Jasle a materská škola v Košiciach. Ako sa rozhodnúť?

dankaa
22. aug 2007

ahojte,

má niektorá z vás mamičiek skúsenosti s jaslickami ci materskou školkou v Košiciach?Plánujeme dať našu dcerku na buduci rok do jasliciek,no nevieme sa rozhodnut...

edusik
29. feb 2012

@buburka asi zle hľadáš ☹ , na Furči más na Ovručskej dvoje, jedny sú Medvedík a druhé neviem ako sa volajú, sú v tom istom areály, ďalej jedny sú na Lidickom námestí a tuším sú ešte nejaké - prečítaj si tieto stránky a nájdeš o nich dosť. Ja z vlastnej skúsensoti odporúčam Medvedíka, moja tam nastúpila ked mala 1 rok a 3 mesiace, chodila síce do Medvedíkov na Kmeťovej, ale je to jedna majiteľka a párkrát som bola aj na Ovručskej a je to úplne to isté.

zuziq8
1. mar 2012

to tu fakt nemate nikto skusenosti so skolkou Kids na KVP?? ☹

zuzu9906
16. mar 2012

@buburka http://www.kremienok-jaslicky.sk/ tuto chodi nas drobec, sme maximalne spokojni, su este statne jasle na kalinovskej, ale tam ked nemas znamost nemas sancu, na Ovrucskej su medvediky www.detskejasle.sk , a tusim tam v areali je este nejaka skolka spolu s jaslami ale to neviem presne... my sme v tom kremienku od septembra ako ho otvorili, si mozes precitat v tomto fore som pisala uz o jaslickach asi 3 stranky dopredu...inak riaditelka nam hovorila ze uz boli maminky na 2013 sa pytat, ale momentalne maju nejake volne miesto tusim a od septembra odchadzaju prve deticky do skolky, vratane nasho, tak sa treba cim skor pytat, v tzych medvedikoch sme boli zapisany od januara minuleho roku, ze na september, ale nakoniec sme sa rozdohli pre kremienok a nelutujem, a je to lacnejsie a si neviem predstavit ked drobec pojde do skolky, mi bude smutno normalne....

edusik
20. mar 2012

Dievčatá, viete mi povedať niečo o MŠ Šafáriková a MŠ Trebišovská? Neviem sa rozhodnúť do ktorej dať malú - obidve sú blízko nás... Potrebujem vážne poradiť...

gabika7706
20. mar 2012

@edusik moja chodi na Safarikovu, aj syn je tam zapisany...vzali by Ti ju aj na Safarikovu aj na Trebisovsku?

edusik
21. mar 2012

@gabika7706 a aké máš dojmy zo Šafárikovej? aké máte krúžky? a sú tam staršie či mladšie učiteľky? Čo zariadenie - erárne či už lepšie? nebola som tam pozrieť a preto sa mi ťažko rozhoduje. Ďakujem za každú odpove´d

gabika7706
21. mar 2012

@edusik kruzky su az pre predskolakov, su totiz vacsinou v case obedneho spanku a to deti vacsinou nezvladaju, predsa len vacsina z nich potrebuje este spat...Ale mavaju dost casto divadielka (ujo Lubo napr), alebo ine predstavenia, z kruzkov - mame anglictinu, hudobno-pohybovy, dramaticky, vytvarny (do tychto chodi moja dcera).
Maju tiez plavecky (chodia na Trebisovsku...) a korculovanie (chodili v zime na Lokomotivu), na konci aj skola v prirode.
S programom a stravou som velmi spokojna, zariadenie - triedy sa snazia mat ucitelky prisposobene dnesnej dobe, ale predsa len je tam pozostatok zo sociku /to myslim, v kazdej skolke, na Terase zvlast a videla som teda uz aj horsie 😉 / Videla som nejake videjka z Trebisovskej (kamoske tam chodi dcerka) a tie triedy su dost podobne.
Skolsky dvor je na Safarikovej sice biedny, ale ako som aj riaditelke skolky povedala, mne to nevadi, keby tam hned mali mat len luku, na ktorej sa vybehaju, pre mna su podstatne ine veci, nie to, kolko preliezok a pieskovisk maju na dvore a v podstate ani tie kruzky pre mna neboli top pri vybere skolky.
Ucitelky su aj starsie, aj mladsie, moja dcera chodila kazdy rok do inej triedy (zacinala ako 3,5 rocna v malickej triede, nebolo to pre nu dobre), takze sme ich vyskusali viacero, najspokojnejsia som bola, paradoxne, zatial s tou najstarsou pani ucitelkou, kt. dcera mala a aj moj syn ju velmi oblubil, akurat, ze ona uz ide do dochodku 😖 Vsetko je to o komunikacii a o ludoch, kazdemu vyhovuje nieco ine, ucitelka, na kt. sa iny rodic mozno stazuje, mne prave vyhovuje...Ak chces vidiet ucitelky "nazivo" da sa ist ich okukat, ked su dopoludnia vonku na dvore s detmi 🙂

