale system montessori sa mi nepaci.

deny3
4. sep 2012

@susisus takže s Hronskou spokojnosť? ideme tam aj my, ale ešte neviem kedy, zajtra ideme k dr. na kontrolu, tak možno od štvrtka začíname. A koľko je detí v triede, aké sú učiteľky?

susisus
4. sep 2012

Ano spokojnost zatial, deti je tusim 20 a ucitelku len spoznavame 🙂

lilysk
5. sep 2012

@susisus Ahoj
Na maneske 230 uz aj so stravou ,ale moja mala ma specialnu dietu a tak som jej stravu nosila vlastnu -nemoze laktozu ,albumin,psenicu ,cokoladu,zemiaky ,kurca ,kiwi ,pomarance ...nos vlastne nic co im davali ...jedine co mohla bol ovocny cas aj to moja je zvyknuta na cistu vodu ,takze caj so sirupom velmi nechcela ☹ Pacilo sa mi ,ze nam vysli v ustrety a som mohla komplet vlastnu stravu nosit ,ale na 2 hej strane nam uctovali normalne 30 eur -plnu sumu za jedlo ☹((
Inak ten co robi jedalne listky v skolkach je velmi zvlastny clovek ,lebo cele leto ked bola sezona na melony a borskyne -deti mali v skolke kiwi ,pomarance a jablka z velkoskladu.A same kurcata plne antibiotik -ja osobne kurca ani nekupujem ☹

nana123
24. sep 2012

@majka35 ahoj, prosim ta kde su jasle na kvp? dakujem za info 🙂

nana123
24. sep 2012

Ahojte, mam 2 mesacneho syna o rok by sme ho chceli dat do jasli 🙂 Je pravda ze uz treba teraz davat prihlasky? A oplati sa mi to? Nie je to skor o protekcii a znamostiach? Dakujem za info 🙂

slniecko103
24. sep 2012

@nana123 my sme malemu nedavali ziadnu prihlasku len sme mali stastie ze mali este volne miesta.chodime do medvedikov na ovrucsku.volala som tam v piatok a hned v pondelok uz maly nastupil.mali volne miesta.

majka35
25. sep 2012

@nana123 na čordákovej ulici 😉

slniecko103
25. sep 2012

@monikabe ahoj prosim ta od pondelka prechadzame z medvedikov do kremienka na furci.ty si pisala ze ste tam chodili ako si bola spokojna s ucitelkami a syn ti tam bol spokojny?maly mi je u medvedikov spokojny tesi sa ani neplace ,preto sa obavam ze ako to zvladne

nana123
26. sep 2012

@majka35 Dakujem za info... a to su sukormne ci statne jasle? A kolko sa plati? 🙂

monikabe
26. sep 2012

@slniecko103 Ahoj, moj syncek tam chodil velmi rad 🙂 . Majitelka ma taky mamickovsky pristup, ale zaroven ho oducili od cumlika, aj od plienky. Az tam mi zacal jest ovocie, doma uplne odmietal. 😎 Tak mi ho odfotili, ze ako tam je jablcko. Kazdy den nam pekne podrobne zreferovali, aky bol, co jedol, kolko spal, ci kakal 😉 Kazde 3 mes. nam dali DVD s fotkami a video o ich aktivitach. Syncek sa tam tesil, rano neplakal, ani nic podobne. Pani Galina je velmi ustretova, bolo vidiet, ze ma deti rada, sama ma vnucika v takom veku 🙂.............ja som svoje rozhodnutie dat tam synceka ani raz neolutovala. Hlavne teraz, ked nastupil do skolky vidim, ako mu pomohlo, ze uz chodil do jasliciek. uz vedel, ako to asi funguje, ze mamka je v praci, preto je on tam a poobede sa sme opat spolu. A vyhovovalo mi aj to, ze je to blizko zastavky MHD a ked som mohla, isla som so syncekom trolejbusom a to ho tiez bavilo. Drzim palce, aby sa aj vam pacilo.

sotka
26. sep 2012

ahojte dievčatá, prosím vás a na Jazere nie sú žiadne jasle?

slniecko103
27. sep 2012

@monikabe tak dnes sme boli na skusku v kremienku a bolo super .davidko nechcel ist domov .su tam velmi mile tetusky .deticky sa hrali kolo kolo mlynske a maly mal z toho velku radost.vobec nechcel ist domov ,a ja som mala taky strach ze tam nebude rad kedze sme chodili do tych medvedikov.:D

zuzu9906
2. okt 2012

@slniecko103 nas chodil do Kremienka spolu so syncekom @ monikabe, vlastne od prveho dna ako ich otvorili..my sme boli max. spokojni, tetusky boli super a pani riaditelka bola pre nasho drobca ako babka, doteraz ju spomina, vcera sme boli na navstevu a bol nestastny, lebo teta Galinka mala dovolenku....inak tiez sme sa tam vela naucili, drobec sa tesil do skolky, velmi mi vyhovovalo ked teraz porovnavam so skolkou, ze nam kazdy den referovali co robil, co papal, ci papal, kolko spinkal, mali sme videa, fotky.....

zuzu9906
2. okt 2012

@monikabe inak Dany bol velmi nestastny v auguste, ze tam uz neni Tiborko a vlastne ziadne z tych vacsich deti, nechcel tam chodit, plakal a odmietal sa hrat s malymi detmi..bol smutny, ho normalne nespoznavali, esteze tam aspon tetu Galinku, len kvoli nej tam chodil...som nechapala, ze tak male dieta to moze takto prezivat..a ked sme tam boli vcera poobede pozriet, tak sice hned bezal k svojej skrinke, ale nechcel tam byt, chcel ist uz do novej skolky....inak ako sa Vam dari? ako drobec v skolke?

monikabe
3. okt 2012

@slniecko103 takze pohodaaaaa 😉 😉 😉

monikabe
3. okt 2012

@zuzu9906 My chodime do skolky na Lidicke, takze kazdy den chodime okolo Kremienka. Vcera sme stretli Kajku, Tiborko sa neskuctocne hanbil a potom mi povedal- "Kajka lubi Tiborka" 😀 . Moj si mysli, ze vsetci chodia stale do tej "malej skolky- Kremienok", ale on uz je velky, on uz chodi do velkej skolky 🙂 . V triede ma Darka (Dalibor), stale su kamarati, aj ked Darko je momentalne chory. Ked vidi Galinku usmieva sa, ale hanbi sa....teraz ma take okunave obdobie. Inac v skolke OK, ale velmi mi chyba take to zreferovanie dna, ako sme mali predtym.
Pozdravujeme Danka 🙂

zuzu9906
3. okt 2012

@monikabe takze vas vzali nakoniec? nas ma len Adka v triede, ale ten je taky svojsky, ostatni chodia na Zupkovu, tam su tusim 4 v jednej triede....on uz nespomina velmi, najviac tetu Galinku no a Emku, ale tak tu vidi aj ked vonku chodime poobede a celkom sme si zvykli.....a to referovanie chyba aj mne, lebo tu nepovedia nic a on este tiez nepovie, ked sa ho pytam co robil v skolke, tak "pracoval" a co pracoval tak "hracky" a to je cela debata 🙂 no uvidime, uz su velki chlapi.... 🙂

mata1976
16. okt 2012

ahojte baby, ak by ste mali zaujem:

Rodinné cenrum STONOŽKA v spolupráci s miestnym úradom Staré mesto organizuje
jesenno zimnú burzu detského oblečenia, topánok a detských potrieb

19.10.2012 od 15.00 na Hviezdoslavovej 7 v radničnej sále.

yesno22
10. nov 2012

Ahojte, malú mám prihlásenú do škôlky od 9/13 ale trošku sa nám to doma skomplikovalo a vážne uvažujem nad návratom do práce, asi tak v marci. Momentálne je škôlka plná a tak nie je isté, že nám ju riaditeľka vezme skôr. Preto zvažujem nejaké jasle/materské centrum. Viete mi niektorá poradiť, ktoré zariadenia berú detičky po celý rok a do ktorých sa ani neunúvať? Či ich radšej prejsť všetky? 😝 Ďakujem za každú radu 🙂

alex31
16. nov 2012

@yesno22 ... uz ste poriesili situaciu???? ak este mozem nejako poradit tak mozes skusit sukromne jasle Medvediky na Ovrucskej na Furci alebo maju aj jednu triedu v ramci sukromnej skolky na Hroncovej (priamo v objekte ZS Hroncova).

marusjacika
19. nov 2012

Ahojte, chcem sa opytat, nechodi niekomu dietatko do MS Povstania ceskeho ludu na Furci? Mate niekto s touto skolkou skusenosti? Ako ste spokojni, resp. paci sa tam Vasim detickam? Rozmyslam, ze by som tam od septembra prihlasila dcerku. Dakujem za kazdu odpoved 🙂

yesno22
20. nov 2012

@alex31 ďakujem, zatiaľ čakám na vyjadrenie riaditeľky a potom uvidím. Medvedíky sa mi pozdávajú najviac 😉

mata1976
28. nov 2012

@slniecko103 preco ste zmenili skolku? Kolko sa plati v Kremienku?

slniecko103
28. nov 2012

@mata1976 lebo v kremienku nebolo volne miesto ale boli sme na zozname ako prvy keby nahodou sa nejake miesto uvolnilo a vdaka bohu sa uvolnilo.a medvediky sme mali uplne na druhom konci furce.kremienok mame 3minuty od bloku.takze kvoly cestovaniu ale kremienok je aj o 30€ lacnejsie,medvediky stoja 260€.

mata1976
29. nov 2012

@slniecko103 aha jasne 😉. Ja mam zase Medvediky pod blokom 🙂 a skolne sa znizilo na €240 🙂 Maly nastupuje april-jun 2013...