evamanney
21. mar 2012

Prepacte, som tu nova...rozhodujem sa medzi skolkou pre 2 a pol rocne dieta - jedna je na Botanickej (Manesova) a Montessori na Masarykovej. Mate nejake postrehy a skusenosti? Dakujem!

edusik
21. mar 2012

@evamanney aj Botanická je Montessori 🙂

edusik
21. mar 2012

@gabika7706 Ďakujem za super odpoveď. S tými učiteľkami - ja som zamestnaná, takže si ich neviem očeknúť na dvore a jediné teda čo som videla je práve ten dvor ešte z minulého roka keď som kočíkovala okolo - je ozaj dosť zanedbaný - určite by sa hodilo nejaké tienené pieskovisko a minimálne odstrániť ten betónový skelet čo tam ostal po rozbitej lavičke - ale možno sa už stalo už som okolo MŠ nešla dlho... Tie krúžky sú pre mňa podstatné a asi ich je dosť ako píšeš, takže paráda. Ešte keby si mi možno vedela napísať niečo viac o učiteľkách, čo bolo zlé v tej najmenšej triede? Malá chodí do jaslí teraz a nastúpi ako trojročná a 2 mesiace - takže neviem či ju dá riaditeľka k najmenším alebo už do druhej triedy, ale určite by som bola rada keby bola v tej druhej, lebo už má zvyky. Teraz sa už v jasliach vyslovene nudí, lebo došli nové deti, tak vlastne znova sa učia prvé pesničky, básničky, majú skoro ešte plienočky a tak...

edusik
21. mar 2012

Baby a niečo k MŠ Trebiškovskej mi neviete povedať? Ďakujem

lindusik
21. mar 2012

@susisus ahoj...aj mne sa pozdava tato skolka...len by ma zajimal tvoj nazor... ze oni tam maju jazierko. Neviem ci je to velmi bezpecne pre male deticky ☹ ty sa neobavas ze by ti tam mohla mala spadnut?
inak aj ja mam Sarinku 😅

susisus
21. mar 2012

Lindi to jazierko je uplne malinke a od dvora ho deli plot, takze ked su vonku a salia sa, jazierko je za plotom, vobec to jazierko neries 😉 a skolka je vyhra v loterii, ucitelky su neskutocne, ohromne sa detickam venuju 🙂 tak sa tam mozno nase Sarinky stretnu o rok 🙂

gabika7706
22. mar 2012

@edusik kruzky su ale naozaj az pre starsie deti, mladsie deti na kruzky nechodia 😉
V tej najmensej triede (2-3r) ... nebolo to o ucitelkach, tie boli v pohode, jednoducho moja mala 3,5 roka, boli tam 2 - 2,5 rocne deti a to je teda rozdiel, samozrejme, vyucba bola prisposobena tym malickym detom, moju povysili na pomocnicku, aby sa nenudila, vo vsetkom im akoze pomahala, "viedla" rozcvicky a pod, tie male deti ju zboznovali a ona bola rada, samozrejme, zvykla si, ze je general...ma aj taku povahu a toto bola len voda na mlyn. Bola som za riaditelkou hned na zaciatku, aby ju preradila do inej triedy, aj ucitelky na rodicovskom mi vraveli, ze sa o tom na porade bavili, no nebolo vraj miesto v inej triede 😒 Tak teda chodila prvy rok do najmensej triedy, dalsi rok ju presunuli akoze do vyssej (3-4r) aj s tromi dalsimi spoluziakmi, no zas tam boli len oni traja najstarsi, teraz chodi uz do pripravky a, samozrejme, prve tyzdne bol problem, lebo ju tam nikto zo spoluziakov nepocuval 🙂 (karta sa obratila a je tam jedna z najmladsich...)
To je ale nas specificky problem, inemu dietatu by to mozno vyhovovalo.
Celkovo je problem, myslim, v tom, ze chodia uz 2 rocne deti do skolky. Niektore este ani rozpravat poriadne nevedia, vsak ja som bola uplne v soku ten prvy rok ake male deticky su v skolke 🤐 ( ale to je asi vo vsetkych tak, zial)

edusik
22. mar 2012

@gabika7706 No toho sa obávam aj ja, ale dúfam že nás to obíde, lebo už teraz v jasliach sa nudí a keby to malo byť tak ďalej tak to by bola katastrófa. A tie krúžky - nevadí, že nie sú pre najmenšie detičky, veď tam bude chodiť 3 roky, tak musím už teraz zisťovať čo tam majú, nebudem ju predsa o rok zas niekam inam prehlasovať...

edusik
22. mar 2012

@lindusik to jazierko ozaj netreba riešiť, moja chodí do jaslí na Manésovú - je to tá istá majiteľka ako na Potočnej a tiež tam majú jazierko s rybkami aj veľkým sumcom, je krásne oplotené po celom okolí, žiadne laty, ale kvalitná drevárska práca - je to krásne.

gabika7706
22. mar 2012

@edusik nam dnes prislo rozhodnutie o prijati zo Safarikovej, kam teda bude chodit Tvoja?

sisamato
22. mar 2012

@gabika7706 ahoj,
k tym dvojrocnym detom v skolkach...ja si to tiez neviem vobec predstavit...toboz nie moju malu, ma za mesiac dva a este ani nerozprava...je sice bez plienok, ale...nechapem ako mozu uz take male deti brat do skolky, ked aj z psychologickeho hladiska je to prilis skoro...dokonca ako som nedavno citala, este aj 3. rok je skoro...prepacte, no po tom vsetkom co ja prezivam s mojimi dvoma detmi, za mesiac rocnym a dvojrocnym, mi ani na um nepride ich dat do jasli...ja si prave teraz pri nich uzivam 🙂

edusik
23. mar 2012

@gabika7706 áno aj my už máme doma rozhodnutie 🙂

nunusimi
27. mar 2012

Ahojte, rozmyslam nad MS Bernolakova. Mate niekto nejaku skusenost? Dakujem za kazdy postreh

edusik
28. mar 2012

@nunusimi ja Ti viem len povedať, že keď som v auguste volala s riaditeľkou, že by sme chceli zapísať malú na ďalší rok,tak mi povedala, že oni poradovníky nerobia a že mi úplne stačí sa zastaviť niekedy v novembri a neskôr... A keď som tam došla pred koncom roka, tak mi povedala, že už má veľa detí nahlásených a už nezapisuje. Keď som jej povedala o našom telefonáte, tak mi s úsmevom povedala, že to je pravda, zoznam nerobila, ale príjmala vyplnené žiadosti... Tak si vytvor obraz o serióznosti pani riaditeľky... 😖

nunusimi
28. mar 2012

@edusik dik za postreh. fakt divna. Nakoniec sa ti podarilo malu tam nahlasit, ci nie? Nasa by mala nastupit az o 2 roky, ja to preto robim aj takto predcasne, lebo som pocula, ze rok dopredu uz nestaci.
Maly chodi na Turgenevovu 7 a tam je perfetkna riaditelka, ju tazko niekto prekona 🙂 Ale malu tam uz dat nemozem, resp, nechcem kedze bude chodit on do ZS_ na Bernolakovu, tak nech ich mam pokope.

lucia1318
29. mar 2012

ahojte, chcem sa opýtat, ci neviete nahodou ci su nejake jasle aj na juhu( juzna trieda,palariková,popripade zelezniky..)alebo nejake v blizkosti juhu...dakujem za info

edusik
29. mar 2012

@nunusimi no po tejto skúsenosti sme Bernolákovú vyškrtli zo zoznamu a sme prijatý na MŠ Šafárikovú - je to síce cez hlavvú cestu, ale veď drobec aj tak by nechodila sama z MŠ takže vlastne to máme jedno..

gabika7706
30. mar 2012

@nunusimi a co ta Moldavska? alebo len chces blizsie k ZS?
@edusik my chodime na Safarikovu az (viac-menej) od kruhoveho objazdu, mame to dalej, ale nevadi 🙂

nunusimi
30. mar 2012

@gabika7706 Gabi ano, tak by sme mali jednoduchsiu logistiku. Kym pojde Vanda do skolky, Simi uz bude tretiak a to iba zastanem tam autom a on pojde do skoly uz sam, nemusim na 2 miesta ist. Len nejak sa mi nikto neozyva. Moldavska sa mi osobne viac paci, ale teraz logicky viac vyhovuje Bernolakova.

gabika7706
30. mar 2012

@nunusimi v lete som sa na ihrisku pri Spolocenskom bavila s jednou mamickou a ona mi tvrdila, ze jej kamaratky, co byvaju na Bernolakovej, nosia deti na Safarikovu alebo na Muskatovu, ze Bernolakova nie je dobra volba, tak neviem, moze to byt len subjektivny pocit.
Ad - Moldavska, mne v lete sice Martina zapisala, aj som vypisala prihlasku, no povedala mi, nech s prijatim vobec nepocitam, doslova ma vysmiala, ze som ho prisla prihlasit az teraz, ze prve dieta mala prihlasene uz v maji 2010...Tak sme ho prihlasili na Safarikovu a ked uz tam bol zapisany, tyzden na to mi volala riaditelka z Moldavskej, ze je u nich zapis a mame tam "ziadost", aby sme prisli. Na to, ze mi v lete povedala, nech s tym nepocitam a teda sme ho prihlasili inam mi povedala, ze to nevadi, len nech prideme, lebo ma prihlasenych velmi vela 2 rocnych deti, prioritne ma vraj brat 3 rocnych. Ja ale nechcem, aby chodil s 2 rocnymi do triedy...Tak do vyssej sa urcite neda...A bolo vybavene 🤐 To je tiez pristup, najprv mi povie, nech s tym neratam a potom mi vola, nech pridem...Tiez by nam bolo jednoduchsie tu, ale na Saf si uz aj zvykol, aj na prostredie, aj na "trasu" kazdodennu, tak snad to nejako budeme zvladat, vsak sme dvaja na dvoch 🙂

nunusimi
30. mar 2012

@gabika7706 mne take reci, ze tam nedal niekto dieta lebo nic nehovoria... ja potrebujem pocut nazor niekoho kto tam ma dieta, ci je to tam ok, alebo co mu tam vadi atd. Vies co myslim. Ale v podstate je to pre mna nejlepsie riesenie ta skolka, tak nebudem spekulovat, a na buduci tyzden tam zajdem. Aspon uvidim ako to tam bezi, ci ma p. riaditelka prijme atd. Predtym jej zavolam, tak som aj na Turgenevovej robila a nebol problem prihlasit dieta aj pocas roka.

gabika7706
30. mar 2012

@nunusimi vsak jasne, chapem 🙂 pocas roka prihlasit mozes, ale na zapis aj tak budete musiet ist, teraz je to tak, ze dieta musi nastupit v septembri (papierovo..,moze mat "odklad" zo zdrav. dovodov a pod) inak na neho nedostanu od mesta peniaze

almika4
3. apr 2012

ahojte mamičky, tiež by som sa chcela pridať k "nunusimi" a opýtať sa všetkých mamičiek, ktoré majú svoje detičky v MŠ Bernoláková aké majú skúsenosti s touto škôlkou, hlavne čo sa týka aktivít škôlky a učiteliek, ktoré tam pracujú. Budem vďačná, za každú vašu odpoveď